Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Davam si nahlas otazku.
Preco je tu taky zaujem zo strany person vitamin_r, HYDALGO32 a dalsich zatial sa momentalne nezajvujucich nickov ako dano27, JaroslavDE, Kroma a Istvan aby vsetci ostatni postupovali ako som odpovedal mackovi555 v mojom prispevku c. 3265 obdobne podla tam napisaneho bodu 1.

Este som sa tu nedocital od vitamina_r ake si tu svojim pisanim lieci komplexy ked sa ho tato zalezitost vobec netyka ako sam davnejsie napisal.

Od HYDALGA32 nieco vieme podla neho sa sudil na AS KE a hoci nevyhral ako pisal uspesne sa ,,zmieril,, s protistranou a nic ho to nestalo. Takze svoj ,, uspech ,, si nechce nechat pre seba, chce aby sme sa tesili s nim a preto ked nikto nechce mu volat na slavu aspon nam poriadne vynada, ved mali muzickovia su silni vo vyjadreniach ked su daleko a v bezpeci.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
ktory argument som si upravil na svoju potrebu?

tu mas par otazok, daj mi na ne vecne odpovede:

1) kto vas bude zastupovat v konani pred OS KE?
2) ak vy sami, ake dovody chcete uviest aby sud zrusil RR?
3) ake trovy mozu vzniknut ak prehrate sud o zrusenie RR v KE?

cakam od teba vecne odpovede na tieto otazky.

na tvoje otazky mozem reagovat len za seba

1 - ked budem mat RR v rukach, dam si pravit pr analyzu a podla vysledku sa rozhodnem, ci idem do toho sam, alebo sa dam zast. pravnikom. a v pripade, ze sa konania spoja, mozme mat spol prav zastupcu.
2 - neviem, ci si cital zalobu, ale tie iste arg. a § kt uvadza RL, sa daju pouzit v odvolani, nakolko RL argumentoval polopravdami
3 - trovy budu, a to ma ma odstrasit?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
ktorych ucastnikov? vas zadubencov ktori ste poslali zaloby na miesto trvaleho bydliska?

precitaj si rozsudok ktory som tu zavesil. v nom sa pise ze trvalo ROK kym zalobu postupil sud OS BA I. na OS BA III.

myslis ze sud v KE bude cakat par rokov kym sa vsetky sudy na slovensku na ktore ste vy zadubenci poslali zaloby mu to uracia postupit aby to mohol spojit?

vitamin, zase konspirujes. to co si tu zavesil o tom postupeni, je skor vynimka, kt potvrdzuje pravidlo.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
jarecko, ake mas problemy s poistovnou? nemas zalobu na AS, nemas TO, nie si na hromadnej - sam si to uznal.

co su to za problemy ktore s nimi udajne mas? meska ti od nich vyplata?
http://www.porada.sk/1124931-post3265.html
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
dal som si hladat par rozsudkov:

Žalobou doručenou Okresnému súdu Bardejov dňa 30.6.2004 [...] Okresný súd Bardejov prípisom zo dňa 6.9.2007 vec postúpilKrajskému súdu v Košiciach

= vyse 3 roky

Navrhovateľka podala na Okresný súd Bratislava l. dňa 30.1.2009 návrh ...
Listom zo dňa 3.3.2009 Okresný súd Bratislava I. podania navrhovateľky z dôvodu miestnej nepríslušnosti postúpil Okresnému súdu v Dunajskej Strede

= 1 mesiac

dňa 30.12.2005 faxovým podaním podal na Okresný súd Dolný Kubín ... Dňa 28.03.2006 Okresný súd Dolný Kubín postúpil vec na prejednanie príslušnému Okresnému súdu Bratislava I.

= takmer 4 mesiace

Navrhovateľ ... podal dňa 12.7.2006 návrh na Okresný súd Bratislava 2 ... Okresný súd Bratislava 2 postúpil vec miestne príslušnému súdu dňa 23.11.2006. Okresnému súdu Komárno spis došiel dňa 27.12.2006.

= vyse 4 mesiace

Dňa 16.7.2008 doručila navrhovateľka Okresnému súdu v Topoľčanoch ... Dňa 25.8.2008 postúpil Okresný súd v Topoľčanoch vec tunajšiemu súdu ...

= vyse 1 mesiac

Návrhom na začatie konania, podaným pôvodne na Okresnom súde Trnava dňa 26.3.2007 (ktorý dňa 16.8.2007 vec postúpil miestne príslušnému Okresnému súdu Čadca),

= takmer 5 mesiacov

o akom pravidle to hovoris? sudy to posuvaju ako sa im zachce.
na sudy je rocne podanych desiatky tisicov podani. keby si sem zavesil aj 1000 takychto rozsudkov, pri tom mnozstve je to stale vynimka. z osobnej skusenosti viem, ze sudy na 99% vybavuju tieto veci obratom
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
z osobnej skusenosti? to si nevies najst v OSP kam to mas poslat a pravidelne to posielas na nespravny sud?
pravidelne posielam??zatial som nic neposlal RR mam este na poste. a mne je jasne, kam to mam poslat.
ale uz to tu bolo napisane, ze ked to niekto poda na OS v mieste svojho bydliska, tak sa to aj tak dostane na prislusny sud. ako napisal jarecko meleme tu 30 stran o nicom.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r Pozri príspevok
jarecko, ake mas problemy s poistovnou? nemas zalobu na AS, nemas TO, nie si na hromadnej - sam si to uznal.

co su to za problemy ktore s nimi udajne mas? meska ti od nich vyplata?
Neviem ci si normalny ale miestami sa mi zda, ze mas schizofrenicke zachvaty a zabudas potom prekrucas tak ti to zopakujem co som uz tu niekolko raz pisal v roznych svojich prispevkoch:

1. Nepodpisal som ziadny ponukovo-chytakovy dokument z RL,

2. Zo strany RL mi bola preto jednostrane zrusena zmluva,

3. Neprevzal som preto odkupnu hodnotu, ktoru mi posielali
tvoriacu mozno iba 1/3 vlozenych financii do poistenia,

4. Platim nadalej do poistovne sumu dohodnutu podla povodnej
zmluvy a povodnych VPP,

5. Poslal som splnomocnenie do AUS aby ma zastupoval v
hromadnej zalobe.

6. Ked nevies z toho pochopit aky mam problem tak ti to napisem
polopatisticky. Z pohladu RL akoze nie som uz ich klient
nakolko mi poslali list s oznamenim, ze mi rusia
jednostrane zmluvu a maju vsetky moje vlozene financie. Z
mojho pohladu ci som klient RL alebo nie ziadam aby to vyriekol
sud nakolko nemam vedomost aby som nieco porusil, alebo
nech mi vratia vsetko co som tam u nich vlozil a spokojne sa
rozideme a nikdy uz viac nebudeme mat nejaky vztah medzi
sebou to tu na Porade mozem verejne slubit.

Dufam, ze ti to uz bude jasne, lebo aj volovi by bolo a nepis mi na to nejake oklukove zavadzajuce blbosti. Nemam uz chut odpovedat na kazdu tvoju lepkavu otazku, myslim ze som sa vyjadril zrozumitelne. Alebo potrebujes k tomu este moje cislo topanok, oblubenu farbu ponoziek atd.....
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Som vedel, ze sa budes pytat svojim pakovskym stylom, tak ti odpoviem. Na AUSe je cez 1200 splnomocneni do hromadnej zaloby rozneho druhu postihu a zaloba sa rozsiri i o tento typ do ktoreho spadam ja len vydrz, lebo ty chces vsetko vyriesit za 5 minut.

Ked si taky zbehly vo vsetkom. Opytam sa ja teba. Moze zastupujuca advokatka (to uz procesne nemusim napisat spravne ) rosirit zalobu pred zaciatkom pojednavania vo veci?
Naposledy upravil jarecko : 16.08.09 at 20:21
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin, teraz vidim, ze o nasej kauze nic nevies. asu vsetkych poskodenych, co ju splnomocnili, kategorizuje podla sposobu, ako boli poistovnou poskodeni a pripravuje zaloby. presne ako vravis, jarecko nove VPP "nepodpisal", napriek tomu ich na jeho zmluvu aplikuju.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

tak este raz: zaloba sa nerozsiri, ale sa poda nova
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
uz som to tu pisal ze viem len co sa sem napise.

dalsie zaloby od ASU? no zbohom.

a napriek tomu, mas vo veci jasno a vies ako to dopadne.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ja si myslim, ze to uz nechajme na zastupujucu advokatsku kancelariu JUDr. Steffekovej a nefantazirujme tu, je to jej zalezitost co a ako ma robit v tejto veci.

A inac vitaminko_r nic mi nebrani aby som este podal individualne zalobu na sud podla svojho vyberu co si necham v zalohe.

Si uz spokojny s mojou odpovedou? Mozu sa tvoji chlebodarcovia pripravit, uz vies odo mna vsetko.
Naposledy upravil jarecko : 16.08.09 at 20:37
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
ako to dopadlo pred AS? tvrdil som ze to prehrate a prehrali ste to.

ved tam AS pisalo listy ze vstupuje do konania.

pockaj, odcitujem tu ten vtipny list:

"Asociácia užívateľov služieb upozorňuje Rozhodcovský súd na túto dôležitú skutočnosť a žiada, aby všetky normy určené na ochranu spotrebiteľa v plnej miere aplikoval. O tom je aj novela zákona č. 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní účinná od 1. júla 2009. Tiež upozorňujeme, že vláda uznesením z 1. júla 2009 schválila legislatívny cieľ - dohľad nad rozhodcovskými súdmi.
Budeme o týchto kauzách podrobne informovať Ministerstvo spravodlivosti SR, nateraz oznamujeme Arbitrážnemu súdu v Košiciach, že v každej veci týkajúcej sa tejto poisťovne voči spotrebiteľom, vstupujeme do konania na podporu spotrebiteľov a žiadame doručovať všetky listiny.
Žaloby žiadame zamietnuť, pretože neexistuje platná rozhodcovská doložka."
uz som ti pisal, ze o rozsudku AS nikto nepochyboval. Bolo jasne, ze to nemozeme vyhrat. a stastie, ze nikto nedal na tvoje rady ohladom namietky prislusnosti AS, to by boli dnes lahsi aj o poplatok za namietku. tak brzdi...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r
ty uz ked nevies kam z konopi stale tu budes omielat ten AS KE.
Ako pise harleydavidson aj keby napisali 50 stran by nevyhrali. Preco? Preto, lebo som uz tu raz davno pisal, ze tento sud zalozil a vedie spoluziak syna pana predsedu predstavenstva RL. Ostatne si domysli sam. Podrobnejsie si najdi moj davnejsi prispevok, teraz sa mi ho nechce hladat. Asi podla toho aj bola objektivita toho tvojho fetisujuceho AS KE.

Ci kazdy cakal, ze bude prehra na AS v podstate sa pocitalo s tym, ze na ciej strane bude ten sud akurat slovenske sudnictvo je take, ze kym jeden sud rozhodne ci su platne nove VPP ten rozhodcovsky medzi tym vynasa rozsudky v prospech RL.

Hurhaj okolo toho robis ty lebo ta to vzrusuje sa stale pytat ako maleho chlapca na piesocku a preco a preco a preco.
Naposledy upravil jarecko : 16.08.09 at 21:00
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
teraz zo seba robis jasneho nedouka lebo ta namietka mala a ma zmysel. pises nepravdy, ak kazdy cakal ze prehrate AS tak preco tu bol taky hurhaj ked dosli rozsudky? preco nemalo ASU davno pripravene zaloby o zrusenie? kecy kecy.
AS skonstatoval, ze VPP boli prijate regulerne, pripominam, ze podla AS jednym podpisom boli teda prijate VPP a rozhod dolozka. O com teda pises? aky zmysel mala namietka? dat zarobit Arb sudu?
od sameho zaciatku som bol presvedceny, ze AS prehrame. A nechcem zbytocne menovat, kto ten hurhaj vyvolava....
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ked prehrame tak prehrame co teba tolko strasi tato teba sa netykajuca zalezitost?
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

vitamin-r , sposobuje Vam nesmiernu radost podpichovat diskutujucich? ste jednym z nich ?alebo ?ista poistovna chce obrat poistencov o peniaze a Vy sa kochate v tom ze si radime ,a hladame cestu ako z toho von v nas prospech. Dobre si to naplanovali na leto Vsetci ti nad 10 tisic dovolenkuju maju na to narok aj sudcovia a advokati. ASU kona ale nemoze prikazat sudkyni aby nedovolenkovala . Sorry vitamin
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
skoda reci. a ked prehrate v TN tak to bude preto ze sudkyna je spoluziacka stryka otca brata kona psa bratranca niekoho z predstavenstva.

idem sa radsej odmlcat.
citujem, aby to tu ostalo
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
skoda reci. a ked prehrate v TN tak to bude preto ze sudkyna je spoluziacka stryka otca brata kona psa bratranca niekoho z predstavenstva.

idem sa radsej odmlcat.

Ozaj prínos zdravého rozumu. Argument proti ktorému nič nezmôžeme. Nepomôže ani 30 strán.
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

a viete ze na najvyssom sude prehrali spor z NBS?zeby platilo kto sa smeje naposledy ..........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať