Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

harleydavidson Pozri príspevok
kde je ten poplatok uvedený? Lebo v sadzobníku je povodna vyska.
Nejake sa nasli...
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

Menia tieto nové VPP našu situácu???
0 0
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

Hu,ja tu mám ale veľa otázok,
Ktoré časti treba odmietnúť?Kto vie nájsť v celej texte háčiky?Aké poplatky účtujú za odmietnutie nietorých častí?Koľkokrát účtujú tie polatky,spolu na celé odmietnutie,či zvlášť na každý bod,ktorý chcem odmietnúť.Koľkokrát môže poisťovňa body zmeniť?Hádam nie mesačne,aby bolo treba mesačne odmietnúť?Prečo zmení poplatky poisťovňa?Keď priznajú,že pôvodné poplatky boli príliž vysoké,ako mohli žalovať tých ktoré s tým nesúhlasili a ako môžu žiadať zaplatenie súdnych trov,a ako mohlol nezaujatý súd priniesť rozsudok v ktorom plne súhlasí poplatkamy,ktoré sa zdajú neprimerané aj poisťovne?.....
Prepáčte,ale kto sa raz popálil,už sa bojí ohňa.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Podla mna je to nejaky ciastocny pseudoobrat poistovne o 180 stupnov v snahe rozbit zalobu v TN. To jest, aby povodny text VPP z 21.5.2007 nebol sudom vyhlaseny za porusujuci prava spotrebitelov-poistnikov v celom rozsahu.

To znamena, ze zalovany este pred pojednavanim odstranil alebo upravil niektore casti VPP z 21.5.2007 ako mozne vady a tym vysiel akoze v ustrety poistnikom.

Jeden bod zo zmenenych VPP z 21.05.2007 platnych od 01.01.2010

XVII. časť - ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
1. Tieto všeobecné poistné podmienky sú všeobecne platné a účinné pre poistné
zmluvy uzavreté od 21. mája 2007. Na prv uzavreté poistné zmluvy sa tieto VPP
vzťahujú na základe vzájomnej dohody poistníka a poisťovne.


Tento bod sa nezmenil jeho znenie je totozne ake bolo v predchadzajucich VPP.

Zmluvy by mohli bezat nadalej podla uplne povodnych prvych VPP, ked sa na zaklade vzajomnej dohody nedohodnu poistnici a RL inac. Ide o to kto si za co povazuje vzajomnu dohodu a akym sposobom by boli poistnici, ktori podpisali predtym niektoru chytakovu ponuku alebo nepodpisali ziadnu osloveni prijat takto upravene VPP a potvrdit to dobrovolne svojim podpisom,
alebo komu su tieto zmenene VPP urcene?. Bol by zaujem RL ponechat poistnikoch pokracovat v poisteni az do splnenia vsetkych nalezitosti zmluvy podla uplne prvych VPP? Uvidime co z toho vykvitne.

zuzu123 spravne sa zamyslas aku trvacnost budu mat tieto zmenene VPP a tvoja posledna veta hovori za vsetko.
Naposledy upravil jarecko : 31.10.09 at 22:58
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

aj ja mam veľa výhrad k týmto VPP,ale za najväčší nedostatok považujem to,že riešenie prípadných sporov je zase výhradnou vecou AS(ak sa mýlim opravte ma)Zo zákona to musí byť volitelné .Spotrebiteľ musí mať na výber tak ako je to napr. v zmluve s T-mobile . Ak tam nebude ten AS ošetrený tak sú tie VPP o ničom. Súhlasím so zuzu nevstupiš dvakrát do tej istej rieky
Naposledy upravil lubocko : 31.10.09 at 10:55
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Mas tam bod 4 Osobitne zmluvne dojednania, kde mozes odmietnut RS do 30 dni od podpisu zmluvy:

citát
4. Napriek odseku 1 týchto osobitných zmluvných dojednaní sa zmluvné strany dohodli,
že za účelom realizácie osobitného práva poistníka individuálne ovplyvniť
poistný vzťah v súlade s potrebami poistníka môže poistník v lehote 30 dní od podpisu
poistnej zmluvy zo strany poistníka individuálne písomne odmietnuť
ustanovenia časti XV. VPP, ktoré tvoria súčasť jeho poistenia a zároveň ods. 3
týchto osobitných zmluvných dojednaní, a to bez toho, aby tým bol právne dotknutý
alebo akýmkoľvek spôsobom podmienený ostatný zvyšok poistného vzťahu.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

jarecko Pozri príspevok
Mas tam bod 4 Osobitne zmluvne dojednania, kde mozes odmietnut RS do 30 dni od podpisu zmluvy:

citát
4. Napriek odseku 1 týchto osobitných zmluvných dojednaní sa zmluvné strany dohodli,
že za účelom realizácie osobitného práva poistníka individuálne ovplyvniť
poistný vzťah v súlade s potrebami poistníka môže poistník v lehote 30 dní od podpisu
poistnej zmluvy zo strany poistníka individuálne písomne odmietnuť
ustanovenia časti XV. VPP, ktoré tvoria súčasť jeho poistenia a zároveň ods. 3
týchto osobitných zmluvných dojednaní, a to bez toho, aby tým bol právne dotknutý
alebo akýmkoľvek spôsobom podmienený ostatný zvyšok poistného vzťahu.
to hej,ale ako mám chápať "30dní od podpisu poistnej zmluvy"
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Asi to bolo myslene pre tych co uzatvarali zmluvy po 21.05.2007, ako je to v tychto nasich zamotanych pripadoch to vedia asi len oni v RL. Bude to asi od dna pristupenia na nove VPP.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

zamotane to je,keby to bolo 30dni od podpisu VPP nevzťahovala by sa účinnosť aj na tie AS čo už prebehli?"VPP
vzťahujú na základe vzájomnej dohody poistníka a poisťovne."-tým sa myslí asi podpis toho zmieru,ale stále neviem ako je to s tým AS
Naposledy upravil lubocko : 31.10.09 at 12:18
0 0
rust rust

rust je offline (nepripojený) rust

Dávajte si veľký pozor, lebo nič dobré z tej poisťovne čakať nemožno. Prajem pekný deň
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

zuzu123 Pozri príspevok
Hu,ja tu mám ale veľa otázok,
Ktoré časti treba odmietnúť?Kto vie nájsť v celej texte háčiky?Aké poplatky účtujú za odmietnutie nietorých častí?Koľkokrát účtujú tie polatky,spolu na celé odmietnutie,či zvlášť na každý bod,ktorý chcem odmietnúť.Koľkokrát môže poisťovňa body zmeniť?Hádam nie mesačne,aby bolo treba mesačne odmietnúť?Prečo zmení poplatky poisťovňa?Keď priznajú,že pôvodné poplatky boli príliž vysoké,ako mohli žalovať tých ktoré s tým nesúhlasili a ako môžu žiadať zaplatenie súdnych trov,a ako mohlol nezaujatý súd priniesť rozsudok v ktorom plne súhlasí poplatkamy,ktoré sa zdajú neprimerané aj poisťovne?.....
Prepáčte,ale kto sa raz popálil,už sa bojí ohňa.
Zuzu, odporucam ti opat kompletne prekombinovat svoju situáciu, aby si sa dostala este do vacsich problemov.
a mimochodom, tahá sa to uz dost dlho, ale ak si doteraz nepotrehla, ze súd je o platnosti VPP a nie o poplatkoch tak ti to opat píšem. Váš drahý AUS si odkusol velké sústo a spochybnil celý systém, nie iba poplatky o ktoré tu ludom išlo. . A o tom je aj AS.
Cize teraz treba opat hrat zakopovu vojnu a odmietnut ustretovy krok poistovne aj napriek tomu, ze tieto VPP prakticky riešie problem tych, ktorí doteraz nepristupili na zmier. Typická slovenská nátura - negativistické myslenie a vzdy za niecim nieco je.
Ale ved si treba kratit nejak dlhé zimné noci. Uz cakám stanovisko AUS-u, ktorý v záujme boja o dotácie to nevzdá a napíše, ze nemorálna poistovna síce upravila všetko co od nej požadovali ale neskočte jej na to, lebo treba bojovať a udržať hromadnú žalobu :-))))))))))))
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

macko555 Pozri príspevok
Zuzu, odporucam ti opat kompletne prekombinovat svoju situáciu, aby si sa dostala este do vacsich problemov.
a mimochodom, tahá sa to uz dost dlho, ale ak si doteraz nepotrehla, ze súd je o platnosti VPP a nie o poplatkoch tak ti to opat píšem. Váš drahý AUS si odkusol velké sústo a spochybnil celý systém, nie iba poplatky o ktoré tu ludom išlo. . A o tom je aj AS.
Cize teraz treba opat hrat zakopovu vojnu a odmietnut ustretovy krok poistovne aj napriek tomu, ze tieto VPP prakticky riešie problem tych, ktorí doteraz nepristupili na zmier. Typická slovenská nátura - negativistické myslenie a vzdy za niecim nieco je.
Ale ved si treba kratit nejak dlhé zimné noci. Uz cakám stanovisko AUS-u, ktorý v záujme boja o dotácie to nevzdá a napíše, ze nemorálna poistovna síce upravila všetko co od nej požadovali ale neskočte jej na to, lebo treba bojovať a udržať hromadnú žalobu :-))))))))))))
nejde len o poplatky, v tých nových VPP je príliš veľa otaznikov.Myslím si,že poisťovni to už prerasta cez hlavu preto tento krok.Keď môžem hovoriť za seba ja o žiadnu vojnu nemám záujem,ale táto akože poisťovňa nás už presvedčila,že sa jej nedá veriť preto tá opatrnosť
Naposledy upravil lubocko : 31.10.09 at 18:50
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
Zuzu, odporucam ti opat kompletne prekombinovat svoju situáciu, aby si sa dostala este do vacsich problemov.
a mimochodom, tahá sa to uz dost dlho, ale ak si doteraz nepotrehla, ze súd je o platnosti VPP a nie o poplatkoch tak ti to opat píšem. Váš drahý AUS si odkusol velké sústo a spochybnil celý systém, nie iba poplatky o ktoré tu ludom išlo. . A o tom je aj AS.
Cize teraz treba opat hrat zakopovu vojnu a odmietnut ustretovy krok poistovne aj napriek tomu, ze tieto VPP prakticky riešie problem tych, ktorí doteraz nepristupili na zmier. Typická slovenská nátura - negativistické myslenie a vzdy za niecim nieco je.
Ale ved si treba kratit nejak dlhé zimné noci. Uz cakám stanovisko AUS-u, ktorý v záujme boja o dotácie to nevzdá a napíše, ze nemorálna poistovna síce upravila všetko co od nej požadovali ale neskočte jej na to, lebo treba bojovať a udržať hromadnú žalobu :-))))))))))))
O akom ústretovom kroku to hovoríš?
To aby som každý deň sledoval VPP či sa v nich niečo nezmenilo, aby som to nedajbože nezabudol odmietnuť? Pretože všetky zmeny sú účinné v deň uverejnenia na webe. A poisťovňa mi to oznámi o 6 mesiacov.No to je pekná hlúposť.

Ešte si tu dovolím dať zopár postrehov k tým novým VPP:

Poisťovňa je povinná určiť výšku poistného na základe poistno-matematických
metód tak, aby výška poistného zabezpečovala trvalú splniteľnosť všetkých jej záväzkov
vrátane tvorby dostatočných technických rezerv a spôsobu ich umiestnenia.
Preto má poisťovňa právo kedykoľvek počas trvania poistnej zmluvy primerane
zvýšiť poistné bez toho, aby došlo k zmenám ostatných finančných parametrov
poistnej zmluvy. Dôvodom zvýšenia poistného nemôže byť zmena veku alebo zdravotného
stavu poisteného. Poisťovňa je povinná nanovo stanovenú výšku poistného
oznámiť poistníkovi najneskôr v lehote dvoch mesiacov pred splatnosťou poistného

XVII. časť - ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA

1.
Tieto všeobecné poistné podmienky sú všeobecne platné a účinné pre poistné

zmluvy uzavreté od 21. mája 2007. Na prv uzavreté poistné zmluvy sa tieto VPP

vzťahujú na základe vzájomnej dohody poistníka a poisťovne.


Ako sa chcú vzájomne so mnou dohodnúť ?
A keď ja sa nechcem ?


7d.


Poisťovňa má právo vykonávať zmeny VPP a nadväzujúcich osobitných poistných
podmienok formou dodatkov a doplnkov alebo vyhlásením ich úplného
znenia, ak je to potrebné v záujme poistníkov a poistených, z dôvodu unifikácie

a zjednotenia právneho postavenia všetkých poistníkov, z dôvodu legislatívnych

zmien, zmeny obchodno–finančného plánu poisťovne, zmeny nákladovej štruktúry

poisťovne a jej výšky, rastu poisťovne alebo nedisciplinovaného peňažnéh o správania

sa poistníkov prispievajúcich do poistného fondu. Zmeny VPP, osobitných

poistných podmienok, ich dodatkov a doplnkov sú voči poistníkovi účinné ich

vyhlásením prostredníctvom zverejnenia na internetovej stránke www.rapidlife.sk.


11a.


Pokiaľ osobitný všeobecne záväzný právny predpis platný na území Slovenskej
republiky ukladá poisťovni voči poistníkovi alebo inej osobe zúčastnenej na poistení
poučovaciu povinnosť alebo oznamovaciu povinnosť, táto povinnosť sa považuje zo

strany poisťovne za splnenú, ak okolnosť, ktorá je predmetom poučovacej povinnosti

alebo oznamovacej povinnosti, sa poistníkovi alebo inej osobe zúčastnenej na

poistení oznámi v lehote 6 mesiacov od vzniku povinnosti poisťovne, a to aj v rámci

akéhokoľvek iného právneho úkonu adresovaného poistníkovi. Na účely tohto

odseku sa za osoby zúčastnené na poistení považujú poistený, oprávnená osoba,

pripoistené osoby a ich právni nástupcovia. Tým nie je dotknuté právo poisťovne


relevantné skutočnosti oznamovať postupom podľa II. časti článku 15 ods. 13, 14

VPP.





13.


V nadväznosti na ods. 7d. Všeobecných poistných podmienok pre poistenie

zjednávané Rapid life životnou poisťovňou, a.s., z 21.5.2007 ako aj

v nadväznosti na ods. 7d. tejto časti poistných podmienok sa Všeobecnými

poistnými podmienkami pre poistenie zjednávané Rapid life životnou

poisťovňou, a.s., z 1.1.2010 v plnom rozsahu nahradzujú Všeobecné poistné

podmienky pre poistenie zjednávané Rapid life životnou poisťovňou
z 21.5.2007 v znení dodatkov 1, 2, 3, ktoré sa týmto zrušujú v celom rozsahu.



V celom rozsahu zrušiť VPP o platnosti ktorých sa vedie spor ? Veď nás žalovali na AS že právny stav trvá a teraz ho sami rušia? No to sú mi veci. O čom to celé asi je?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

minika ak ta mozem opravit, v celom rozsahu sa rusia len dodatky 1,2 a 3, nie VPP.

dodatok c. 1 mal pretrasformovat nase poistky na Eurokapitalplus, kedy by trvali az do 50-tich rokov zivota poistnika, res. do 70-tky.
dodatok c. 2 dopnal VPP o rozne ustanovenia
dodatok č. 3 menil nazov poistovne z prvej ceskoslo.....na rapid life

pre nas bol najdolezitejsi (a velmi nevyhodny) prave dodatok c 1, lebo nam celkom menil poistku

osobne tiez zastavam nazor, ze tieto nove VPP su "menej besne" prave koli hr. zalobe.

ak som spravne pochopil, tak podla:
XVII. časť - ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
1.
Tieto všeobecné poistné podmienky sú všeobecne platné a účinné pre poistné

zmluvy uzavreté od 21. mája 2007. Na prv uzavreté poistné zmluvy sa tieto VPP
vzťahujú na základe vzájomnej dohody poistníka a poisťovne.


sa na nas budu tieto VPP vztahovat az po dohode s poistovnou
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

lubocko Pozri príspevok
to hej,ale ako mám chápať "30dní od podpisu poistnej zmluvy"

podla mna sa tym mysli aj 30 dni od podpisu -pristupeniu k VPP....
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

harleydavidson Pozri príspevok
podla mna sa tym mysli aj 30 dni od podpisu -pristupeniu k VPP....
nemôžem si pomôcť mne tam chýba možnosť voľby hneď pri podpise,takto je to v rovine úvah
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Ako postupovať v súvislosti so zavedením nových VPP?
Tí,ktorí sú účastníkmi hromadnej žaloby a ktorým poisťovňa poslala už dva RR majú nejako reagovať?
0 0
alandrej alandrej

alandrej je offline (nepripojený) alandrej

Harley podla mna ma minika pravdu. Precitaj si este raz Cast XVII. Clanok13 novych VPP. Nie som pravnik, ale myslim, ze sa rusia cele VPP z 21.5.2007 vratane dodatkov. A nove budu platit, len ked ich podpiseme. Tie nove som este cele necital, vyzeraju mierne vyhodnejsie pre klienta, ale asi neodstranuju zakladny problem, jednostranne kroky poistovne. Napriklad ihned po podpise dostatocnym poctom klietov zvysia poplatky opat na 11,95 EUR. Mozeme ich sice odmietnut, ale s dosledkami, pripadne rozdielne nazory na podmienky zmluvy bude rozhodovat RS. Po doterajsich skusenostiach by sme museli takmer denne sledovat internet a radit sa s pravnikom alebo AUS.
0 0
alandrej alandrej

alandrej je offline (nepripojený) alandrej

ospravedlnujem sa harleymu a minike za chybu v predchadzajucom prispevku, nahrada povodnych VPP za nove je v casti XVII. clanok 19
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

macko555 Pozri príspevok
Zuzu, odporucam ti opat kompletne prekombinovat svoju situáciu, aby si sa dostala este do vacsich problemov.
a mimochodom, tahá sa to uz dost dlho, ale ak si doteraz nepotrehla, ze súd je o platnosti VPP a nie o poplatkoch tak ti to opat píšem. Váš drahý AUS si odkusol velké sústo a spochybnil celý systém, nie iba poplatky o ktoré tu ludom išlo. . A o tom je aj AS.
Cize teraz treba opat hrat zakopovu vojnu a odmietnut ustretovy krok poistovne aj napriek tomu, ze tieto VPP prakticky riešie problem tych, ktorí doteraz nepristupili na zmier. Typická slovenská nátura - negativistické myslenie a vzdy za niecim nieco je.
Ale ved si treba kratit nejak dlhé zimné noci. Uz cakám stanovisko AUS-u, ktorý v záujme boja o dotácie to nevzdá a napíše, ze nemorálna poistovna síce upravila všetko co od nej požadovali ale neskočte jej na to, lebo treba bojovať a udržať hromadnú žalobu :-))))))))))))
http://financie.etrend.sk/poistenie/...-poplatky.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať