Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

Chobot Pozri príspevok
Ja by som len upresnil tie slová o nebankovke a asociácii.

Poisťovňa jednoznačne nie je nebankovka. Funguje na úplne iných princípoch, ktoré sa nedajú popísať pár vetami. To, že sa RL správa ku klientom nefér, je iná vec. Nepoznám pozadie, prečo RL zaviedla tieto poplatky, to by vedelo len úzke vedenie, čo tým sledovali. A otázne je, prečo to zaviedli len pre tú konkrétnu kategóriu poistenia (alebo zaviedli pre všetky poistky?). Z pohľadu klienta a nezainteresovaného to je nekalé jednanie. Ale treba to nechať na súdy, aby to na základe dôkazov posúdili.

Niekto sa tu čudoval, prečo sa k prípadu vyjadruje matematik. No z jednoduchého dôvodu - pretože výpočet poistného (ktoré platí klient) je zložitá operácia založená na mnohých premenných, faktoroch, rozpočtu nákladov. Je to zložitý proces, ktorý vyžaduje špeciálne vzdelanie poistného matematika (tzv. aktuár). V poistnom sú zahrnuté všetky náklady poisťovne, od tých obstarávacích (provízie za sprostredkovanie), cez prevádzkové náklady poisťovne až po rizikové poplatky. Aktuár má za úlohu vypočítať poistné tak, aby pokrylo všetky náklady poisťovne spojené s poistkou. Konieckoncov poisťovňa nie je dobročinná organizácia, treba si priznať, že žije z peňazí poistníkov a poistených, ale je to vzájomná služba - na oplátku tieto peniaze zhodnocuje a poskytuje poisteným osobám poistné krytie. Preto by výpočet toho poistného mal posúdiť nezávislý odborník - aktuár, matematik.

K asociácii - Slovenská asociácia poisťovní (SLASPO) je združenie poisťovní. Je to dobrovoľné združenie, ktoré slúži záujmom poisťovní. SLASPO nie je ani kontrolný ani dozorný orgán. TO, že RL vystúpili zo SLASPO bola ich vlastná iniciatíva. Prirovnal by som to k partii kamarátov, ktorí napr. predávajú autá a stretávajú sa každú sobotu pri pive. Raz jeden začne vyberať poplatok za vstup do svojho autosalónu, ostatní mu to vytknú a preto prestane chodiť s nimi na pivo. Nemajú ale právo ho za to pokutovať ani nič.

Pre istotu uvediem, že nie som zamestnancom RL ani s jej praktikami nesúhlasím, ale vadí mi, ak sa uvádzajú nepravdivé informácie o poisťovníctve ako takom. A ani poisťovne nie sú radi tomu, čo spôsobila RL, robí to zlé meno celému poisťovaciemu sektoru.
aj jaj Chobot, neviem kde chodíš na tie objektívne prejudikáty...neviem či sa teraz sám vymažeš, alebo tým hrozíš len druhým. Vieš mi vysvettliť odkiaľ vieš, že:
-Raz jeden začne vyberať poplatok za vstup do svojho autosalónu, ostatní mu to vytknú a preto prestane chodiť s nimi na pivo.
-A ani poisťovne nie sú radi tomu, čo spôsobila RL, robí to zlé meno celému poisťovaciemu sektoru
-Z pohľadu klienta a nezainteresovaného to je nekalé jednanie.
To ti fakt niekto povedal, alebo veštíš tieto "bohorovné závery" zo sedliny piva???? Musím povedať, že si v mojich očiach (ale na tom ti záležať nemusí riadne klesol medzi ostatných VIP mudrcov! len tak ďalej, príde aj hodina zúčtovania a súdy rozhodnú (nielen arbitrážny - hoci ak mudruješ, mal si si ho najprv prečítať!)
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

HYDALGO32 Pozri príspevok
..., táto poisťovňa vyplatila cez 1,2 mld poistných plnení.Takže to obráťme, ty dones meno 1 (slovom: jedného) klienta, ktorý pri dožití nedostal, to čo mal v zmluve napísané a bude všetko jasné....
To si asi okopcil z casopisu Zivot bez obav

Staci si dat do googla Rapid Life a najdes http://www.aktuar.sk/?lg=1&s=22&forum=73#fart73

Dobry den, ja mozem iba potvrdit pochybnosti o RAPID LIFE zivotnej poistovni. Moja matka tam ma uzavretu zmluvu EKP, ktorej platnost vyprsala pred dvoma mesiacmi dosiahnutim jej 70.roku zivota a doteraz jej nebola vyplatena poistka, nie je mozne sa dovolat preziaby podenta podpisal ukoncenie poistky, nikto sa s Vami nebude tam bavit, velmi zla skusenost, mama uz podala staznost na NBS a zvazuje aj zalobu na poistovnu, nakolko neopravnene poistovna podnika s jej peniazmi.
0 0
baruch baruch

baruch je offline (nepripojený) baruch

Pre agentka 2312. Skus teraz.
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

pavol.za Pozri príspevok
To si asi okopcil z casopisu Zivot bez obav

Staci si dat do googla Rapid Life a najdes http://www.aktuar.sk/?lg=1&s=22&forum=73#fart73

Dobry den, ja mozem iba potvrdit pochybnosti o RAPID LIFE zivotnej poistovni. Moja matka tam ma uzavretu zmluvu EKP, ktorej platnost vyprsala pred dvoma mesiacmi dosiahnutim jej 70.roku zivota a doteraz jej nebola vyplatena poistka, nie je mozne sa dovolat preziaby podenta podpisal ukoncenie poistky, nikto sa s Vami nebude tam bavit, velmi zla skusenost, mama uz podala staznost na NBS a zvazuje aj zalobu na poistovnu, nakolko neopravnene poistovna podnika s jej peniazmi.

Oli Oli pán H. ktorý toto napísal má opletačku s políciou za toto svinstvo, ktoré tu napísal, čakal totiž, že sas zmocní OH svojej matky ......., ale nevyšlo...

Pozn. moderátora: HYDALGO, príspevok som ti upravil, stačilo to takto napísať, aby bol príspevok tolerovateľný. Nemusíš uvádzať svoje nemiestne poznámky. Skús takýmto štýlom formulovať svoje príspevky a potom ti ich nebudem mazať.
Naposledy upravil Chobot : 23.10.09 at 11:45
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

HYDALGO32 Pozri príspevok
ty Izáku, zase radíš Alimu čo? a vieš ty hlupáčik, že už od tej doby bol ten"nový" zákon 6 x novelizovaný a od marca 2008 platí úplne nový a tiež už 5x novelizovaný? zobuď sa zombie...
PS: to to poradila doňa rakúska? no spánom bohom....
Hydalgo, bežne nereagujem na tvoje príspevky, ale k tomuto musím napísať.

Momentálne ti musím dať za pravdu (aj sám som chcel na ten príspevok od barucha reagovať), že zákon 95/2002 už dávno nie je platný. Bol zrušený zákonom 8/2008 o poisťovníctve, ktorý je podstatne odlišný od 95/2002, je tam oveľa viac povinností pre poisťovňu a novely, ktorých už bolo tiež niekoľko, zaviedli prísnejší dozor. Navyše UFT už neexistuje, dohľad bol začlenený do NBS, takže NBS dohliada už aj poisťovne.

Hydalgo, ale mohol si to napísať slušnejšie, nie takýmto urážajúcim spôsobom. teraz som nútený tvoj príspevok vymazať. Môžeš oponovať disktujúcim, ale zachovaj prosím ťa určitú slušnosť v príspevkoch a nenazývaj osatných prívlastkami, ktoré možno bežne používaš. Tu si na verejnom fóre, kde urážky a ironické poznámky nebudú tolerované.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pavol.za Pozri príspevok
To si asi okopcil z casopisu Zivot bez obav

Staci si dat do googla Rapid Life a najdes http://www.aktuar.sk/?lg=1&s=22&forum=73#fart73

Dobry den, ja mozem iba potvrdit pochybnosti o RAPID LIFE zivotnej poistovni. Moja matka tam ma uzavretu zmluvu EKP, ktorej platnost vyprsala pred dvoma mesiacmi dosiahnutim jej 70.roku zivota a doteraz jej nebola vyplatena poistka, nie je mozne sa dovolat preziaby podenta podpisal ukoncenie poistky, nikto sa s Vami nebude tam bavit, velmi zla skusenost, mama uz podala staznost na NBS a zvazuje aj zalobu na poistovnu, nakolko neopravnene poistovna podnika s jej peniazmi.
Pre úplnosť ale musím uviesť časť príspevku, ktorý napísal ten istý prispievateľ o pár dní neskôr:

Po dvoch mesiacoch konecne vyplatili poistku, ked dostali poslednu vyzvu pred podanim zaloby, takze nase podanie na AUS by uz bola bezpredmetna. Drzim palce kazdemu, kto bude bojovat s touto poistovnou.

Takže nie je pravdou, že doteraz neboli vyplatené peniaze. Treba si prečítať celú diskusiu a nie vytrhávať z kontextu.

Zase nechcem obhajovať RL, ale v praxi (aj u iných poisťovní) nie je nezvyčajné, že sa peniaze vyplatia aj mesiac - dva po skončení poistky. Poistenie je totiž iný režim, než napr. skončenie termínovanej úložky v banke. Skončenie poistky je totož poistná udalosť ako každá iná (napr. úraz, trvalé následky, smrť) a treba ju prešetriť. Niekedy viazne komunikácia s poisteným a vtedy sa doba vyplatenia naťahuje nie z viny poisťovne. Uvedený prípad ale neviem posúdiť, či bol z viny poisťovne, alebo z viny klienta, len som chcel poukázať, že prípady treba posudzovať komplexne, nie len jednostranne - z jedného príspevku klienta.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

HYDALGO32 Pozri príspevok
aj jaj Chobot, neviem kde chodíš na tie objektívne prejudikáty...neviem či sa teraz sám vymažeš, alebo tým hrozíš len druhým. Vieš mi vysvettliť odkiaľ vieš, že:
-Raz jeden začne vyberať poplatok za vstup do svojho autosalónu, ostatní mu to vytknú a preto prestane chodiť s nimi na pivo.
-A ani poisťovne nie sú radi tomu, čo spôsobila RL, robí to zlé meno celému poisťovaciemu sektoru
-Z pohľadu klienta a nezainteresovaného to je nekalé jednanie.
To ti fakt niekto povedal, alebo veštíš tieto "bohorovné závery" zo sedliny piva???? Musím povedať, že si v mojich očiach (ale na tom ti záležať nemusí riadne klesol medzi ostatných VIP mudrcov! len tak ďalej, príde aj hodina zúčtovania a súdy rozhodnú (nielen arbitrážny - hoci ak mudruješ, mal si si ho najprv prečítať!)
Tak mi vysvetli, prečo RL zrušilo členstvo v SLASPO. Ty asi nie si v žiadnej sekcii SLASPA, že? Ja sa sedení SLASPO zúčastňujem a viem, aký je názor iných poisťovní na RL. A keby mne začala poisťovňa účtovať 11 EUR mesačne ako poplatok za neviemčo, tiež by som ako klient bol nespokojný.
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

Chobot Pozri príspevok
Tak mi vysvetli, prečo RL zrušilo členstvo v SLASPO. Ty asi nie si v žiadnej sekcii SLASPA, že? Ja sa sedení SLASPO zúčastňujem a viem, aký je názor iných poisťovní na RL. A keby mne začala poisťovňa účtovať 11 EUR mesačne ako poplatok za neviemčo, tiež by som ako klient bol nespokojný.
milý môj chobot, raz sa spýtali akademika Kapicu, ke´d ešte študoval na gymnáziu, že čo chcel povedať Lermontov jednoyu svojou básňou.On im odpovedal, že to by im presne vedel povedať len Lermontov....
PS: Lermontov a Kapica nie sú a neboli zamestnancami RL a ani ASKE
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

Chobot Pozri príspevok
Tak mi vysvetli, prečo RL zrušilo členstvo v SLASPO. Ty asi nie si v žiadnej sekcii SLASPA, že? Ja sa sedení SLASPO zúčastňujem a viem, aký je názor iných poisťovní na RL. A keby mne začala poisťovňa účtovať 11 EUR mesačne ako poplatok za neviemčo, tiež by som ako klient bol nespokojný.
APROPÓ, sedení SLASPO sa zúčastňujú iba zástupcovia poisťovní... myslíš že je etické, keď sa vyjadruješ na konkurenčnú poisťovňu? prečítaj si Kódex člena SLASPO...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

HYDALGO32 Pozri príspevok
tak po tomto, táto porada prekonáva všetko čo bolo vôbec mysliteľné, nabudúce sa pod mojim nickom môže objaviť to čo si mysli jas..čka aja budem podpísaný?!
AK ti zmením príspevok, lebo obsahuje urážlivé prvky alebo ho vymažem, tak to uvediem. Ak budeš dodržiavať pravidlá slušnej komunikácie, nikto ti nebude príspevky mazať alebo upravovať.

Ten príspevok som ti nezmazal, lebo tá informácia, ktorú si uviedol, mohla mať dôležitý súvis s príspevkom, na ktorý si reagoval. Obsah a pravdivosť príspevku neviem posúdiť, ale ty o prípade asi máš informácie. Len si to podal nevhodne. Skús viesť diskusiu a nie vykrikovať a každého urážať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

HYDALGO32 Pozri príspevok
APROPÓ, sedení SLASPO sa zúčastňujú iba zástupcovia poisťovní... myslíš že je etické, keď sa vyjadruješ na konkurenčnú poisťovňu? prečítaj si Kódex člena SLASPO...
práveže sa v mojich príspevkoch nevyjadrujem na činnosť RL, len som skonštatoval, že RL vystúpila zo SLASPO z vlastného rozhodnutia a nemá to nič spoločné s jej činnosťou ani súdnymi spormi.

Pre istotu som moje príspevky upravil, aby si nemal pocit, že obviňujem RL. Ale to, že z pohľadu klienta a nezainteresovaného je poplatok 11 EUR /mesačne (nie poistné) neprimeraný, za tým si stojím. ja platím na svojej poistke 10 EUR ročne poplatok za vedenie poistenia. Keby to zrazu chceli odo mňa mesačne, tak by som nebol spokojný. A to nie je vyjadrovanie sa na konkurenčnú poisťovňu, ale môj osobný pohľad na vec.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

daklen Pozri príspevok
Macko teraz trepeš dve na tri, ty si od začiatku tvrdil že postupuješ individualne a z AUS spolupracovať nebudeš.Pečo teraz zavádzaš?? Nechce sa mi hladať tie príspevky ,ale tvrdil si to!!!
My sme sa tiež snažili dohodnúť na začiatku, ale RL ani na jeden dopis nereagoval a na infolinku sa dovolať no tak to sa skôr dovolám priamo Americkemu prezidentovi tak čo to tu teraz rozprávaš .
A navyše ,ked už maš svoju poistku vyriešenu tak čo ťa ešte zaujímajú ostatné poistky.Žeby druhý Hydalgo, ten tiež najprv hovoril ,že on má už zmier(že je jedným z nás) a svoju poistku ma vyriešenú a nakonic sa z neho vyklul kto?? To už vieme všetci

Taktiež zdielam ten názor ,že poisťovňa spravila v tomto chybu .Keby že nevičísli odkupnú hodnotu na 0 ,tak drvivá väčšina by prijala odkupnú hodnotu a mali by pokoj aj klienti aj poisťovňa .A poisťovňa by aj tak na tom získala .
daklen...mysli si čo chces a rob ako chces. To ze niekto v prvej minute nejde s AUSom neznamená, ze po case to moze skusiť, ked je to akože zadarmo. A tak isto sa clovek moze rozhodnut, ze nedostal co ocakaval a ze s nekompetentnými do boja napojde. Ale to je asi tazke pochopit.

Ale to, ako som sa ja vysporiadal s osobnou dilemou teba trapit nemusí. Radsej sa treba zaoberat nepodstatnými vecami pre tento prípad, ako je zaujímave cítanie z roku 2002 o zákone, ktorý bol asi 5x novelizovaný, prípradne tým, preco RL vystúpil zo Slaspo. Ked sa tieto dve témy vycerpajú, dá sa podebatovat aj o tom, ci AUS pozicia ludom, ktorým exekútor zablokuje účty peniaze na preklenutie obdobia kým nejaký súd (asi ten v TN) nepovie, ze vsetko je nemorálne a zruší X exekúcií a X rozsudkov arbitrázneho súdu, ktorý je ustanovený zákonne a má takú váhu ako všeobecné súdy. Toto je dosť podstatné, najmä pre tých, co majú poistku trebárs na 20-30 tisíc a momentálne už zrejme o 10 tisíc prišli.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Chobot Pozri príspevok
práveže sa v mojich príspevkoch nevyjadrujem na činnosť RL, len som skonštatoval, že RL vystúpila zo SLASPO z vlastného rozhodnutia a nemá to nič spoločné s jej činnosťou ani súdnymi spormi.

Pre istotu som moje príspevky upravil, aby si nemal pocit, že obviňujem RL. Ale to, že z pohľadu klienta a nezainteresovaného je poplatok 11 EUR /mesačne (nie poistné) neprimeraný, za tým si stojím. ja platím na svojej poistke 10 EUR ročne poplatok za vedenie poistenia. Keby to zrazu chceli odo mňa mesačne, tak by som nebol spokojný. A to nie je vyjadrovanie sa na konkurenčnú poisťovňu, ale môj osobný pohľad na vec.

A najúžasnejšie na celej veci je to, že AUS nerieši poplatok a jeho výšku, ale napáda pristúpenie k VPP a kopec dalších vecí o ktorých už nemá hádam nikto prehľad. Na to, že ide o vysoký poplatok sa tu riešia malé písmená, vylákané podpisy, komunitárne právo, nejaký simenthal, európske právo, ignorovanie arbitrážnych súdov, exekútorov. Tomu hovorím sústrediť sa na podstatu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ešte mi nedá pokoja jedna vec. Spomínalo sa tu, že poisťovňa určila, že odkupná hodnota poistiek je nula. To sa mi nezdá, veď odkupná hodnota musí byť uvedená v poistnej zmluve v zmysle § 788 ods. 2 písm. f) Obč.Z:

(2) Poistná zmluva obsahuje najmä

a) ..
f) výšku odkupnej hodnoty, ktorú poisťovateľ vyplatí v prípade poistenia osôb pri predčasnom ukončení poistenia.

Myslím, že poistnými podmienkami nemožno meniť výšku odkupnej hodnoty, tá je predsa daná poistnou zmluvou. Tak ako mohla poisťovňa odmietnuť vyplatiť odkupnú hodnotu? Alebo to je nesprávne podaná informácia?

Inak škoda, že sa zastavili práce na príprave Zákona o poistnej zmluve, v návrhu bola odkupná hodnota pekne zadefinovaná a aj pravidlá jej vyplatenia jasne stanovené.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

Chobot Pozri príspevok
Ešte mi nedá pokoja jedna vec. Spomínalo sa tu, že poisťovňa určila, že odkupná hodnota poistiek je nula. To sa mi nezdá, veď odkupná hodnota musí byť uvedená v poistnej zmluve v zmysle § 788 ods. 2 písm. f) Obč.Z:

(2) Poistná zmluva obsahuje najmä

a) ..
f) výšku odkupnej hodnoty, ktorú poisťovateľ vyplatí v prípade poistenia osôb pri predčasnom ukončení poistenia.

Myslím, že poistnými podmienkami nemožno meniť výšku odkupnej hodnoty, tá je predsa daná poistnou zmluvou. Tak ako mohla poisťovňa odmietnuť vyplatiť odkupnú hodnotu? Alebo to je nesprávne podaná informácia?

Inak škoda, že sa zastavili práce na príprave Zákona o poistnej zmluve, v návrhu bola odkupná hodnota pekne zadefinovaná a aj pravidlá jej vyplatenia jasne stanovené.
Poisťovňa v tých VPP o ktorých platnosť sa sporíme jednoducho stanovila, že odkupná hodnota je počas celej doby trvania 0.
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

som rád, že po spackaných témach, za ktoré radostne a s vedomím, že ste to predsa vedeli, platíte exekútorovi, ste si našli novú tému. A som rád tiež, že ju rozoberáte od podlahy a opäť tak ako doteraz - blbo. No nevadí, hlavne Vám doporučujem - žiadam Vás, nečítajte rozsudky Arbitrážneho súdu, zostaňte takí ako doteraz milo hlúpi, pripravení na ďaľšie ťažké porážky!
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

Chobot Pozri príspevok
Ešte mi nedá pokoja jedna vec. Spomínalo sa tu, že poisťovňa určila, že odkupná hodnota poistiek je nula. To sa mi nezdá, veď odkupná hodnota musí byť uvedená v poistnej zmluve v zmysle § 788 ods. 2 písm. f) Obč.Z:

(2) Poistná zmluva obsahuje najmä

a) ..
f) výšku odkupnej hodnoty, ktorú poisťovateľ vyplatí v prípade poistenia osôb pri predčasnom ukončení poistenia.

Myslím, že poistnými podmienkami nemožno meniť výšku odkupnej hodnoty, tá je predsa daná poistnou zmluvou. Tak ako mohla poisťovňa odmietnuť vyplatiť odkupnú hodnotu? Alebo to je nesprávne podaná informácia?

Inak škoda, že sa zastavili práce na príprave Zákona o poistnej zmluve, v návrhu bola odkupná hodnota pekne zadefinovaná a aj pravidlá jej vyplatenia jasne stanovené.
na slovensku také porekadlo - jeden myslela vymyslel autobus....
PS: fakticky niekto má v ruke dôkaz, že "poisťovňa odmietla vyplatiť odkupnú hodnotu"? fakt?! myslím, že je opäť čas opraviť svoj príspevok milý chobot....

a to o tom zákone o poistnej zmluve vo vzťahu ku odkupnej hodnote možno komentovať len slovami klasika V.Klausa: "je to hluboké nedorozumění"...

Musím Vám oznámiť, že podľa mojej mienky, ak by RL odmietla vyplatiť odkupnú hodnotu alebo poistné plnenie pri poistnej udalosti, mali by jej bez milosti a ihneď odňať licenciu.prečo to asi nebolo doposiaľ u nej možné uplatniť?Kto uhádne dostane pusu na čelo!
Naposledy upravil HYDALGO32 : 23.10.09 at 14:56
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

macko555 Pozri príspevok
Nechapem co ti ja mám co vycíslovat? A preco ma oslovujes mnozným císlom? Ja s tvojou poistkou nic nemám. Ja som si svoje UDP-K uz vyriesil.
Ono je to asi tak, ze ked hned zo zaciatku, ked sa ti nieco na niekom nepáci a zacnes ho nosit po médiách a vsade vypisovat ze je nemorálne hovädo, tak ti určite vyjde v ústrety a dá ti super ponuku. Najmä aj máš tendenciu na súde prehrať. Veci sa dajú riešiť aj normálne bez kriku a individuálne. Kompromis sa dá nájsť väčšinou vždy. Problém je však v tom, že viaceríí z vás sú tu už tak sfanatizovaní, že ak by poistovna ponúkla čokolvek, tak budete písať že je to neakceptovatelné. A túto náladu podporujete blbostami typu nebankovka a podobne a tým, ze niekto s vasimi peniazmi niekam utecie. Ja som najskor doveroval AUSu. Po ich amatérskych a nekompetentných krokoch som sa rozhodol zrušiť splnomocnenie a vyriešil som si to bez kriku a emócií. Niekedy stačí zavolať na ponúkané číslo a dohodnúť si osobné stretnutie a nie kričať na právnika RL do telefónu. Situácia sa totiž neustále mení a ponuky sú už teraz zrejme iné ako pred mesiacom, či rokom. Ale pre boha, neberte to tak, že teraz niekoho od niečoho odhováram. Ak je niekto rozhodnutý vytrvať nech tak urobí. Možno je môj pohľad na AUS nesprávny, ale ja som si to tak vyhodnotil a za moj názor sa nehanbím. Každý nech si vyhodnotí, ktorou cestou pôjde.

a to že ti moje rady nepomohli, tak to potom prepáč. Ale apoň ti ponúkam širší pohľad na momentálnu realitu a marazmus v ktorom sa táto záležitosť nachádza.
to, ze vsetko je zadarmo pocuvás stále.
a ze súdy sú zaplatené a nechápu komunitárne právo pavla.za alias p. petríka, za to ja nemôžem. Nevylučujem však, že ho nakoniec pochopia. Sudca je tvor učenlivý a dá si poradiť od inžiniera. Oni to totiž majú v povahe.
tak ja teraz neviem buď si nečital tie sporne VPP,kde je načrtnuta cela postupnosť a netreba Ti dlho premyšľať,aby si zistil,že to bolo všetko pripravené.Tu nejde len o ten poplatok,ale platiť nehorazne sumy za čokolvek napr.sťažnosť,žiadosť,atď.Riešit veci vylučne "sukromným sudom RL"a kopec iných veci."viaceríí z vás sú tu už tak sfanatizovaní"ver tomu že tí sfanatizovaní by to radi ukončili a nemali nič spoločné s touto akože poisťovňou.Keď tu niekto nabadal ľudí ,aby ten zmier prebral s pravnikom tak bol označený ako nezodpovedný štvačneska týmto ľuďom chodia naďalej rozsudky."Nechapem co ti ja mám co vycíslovatA preco ma oslovujes mnozným císlom? ?"-čítaj po sebe čo píšeš taketo informacie nema hoci kto ako Ty."Ale apoň ti ponúkam širší pohľad na momentálnu realitu a marazmus v ktorom sa táto záležitosť nachádza."- stým jediným môžem suhlasiť.Pišeš tam o nejakom vypisovaní do medii a kričaní na pravnika RL- si na zlej adrese chlape.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

doktorko toto už je diagnoza ja ti na ten zmier zvysoka vieš čo?čitaj staršie prispevky a dozvieš sa komu chodia rozsudky
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

lubocko Pozri príspevok
doktorko toto už je diagnoza ja ti na ten zmier zvysoka vieš čo?čitaj staršie prispevky a dozvieš sa komu chodia rozsudky
Debatu sledujem pozorne, ale zatial sa tu neobjavilo ziadne jednoznacné potvrdenie, komu chodia nejaké rozsudky a podobne. Ved nech sem niekto zavesí preskenovaný dokument niecoho, aby ostatní vedeli o co ide. To si ja len osvojujem prístup pavla.za alias AUSu alias p. Petríka. Ak niekto napíše závažnú informáciu, nech ju niecim podlozí. Lebo tu uz kazdý vidí za rohom agenta poistovne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať