Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

HYDALGO32 Pozri príspevok
lubocko, to nie je všetko, tvoju informáciu treba upresniť, tá čo to tam hovorila p.Lenka Pregova má na september pojednávanie na OS v Trebišove - len si to predstav - prokuratúra je obžalovala pre ohováranie!

UPOZORNENIE - jedná sa o fakt nie o informáciu JPP (jedna pani povedala...)
hydalgo32, to neznamená,že to nie je pravda.Oni sa vyhrážali žalobou aj Markíze neviem či ju podali.To je ich štýl.Viac ma štvu iné veci.No nič ja o 12 00 odchádzam prídem v nedeľu.Pekne si tu píšte a prestaňte sa navzájom urážať.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

HYDALGO32 Pozri príspevok
tebe by som ty judás jeden ten hrdzavý klinec kúpil a tresol ti ho do toho škuľavého oka...
(ak máš niečo proti tomu, tak máš ako spotrebiteľ na výber - môže to byť aj do ri...i)
Niekomu tečú nervy. Prečo asi?
Veď keď ste si takí istí, že už sme to prehrali, tak by ste sa mali tešiť, ale vy sa ani tešiť neviete, len akurát tak strašiť, no a ešte urážať.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
mozno keby tu lietalo menej urazok v vasej strany (pavol.za a jarecko - myslim tym najma vas) tieklo by aj menej nervov.
Ja tu urazam najma HYDALGA23.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r Pozri príspevok
mozno keby tu lietalo menej urazok v vasej strany (pavol.za a jarecko - myslim tym najma vas) tieklo by aj menej nervov.
Ty a najviac HYDALGO32 a ostatni sukmenovci ste tu naurazali v dostatocnom mnozstve.

Napis mi kde som ja koho ako prvy urazil. Iba sa vzdy branim a aj to sa snazim slusnou formou, ale ked uz dotycny stupnuje vratim mu to jeho retoriku. S normalnym sa da normalne, so zabrzdenym ani keby sa clovek roztrhal inac nebude.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

macko555 Pozri príspevok
Vážený p. Jarecko. Dajte sa vypchat. Kto Vám dal právo posudzovat iných? Odkial máte, ze má m vsade známych právnikov? Ja sa o vec zaujímam, tak som sa viacerých spýtal, aby som nemal info z jednej strany. A neuveríte, ale aj iných zaujímal tento názor. Nestotoznili sa slepo ako Vy s tým, co síri AUS. A tiez im nestací ani to, ze p. Steffekovej niekedy budúci týzden narastie druhý mozog a RL to zo strachu zabalí.

Vase kecy o OSP a 5 stranové klady co sem z casu na cas kopírujete ma nezaujímajú. Keby som mal nastudované OSP a bol právnik, tak sa nepýtam právnikov a vyriesim si to sám. Ale zrejme máte pravdu. AUS zvolil trencín preto, lebo sa im páči hrad a rieka Váh. Sedeli asi v kancelárii a hovorili si...

- Tak kam to podáme, séfe?

- Čo ja viem? Poprad je pekný...

- Poprad nie, tam je zima.

- A co tak Trenčín?

- Hmm...o.k. v trenčíne mám tetu, tam je pekne.

- A mohli by nám tam dat predbezko aj za 1 den, ako sa to obvykle robí...

- Super, spravme to tak

(koniec fikcie)



A taktiež p. Jarecko, odkial beriete tú drzost posudzovat moj názor na zasadanie komisie. SPýtajte sa thelmy alebo niekoho kto tam bol, aký ma na to názor. Ale načo by ste sa pýtali, vy všetko viete bez toho, aby ste tam boli a potom druhých moralizujete bez akejkoľvek vedomosti.



A vyprosím si, aby ste ma obvinovali, ze niekoho o niecom presviedcam. Nech si každý robí čo chce. Mám to v paži čo kto spraví a mám v paži aj Vás. A rady typu, aby som prispel niecim co by pomohlo....Bohuzial nemam cim, a nie som právnik a podla mna je to uloha AUS, ja totižto nemám zaručený plán na víťazstvo. Keby som ho mal, tak ho sem zavesím.



Váž. pán Jarečko, len pekne sedte dalej na riti za počítačom, kopírujte zákony, a odsudzujte ludí s iným názorom na vec. Co ste doteraz spravili Vy, alebo ako ste poradili? Hráte sa na tajomného, ani nie ste v žalobe, riešite si to sám a ostatným nepoviete nič. Ale aspon ten titul VIP vám hádam zostane. Príjemný víkend a dajte sa vypchat.

P.S.
A samozrejme ako som cakal. Ozvali sa tí, ktorým moje info ani nebolo urcené. Ale to uz tak býva, ze trafená hus zagága.
Vazeny pan macko555!

Vy sa nemusite dat vypchat, ja to od vas nepozadujem. Neposudzujem vas, iba reagujem na to co tu pisete a precitajte si to este raz sam po sebe kde pisete o tych pravnikoch. O kauzu sporu sa zaujima kazdy co tu pise. Niektori preto, ze vlozili s dobrou vierou financie do zivotneho poistenia a po splneni vsetkych podmienok a dovrsenim vyplatnej lehoty cakali na vyplatenie zmluvnej sumy a dockali sa ,, nuly,, a dalsich poplatkov, dalsim bez mihnutia oka RL jednostranne zrusila zmluvy a najdu sa aj taki co tu maju urcitu ulohu v tomto spore ako ostatnych strasit a odradzat od vsetkych krokov bojovat o svoje financie. Do ktorej skupiny patrite vy, sa zaradte sam. Ci slepo verim AUS? Viete pan macko555, podla mna existovali mozno take moznosti:

1. Vykaslat sa na vsetko a prijat ten udel, ze vlastnici poistovne boli lisiacky sikovni a vybabrali s velkou skupinou klientov systemom, ktorym ich obrali o velku vecsinu vlozenych financi, ked nie o vsetko a ktory je asi podla vas zakonny, hoci mozno nemoralny (Uz aj thelma pod pesimistickym tlakom tu uznala, ze si je sama na vine, lebo to podpisala dobrovolne a s dobrou vierou. Ked to takto uznaju vsetci ako ona postihnuti, je po probleme, niet co riesit a aj vitamin_r, HYDALGO32 s RL a mozno aj vy budete spokojni) a my smiesni ludkovia s tym nic nenarobime. Lenze pan macko555 poistovna nie je LOTTO ani nebankovy subjekt a pre jej cinnost platia urcite zakonnne pravidla o ktorych sa tu nebudem rozpisovat aby to podla vas neboli 5 stranove klady. Pri vasom chceni si najdete 99% informacii sam na Googli.

2. Zhodnotit individualne svoje moznosti a trebars najst si advokata, podat zalobu a nemat s nikym nic ani s touto Poradou. Niektori tak urobili, myslim si, ze na 99% z nich boli iba ti, ktori nepripojili svoj podpis na ziadny lakavy dokument zaslany poistovnou. Z vasich minulych pisani sa mi zda, ze vy patrite medzi skupinu tych co nieco poistovni podpisala. Individualne asi ste si zhodnotil svoju moznost, ze sa vam neoplati byt medzi tym 1% lebo sam v svojej pozicii nemate sancu ani na tych 5% co by mali ini pravnici v pripade hromadnej zaloby, len nie z AUS, ako pisete v inom svojom prispevku.

3.Zdruzit sa hromadne podla existujucich zakonnych moznosti cestou spotrebitelskej organizacie a uplatnit si svoje prava prostrednictvom statneho sudu. Bohuzial pan macko555 ja som spotrebitelsku organizaciu AUS nevyberal proti ktorej mate averziu. Zo zakona na ochranu spotrebitelov vyplyva, ze zoznam opravnenych spotrebitelskych organizacii, ktore mozu podavat hromadne zaloby vedie Ministerstvo hospodarstva, ktore cestou Ministerstva spravodlivosti prostrednictvom vami predtym
opisanej ako malo razantnej Komisie pre posudzovanie spotrebitelskych zmluv poverilo podanim zaloby vyssie spominanu AUS z BB. Preco to nebola zo zoznamu MH spotrebitelska organizacia z Bratislavy alebo Popradu si to zistite sam na MH alebo MS, ja to neviem. Inac preco sud v TN sa opytajte JUDr. Steffekovej, ktora zastupuje v konani AUS a v jej mene podavala zalobu, preto vam to najlepsie vysvetli ona.

4.Dalsie moznosti nechavam na vasej fantazii.


Moje kecy o OSP vas nemusia zaujimat to je pravda, ani ziadne rozsiahle neboli a tych par paragrafov z OSP, ktore sa tykali AS by ste si nasiel aj sam cez Google. Boli pre tych, ktorym sa nechcelo hladat. Ste si isty, ze vsetky vase na 100% zaujimaju mna?

Drzost posudzovat vas nazor na zasadnutie Komisie som nenabral iba som ho pripomenul z vasich minulych pisani na Porade.
Vyprosovat si nic nemusite pan macko555 ja som vas nikde neobvinil ze niekoho o niecom presviedcate iba som subjektivne zhodnotil vase doterajsie pisanie, takyto mam nazor na to a ked nie, presvedcte ma o opaku.

Neviem na com sedi vasa rit pred PC, ale to je pre mna nepodstatne, moze trebars aj na fakirskej podlozke s klincami, ked chcete.

Zakony kopirujem vtedy, ked niekto pise 20 stran svojich vizii a nechce sa mu napisat holu skutocnost v zakone.

Nikoho neodsudzujem, ale snazim sa aby pravda a pravo boli na strane podvedenych.
Samozrejme na Slovensku to na sudoch niekedy neplati, som si toho vedomy.

Napr:
Ked ukradne socialne slaby obcan zo stavby vrece cementu tak ho vedia sudy exemplarne a rychlo potrestat za kradez na 10 rokov v II. skupine nepodmienecne. Ked ukradne skupina takz. slusnych ludi z VUB v Nitre niekolko stoviek milionov byvalych SK tak po trinastich rokoch na slobode este len prokurator podava obzalobu. Fikcia: Kde skoncili pan macko555 za 13 rokov tie miliony a nakolko budu odsudeni vinici? Neviete? Ani ja, ale nazory mozeme mat. Moj, mozno ani po 5 rokov nedostanu, ked vobec nieco, lebo na Slovensku sa oplati kradnut vo velkom. Ujde sa kazdemu, domyslite si.

Co som spravil doteraz? Nemam potrebu sa chvalit. Mozno nic, ale keby som bol sudca a mal riesit tento problem, vedel by som co mam spravit.

Ze som pre vas tajomny? Vy ste tiez, len macko555, cize pre mna tajomny. Sme na tom rovnako, netrapte sa tym.

Ostatnym som uz tu na Porade povedal alebo presnejsie napisal dost. Strucne, nic som nepodpisal a zapojil som sa do hromadnej zaloby. Ako tam budem zaneseny je na postupe a sposobe zastupujucej advokatky p. JUDr. Steffekovej, ja som svoje splnomocnenie a dalsie pozadovane veci garantovi hromadnej zaloby-AUS dodal.

Co ine mozem podla vas ovplyvnit? Co by ste pan macko555 chceli odo mna aby som vam tu napisal? Napr: Svoje rodne cislo ?

Titulu VIP sa aj vy dozijete automaticky po splneni niektorych kriterii.Tiez vam prajem do buducnosti aby vam ho administrator tejto Porady nikdy neodobral.

Ani na druhy krat nepozadujem aby ste sa dali vypchat a nemajte ma v pazi, mam nejaku vahu. Nechcem aby ste dostali skoliozu.

Trafena hus nech si gaga pokial prezila, ale husacinka s loksami a vinkom by bodla.

Prajem prijemny zbytok vikendu a dopisania.
S pozdravom
jarecko
Naposledy upravil jarecko : 16.08.09 at 12:37
0 0
pavla.p pavla.p

pavla.p je offline (nepripojený) pavla.p

Preboha ľudia, čo je to za diskusiu? Musím povedať, že aj mňa s...ie že som podpísala tých 40,-- Sk. Zatiaľ som žalobu ani cez AUS nepodala, ale volala som tam a urobím to. Čo my zostáva? Poviem Vám, že ak bude treba platiť nejaké trovy, zaplatím. Nebudem o tom ani špekulovať. Každý súdny spor je väčšinou hop alebo trop.
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

No ja budem postupovať takto: 1. Poplatky AS aj ked nerád tak zaplatím
2.Žalobu o zrušenie AS podávam na OS v mieste bydliska
3.Ak mi prídu ešte nejaké poplatky od OS a bude to viac ako 100 EUR tak končím (AUS napísalo jasne poplatky sa neplatia) ak sa budú platiť AUS stráca moju dôveru a buď budem postupovať individualne ,alebo to zabalím.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

pavla.p

Vitaj v diskusi, ktora mala po dlhy cas konstruktivny charakter, ale ako v zivote bezi vzdy sa najdu vo vsetkom elementy, ktorym to nevonia a inac asi ani nebude.
0 0
pavla.p pavla.p

pavla.p je offline (nepripojený) pavla.p

Súhlasím, len ma hnevá že navzájom reagujete na úplne nevhodné urážky. Nebolo by vhodnejšie, aby sme sa tí, ktorí máme rovnaké názory a rovnaké odhodlanie kontaktovali nejako inak? Napr. skype? Ja sa predsa nebudem hnevať na niekoho,, koho radu poslúchnem a potom to nedopadne dobre. S tým vedomím musím predsa do tohoto sporu ísť. Už to predsa dobre nedopadlo. RL ma chce pripraviť o 90000,--.sk /. Mám istotu, že keď im začnem platiť poplatky, dodržia o 5 rokov čo sľúbili?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

To je super prirovnanie stavat na zleho kona. Podla teba poistovna kontrolovana NBS a dalsimi zakonmi je konska stavkova kancelaria?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r

ja o voze ty o koze. Ja som myslel na to ze ked pavla.p si vybrala pre zivotne poistenie poistovnu RL, tak stavila na zleho kona ked do nej vlozila 90 000 Sk, mohla si vybrat Allianz a nemala by problemy. To ostatne su uz, len podruzne veci suvisiace so spravanim zleho kona.
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

vitamin_r Pozri príspevok
1. si minus 390 eur
2. postupia to na OS KE, mozno o den, mozno o rok
3. pride ti ziadost o zaplatenie sudneho poplatku 331,50 eur
1.Ano viem že som minus 390 Eur s tým už asi nespravím nič
2.To že to postúpia na OS KE to mi je jasné tiež
3.Ak príde ta žiadosť o zaplatenie súdneho poplatku s OS tak ju nezaplatím... alebo budem musieť zaplatiť aj tú ako sa to potom rieši ak by som to náhodou nezaplatil?
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

Neviem Vitamin takto mi to poradil advokat tak ja ho posluchnem .Ked som sa pýtal advokata o tom poplatku tak hovoril že možno ho platiť nebudem (ako spotrebitel) ale povedal že si nie je celkom istý .Poisťovnictvo a poistné zmluvy nie su jeho parketa
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ja neviem. mozno preto, ze o to ziadate v zalobe?

Predpokladám, že je podaný väčší počet žalôb a preto navrhujem z dôvodu hospodárnosti spojiť všetky konania na spoločné konanie.
Ja viem, ze to tam je...

Sa mi zda, ze sa poistovna boji AUS ako cert svatenej vody
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
neviem odkial toto zdanie beries ale podla mna sa poistovna absolutne neboji ziadnej AUS.

porovnaj si majetok poistovne a majetok AUS. trochu ti pomozem:

Komisia rozhodla, že žiadateľovi o štátnu dotáciu na projekt „A) Realizovanie vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR o Komisii na posudzovanie podmienok
v spotrebiteľských zmluvách; B) Tvorba a pripomienkovanie legislatívy SR a smerníc Európskeho spoločenstva; C) Riešenie sťažností spotrebiteľov“ sa na rok 2009 poskytne
štátna dotácia vo výške 10 000 EUR.


poistovna:
za rok 2008 čistý zisk 2,070 mil €

myslim si ze sa trasu od strachu...

Bavime sa o sudnom spore, nie konkurencii
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
viac penazi = viac a lepsich pravnikov ktori maju viac casu spisovat podania.
.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
neviem odkial toto zdanie beries ale podla mna sa poistovna absolutne neboji ziadnej AUS.

porovnaj si majetok poistovne a majetok AUS. trochu ti pomozem:

Komisia rozhodla, že žiadateľovi o štátnu dotáciu na projekt „A) Realizovanie vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR o Komisii na posudzovanie podmienok
v spotrebiteľských zmluvách; B) Tvorba a pripomienkovanie legislatívy SR a smerníc Európskeho spoločenstva; C) Riešenie sťažností spotrebiteľov“ sa na rok 2009 poskytne
štátna dotácia vo výške 10 000 EUR.

poistovna:
za rok 2008 čistý zisk 2,070 mil €

myslim si ze sa trasu od strachu...
Tým chceš povedať že kto má viac peňazí má vždy pravdu ? ahá, no veď keď ju nemá, tak si ju kúpi.!!!!, ešte že ma to napadlo. A svedomie? No to im je asi jedno.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

minika Pozri príspevok
Tým chceš povedať že kto má viac peňazí má vždy pravdu ? ahá, no veď keď ju nemá, tak si ju kúpi.!!!!, ešte že ma to napadlo. A svedomie? No to im je asi jedno.
To moze povedat len pravnik, ktory rad sluzi takymto zaujmom. Tak aspon vidis, kto nam tu radi a doniesol zdravy rozum.

Vies vitaminko, len aby sme sa poistovni nemuseli vsetci cez dane skladat na dotaciu, ked bude bedakat, ze nema na vyplacanie poistiek kvoli financnej krize!!!

Inac k tomu tvojmu poslednemu vyroku. To si tusim myslel aj ratal s tym ten vychodoslovensky podnikatel Ilcisin. No bude mat teraz cas porozmyslat, ci Ti jeho pravnici pisali dostatocne mnozstvo podani a stran argumentov.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
nie, to znamena ze ten kto ma peniaze si najde takych pravnikov ktori vedia kam treba poslat zalobu.
budeme žiadať Parlament, aby tak ako v Rakúsku, bola neprijateľnou zmluvnou podmienkou rozhodcovská doložka (teda aby nebolo možné dojednávať v spotrebiteľskej zmluve to, že o spore bude rozhodovať rozhodcovský súd).
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
nie, to znamena ze ten kto ma peniaze si najde takych pravnikov ktori vedia kam treba poslat zalobu.
Toto Ti bolo už X - krát vysvetlené, že žaloba sa tak či tak dostane tam kam má. je to absolútne nepodstatné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať