Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

JUDr Lassiter Pozri príspevok
Pokial ja mám skúsenosti, každý exekútor vyúčtovava tzv. predbežné trovy exekúcie, ktoré sú bežne na úrovni približne 80 až 120 eur aj za malé pohľadávky, napr. aj nezaplatená pokuta za prekročenie rýchlosti, ide o odhad predbežného možného počtu úkonov, myslel som to takto. Môže ísť o sumu aj 1 mil. Sk, závisí od komplikovanosti prípadu. Na podstate to ale nič nemení.

to, co tu opisujete, su praktiky davnych casov...dnes je realita ina, lebo prave za take trovy, aj ked predbezne sa da podat staznost, co exekútori neradi riesia.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

JUDr Lassiter Pozri príspevok
tato debata fakt patri na smetisko, bohuzial, ludia tu nie su schopni prehodnotit svoje nazory a uz vobec nie pocuvat. je tu prilis vela vysielacov a malo prijimacov.

a na zaklade coho by sme mali ten nazor prehodnotit???? par pisalkov je schopnych napisat cokolvek, len aby strasili.

ak ma hunady fakt problem s exekuciou, nech kontaktuje ASU, resp. nech mi napise sukr. spravu a pomozem jej napisat odklad, resp. namietky. Ale skor som presvedceny, ze to bol len zase dalsi nevydareny pokus pana doktora.
Naposledy upravil harleydavidson : 02.10.09 at 15:54
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

mam info,že prebiehajú súdy v rôznych mestách proti RR,teda nesustredujú sa v KE I.A že sa to vyvija v náš prospech.Nemám to stopercentné,ale myslím,že sa to potvrdí o malý čas.Prosím vás nenechajte sa znechutiť,alebo odradiť huňatým jesseterom.Ja sám už neviem čomu veriť,ale raz to skončí.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Najrozsiahlejsia tema (co do poctu prispevkov na Porade) skoncila na smetisku. Je to vyzva aby sme prestali pisat?
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

jarecko Pozri príspevok
Najrozsiahlejsia tema (co do poctu prispevkov na Porade) skoncila na smetisku. Je to vyzva aby sme prestali pisat?
všetko sa to zvrhlo kôli jednému človeku,ktorý poradu využil na vlastné ciele.A samozrejme po akcii nasleduje reakcia-myslím tým našu reakciu.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

nechápem, prečo admin vypína niektorých účastníkov tejto porady (nemám na mysli Hydalga), fakt čudné spôsoby...


Dnes mal byt na strankach ASU zverejneny jeden dokument - rozsudok. A nie je. V ASU mi bolo povedane, ze sa posnazia to do piatku poriesit, no...nestihli. Neostava nam nic ine, len si pockat...
Naposledy upravil harleydavidson : 02.10.09 at 16:47
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pockame.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

zacinaju sa tu pouzivat cudne praktiky, admin zrusil moznost prispievat na tejto porade uz par "poradakom" (lubocko, pavol.za, minika, daklen....). Nezaregistroval som, ze by pisali nevhodne prispevky. Kto je na rade?
Naposledy upravil harleydavidson : 03.10.09 at 06:26
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Upozornujem tych co sa tato tema tykala, ze nakolko admin Porady ju presunul pre intolerantnost niektorych tu pisucich ako hadavu temu do Smetiska urcenu na vymazanie, ze tato nasa tema obsahuje aj 118 priloh z ktorych je 50 sa opakujucich, cize priloh je 68, aby si ti co maju zaujem o niektore prilohy ich stiahli do svojho PC pred tym ako tema bude definitivne vymazana z Porady.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Nejake resume na zaver posobenia tejto temy na Porade by mohol napisat aj jej zakladatel ,, Ajven ,,.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Admin Richard tymto ta ziadam aby si si rozmyslel s definitivnou likvidaciu temy, ktoru zalozil Ajven a dal jej este sancu na normalnu vymenu info pre poradakov, ktorych sa tyka. Myslim, ze samospravou si v nej dokazeme udrzat poriadok (vymazat intolerantnych uz bude na tebe).

Keby si moju verejnu vyzvu zobral na vedomie mohol by si temu vratit do Priecinka ,, Rôzne Porady,, podpriecinok ,, Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo,,.

Dakujem za vsetkych normalnych poradakov, ktorym tato tema pomohla a pomaha.
Naposledy upravil jarecko : 03.10.09 at 08:33
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

rady "zablokovanych" sa rozsirili o jana2009 , daklena, ketty3811, tokaiito



Hunak so svojou exekuciou sa uz neozval....hm. Pokus o zastrasenie odhaleny!
Naposledy upravil harleydavidson : 03.10.09 at 13:30
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

harleydavidson Pozri príspevok
rady "zablokovanych" sa rozsirili o jana2009 a daklena



Hunak so svojou exekuciou sa uz neozval....hm. Pokus o zastrasenie odhaleny!
harley plne s tebou súhlasím,práve kôli huňakovi sú tie rady "zablokovaných",ktorý tu vytvaral dlhý čas napätie.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Poziadal ma tokaiito aby som uverejnil jeho prispevok ktory mi poslal SS nakolko jeho pisanie neprechadza.

text od tokaiita:

Ahoj Od včera rána sa ani mne nedá prispievať do diskusie !!!
Písal som aj adminovi a žiadal som vysvetlenie že prečo - doteraz nijako nereagoval

Pritom ja som bol jeden z tých čo stále vyzývali na udržanie slušnosti diskusie !!! Fakt vôbec nechápem !!! Myslím že sa niekto infiltroval medzi tých čo majú kompetencie a podarilo sa mu zariadiť odpojenie tejto diskusie.... Možno vitamín_r ?!? On sa snažil dostať na takú funkciu. Alebo sa im podarilo to o čo išlo hydalgovi 32 a na čo som upozorňoval už dávnejšie - svojimi vulgárnosťami dostať túto poradu na úroveň žumpy a naštvať admina natoľko že celú tému zamkne a tak znemožní koordináciu poškodených klientov.
Asi nezostáva nič iné , iba aby niekto z vás čo môžu prispievať , založil novú tému s touto istou problematikou...

Poprosím ťa - daj túto moju "rozlúčku" ako príspevok na diskusiu aby si ostatní mohli spraviť svoj názor na to , čo sa tu stalo. S pozdravom Tokaiito

p.s. toto isté som poslal aj harleyovi - neviem kto z vás si to prečíta skôr.........
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

tokaiito

Otvorit novu temu o probleme z RL sa da kym ju admin zase nezrusi, ale podla mna to nema zmysel otvarat a zatvarat.

Moj nazor je aby sme presvedcili admina, ze si v tejto teme udrzime poriadok sami a tema nech ostane, ved co sa tyka poctu prispevkov a ich videni je to najvecsia tema v Porade.
Naposledy upravil jarecko : 03.10.09 at 09:01
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

pavol.za ma vcera upozornil na jeden clanok
http://hnonline.sk/nazory/c1-3849688...ia-jednotlivca

skvele citanie,
ten chlap (autor clanku) nema chrbtovu kost. Ak by nebolo niekomu jasne, je to pravny zastupca RL pred OS TN.
Preco mam citaka, ze pise o nas a nasej kauze???
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

huňady Pozri príspevok
neviem o čom to stale hovorite, zrušiť nezrušiť, ja viem len to, že exekutor mi vyzvu zrušit nechce, aj ke´d som ho na kolenach prosila...vraj nemam nejaky "pravny dovod".A odkiaľ ho mam ja zobrať, aj pravnik nie som, nemam pravne dovody!
Hunady, napis podrobnosti ohladom exekucie a ci si ucastnicka hr. zaloby, ci si podala zalobu na RR, lebo zatial to vyzerá , ze mlatis prazdnu slamu a svojim prispevkom sledujes isty ciel....
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

huňady Pozri príspevok
neviem o čom to stale hovorite, zrušiť nezrušiť, ja viem len to, že exekutor mi vyzvu zrušit nechce, aj ke´d som ho na kolenach prosila...vraj nemam nejaky "pravny dovod".A odkiaľ ho mam ja zobrať, aj pravnik nie som, nemam pravne dovody!
a čo tak poprosiť o radu Judr Lassitera, je predsa študovaný, a mal by ti vedieť poradiť.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

huňady Pozri príspevok
prečo vy vsetci sa len v sprostote vybijate a neporadite, aky lasiiter my ma pomoct?ja som dala splnomocnenie tomu aus ako ste mi povedali, ale uz mi neodpovedal, ked som telefonovala tak mi povedal nejaky doktor, ze on toho ma vela a nemoze sa so mnou vybvavovat.lenze on hovoril, ze to bude zadarmo, pre mna je 620 € strasne veľa ja na to robim mesiac a 7 dni!!!!
ty si fakt myslíš,že sme tu všetci z Mongolska?Harley sa ťa niekolko krát dačo pýtal,prečo nepíšeš k veci,ale len to čo je pre teba učelove?Skús porozmýšľať,akým spôsobom si "naštaval(la)"exekútora,keď výmer poslal iba tebe a ešte s takou čiastkou neviem,neviem.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

huňady Pozri príspevok
prečo vy vsetci sa len v sprostote vybijate a neporadite, aky lasiiter my ma pomoct?ja som dala splnomocnenie tomu aus ako ste mi povedali, ale uz mi neodpovedal, ked som telefonovala tak mi povedal nejaky doktor, ze on toho ma vela a nemoze sa so mnou vybvavovat.lenze on hovoril, ze to bude zadarmo, pre mna je 620 € strasne veľa ja na to robim mesiac a 7 dni!!!!


je cudne, ze ked mas exekuciu na krku, mas cas vypisovat nepodstatne veci. Viac krat som ti napisal, aby si konkretizovala svoj problem, ze ti pomozem. Je evidentne, ze ziadnu exekuciu nemas, inak by si to uz riesila. Dva krat som ti ponukol pomoc, nemas zaujem.
Mimochodom, v ASU ziadny doktor nepracuje.

a neviem, kde si zobrala 620€, lebo pri vymahani sumy vo vyske 390€, mozu byt 10% trovy exekucie max cca 40€ + dph. Tebe to cini 230€. To co skusas na nas....
Naposledy upravil harleydavidson : 05.10.09 at 17:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať