Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
bohužial som také nenašiel. ak máš tak ho sem zaves.



zakon o rozhodcovskom konani bol medzitym raz(!) novelizovany.

tvrdite ze je neplatna rozhodcovska dolozka - ved to je pism. c), teda presne to iste o co islo v tom rozsudku vyssie.

okrem toho tu hydalgo zavesil ten judikat ktory hovori ze neplatnost VPP nesposobuje automaticky neplatnost rozhodcovskej dolozky - si myslis ak ten judikat vie najst hydalgo ze ho nenajdu advokati poistovne?

vidim tie vase uderne argumenty, naratal som ich 2(!):

1) Najväčším nedostatkom postupu žalovaného je porušenie odbornej starostlivosti.
2) Žalovaný porušil viaceré normy na ochranu spotrebiteľa.

ako hovorim, 90% sanca ze prehrate.
O neplatnosti rozh. dolozky si tu napisal dost. a hlavne si uviedol a vsetkych presvedcil, ze je neplatna !!! Ten prispevok si vyhladaj sam, na strane 168 zacina tvoja debata s HYDALGOM, ktory odovodnuje, preco je treba ist na rozhodcovsky sud. Fica tam uz nespomina.... ;-)

Ked ho ma poistovna, tak o nom vie a vedela aj AUS. Co mame my Ti na nos vesat nejdem.

To ze rozhodcovska dolozka moze byt platna aj ked zvysok zmluvy je neplatnej je nam a bolo jasne. Problem je este aj niekde inde a to ten horeuvedeny judikat, ci ako to muuuudro pomenovavas, nezahrna, tie judikaty od toho poloblazna tiez nie. Takze, ak ma take poistovna, tak dakujeme za info.

Ta novelizacia v roku 2006, 2009... 1 + 1 = 1. Tak si nejako poratal aj tie trovy, ktore ideme dat do stavky...
-----------------------------------------------------------

Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
co je vam jasne? preco v zalobe pisete nieco uplne ine?

"Rozhodcovská doložka je uvedená v rámci neplatných VPP žalovaného z 21. 5. 2007. Ak sú teda neplatné VPP, neplatná je aj rozhodcovská doložka. Na základe neplatnej rozhodcovskej doložky je bez ďalšieho nezákonný aj rozhodcovský rozsudok."

novelizacia samozrejme od roku 2007, precitaj si kedy zacalo konanie v tom rozsudku vyssie.

na nos mi nic vesat nebudes lebo nic nemate. sam si odhovaral ostatnych aby nesli za pravnikom.
Presne som cakal, ze takto zareagujes. Aspon vidno ze bud zavadzas alebo si z toho paff ako ten hydalgov neskorsi poradca, ked podal zalobu.

Je to tam uvedene preto, ze je to pravda. Vec, kedy moze byt platna dolozka v neplatnej zmluve je o comsi inom a v uplnom inom kontexte. Viac Ti na tvoj nos vesat nejdem, vsak Ta to nezaujima.

"Nic nemame"... no ako povies, ale je ti to aj tak ukradnute

----------------------------------------------
Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu.
Naposledy upravil pavol.za : 14.08.09 at 15:26
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
k tomu ti poviem len: haha

este doplnim aby to tu ostalo aky si zadubenec:

Právní věta:
„Platnost rozhodčí smlouvy, i když má podobu jen rozhodčí doložky, je tak nutno vždy posuzovat jako smlouvu zcela samostatnou, jen technicky vloženou do textu jiné smlouvy“. „Platnost rozhodčí smlouvy nemůže být závislá na platnosti základní smlouvy“ a „platnost rozhodčí smlouvy je nutno vždy posuzovat zcela nezávisle na platnosti smluv, ze kterých spor, jenž má být posouzen, vyvěrá“.

Komentář:
Často dochází ke sporům, zda je rozhodčí smlouva platná. A to především tehdy, když je napadána platnost smlouvy hlavní, nebo smluvních podmínek, které obsahují rozhodčí smlouvu ve formě rozhodčí doložky. Vrchní soud v Praze jako odvolací soud a následně Nejvyšší soud České republiky mají na tuto věc jasný pohled: Platnost rozhodčí smlouvy a smlouvy hlavní je nutno posuzovat vždy samostatně.
Citace ze zdroje: Rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR sp. zn. 29 Odo 1222/2005, ze dne 19. 12. 2007

pavol.za:
To ze rozhodcovska dolozka moze byt platna aj ked zvysok zmluvy je neplatnej je nam a bolo jasne

zo zaloby ASU:
Ak sú teda neplatné VPP, neplatná je aj rozhodcovská doložka.

pavol.za:
Je to tam uvedene preto, ze je to pravda. Vec, kedy moze byt platna dolozka v neplatnej zmluve je o comsi inom a v uplnom inom kontexte.

skus si dat vysetrit mozog.
Skus tu radsej skopirovat aj tu prvu vetu daneho odstavca.
To co si uviedol judikat je iny pripad. Pozri si viac v 11C 91/2009

Zobrat jednu vetu z kontextu a vlozit ju do ineho, je tvoj sposob demagogie.

-------------------------------------------------------------------------------
Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
LEBO som vedel na zaklade §53 ods. 4 písm. r) ze ta rozhodcovska dolozka je neplatna.

naco odmietat nieco co je od pociatku neplatne?
vitamin_r Pozri príspevok
11c nemam, to je vas spis. ved to tu pokojne napis.

ano beriem jednu vetu lebo je to jasna vec. bud je RD platna nezavisle od VPP alebo nie je. ty tvrdis aj ano aj nie. takto to ale nemoze byt.
vitamin_r Pozri príspevok
hej robia. ale to nevadi, pokial to ustanovenie nesposobuje nerovnovahu tak je v poriadku inak je neplatne.
.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitaminko
precital som si ten rozsudok co si tu zavesil. Tykal sa dvoch pravnickych osob a.s. a s.r.o. ktore si zmluvne dojednali vztah medzi sebou co je rozdiel v nasom pripade kde sa spori fyzicka osoba-spotrebitel s pravnickou osobou a.s. kde spotrebitel bol oklamany a navedeny k podpisu sposobmi ktore su zname a nebudem ich tu znova opakovat.
Ako a co bolo porusene musi vyrieknut sud v TN.

Inac ked si tolko baziroval kde sa ma podat zaloba voci rozhodcovskemu rozsudku tak v tvojom je uvedene nasledujuce:

Nakoľko účastníci konania neboli poučení o tom, na ktorom príslušnom súde sa má žaloba podať, podanie žaloby na nepríslušnom súde nemôže byť dôvodom pre zamietnutie žaloby.

Takze ja sa pytam tych co dostali rozhodcovske rozsudky. Mate v nich poucenie kde mate podat zalobu na ich zrusenie?
0 0
asymetrix asymetrix

asymetrix je offline (nepripojený) asymetrix

Na chvíľu si dovolím si malý chabý pokus o odľahčenie diskusie.

Ako si tak googlim rapid life, zrazu na mňa vyskočil oznam z júla 2009 od nejakej firmy ponúkajúcej sprchovacie kúty a kúpeľňový nábytok: "Pre všetkých poistencov poisťovne Rapid Life ponúkame zľavu 20 % na všetky naše produkty. Pri nákupe stačí poskytnúť vaše meno a číslo zmluvy."
Nedalo mi to a šiel som to omrknúť. Klikol som na kontakt a aké bolo moje "prekvapenie", keď sa ukázalo, že firma sídli na Garbiarskej 2 v Košiciach. I tak še da.
Inak, celkom by ma zaujímalo, ako by sa zatvárili, keby som si tam nebodaj šiel niečo kúpiť a vytasil na nich číslo svojej UDP-K.

Tak, to je odo mňa nateraz všetko, kľudne ďalej pokračujte v prestrelke...
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

asymetrix Pozri príspevok
Na chvíľu si dovolím si malý chabý pokus o odľahčenie diskusie.

Ako si tak googlim rapid life, zrazu na mňa vyskočil oznam z júla 2009 od nejakej firmy ponúkajúcej sprchovacie kúty a kúpeľňový nábytok: "Pre všetkých poistencov poisťovne Rapid Life ponúkame zľavu 20 % na všetky naše produkty. Pri nákupe stačí poskytnúť vaše meno a číslo zmluvy."
Nedalo mi to a šiel som to omrknúť. Klikol som na kontakt a aké bolo moje "prekvapenie", keď sa ukázalo, že firma sídli na Garbiarskej 2 v Košiciach. I tak še da.
Inak, celkom by ma zaujímalo, ako by sa zatvárili, keby som si tam nebodaj šiel niečo kúpiť a vytasil na nich číslo svojej UDP-K.

Tak, to je odo mňa nateraz všetko, kľudne ďalej pokračujte v prestrelke...
Myslel som, ze vtipkuje - a ono fakt !
http://www.brun.sk/obchodne-podmienky.php

Myslim, ze by privatali, vsak v tom obchode sa plati vopred !
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamín naozaj si myslíš,že by sme sa nemali brániť?Ty si myslíš,že týto páni majú s nami len tie najlepšie úmysly a peniaze nám vyplatia?Čo sa stane ak sa stiahneme?Majú v rukách zbraň (AS),ktorou nás dokopú kdekoľvek.Ak si pozeral jednu reláciu vlastným zamestnancom podsunuli zmluvy,že pre nich musia pracovať doživotne bez nároku na mzdu.Prečo tu píšeš,že sme prišli o peniaze za súdne trovy to nieje 100-percentné a to mi k tebe nesedí ty predsa píšeš,len o 100-percentných faktoch.Možno máš pravdu,ale v tejto chvíli to 100-perc.nieje.Nepísal som tu pre nedostatok času a nie pre nič iné.Všetko stojí a padá na rozhodnutí sudu v Trenčíne..Ja žalobu podám
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ved si tvrdil ze si bol za pravnikom, tak sem napis co ti poradil. poradil ti aby si podal zalobu?
Vyzvedas?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

pavol.za Pozri príspevok
Myslel som, ze vtipkuje - a ono fakt !
http://www.brun.sk/obchodne-podmienky.php

Myslim, ze by privatali, vsak v tom obchode sa plati vopred !
Spoločnik a konatel podla OR:

Ing. Petra Brunová
Cintorínska 20
Žilina 010 01
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamin_r Pozri príspevok
ved si tvrdil ze si bol za pravnikom, tak sem napis co ti poradil. poradil ti aby si podal zalobu?
vitaminko napísal som,že žalobu podám.To hovorí za všetko.Možno ,že máš pravdu už som to tu spomýnal Ty nie si hlúpy človek.Možno spor prehráme a Ty sa tu budeš škodoradostne rozpisovať.Ale možno by ma viac štvalo v budúcnosti,že som proti tomu nič neurobil.Len taký postreh na záver aspoň v mojom prípade prečo kým som platil išlo všetko ako po masle,a vo chvíli,keď si ma plniť svoju časť zmluvy poisťovňa to maslo zhustne.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

jarecko Pozri príspevok
Spoločnik a konatel podla OR:

Ing. Petra Brunová
Cintorínska 20
Žilina 010 01


Na tej cintorinskej v Ziline maju rapidaci (Talan, Pavol Fiala, Juraj Mucha) dalsie dve firmy

http://foaf.sk/firmy/6251

Inac si precitajte tie podmienky, hlavne zaverecne ustanovenia. Ktovie co stou zlavou dociela, ci kupujuci nebude obvineny ako my, za vylakanie zlavy.
vitamin_r, ak sa nudis, pozri ako to maju osetrene vo VPP ;-)
Naposledy upravil pavol.za : 14.08.09 at 20:46
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Zdravim vsetkych.
Kedze ste sa viacerí na mna obrátili s otázkou, aké boli názory, ktoré som zozbieral od mojich znamych právnikov, tak ich zavesim sem, aby som nemusel odpovedať jednotlivo na cca 8 sukromných správ. Takze pavol.za a tých, ktorých to nezaujima a slebo negujú kazdý indiferentný názor, cítat ani komentovat nemusia.

Názory právnikov a záver zhrniem nasledovne:
Sanca na úspech je minimálna - zohladnujúc rozhodcovský súd a jeho výrok a doterajší postup AUSu, ktorý podla názoru 2 z 3 mojich známych zbabrali prvotnú žalobu a predbežné opatrenie. Tretí uviedol, že to mohli spraviť lepšie. Skončí to (zjednodušene) zrejme tak, že krajský súd zruší predbežné rozhodnutie a rozsudok arbitrážneho súdu nebude možné prakticky na 99% zrušiť. (to aj bez ohladu na TN). To by sa muselo objaviť fakt niečo prelomové - čo by však zrejme neplatilo paušálne pre všetky prípady, ale individuálne. (Spomínali niečo také, že v niektorom prípade, ak by bolo absolútne zrejmé, že klient nepristúpil, nepodpísal a podobne - že bol trebárs na Bahamách v tom čase, ako je uvedené na pristúpení k doložke, či VPP)
Podla právnikov súd v TN bude určite zohladnovat rozsudok AS a tiež argumenty, ktoré do spisu dodala Rapid Life.

Cez iného známeho som sa dozvedel, že z uvedených 93 ludí v žalobe je RL "bezproblémovo" spochybnil viac ako polovicu klientov (ukončené zmluvy na vlastnú žiadosť, neexistujúci klienti a dalsie nezrovnalosti - zrejme vyplynuli z narýchlo písanej žaloby). Navyše miestna nepríslušnosť, čo vraj podla právnikov býva pre súdy podstatné, aby sa zbavili prípadu. Tiez nevedeli, že prečo to je v TN, ked poistovna je z KE a AUS z BB a pravnicka z BA. Iba ten znamy naznacil, ze vraj to tam odporusil v tom case minister, lebo tam ma zaviazanych ludi. A aj to predbezko vraj islo bez toho, aby to sudkyna citala. Ale táto info je len od známeho. Takže nech s tym kazdý naloží ako uzná za vhodné.

Pokial ide o zalobu - odvolanie voci AS, tak som dostal podobné info tomu co v skratke napísal vitamin_r. V tomto státe nic nie je zadarmo a v tomto prípade (AS) nejde o spotrebitelský spor. (to netvrdím ja, ale 3 pravnici).

Navyse mi jeden z nich povedali tiez celkom zaujimavu vec v to, že pokial ide o cenu a predmet, tak to nemôze byt predmetom spotrebitelského sporu. Pokial ide o poplatky, tak tie sú súčasťou ceny (hoci vraj boli zavedené až neskôr). Vraj to niekde napísala aj NBS. Ale ja nemam tolko casu, aby som to vyhladával a presvedcoval iných. Ja mám tieto info, niekto iný moze mať opačné. Píšem len preto, lebo ma oslovilo viac ľudí.

V skratke teda:
Je 95% sanca ze poistovna vsetko vyhrá a my potom mozeme na toto forum písat, ze sme aj tak mali pravdu, ale za tie peniaze to stálo.....

Pre objektívitu: NIekedy sa stane, že aj 5% je dost na úspech, ale podla pravnikov nie s AUSOM. Samozrejme iní právnici mozu mat na vec iný názor. Pro objektivitu. Je na každom, ako pojde dalej. Viacerí sa uz rozhodli. Opat opakujem info, ktoré som dostal som posunul dalej. Dohady, ktoré mam od známeho, prosím (pavol.za) nechaj bez komentára. Aj ja ich beriem s rezervou, ale vzhladom na ich charakter a povahu som ich pripojil.

A poprosim aby ste to tu nespamovali blbostami typu kupelne a firmy neviem koho, ktoré vobec do tejto debaty nepatria a len odvádzajú pozornost. Ja mozem pracovat v banke a vo volnom case predávat ikebany a mat sro na cistenie hajzlov v obchodnom dome. Co je na tom?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Byva o par cisiel nedaleko ta dama Brunova, asi nasli spolocnu rec a dohodli sa na zlavach. Ja by som tam nekupil ani hrdzavy klinec. Dufam, ze vsetci ste sa poucili na zlavach (mimo tych co sa ich to netyka) priamo v Zivote bez obav.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

macko555 Pozri príspevok
Zdravim vsetkych.
Kedze ste sa viacerí na mna obrátili s otázkou, aké boli názory, ktoré som zozbieral od mojich znamych právnikov, tak ich zavesim sem, aby som nemusel odpovedať jednotlivo na cca 8 sukromných správ. Takze pavol.za a tých, ktorých to nezaujima a slebo negujú kazdý indiferentný názor, cítat ani komentovat nemusia.

Názory právnikov a záver zhrniem nasledovne:
Sanca na úspech je minimálna - zohladnujúc rozhodcovský súd a jeho výrok a doterajší postup AUSu, ktorý podla názoru 2 z 3 mojich známych zbabrali prvotnú žalobu a predbežné opatrenie. Tretí uviedol, že to mohli spraviť lepšie. Skončí to (zjednodušene) zrejme tak, že krajský súd zruší predbežné rozhodnutie a rozsudok arbitrážneho súdu nebude možné prakticky na 99% zrušiť. (to aj bez ohladu na TN). To by sa muselo objaviť fakt niečo prelomové - čo by však zrejme neplatilo paušálne pre všetky prípady, ale individuálne. (Spomínali niečo také, že v niektorom prípade, ak by bolo absolútne zrejmé, že klient nepristúpil, nepodpísal a podobne - že bol trebárs na Bahamách v tom čase, ako je uvedené na pristúpení k doložke, či VPP)
Podla právnikov súd v TN bude určite zohladnovat rozsudok AS a tiež argumenty, ktoré do spisu dodala Rapid Life.

Cez iného známeho som sa dozvedel, že z uvedených 93 ludí v žalobe je RL "bezproblémovo" spochybnil viac ako polovicu klientov (ukončené zmluvy na vlastnú žiadosť, neexistujúci klienti a dalsie nezrovnalosti - zrejme vyplynuli z narýchlo písanej žaloby). Navyše miestna nepríslušnosť, čo vraj podla právnikov býva pre súdy podstatné, aby sa zbavili prípadu. Tiez nevedeli, že prečo to je v TN, ked poistovna je z KE a AUS z BB a pravnicka z BA. Iba ten znamy naznacil, ze vraj to tam odporusil v tom case minister, lebo tam ma zaviazanych ludi. A aj to predbezko vraj islo bez toho, aby to sudkyna citala. Ale táto info je len od známeho. Takže nech s tym kazdý naloží ako uzná za vhodné.

Pokial ide o zalobu - odvolanie voci AS, tak som dostal podobné info tomu co v skratke napísal vitamin_r. V tomto státe nic nie je zadarmo a v tomto prípade (AS) nejde o spotrebitelský spor. (to netvrdím ja, ale 3 pravnici).

Navyse mi jeden z nich povedali tiez celkom zaujimavu vec v to, že pokial ide o cenu a predmet, tak to nemôze byt predmetom spotrebitelského sporu. Pokial ide o poplatky, tak tie sú súčasťou ceny (hoci vraj boli zavedené až neskôr). Vraj to niekde napísala aj NBS. Ale ja nemam tolko casu, aby som to vyhladával a presvedcoval iných. Ja mám tieto info, niekto iný moze mať opačné. Píšem len preto, lebo ma oslovilo viac ľudí.

V skratke teda:
Je 95% sanca ze poistovna vsetko vyhrá a my potom mozeme na toto forum písat, ze sme aj tak mali pravdu, ale za tie peniaze to stálo.....

Pre objektívitu: NIekedy sa stane, že aj 5% je dost na úspech, ale podla pravnikov nie s AUSOM. Samozrejme iní právnici mozu mat na vec iný názor. Pro objektivitu. Je na každom, ako pojde dalej. Viacerí sa uz rozhodli. Opat opakujem info, ktoré som dostal som posunul dalej. Dohady, ktoré mam od známeho, prosím (pavol.za) nechaj bez komentára. Aj ja ich beriem s rezervou, ale vzhladom na ich charakter a povahu som ich pripojil.

A poprosim aby ste to tu nespamovali blbostami typu kupelne a firmy neviem koho, ktoré vobec do tejto debaty nepatria a len odvádzajú pozornost. Ja mozem pracovat v banke a vo volnom case predávat ikebany a mat sro na cistenie hajzlov v obchodnom dome. Co je na tom?
neboj nebudem Ti to komentovat....
len mi nie je jasne, ako ten tvoj znamy vie, ze RL vyvratilo nezrovnalosti v narychlo napisanej zalobe
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

pavol.za...
ja neviem ako to vie, ale tusim, ze Slovensko je velmi malé. On to vie asi tak ako tu niekto iný napísal, ze ked bol za právnikom a povedal mu Rapid life a ten hned vedel o co ide. Tu sa asi kazdý s kazdým pozná a stací, ak sa opýta "správnych" ludí a ked popatra info dostane. Ja mozem byt v Zurichu a mozem mat info o tom, co si vcera nakupil v potravinach v Krompachoch, ak je pokladnicka tvoja suseda a ja ju poznam. (ak to pritiahnem az takto za vlasy) Pravnici sa dost poznajú s prokuratovmi a sudcami. Ved kopec z nich sú asi bývalí spoluziaci, alebo známi známych spoluziakov, priatelov, známych zo sporov a pod....A tiez sa moze stat, ze niekto trávi dovolenku s p. sudkynou v tom istom rezorte a vecer pri vinku pokecaju a podobne...Ja neviem, a radsej ma to ani nezaujima. Ako hovorím, Slovensko a svet je malý.
Ale tvrdil si, ze nebudes reagovat a reagujes :-)
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

macko555

Si borec akych mas vsade znamych pravnikov a ti ani nevedia, ze OSP sa novelizoval 15.10.2008 a do jeho §87 pribudol bod, ktory hovori, ze spotrebitelska zaloba nemusi byt podana na sude podla sidla odporcu, ale spotrebitel si moze vybrat sud podla svojho vyberu. K dalsim fikciam ako,ze to odporucil minister skoda komentovat.

macko555 pokial si dobre pametam ty uz ked si sedel na Komisii pre posudzovanie spotrebitelskych zmluv zacal si tu pisat negativne a pesimisticky o celom jej konani a stale ked si tu niecim prispel nic co by pomohlo iba v duchu vsetko je o nicom, zabudnite, ze ste v RL nejake many mali a nerypte do osieho hniezda.

Asi najlepsie by bolo keby administrator tuto diskusiu zablokoval bez moznosti pridavania dalsich prispevkov a bude pokoj na obidvoch stranach frontu.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

jarecko Pozri príspevok
macko555



Si borec akych mas vsade znamych pravnikov a ti ani nevedia, ze OSP sa novelizoval 15.10.2008 a do jeho §87 pribudol bod, ktory hovori, ze spotrebitelska zaloba nemusi byt podana na sude podla sidla odporcu, ale spotrebitel si moze vybrat sud podla svojho vyberu. K dalsim fikciam ako,ze to odporucil minister skoda komentovat.



macko555 pokial si dobre pametam ty uz ked si sedel na Komisii pre posudzovanie spotrebitelskych zmluv zacal si tu pisat negativne a pesimisticky o celom jej konani a stale ked si tu niecim prispel nic co by pomohlo iba v duchu vsetko je o nicom, zabudnite, ze ste v RL nejake many mali a nerypte do osieho hniezda.



Asi najlepsie by bolo keby administrator tuto diskusiu zablokoval bez moznosti pridavania dalsich prispevkov a bude pokoj na obidvoch stranach frontu.




Vážený p. Jarecko. Dajte sa vypchat. Kto Vám dal právo posudzovat iných? Odkial máte, ze má m vsade známych právnikov? Ja sa o vec zaujímam, tak som sa viacerých spýtal, aby som nemal info z jednej strany. A neuveríte, ale aj iných zaujímal tento názor. Nestotoznili sa slepo ako Vy s tým, co síri AUS. A tiez im nestací ani to, ze p. Steffekovej niekedy budúci týzden narastie druhý mozog a RL to zo strachu zabalí.

Vase kecy o OSP a 5 stranové klady co sem z casu na cas kopírujete ma nezaujímajú. Keby som mal nastudované OSP a bol právnik, tak sa nepýtam právnikov a vyriesim si to sám. Ale zrejme máte pravdu. AUS zvolil trencín preto, lebo sa im páči hrad a rieka Váh. Sedeli asi v kancelárii a hovorili si...

- Tak kam to podáme, séfe?

- Čo ja viem? Poprad je pekný...

- Poprad nie, tam je zima.

- A co tak Trenčín?

- Hmm...o.k. v trenčíne mám tetu, tam je pekne.

- A mohli by nám tam dat predbezko aj za 1 den, ako sa to obvykle robí...

- Super, spravme to tak

(koniec fikcie)



A taktiež p. Jarecko, odkial beriete tú drzost posudzovat moj názor na zasadanie komisie. SPýtajte sa thelmy alebo niekoho kto tam bol, aký ma na to názor. Ale načo by ste sa pýtali, vy všetko viete bez toho, aby ste tam boli a potom druhých moralizujete bez akejkoľvek vedomosti.



A vyprosím si, aby ste ma obvinovali, ze niekoho o niecom presviedcam. Nech si každý robí čo chce. Mám to v paži čo kto spraví a mám v paži aj Vás. A rady typu, aby som prispel niecim co by pomohlo....Bohuzial nemam cim, a nie som právnik a podla mna je to uloha AUS, ja totižto nemám zaručený plán na víťazstvo. Keby som ho mal, tak ho sem zavesím.



Váž. pán Jarečko, len pekne sedte dalej na riti za počítačom, kopírujte zákony, a odsudzujte ludí s iným názorom na vec. Co ste doteraz spravili Vy, alebo ako ste poradili? Hráte sa na tajomného, ani nie ste v žalobe, riešite si to sám a ostatným nepoviete nič. Ale aspon ten titul VIP vám hádam zostane. Príjemný víkend a dajte sa vypchat.

P.S.
A samozrejme ako som cakal. Ozvali sa tí, ktorým moje info ani nebolo urcené. Ale to uz tak býva, ze trafená hus zagága.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

HYDALGO32 Pozri príspevok
tebe by som ty judás jeden ten hrdzavý klinec kúpil a tresol ti ho do toho škuľavého oka...
(ak máš niečo proti tomu, tak máš ako spotrebiteľ na výber - môže to byť aj do ri...i)
Mas silu na jazyku malicky muzicek, si virtualne daleko v bezpeci. Keby to bolo z oci do oci nestihol by si si ani prdnut a na tom klinci by si sa hompalal ty zaveseny na svojich smradlavych gatiach.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

HYDALGO32 Pozri príspevok
lubocko, to nie je všetko, tvoju informáciu treba upresniť, tá čo to tam hovorila p.Lenka Pregova má na september pojednávanie na OS v Trebišove - len si to predstav - prokuratúra je obžalovala pre ohováranie!

UPOZORNENIE - jedná sa o fakt nie o informáciu JPP (jedna pani povedala...)
Odkial cerpas tie fakty?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať