Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Pri omyle je potrebné predstierať, čo sa neskôr ukáže ako nepravdivé, sfalšované. Poisťovňa Rapid nepredstierala nič čo by nebola pravda, vychádzajúc z dokumentov, ktoré sú zavesené ku príspevkom. V listoch tejto kreatívnej poisťovne čítam niečo ako : sa pristupuje k ... poistným podmienkam z 21.5.2007, tento súhlas je rozhodcovskou doložkou a podobne.

Spotrebiteľské zmluvy sú tiež zmluvy, možno ich dojednať alebo zmeniť aj poštou, e-mailom a pod., pretože to nie je zakázané. V súčasnosti poisťovne používajú na uzavretie zmluvy SMS - správy napríklad. Ako je možné, že takéto poistenia sú platné ? Veď v SMSkách nie sú poistné podmienky. Poznanie má svoje hranice, ktoré sú u každého iné a u niektorých mimoriadne úzke. To však príroda u niektorých vykomenzuje o to vyšším sebavedomím, neznalosť oslobodzuje...

A ku veľkosti písma : nejde o to, či bolo veľké, alebo malé. Ide o to, že bolo čitateľné. Iste poznáte frázu, že aj s malým šašom sa dá hrať veľké divadlo. Veľkosť nie je rozhodujúca pre výkon, resp. funkčnosť. Funkciou písma je odovzdať informáciu. pokiaľ bola informácia čitateľná a následne podpísaná, bola aj právne účinne odovzdaná. Inak povedané malé prirodzenie ešte nenamená, že prirodzenie je neplodné, nefunkčné.

Uvážte, či sa samy nepresviedčate o niečom, čo je v skutočnosti inak. Či nežijete v sebaklame a falošnom vzájomno utvrdzovaní. Argumenty, ktoré uvádzate neberú do úvahy problematiku komplexte, vždy sú v určitom zmysle vytrhnuté z kontextu. Chápem, že hľadáte cestu. Otázne je, či taká cesta, akú hľadáte existuje, resp. či vás nevedie ešte do väčších problémov a k vačším nákladom ako tu niekto napíal : na úkor svojho súkromia, domácnosti, rodiny.
Ustanovenia o spotrebiťeľských zmluvách, ako aj všetky iné ustanovenia upravujúce právne vzťahy, ktorých účastníkom je spotrebiteľ, použijú sa vždy, ak je to na prospech zmluvnej strany, ktorá je spotrebiteľom.Odlišné zmluvné dojednania alebo dohody, ktorých obsahom alebo účelom je obchádzanie toto ustanovenia, sú neplatné
0 0
JUDr Lassiter JUDr Lassiter

JUDr Lassiter je offline (nepripojený) JUDr Lassiter

Ďalší príklad dovolávania sa nesúvsiaceho ustanovenia : vy ste sa s niekym dohodli, že sa vylučujú ustanovenia o spotrebiteľských zmluvách ? Veď v tomto paragrafe ide o to, aby nebolo možné dohodou alebo voľbou práva dojednať taký právny režim, ktorý obíde alebo vylúči aplikáciu niektorých ustanovení zákona. V podstate je tam napísané, že ide o kogentný právny režim. Ako to súvisí s Vašim prípadom ?

Nehnevaj sa, ale smejem sa hlasno. Nemáte šancu. Preberte sa, zobuďte sa. Už teraz ste prehrali úplne všetko. Iba budete platiť a platiť a platiť.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Ďalší príklad dovolávania sa nesúvsiaceho ustanovenia : vy ste sa s niekym dohodli, že sa vylučujú ustanovenia o spotrebiteľských zmluvách ? Veď v tomto paragrafe ide o to, aby nebolo možné dohodou alebo voľbou práva dojednať taký právny režim, ktorý obíde alebo vylúči aplikáciu niektorých ustanovení zákona. V podstate je tam napísané, že ide o kogentný právny režim. Ako to súvisí s Vašim prípadom ?

Nehnevaj sa, ale smejem sa hlasno. Nemáte šancu. Preberte sa, zobuďte sa. Už teraz ste prehrali úplne všetko. Iba budete platiť a platiť a platiť.
Zákon o ochrane spotrebiteľa:
(5) Predávajúci nesmie konať v rozpore s dobrými
mravmi. Konaním v rozpore s dobrými mravmi sa na
účely tohto zákona rozumie najmä konanie, ktoré je
v rozpore so vžitými tradíciami a ktoré vykazuje zjavné
znaky diskriminácie alebo vybočenia z pravidiel morálky
uznávanej pri predaji výrobku a poskytovaní služby,
alebo môže privodiť ujmu spotrebiteľovi pri nedodržaní
dobromyseľnosti, čestnosti, zvyklosti a praxe, využíva
najmä omyl, lesť, vyhrážku, výraznú nerovnosť zmluvných

strán a porušovanie zmluvnej slobody
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Ďalší príklad dovolávania sa nesúvsiaceho ustanovenia : vy ste sa s niekym dohodli, že sa vylučujú ustanovenia o spotrebiteľských zmluvách ? Veď v tomto paragrafe ide o to, aby nebolo možné dohodou alebo voľbou práva dojednať taký právny režim, ktorý obíde alebo vylúči aplikáciu niektorých ustanovení zákona. V podstate je tam napísané, že ide o kogentný právny režim. Ako to súvisí s Vašim prípadom ?

Nehnevaj sa, ale smejem sa hlasno. Nemáte šancu. Preberte sa, zobuďte sa. Už teraz ste prehrali úplne všetko. Iba budete platiť a platiť a platiť.
Preto robíte kroky aké robíte. Vyhral som a idem ponúkať zmier ?
Potom ten zmier musí byť pre Vás ešte lepší ako výhra.!!!! Prečo inak by ste to robili.
0 0
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

JUDr Lassite1191047
Ďalší príklad dovolávania sa nesúvsiaceho ustanovenia : vy ste sa s niekym dohodli, že sa vylučujú ustanovenia o spotrebiteľských zmluvách ? Veď v tomto paragrafe ide o to, aby nebolo možné dohodou alebo voľbou práva dojednať taký právny režim, ktorý obíde alebo vylúči aplikáciu niektorých ustanovení zákona. V podstate je tam napísané, že ide o kogentný právny režim. Ako to súvisí s Vašim prípadom ?

Nehnevaj sa, ale smejem sa hlasno. Nemáte šancu. Preberte sa, zobuďte sa. Už teraz ste prehrali úplne všetko. Iba budete platiť a platiť a platiť.

Doteraz vydanými rozhodcovskými rorhodnutiami len dokazujú účelové konanie poisťovne.K tomu poslednému:
Neprijateľné,teda neplatné,ktoré požadujú od spotrebiteľa,ktorý nesplnil svoj záväzok,aby zaplatil neprimerane vysokú sumu ako sankciu spojenú s neplnením jeho záväzku. napr. namiesto 8.30 viac ako 500.
Aspoň netreba dokazovať.Dokážu oni samí.Inak ja sa nebojím.Svedomie mám čisté,nikomu som nezobrala nič.Ja mám dôkazy len o zaplatení niekoľkých tisíckach SK, a niekoľko lákavých ponúk od poisťovne,ktoré veru vyzerajú ako úmyseľne účelové ponuky k tomu VPP.Viem že tieto zákony sa Vám nepáčia,ale sú.A presne v takej forme.
Naposledy upravil zuzu123 : 28.10.09 at 08:07
0 0
JUDr Lassiter JUDr Lassiter

JUDr Lassiter je offline (nepripojený) JUDr Lassiter

Neznalosť a hlúposť osobodzuje
0 0
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Neznalosť a hlúposť osobodzuje
A to máme považovať za argument od kreatívneho JUDr.,ktorý chce poisťovňu obhájiť?
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Ďalší príklad dovolávania sa nesúvsiaceho ustanovenia : vy ste sa s niekym dohodli, že sa vylučujú ustanovenia o spotrebiteľských zmluvách ? Veď v tomto paragrafe ide o to, aby nebolo možné dohodou alebo voľbou práva dojednať taký právny režim, ktorý obíde alebo vylúči aplikáciu niektorých ustanovení zákona. V podstate je tam napísané, že ide o kogentný právny režim. Ako to súvisí s Vašim prípadom ?

Nehnevaj sa, ale smejem sa hlasno. Nemáte šancu. Preberte sa, zobuďte sa. Už teraz ste prehrali úplne všetko. Iba budete platiť a platiť a platiť.
Pán mudrlant,
Vymáhť poplatok o dva a pol roka dozadu, o ktorom nebola pre klienta pri danom úkone ani zmienka, na ročnom vyučtování taktiež nie je ani zmienka, žiadna výzva, upomienka a zrazu rozsudok AS? A toto ty považuješ za korektné a právne čisté, tak sa na mňa nehnevaj, vidíš len nazbíjané prachy a to za každú cenu.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Jano2009 Pozri príspevok
Pán mudrlant,
Vymáhť poplatok o dva a pol roka dozadu, o ktorom nebola pre klienta pri danom úkone ani zmienka, na ročnom vyučtování taktiež nie je ani zmienka, žiadna výzva, upomienka a zrazu rozsudok AS? A toto ty považuješ za korektné a právne čisté, tak sa na mňa nehnevaj, vidíš len nazbíjané prachy a to za každú cenu.
Nielen na rocnom vyuctovani... v 1. zalobe uvedene ako dokaz c. 5 - Preplatok za cele poistne obdobie !
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Jano2009 Pozri príspevok
Pán mudrlant,
Vymáhť poplatok o dva a pol roka dozadu, o ktorom nebola pre klienta pri danom úkone ani zmienka, na ročnom vyučtování taktiež nie je ani zmienka, žiadna výzva, upomienka a zrazu rozsudok AS? A toto ty považuješ za korektné a právne čisté, tak sa na mňa nehnevaj, vidíš len nazbíjané prachy a to za každú cenu.
Ach jaj, ved sa uz trochu zorientujte. Kolko krát sa stane, ze správca budovy vyučtuje nájomníkom preplatky a nedoplatky a potom o 2-3 roky ich vyzve na doplatenie??? a platí to aj v iných prípadoch. Preto sa v zákonoch existujú zákonné lehoty do kedy je mozné takéto veci uplatnovat. Kazdú vec zoberiete ako hotovú a nasijete ju na svoj prípad, ale to nie je také jednoduché. A vies kolko ludí ma v tomto státe cisté svedomie a svojou sprostostou sa priraví o kopec penazí??? Napr. ked nevies nájst lístkok, ktorý si si označila a revizor ti dá pokutu. Más cisté svedomie, je to nespravodlivé, ale ked nezaplatis do x dní. Tak na teba poslú exskútora a ked ti niekto poradí, ze je to nemorálne a nemás platit, tek ti za pár rokov naráta také penále, ze si budes mysliet, ze si sa viezla nie v MHD ale v Bentley.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

pavol.za Pozri príspevok
Nielen na rocnom vyuctovani... v 1. zalobe uvedene ako dokaz c. 5 - Preplatok za cele poistne obdobie !
Good for you pavol.za. good for you. Takze na základe svojho dokladu vsetkým radís, aby sa súdili. Tomu sa hovorovo hovorí ze más nepriestrelný dokaz. Len je otázka, koho bude zaujímať. Najmä na súde, ktorý bude zrejme riesiť podla zaloby úplne niečo iné (prístúpenie k VPP) - tam tvoj doklad sudcu posadí na zadok. No a tvoj doklad o praplatku dokonale uzemní aj exekútora, ktorý vymáha dlhy pre súd za nezaplatené súdne trovy, ale to ako si poistovni platil ho zaujíma asi tak ako somálske deti internet v Hnúšti.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

macko555 Pozri príspevok
Good for you pavol.za. good for you. Takze na základe svojho dokladu vsetkým radís, aby sa súdili. Tomu sa hovorovo hovorí ze más nepriestrelný dokaz. Len je otázka, koho bude zaujímať. Najmä na súde, ktorý bude zrejme riesiť podla zaloby úplne niečo iné (prístúpenie k VPP) - tam tvoj doklad sudcu posadí na zadok. No a tvoj doklad o praplatku dokonale uzemní aj exekútora, ktorý vymáha dlhy pre súd za nezaplatené súdne trovy, ale to ako si poistovni platil ho zaujíma asi tak ako somálske deti internet v Hnúšti.
Akosi sa Ti to uz pletie kto tu co komu radi.... nervy?

Klasika, bohorovne povysovanie sa zastrasovanie a vydieranie. Zabudol si tu napisat este "zavolajte a dohodneme sa".
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

macko555 Pozri príspevok
Ach jaj, ved sa uz trochu zorientujte. Kolko krát sa stane, ze správca budovy vyučtuje nájomníkom preplatky a ...
Radšej keby si netrepal, toto ti nezožerie ani černoch v afrike.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
Ach jaj, ved sa uz trochu zorientujte. Kolko krát sa stane, ze správca budovy vyučtuje nájomníkom preplatky a nedoplatky a potom o 2-3 roky ich vyzve na doplatenie??? a platí to aj v iných prípadoch. Preto sa v zákonoch existujú zákonné lehoty do kedy je mozné takéto veci uplatnovat. Kazdú vec zoberiete ako hotovú a nasijete ju na svoj prípad, ale to nie je také jednoduché. A vies kolko ludí ma v tomto státe cisté svedomie a svojou sprostostou sa priraví o kopec penazí??? Napr. ked nevies nájst lístkok, ktorý si si označila a revizor ti dá pokutu. Más cisté svedomie, je to nespravodlivé, ale ked nezaplatis do x dní. Tak na teba poslú exskútora a ked ti niekto poradí, ze je to nemorálne a nemás platit, tek ti za pár rokov naráta také penále, ze si budes mysliet, ze si sa viezla nie v MHD ale v Bentley.
Správne si napísal - preplatky a nedoplatky.
Ale ako môže niekoho vyzvať na doplatenie o 2-3 roky, keď pred rokom mu vyúčtoval preplatok? Kde je evidencia nedoplatku ?
Ako vnašom prípade. Vyúčtovanie máj 2009 - preplatok

Oktober 2009 - Rozsudok - dlžná suma za úkony z r. 2007 !!!!!!!!!!!!!!!!!
Kedy vyrobili dlžnu sumu z r. 2007?
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

pavol.za Pozri príspevok
Akosi sa Ti to uz pletie kto tu co komu radi.... nervy?

Klasika, bohorovne povysovanie sa zastrasovanie a vydieranie. Zabudol si tu napisat este "zavolajte a dohodneme sa".
mna nenastves :-) ja som v pohode na rozdiel od teba, uz mam zmier.
Skus tu vsetkým narovinu povedat, ZE TI IDE O PRINCIP A CHCES SA SUDIT A JE TI JEDNO, CO TA TO BUDE STAT, LEBO MAS PAPIER, KTORýM POISTOVNU (CITUJEM TA) NAKOPES DO GULI. A TIEZ DODAJ, ZE SA BUDES SUDIT, AJ KEBY TI POISTOVNA ODPUSTILA VSETKY TROVY A ZNIZILA POPLATOK NA 3 EURA A VSETKY BY ISLO TAK AKO PRED TYMTO SPOROM. TO HLAVNE POVEDZ LUDOM, ZE TEBA UZ NIC INE AKO SUD NEZAUJIMA.

A o bohorovnom povysovaní prosím nepíš. Kazdý ma na vec iný pohlad. Ty tu rozprávaš aké maš papiere a nekopeš kohokolvek do gulí. To je teda fakt skromný pohlad na vec. A nepíš o vydieraní, ked ani nevieš čo to je. Vydieranie je to, keby ti tvoj zamestnávateľ povedal, ze od zajtra budes cistit o 10 toaliet denne viac, lebo včera videl ako si v potravinach potiahol krabičku zápaliek. A ked to neurobiš, tak ta oznámi na polícii. A samozrejme aj to najskôr treba dokázat.

A písat "zavolajte a dohodnema sa" nebudem, pretoze ja ziadne dohody neponúkam. Ale ty nikam nevolaj. Teba predsa nezaujíma, ako by sa to talo urovnat a vsetci by mali pokoj. Teba uz teraz zenie zrejme nenávist a tahas so sebou aj pocetnú skupinu, ktorá tvojim bludom naletela.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Správne si napísal - preplatky a nedoplatky.
Ale ako môže niekoho vyzvať na doplatenie o 2-3 roky, keď pred rokom mu vyúčtoval preplatok? Kde je evidencia nedoplatku ?
Ako vnašom prípade. Vyúčtovanie máj 2009 - preplatok

Oktober 2009 - Rozsudok - dlžná suma za úkony z r. 2007 !!!!!!!!!!!!!!!!!
Kedy vyrobili dlžnu sumu z r. 2007?
Ja som hovoril, ze s tebou sa do debaty pustat nemám. Jednoducho taham za krátky koniec a takéto veci nevyargumentujem. Ale aspon más vacsiu sancu ze na sude uspejes. A este sa spýtaj nieco s tym revizorom, aby si ma uz uplne znicila. To bude dalsi bonus pre súdny proces. Mozes to pripojit k zalobe. A potom sa spýtaj pavla.za, co má jeho papier spolocné k prístupením k VPP od ktorých sa vsetko odvíja a aký má vplyv na exekúciu kvoli nezaplatením sudnym trovom.
To ako keby prisiel exekútor vymáhať nezaplatené dane, a vy mu úkázete bloček z potravín, ze ste ráno za nákup zaplatili.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Jano2009 Pozri príspevok
Radšej keby si netrepal, toto ti nezožerie ani černoch v afrike.
jano. uz som si zvykol ze ty na hoci co neskocis. Takze nie som prekvapený. Ty a tvojich 5 clenov skupiny v tom má už jasno. Len si hlavne zisti, kolkí z nich sú v hromadnej zalobe. A hlavne na tie papiere nezabudnite upozornit AUS, aby zasa nezacal svoje vystúpenie na súde zo siroka, ale tým podstaným.
A mimochodom....si rasista?
Naposledy upravil macko555 : 28.10.09 at 11:31
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

macko555 Pozri príspevok
no ako vidím, stále rovnaké individuá to spochybnujú všeko čo sa dá. O.K. Vaše právo. To či píšem, alebo nepíšem na fórum je moja vec. Na začiatku ma pán Jaračko mazal, lebo sa mu moje príspevky nepáčili, hoci nič neporušovali. Zrejme už po dohovore prestal. Dakujem.

Robte si vsetci ako myslíte. Zalujte kohokolvek, aj právnika RL. Je to vaše právo. Nikoho nepresviedčam zavolajte a dohodneme sa. Dovolím si pripomenút za vacsina co tu vehementne vystupuje proti comukokvek anti AUSovskému vôbec s ausom nic nemajú. Ani im exekútor nepripravuje exekúciu.

....
macko555 Pozri príspevok
mna nenastves :-) ja som v pohode na rozdiel od teba, uz mam zmier.
Skus tu vsetkým narovinu povedat, ZE TI IDE O PRINCIP A CHCES SA SUDIT A JE TI JEDNO, CO TA TO BUDE STAT, LEBO MAS PAPIER, KTORýM POISTOVNU (CITUJEM TA) NAKOPES DO GULI. A TIEZ DODAJ, ZE SA BUDES SUDIT, AJ KEBY TI POISTOVNA ODPUSTILA VSETKY TROVY A ZNIZILA POPLATOK NA 3 EURA A VSETKY BY ISLO TAK AKO PRED TYMTO SPOROM. TO HLAVNE POVEDZ LUDOM, ZE TEBA UZ NIC INE AKO SUD NEZAUJIMA.

A o bohorovnom povysovaní prosím nepíš. Kazdý ma na vec iný pohlad. Ty tu rozprávaš aké maš papiere a nekopeš kohokolvek do gulí. To je teda fakt skromný pohlad na vec. A nepíš o vydieraní, ked ani nevieš čo to je. Vydieranie je to, keby ti tvoj zamestnávateľ povedal, ze od zajtra budes cistit o 10 toaliet denne viac, lebo včera videl ako si v potravinach potiahol krabičku zápaliek. A ked to neurobiš, tak ta oznámi na polícii. A samozrejme aj to najskôr treba dokázat.

A písat "zavolajte a dohodnema sa" nebudem, pretoze ja ziadne dohody neponúkam. Ale ty nikam nevolaj. Teba predsa nezaujíma, ako by sa to talo urovnat a vsetci by mali pokoj. Teba uz teraz zenie zrejme nenávist a tahas so sebou aj pocetnú skupinu, ktorá tvojim bludom naletela.
Vidim, ze nie si len poskodeny ale aj mierne rozruseny.

Uz pises a vkladas do ust druhym svoje myslienky a utocis na kazdeho, kto len malicko poukaze na defekty tej poslednej zaloby.
Odkazuje sa v RR pan rozhodca priamo na 1. rozsudok a zabudol si vsimnut, ze tam je uvedeny dokaz aj s preplatkom a to nie len v jednom pripade. Takze mu to je jasne...

Skus si mucko po sebe aj tie prispevky citat.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
Good for you pavol.za. good for you. Takze na základe svojho dokladu vsetkým radís, aby sa súdili. Tomu sa hovorovo hovorí ze más nepriestrelný dokaz. Len je otázka, koho bude zaujímať. Najmä na súde, ktorý bude zrejme riesiť podla zaloby úplne niečo iné (prístúpenie k VPP) - tam tvoj doklad sudcu posadí na zadok. No a tvoj doklad o praplatku dokonale uzemní aj exekútora, ktorý vymáha dlhy pre súd za nezaplatené súdne trovy, ale to ako si poistovni platil ho zaujíma asi tak ako somálske deti internet v Hnúšti.
Ale nezaplatené súdne trovy vznikli na základe žaloby ktorá z hľadiska dôkazného nemá obdoby.!!!!!
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

pavol.za Pozri príspevok
Vidim, ze nie si len poskodeny ale aj mierne rozruseny.

Uz pises a vkladas do ust druhym svoje myslienky a utocis na kazdeho, kto len malicko poukaze na defekty tej poslednej zaloby.
Odkazuje sa v RR pan rozhodca priamo na 1. rozsudok a zabudol si vsimnut, ze tam je uvedeny dokaz aj s preplatkom a to nie len v jednom pripade. Takze mu to je jasne...

Skus si mucko po sebe aj tie prispevky citat.

Utocis a odkazujes na kopanie do gulí len ty. A hned za tým píses, ako niekto na niekoho útocí. Poukazoval tu niekto na defekty zaloby? A ked si myslís ze som rozrusený, tak ta v tom nechám. Aspon, ze sa tebe potom zlepsí zdravotný stav, ked strácas sebakontrolu :-) A na súd radsej nechod, mohli by ta potom ako stratís podu pod nohami vyviest s poriadkovou pokutou. (To je len rada, nie vydieranie). Radsej nech ti to len jarecko pri pive v krčme u Slováka prerozpráva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať