Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Ale, ale..mate uz aj ine rozsudky ? Hadam vás nežalujú za každé EURO osobitne....
Máme veru! a čím viac máme,tým je viac potvrdevé úmyseľné neseriozne konanie poisťovne!
0 0
mirozu mirozu

mirozu je offline (nepripojený) mirozu

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Ale, ale..mate uz aj ine rozsudky ? Hadam vás nežalujú za každé EURO osobitne....
Chlapci z RL už mate toho ozaj dosť na rovaši.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Este raz vas prosim o odpoved. Ako ste reagovali na ten "500 euro pozdrav"? Mozte aj do ss, dakujem.
0 0
Kavalier Kavalier

Kavalier je offline (nepripojený) Kavalier

Ja som dnes dostala list z RL, v ktorom ma žiadajú zaplatiť administ.poplatok za uplynulé obdobie t.j od januára, čo činí 114,49 Eur. Je potrebné ho zaplatiť, alebo je zrušený. Ďakujem
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Kavalier Pozri príspevok
Ja som dnes dostala list z RL, v ktorom ma žiadajú zaplatiť administ.poplatok za uplynulé obdobie t.j od januára, čo činí 114,49 Eur. Je potrebné ho zaplatiť, alebo je zrušený. Ďakujem
si na hromadnej žalobe?PO zakazuje RL vyberať admin.poplatky.Ale aj tak si asi VIP,nam ostatným posielajú rovno exekutora načo sa zdržiavať nejakou výzvou?Skus zavolať do ASU
0 0
Kavalier Kavalier

Kavalier je offline (nepripojený) Kavalier

Odkedy PO zakazuje RL vyberať administ. poplatok? Prosím presný dátum. Ďakujem.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Kavalier Pozri príspevok
Odkedy PO zakazuje RL vyberať administ. poplatok? Prosím presný dátum. Ďakujem.
choď na stranku asu tam su zavesené všetky dokumenty
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Kavalier Pozri príspevok
Odkedy PO zakazuje RL vyberať administ. poplatok? Prosím presný dátum. Ďakujem.
Aky mas produkt? UDP-K ?
0 0
Kavalier Kavalier

Kavalier je offline (nepripojený) Kavalier

Nie.UDP - S. Stránku ASU som našla.Ďakujem.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Ze by RL nasiel "pravnu klucku", ked si dovoli pisomne ziadat poplatok, kt ma sudom t.c. zakazany vyberat? Ved tym porusuje rozhodnutie sudu!
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Kavalier Pozri príspevok
Aj ja patrím medzi poškodených, ktorí naleteli 40-korunovému bonusu.študijná poistka synovi skončí v októbri. Na manipulačných poplatkoch by som zaplatila viac, ako by dostal. Kde mám záruku, že ho nezdvihnú ešte vyššie? Ministerstvo fin. s tým nemá vraj nič. Treba sa obrátiť vraj na NBS. Poraďte čo ďalej. ďakujem.
harleydavidson Pozri príspevok
Ze by RL nasiel "pravnu klucku", ked si dovoli pisomne ziadat poplatok, kt ma sudom t.c. zakazany vyberat? Ved tym porusuje rozhodnutie sudu!
Jemu teraz skoncila poistska, ak som spravne nasiel.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

teda ked uz nie je poisteny (poistka riadne skoncila), nie je uz ucastnikom hr. zaloby a teda RL si narokuje na poplatok? Ale ved poplatok ma zakazny vyberat. Je jedno, ci si ucastnikom hr. zaloby, alebo nie. Poplatok nemoze vyberat od klientov, kt pristupili k novym VPP prostrednictvom bonusu atd...
A este jedna vec. Ako to ,ze PZ konci v oktobri, ked podla novych VPP sa nase poistky predlzuju az do 50-tky?
0 0
Kavalier Kavalier

Kavalier je offline (nepripojený) Kavalier

Zmluva zanikla 18.10.2OO9.Cit. z listu RL:Od štipendia bude odpočítaný nedoplatok administ.poplatku 114,49Eur.Syn má dostávať štipendium vo výške 33,19.Eur.Keď mu budú strhávať poplatok čo dostane a kedy sa pýtam.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Kavalier Pozri príspevok
Zmluva zanikla 18.10.2OO9.Cit. z listu RL:Od štipendia bude odpočítaný nedoplatok administ.poplatku 114,49Eur.Syn má dostávať štipendium vo výške 33,19.Eur.Keď mu budú strhávať poplatok čo dostane a kedy sa pýtam.
si ucastnik hr. zaloby?
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Pozrite si stránku Rapid life od 1.11. su tam nové poplatky a mes adm. poplatok sa znížil
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

zmenil sa aj ten šílený sadzobník?
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

minika, poslala som ti ss
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

dragonka Pozri príspevok
Pozrite si stránku Rapid life od 1.11. su tam nové poplatky a mes adm. poplatok sa znížil

kde je ten poplatok uvedený? Lebo v sadzobníku je povodna vyska.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

dragonka Pozri príspevok
Pozrite si stránku Rapid life od 1.11. su tam nové poplatky a mes adm. poplatok sa znížil
Pozerám stránku rapidlife, ale ten sadzobník poplatkov nejako neviem nájsť. Kde to je?

Už som ho našiel, je tam pôvodný poplatok.Poisťovňa ho podľa VPP môže zmeniť pre nasledujúci rok do 30.11.2009
Naposledy upravil minika : 30.10.09 at 19:46
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

pozlatka Pozri príspevok
minika, poslala som ti ss
pošli ešte raz
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať