Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
ldanc ldanc

ldanc je offline (nepripojený) ldanc

vitamin_r Pozri príspevok
Mna vobec netesi ze ste prehrali. Tesi ma ze som vam to cely cas hovoril a vy ste mi tu stale opakovali ze nemam pravdu. Vsetko co som vam poradil ste ignorovali. Co odo mna chces? Mam ronit slzy kvoli niekomu kto ignoroval vsetky dobre rady a sam si sposobil svoju situaciu?

Pozrite sa co ste sposobili vy:

Mária: Tak mi poradte ako mám teraz vyriešiť tie súdne trovy arbitražneho súdu?
Ktorú možnosť AUS si mám vybrať,aby som neprišla o tých 390,-EU ale aj o dalšie moje úspory?Mám to radšej zaplatiť alebo mám počkať a zachvílu budem bývať pod mostom?



Obycajnych ludi ste hnali do hromadnej zaloby, ktora nebola premyslena a dobre pripravena. Ale znelo to dobre, tie slova "hromadna zaloba", ze?



Tu si precitaj co vas dostalo do tejto situacie:


Predovšetkým vás však chcem všetkých oboznámiť s tým, že AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné a ponúkli sme ako protireakciu vzor žaloby, ktorý je treba podať - každý na svojom súde a bez poplatkov.
Takýto je postup v súlade s právom. Kto však chce platiť nezákonne vymáhané sumy, nemôžeme mu v tom zabrániť. Je len na vás, či sa chcete domôcť svojich práv, alebo to vzdáte na polceste. Nikoho nebudeme do ničoho nútiť. Pokiaľ však žalobu nedáte, môže sa vám trochu skomplikovať situácia, preto dobre zvážte, či budete pasívni, alebo budeme pokračovať v rozbehnutom súdnom procese. Urobíme všetko pre to, aby boli všetky žaloby spojené. Znova opakujem, žaloby sú bez poplatkov. Označené trovy vníma AUS predovšetkým ako zastrašovanie. Naviac ich podľa nášho názoru ani nevymôžu, pretože podľa § 45 ods. 1 písm. c), ods. 2 zákona 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní, exekučný súd aj bez návrhu zastaví exekúciu, ak sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi. To je poistka pre tých, ktorí by z určitých dôvodov si skomplikovali situáciu a žalobu by nepodali.
Ako vidíte, právo je na našej strane. Poplatky ako spotrebitelia nemusíte platiť, vzor žaloby sme vám poskytli, advokáta máte v procese na Okresnom súde v Trenčín bezodplatne.
Ano ano Vitaminko :-)

Muchas Gracias za skopirovany text... tiez mam internet, mozem si tieto informacie najst a precitat. Ci si si myslel, ze poznam len poradu.sk? heh... zlaty :-)

Aj ked poistenci prehraju... pojdu dalej... aj ked vyhraju... pojdu dalej... zivot sa im nezastavi, len im tato skusenost nieco da. Posunie ich dalej. Nieco stratia, nieco ziskaju. Kazda skusenost je dobra. Mozno bude boliet, mozno bude prijemna.

Ale zlc zostava...
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vtamin_r

Nemohol si najst rozsudok 3Sžz 1/2008 zo dna 18.06.2009 medzi NBS-RL, tak sa mozes pozriet na stranku:

http://www.asu.sk/sudnespory.htm

je tam v plnom zneni.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

co ma byt?
Minule si tvrdil, ze nic take neexistuje lebo ty si to nemohol najst. Tak sa naslo, len preto.
0 0
lulejby lulejby

lulejby je offline (nepripojený) lulejby

Dorucili uz niekomu rozsudok z Kosickeho sudu?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ramsay Pozri príspevok
tak a teraz si to celé zvrátil! VÍŤAZSTVO JE KONEČNE VAŠE ty šašo :-)



PS: prečo tvoj pobratim nedal aj rozsudok KS v TN? žeby ho nemal? ha ha ha
Hydalgovany Ramsay vitaztvom si opojeny ty, ja ti ho neberiem. Cit sa ako vitaz. Idioti nevymreli, stale sa nejaki najdu, aj tu na Porade, majuci pocit vitaztva.
Naposledy upravil jarecko : 11.09.09 at 09:06
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r Pozri príspevok
jarecko, kde su dalsie instrukcie AUS? ked vedia rychlo oskenovat rozhodnutie NS vo veci NBS tak kde su dalsie instrukcie?

co mate teraz robit? zaplatit na vyzvu sudu 331,50 eur, prehrat a zaplatit dalsich 120,80? eur ako trovy? a potom este dalsich 390 eur+20% exekutorovi?
Instrukcie sme dostali na 30-tich stranach emailom a je to material, ktory nebudeme zverejnovat verejne pre osoby, ktorych sa to netyka. Pochopil si to?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ramsay Pozri príspevok
tak trefne ťa ešte nikto nepopísal....
Stihomamom vitaztva trpis ty a odzrkadluje sa to v skoro vsetkych tvojich zdegenerovanych prispevkoch
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Tak Ramsayko-Hydalgovany myslim, ze uz mam cas ist daco poobedovat a vypit kavicku. papa
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

volal som na OS TN, pytal som sa, kolko zostalo zalobcov z povodneho poctu. ODPOVED:Okrem tych, ktori boli uvedeni v rozsudku KS TN (cca 12? zalobcov), odstupil este jeden manzelsky par, tj. 2 osoby. Spytal som sa, ze ci urcite nie viac, odpoved: keby niekto od zaloby odstúpi, bolo by to v spise zalozene. Tolko som sa dozvedel.....
hydalgo/ramsay/vitamin, zdrz sa komentara, prosim
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

pre " bystré" hlavičky z RL čo asi znamená toto:
- 21 + 500 TN + 1800 = ???
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Ramsay, je mi jedno kto si, ale si fakt chorý. TTeba ale zrejme takéto konštatovanie neurazí.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Áno, dostala. Ale veď Ty nemáš žiadny problém zistiť čo a ako.
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

vitamin_r Pozri príspevok
a kolko z tych ostatnych podpisalo zmier harley? udajne je to dvojciferne cislo.

A údajne ....a vraj ......a ževraj...... a blablabla...
Dokolečka dokola ako na pokazenom gramofóne.

Dokážte čo hovoríte , alebo buďte už konečne ticho !!!

Pán RAMSAY (HYDALGO32) - ocenil by som keby si trocha ukľudnil svoj slovník a nespamoval tu s holými zadkami , resp. s jedným "príspevkom" ktorý tu stále vešiaš akoby si tým chcel niečo závratné oznámiť svetu.
Ďakujem
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Je to na stránke ASU, zaujímavé čítanie.
Rozsudok Najvyššieho súdu v spore NBS - Rapid Life
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
pane boze, vy ste ale hlupucki.

AUS vam podhodi nejaky nepodstatny rozsudok a vy pomaly pustite do gati ako keby to zvratilo cely vas prehrany spor.

ale ja to chapem. treba odviest pozornost od toho ze na OS KE ste prehrali, rozhodcovsky rozsudok sa vam uz nepodari zrusit, exekutora nemate cim odohnat a trovy stupaju.
Kedze tvoja pamat vzdy akosi zlyhala, tak si precitaj daco k tomu: (http://www.porada.sk/t119499-slaba-p...to-zmenit.html)

http://ekonomika.sme.sk/c/3889887/po...o-postupu.html
http://ekonomika.sme.sk/c/3890676/nb...d-odmieta.html
http://firmy.etrend.sk/firmy-a-trhy-...pokracuje.html

Inac o tom dohlade NBS nad RL je spomenute aj v tom RR. Zvlastne, ze aj po rozhodnuti NS si budu mliet svoje.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
stale si nevysvetlil co to ma spolocne s vasim sporom?

rozhodoval NS lebo NBS je ustredny organ.

pavol.za, odvadzaj pozornost dalej! ako je to s tym zmierom? kolki ho podpisali? 20? 30? viac?
Nikto ! Preto tato propaganda !
HYDALGO32 alias Ramsey ci ako sa to este vola, zavesil zrejme udajny svoj rozsudok z OS ako nam tu vsetkym tvrdil.

Co to ma spolocne s nasim sporom???? Preco je RR spominane, ze NBS nie je organom dohladu, preco to tam spominali????
Naposledy upravil pavol.za : 11.09.09 at 12:58
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

pavol.za Pozri príspevok
Nikto ! Preto tato propaganda !
HYDALGO32 alias Ramsey ci ako sa to este vola, zavesil zrejme udajny svoj rozsudok z OS ako nam tu vsetkym tvrdil.
No veď ten Hydalgo 32 alias rumcajz mal pokazený skener, ale asi ho rýchlo opravil.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ako to mozes vediet? obvolal si vsetkych 80 a nieco zvysnych zalobcov?

spochybnujes ten rozsudok co tu dal Ramsay? lebo tam vidis '7'? no ty si cisty genius.

bohuzial, po zhodnoteni vsetkych pre a proti davam jednoznacne za pravdu ramsayovi. ten tu aspon nieco dal, vy tu mate len plane reci a irelevantne rozsudky NS.

PS: v ziadnom clanku co si sem dal sa RR nespomina.
Ano vitaminko, vsetko len nie cislo 9. Ked vidim tu tvoju komunikaciu cez SS s Rumcajzom, tak sa nedivim tvojmu "zhodnoteniu".

Si obycajny sadista, tak ako ta oznacuju aj na inych forach, tak by si radsej mal toto prehodnotit a zamysliet sa nad tym, preco idu vsetci v protismere a proti tebe. Okrem toho rumcajza....
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ty stale zijes v nejakom blude ze mojim cielom je byt medzi vami oblubeny.

urcite mas overene informacie kolki podpisali zmier. vy budete tvrdit aj ze cierne je biele len aby tu nebola panika ze prehravate.

takze podla vas OS KE bezplatne zrusi rozhodcovsky rozsudok, exekutor nepride a ak pride tak sud v pohode povoli odklad a nakoniec aj na OS TN vyhrajete. a nikto z tych 93 (minus 12) nepodpisal zmier. a PO vlastne cele plati. vlastne sa nic nedeje.

neviem co som ale aspon som nesposobil suhrnne milionove trovy ludom tym ze som ich hnal do vopred prehranych zalob. dufam ze spis pokojne v noci. ved kvoli tebe mozno cele rodiny nebudu mat par mesiacov co jest. ale hlavne ze si ukojil svoju potrebu si nieco dokazat na sude. stalo to za to?
Milinove trovy, nespavost a pod. bludy, ktorymi si tu riesis svoje komplexy a svoje uchylky komentovat nebudem. Myslim, ze Ti to uz Richard a ini vysvetlili...

Vsetci ktori dali zalobu sa postavili za spravnu vec a ten "masivny" odliv a podpisova akcia pod zmier sa akosi minula ucinkom.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
mas dokaz pavol? nemas! lebo ho ani nemozes mat. nemozes vediet kolki podpisali zmier. preto tu len vypisujes sprostosti.

udajne je to cislo dvojciferne. spochybni tuto informaciu pavol.
Ty si jednoducho korunovany.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať