Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
JUDr Lassiter JUDr Lassiter

JUDr Lassiter je offline (nepripojený) JUDr Lassiter

Ahojte,

pozrel som tie nové VPP, zatiaľ iba bežne. Dosiahli ste svoje mimosúdne.
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

A čo rozh. rozsudky?
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Ahojte,

pozrel som tie nové VPP, zatiaľ iba bežne. Dosiahli ste svoje mimosúdne.
dovolím si nesúhlasiť je to skoro to isté ako predtým,lenže lepšie ošetrené pre poisťovňu
0 0
alandrej alandrej

alandrej je offline (nepripojený) alandrej

lubocko Pozri príspevok
dovolím si nesúhlasiť je to skoro to isté ako predtým,lenže lepšie ošetrené pre poisťovňu
Plny suhlas voci tebe lubocko. Okrem inych zaludnosti davam do pozornosti II.cast novych VPP-Vseobecne ustanovenia, Clanok 12-Poistna udalost a plnenie poistovne, bod 2. V podstate bez ohladu na vysku poistnej sumy v zmluve, poistovna si sama urci a vypocita poistne plnenie okrem ineho na zaklade koeficientu poistneho kmena. Ten je v sucasnosti (vid RL web stranku, cast Produkty) 0,65. Kolko bude o rok? Mozno 0,001.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

lubocko Pozri príspevok
dovolím si nesúhlasiť je to skoro to isté ako predtým,lenže lepšie ošetrené pre poisťovňu
presne tak. V tejto chvili sa zdá že je to prijateľné. Ale z hľadiska budúcnosti nás budú mať ešte viac v hrsti.
Pretože:
Preto má poisťovňa právo kedykoľvek počas trvania poistnej zmluvy primerane
zvýšiť poistné bez toho, aby došlo k zmenám ostatných finančných parametrov
poistnej zmluvy.
A všetky spory bude riešiť AS. A ďalšie veci jednostranne výhodné len pre poisťovňu.
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

alebo napr. XVI. časť-administratívne poplatky ods.5: ...pokiaľ poistník s novozavedeným pravidelným poplatkom nesúhlasí, je oprávnený svoj nesúhlas s pravidelným poplatkom vyjadriť v lehote 60 dní odo dňa uverejnenia zavedeného poplatku v sadzobníku poplatkov na internetovej stránke poisťovne a to písomne postupom obdobným ako v prípade nesúhlasu so zvýšením poistného ... s tým, že v takomto prípade je poisťovňa oprávnená postupovať analogicky a primerane ako v prípade nesúhlasu poistníka so zvýšením poistného. Redukcia poistenia sa vykoná podľa štandardnej poistno-matematickej metódy."
... čo z toho vyplýva? že ak písomne vyjadrím svoj nesúhlas, poisťovňa mi "analogicky a primerane" zredukuje poistenie a ako bude vyzerať tá analogická a primeraná redukcia, to možno nik z poisťovne dnes nevie a ak áno, tak iba tvorca týchto unikátnych vpp.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

Nezakomponovali čistou náhodou ten zmier, ktorý nám ponúkali do nových VPP ? To sa mi nezdá. O čom bude rozhodovať KS v TN? Ako budú vyriešené rozsudky RS? Keď budeme s týmto súhlasiť, tak definitívne súhlasíme aby ďalšie spory riešil RS.

Zaujímavý je aj článok o odkupnej hodnote - úpravy koeficientami

7. Odkupnú hodnotu vypočítanú postupom podľa ods. 6 tohto článku môže poisťovňa
upraviť aplikáciou individuálneho koeficientu a koeficientu poistného kmeňa (II.
časť čl. 12 ods. 2b). V tomto prípade sa vyplácaná odkupná hodnota, na ktorú má
oprávnená osoba nárok, stanoví ako súčin odkupnej hodnoty vypočítanej podľa ods.
6 tohto článku a príslušných koeficientov. Ustanovenia o stanovení výšky
vyplácaného poistného plnenia aplikáciou príslušných koeficientov sa na výpočet
vyplácanej odkupnej hodnoty vzťahujú analogicky. Obdobne sa použijú ustanovenia
II. časti čl. 12 ods. 2c týchto VPP na výpočet vyplácanej odkupnej hodnoty v prípade
poistných zmlúv uzavretých pred účinnosťou týchto VPP, ak si ich aplikáciu na
už existujúci poistný vzťah poistník osobitne vymieni.
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

možné to je ... hráme hru "nájdi 42 rozdielov medzi vpp z r.2007 a najnovšími vpp". kto nenájde má smolu. jedno je isté, poistné podmienky tejto poisťovne sú zámerne abnormálne rozsiahle, nekonkrétne, nejednoznačné, s množstvom odvolávok a s cieľom nepodať jasné informácie a zamotávať a zamotávať.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

alicea Pozri príspevok
možné to je ... hráme hru "nájdi 42 rozdielov medzi vpp z r.2007 a najnovšími vpp". kto nenájde má smolu. jedno je isté, poistné podmienky tejto poisťovne sú zámerne abnormálne rozsiahle, nekonkrétne, nejednoznačné, s množstvom odvolávok a s cieľom nepodať jasné informácie a zamotávať a zamotávať.

presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo. Ten je teraz aj podla trendu porovnatelnými s ostatnými poistovnami, cize argumentacia na sude bude uplne fasa. A co priatelia z AUSu? kde je ich stanovisko? Onemeli od úzasu?
No a skuste si len tak námatkovo prečítať ktorékoľvek VPP inej poistovne, alebo banky. Zistíte, že sú také isté :-)))) Len teraz ste ich konecne zacali cítat. Robte tak aj nadalej a budete mat obavy kupit si telefón, zalozit si úcet atd :-)))) Ale ako hovorim, dobre ze sa sustredite na podstatné veci.....a ked prehrate sud v TN, tak budete vlastne rozmyslat, o co vam islo a nezistite to
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

macko555 Pozri príspevok
presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo. Ten je teraz aj podla trendu porovnatelnými s ostatnými poistovnami, cize argumentacia na sude bude uplne fasa. A co priatelia z AUSu? kde je ich stanovisko? Onemeli od úzasu?
No a skuste si len tak námatkovo prečítať ktorékoľvek VPP inej poistovne, alebo banky. Zistíte, že sú také isté :-)))) Len teraz ste ich konecne zacali cítat. Robte tak aj nadalej a budete mat obavy kupit si telefón, zalozit si úcet atd :-)))) Ale ako hovorim, dobre ze sa sustredite na podstatné veci.....a ked prehrate sud v TN, tak budete vlastne rozmyslat, o co vam islo a nezistite to
ja neviem čital si vôbec tie VPP?Vieš vôbec o čom je súd v TN?K tým poplatkom citujem:"Tým sa dostáva bližšie k sadzbám bežným u iných poisťovní "aj tak je najvyšší
Naposledy upravil lubocko : 02.11.09 at 20:52
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo. Ten je teraz aj podla trendu porovnatelnými s ostatnými poistovnami, cize argumentacia na sude bude uplne fasa. A co priatelia z AUSu? kde je ich stanovisko? Onemeli od úzasu?
No a skuste si len tak námatkovo prečítať ktorékoľvek VPP inej poistovne, alebo banky. Zistíte, že sú také isté :-)))) Len teraz ste ich konecne zacali cítat. Robte tak aj nadalej a budete mat obavy kupit si telefón, zalozit si úcet atd :-)))) Ale ako hovorim, dobre ze sa sustredite na podstatné veci.....a ked prehrate sud v TN, tak budete vlastne rozmyslat, o co vam islo a nezistite to
A ktorákoľvek iná poisťovňa koná voči svojim klientom tak ako táto?
Trestné oznámenia, nehanebné rozhodcovské rozsudky a teraz nahradenie VPP o ktorých platnosť sa sporíme novými VPP? Od serioznosti a poctivého konania je to na míle vzdialené. A môže si deklarovať základné hodnoty koľko len chce.!!!!
A vieš o čo nám ide? O naše peniaze a spravodlivosť a nedopustiť aby ďalší konali tak ako táto poisťovňa.
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Volal už niekto do ASU? Dajte vedieť, trebárs aj ss. Dík.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

Pôvodca textu príspevku macko555:

presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo.

Zamotáva a prekombinováva to akurát tak poisťovňa
Poplatok bola síce najpodstatnejšia vec, ale otvorilo mi to oči a máš pravdu, začal som tie VPP čítať. Teraz píšem za seba, fakt žasnem čo všetko je v tých VPP. Áno, majú to aj ostatní, ale nedovolia si to čo títo. A keby si to dovolili tak sa proti tomu budem brániť ako v tomto prípade.

A minule si písal okrem iného aj toto:

macko555 Pozri príspevok
ved si na ten posledný úcet pockaj. urcite príde. a potom sa stazuj ako ta systém zomlel a aký je tento štát banánový a ze vsetci sú proti tebe a skorumpovaný.
Nespráva sa náhodou poisťovňa práve ako banánová?
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Pôvodca textu príspevku macko555:

presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo.

Zamotáva a prekombinováva to akurát tak poisťovňa
Poplatok bola síce najpodstatnejšia vec, ale otvorilo mi to oči a máš pravdu, začal som tie VPP čítať. Teraz píšem za seba, fakt žasnem čo všetko je v tých VPP. Áno, majú to aj ostatní, ale nedovolia si to čo títo. A keby si to dovolili tak sa proti tomu budem brániť ako v tomto prípade.

A minule si písal okrem iného aj toto:



Nespráva sa náhodou poisťovňa práve ako banánová?
Ja sa ospravedlnujem, ze som sem napisal svoj nazor na vec. Nechcem tu Zbytocne podnecovat debatu o tom co napisem. Takze si pekne posadajte do kruhu a zavolajte samanov z AUSU a spolu rozlusknite tuto velku zahadu. Najlepsie by bolo leby ste ako spotrebitelia poslali vsetkym poisrovniam navrh ako by tie vpp mali vyzerat, lebo tusim to teraz riesite. A principialne reci o zasadach a moralke tych maju slovaci v zasade vZdy dost a ponagativisrickom pristupe je to ich druha najtypickejsia crta. Len aby ste sa s lumenmi s ausu nedostali do situacie ze sa vacsina ludi zacne pytat o co vǎm vlastne ide. Ja len preto aby sa to hokejove mementum nepresunulo na druhu stranu.
0 0
alicea alicea

alicea je offline (nepripojený) alicea

obúvaš sa do slovíčka "porovnateľné"... je to smiešne... ak sa ľudia budú v budúcnosti obávať kúpiť si telefón alebo niečo iné na zmluvu, bude to určite zásluhou týchto negatívnych skúseností s touto poisťovňou, ktorej misia zverejnená na ich webovej stránke má na míle ďaleko od reality... v tomto prípade zlá reklama nie je na osoh
0 0
petros18 petros18

petros18 je offline (nepripojený) petros18

Možno trochu mimo vašu tému - mne poisťovňa jednostranne zrušila poistku v roku 2008. Nepodpísal som nové VPP, žiadnu zľavu 40,- Sk som nevzal, ani mobil. Podľa pre mňa stále platia VPP z roku 2000, keď som zmluvu podpisoval. Rapid už 3x posielal šek s odkúpnou hodnotou, ale neprevzal som to. Ako postupovať v takomto prípade?
0 0
JUDr Lassiter JUDr Lassiter

JUDr Lassiter je offline (nepripojený) JUDr Lassiter

Existuje jedna taka kniha, ktora sa vola CHVALA BLAZNOVSTVA (BLAZNIVOSTI)... Odhliadnuc od jej obsahu, mala by to byť Vaša BIBLIA, lebo vy ste taký blbý, že to presahuje hranice vesmíru
0 0
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Existuje jedna taka kniha, ktora sa vola CHVALA BLAZNOVSTVA (BLAZNIVOSTI)... Odhliadnuc od jej obsahu, mala by to byť Vaša BIBLIA, lebo vy ste taký blbý, že to presahuje hranice vesmíru

Doteraz mňa považovali niektoré poraďáci za"slabšiu"preto,lebo ponuku poisťovne som podpísala bez dôkladneho a podrobného preštudovania.Teraz som blbá preto,lebo chcem všetko jasne porozumieť.To je ale obrat!A to všetko pre moje dobro?!
0 0
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

petros18 Pozri príspevok
Možno trochu mimo vašu tému - mne poisťovňa jednostranne zrušila poistku v roku 2008. Nepodpísal som nové VPP, žiadnu zľavu 40,- Sk som nevzal, ani mobil. Podľa pre mňa stále platia VPP z roku 2000, keď som zmluvu podpisoval. Rapid už 3x posielal šek s odkúpnou hodnotou, ale neprevzal som to. Ako postupovať v takomto prípade?


Jasný prípad na dôkaz účelovosti poisťovne,aby zbavil klientov určitej skupiny.Tak či tak.
Mal by si skúsiť dohodnúť s poisťovňou,ale dávaj pozor!Podpíš jedine to,čo si napísal vlastnoručne.A keď sa nedá s nimi dohodnúť na Tvoj prospech,zostane Ti asi len súdiť.
Ale súdenie je časovo aj nervovo náročné.Keď si nič nepodpísal pre poisťovňu okrem pôvodnej zmľuvy,spor vyhráš určite,lebo jednostranne zrušiť zmľuvu bez dôvodu je nezákonné.Lenže tu zostane jedna otázka.Dokedy môže existovať taká poisťovňa?
Naposledy upravil zuzu123 : 03.11.09 at 07:38
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

zuzu123 Pozri príspevok
Jasný prípad na dôkaz účelovosti poisťovne,aby zbavil klientov určitej skupiny.Tak či tak.
Mal by si skúsiť dohodnúť s poisťovňou,ale dávaj pozor!Podpíš jedine to,čo si napísal vlastnoručne.A keď sa nedá s nimi dohodnúť na Tvoj prospech,zostane Ti asi len súdiť.
ja by som skôr povedal, ze je to jasný dokaz toho ako hrat mrtveho chrobáka. Dostal list s moznostami a poistovna robi len to co boli v liste napisane.

A teraz vsetci napiste ze je to nemoralne, ale to vasu situáciu neriesi. Aus
na vás pekne zhora kasle a nikto tu nevie, co má robit, bohuzial. A co je horsie, niekto uz asi ani nevie, o co mu ide.
A zuzu...je dobré ze vsetko cítas, ked to pospisujes. Ale nemysli si, ze teraz budes vznasat pripomienky a vsetky poistovne sa im budú prisposobovat.

Zaujimavy bude ten súd v TN: ...
- preco sa súdite?
- lebo nám dali nemorálne vysoký poplatok....
- ale uz ho znízili a VPP upravili
- no ale pred tým bol ten poplatok vysoký a VPP sa nám nepácia
- ale uz to poistovna zmenila
- ale predtým to bolo inak (prípadne dalsie vázne argumenty)

Ale to si teraz asi vsetci uvedomujete, ze?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať