Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Informácie, že súd už tých čo sa dohodli vyradil je korektná. Ja som nič iné ani netvrdíl. Som povedal, že súd vyradil x ludí. Konec.
Informácie o exekúciách sú tiež korektné. Info o súdoch za podvody p. Petríka detto.

A je tiež fér povedať, že sa súdia už len tí, čo sú oblbovaní AUSom ze to vyhrajú, zavádzaní nepravdivými informáciami o priaznivom vývoji (to je úloha RRR) a tí co sa v zivote nesúdili a ocakávajú od súdu, že im prisúdi niečo o čo sa vôbec ani nesúdia a vytlčú z niečoho nejaké peniaze navyše.

Exkalibur, ved sám si napísal o čom je žaloba. Ale vela ludí tu žije v nejakej fikcii, vrátane rrrr. Dnes sme sa konečne dostali do situácie že je zrejmé, že žiadnych 2000 nie je a že ani 90 nie je. Mne sa totiž tiež nezdá fér, že tu niekto stále vyblakuje aká je to masa a aké boli dohody nevýhodné.

Ludia si nevedia uvedomiť, že keď prehrajú, tak všetko spatne doplatia, zaplatia exekútorov a súdne trovy právnikov odporcu. Mnohých z nich to finančne položí, pretože skupina je už veľmi malá a rozráta sa to. Osobne som presvedčený, že AUS už v čase súdneho konania nebude ani existovať.

Ved sa opýtajte pavla.za, kolko ludí je v spise. On videl tú kopu spatvzatí, ked sa tam bol pozrieť s mladou pani Š. Úsmev im asi zamrzol, ked si fotili Drgoncove dovolania.

Mimochodom, opýtajte sa pána petríka, kde bol hladať pomoc prednedávnom aj s jeho kamarátom z komisie s nezávislým pánom S. A nech nezabudne na tú časť, kde s ním slušne vyrazili dvere :-)))

Pravda je taká: AUS nemá na svojej strane nikoho a nikoho ani nenájde. Okrem pár klientov, ktorí Petríkovi stále veria a organizujú nezmyselné TB o ktorých nikto neinformuje a pár tých, čo cakajú, ako to dopadne.
Naposledy upravil macko555 : 20.08.10 at 13:32
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko neviem čo je s Petríkom ani ako je na tom ASU a ani ma to moc nezaujíma,ale viem ,že zlaté časy RL sú už tiež preč.A tých ako ty vravíš pár ľudí čo ostali v HŽ....no čo by mali podľa teba robiť zaplatiť trovy AS,nechať nasporené peniaze RL,zaplatiť exekútorov,ktorým treba pracne vysvetľovať,že ich RL zavádza....sami ste ich dostali do pozície z ktorej sa už neda vycúvať.
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Macko
Klamal si že v HŽ je 15 ľudí.Klamal si že som vyradený zo sudu v TN.Ja nemusím byť v právnom vzťahu ja to potrebujem kvôli nezmyselným exekúciam ty výmyselník.To že som požiadal o nulovú odkúpnu hodnotu tak to je pravda však to som tu písal už 1000-krát.Ale pre teba to je dobrá story. Proste nebudem viac platiť do niečoho čo je na pokraji krachu a tam kde mi nemajú z čoho dodržať podmienky.čiže poisťovňa XY. Ministerstvo na posudzovanie podmienok vyhlásilo Poistné podmienky sú neprijaťeľné aj so všetkýmy dodatkami aj s tým akým boli podané klientom. Tak sa tu nevyhováraj .
Ďalej všetci máte právo podať podnet na generálnu prokuratúru aby preskúmala či nebol naplnený nejaký skutok z trestného činu. A aj to či sú nie sú na súde v TN prietahy v tomto konaní pretože dodnes nebolo vytýčené ani jedno pojednávanie.Máte právo ho podať všetci aj tý čo Vám jednostranne zrušili zmluvu.Pretože to bol iný podvod.Nemal si im dať viac ako odkúpnu hodnotu. Aspoň v VPP si to tam mal.Nezaviedol si ich do omylu už pri podpísaní zmluvy, lebo ty si dobre vedel, že poistný vzťah nieje možné dodržať. A to či Trnka padne na riť to nechaj na neho a nepredpovedaj blbosti. Prečo sa súdiš s NBS. Dobrý výrok tvojho právnika, že vraj zaujatý sudca voči XY. Nevieš riešiť súdy jedine čo vieš je ich posunúť na neskôr. Iné nevieš. Lebo vieš že všetko prehráš. Tvoj právnik bol riadne pripravený. Nebol aj on zaujatý voči XY. Nabudúce sa odvolá sám na seba.
Tým čo prišlo aby zaplatili súdne trovy zo súdu a nemôžu sa odvolať pošlite kópie na ministerstvo spravodlivosti a žiadajte aby danú vec urýchlene prešetrilo a vyhlo sa tak Eur. Súdu. Pretože to ich odvolanie bolo že súčasťou podpisu bol odkaz na letáku na rozhodcovskú doložku ale AS v KE rozhodoval podľa VPP časti XVI ods. 1. Teda ak súd v TN vyhlási VPP za neplatné bude aj táto časť neplatná. Ale naše Slovensko má asi moc EUR. Toto je už v kompetencii ministerstva spravodlivosti keď niekto rozhodne protizákonne. Macko tu iste napíše nejaké bludy, ale toho si nevšímajte veď on len každému tvrdil zaplať 11 EUR zaplať 500 EUR zaplať 390 EUR inú šancu nemáš. Potom vyhlási pod iným aliasom ja by som dohodu prijal mne sa to zdá fér. V začiatkoch vystupoval pod právnikom neviem čo to bolo za meno inú šancu nemáte. Takže asi tak macko.
Povedal som pravdu tak odpíš a neviem čo máš s tým P z papradého čo si mu musel dať 5000 EUR alebo si zaujatý voči nemu alebo máš nejaké sklony ku chlapcom.
A keď sme už pri tých 5000 EUR to že sa rozhoduje o platnosti VPP neznamená že poškodený klienti nebudú žiadať nemajetkovú ujmu ja som netvrdil že na tomto pojednávaní.Žiadať to budú a padnú aj trestné oznámenia za podvod. A potom keď ti bude hroziť kľučka na opačnej strane dáš aj 10000EUR.
Zatiaľ sa maj a modli sa aby nespravili poškodený to čo som napísal. Pretože ak to spravia tak sa urýchly konanie prešetrí sa to proste rýchlosťou vetra a nie 10-15 rokov ako píše podvodník Macko.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko,keď nemáte rozsudok tej šaškárne okolo toho tzv.arbitrážneho súdu,ktorý sa konal vo vašej réžii proti vôli druhej strany,tak vlastne nemáte nič.Okrem toho sa vzťahuje pre tých čo sú v žalobe naň PO.Tých čo vystúpili zo žaloby ste museli pracne obiehať a sľubiť modré z neba.Takže písať tu o nejakých úspechoch progresívnej poisťovňe na tomto poli je trocha predčasné myslím si.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Ked hovorís o poistovni, tak teda hovor aj o druhej strane. Strana navrhovatela má toho teda v rukách vela. Len tak námatkovo
Finančne zruinovaného dôchodcu z AUS, ktorý im radí a sám ma na krku súd za subvenčný podvod, nervovo labilnú právničku, ktorá je raz s AUSom raz mimo kauzy, právoplatné rozsudky arbitráže, exekúcie a zablokované účty, a pod. A aby som nezabudol, neúspešnú kampaň pána dôchodcu, ktorého s jeho bludmi už odvšadial vyhadzujú.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

rrrrrr Pozri príspevok
Macko
Klamal si že....pravia tak sa urýchly konanie prešetrí sa to proste rýchlosťou vetra a nie 10-15 rokov ako píše podvodník Macko.
Sorry rrrr, ale lezie ti to fakt na mozok a uz ani nevies co pises. Len zi dalej vo svojej fikcii. Tvoja jedina taktika je to, aby vsetci ludia robili tie tvoje zvratene kroky ktoré nikam nevedú a oberajú ich o dalsie peniaze. Príjemný den.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

exkalibur Pozri príspevok
macko neviem čo je s Petríkom ...no čo by mali podľa teba robiť zaplatiť trovy AS,nechať nasporené peniaze RL,zaplatiť exekútorov,ktorým treba pracne vysvetľovať,že ich RL zavádza....sami ste ich dostali do pozície z ktorej sa už neda vycúvať.
Ti zo zostali v zalobe nechceli dohodu. Súčastou dohody bol ich nárokovaný odkup a odpustenie všetkých trovov a poplatkov. Cize by dostali to, co chceli v momente, ked sa dozvedeli, ze poistovna zaviedla poplatok a oni chceli zrušiť zmluvu. V žalobe zostali lebo boli "pažraví" a chceli peniaze navyše za nejaké fiktívne psychické ujmy, alebo ich dohoda nezaujímala a chceli svoje cez súd. Boli aj takí, čo chceli všetko, čo do toho vložili a tvárili sa, že boli poistení 10 rokov zadarmo. Takže ten, kto zostal v žalobe sa CHCE súdiť a NECHCE vycúvať. Takže nech sa teraz nesťažujú a ty nepíš bludy. Tí rozumní dohodu prijali, pretože pochopili aká je situácia. Tí čo zostali to pochopia neskôr.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

možno,že tí čo zostali v žalobe zle pochopili text dohody,priznám sa tiež nerozumiem niektorým statiam.Možno,že mali prijať tú dohodu,ale ja som písal o terajšom stave.Celý tento incident vyvolala progresívna poisťovňa svojou "pažravosťou".Keby ten poplatok bol čo ja viem 1 eur,ale z brucha toľko,čo v mnohých prípadoch sa rovnalo sporivej čiastke.Píšeš ,že boli aj takí ,čo chceli všetko,čo do toho vložili-myslím,že ich bola väčšina.Argument,že boli poistení neobstojí.Ako tu už ktosi spomínal aj požičané peniaze vyrabajú peniaze.Takže tento pomer je zhruba fifty-fifty.Tí rozumní nemali na to žaludok.Skúste za nimi poslať poisťovacieho agenta z RL a počitajte do 10.A o tom kto ma koľko čoho v rukách ,k tomu sa už nebudem vyjadrovať nemá to cenu.
P.S Macko tiež si myslím ,že často píšeš bludy(samozrejme majú svoje opodstatnenie),ale je možné,že nemám pravdu tak to nekomentujem.Kto si ty,že píšeš mne :"ty nepíš bludy".
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Tvoja veta "sami ste ich dostali do pozície z ktorej sa už neda vycúvať" JE BLUD. Ako je možné že množstvu ludí - každému kto chcel - sa podarilo elegantne a bez straty Eura vycúvať?????? Napísal si to ty, tak hovorím tebe ze je to blud. Ak si jeden z nich, tak sám vieš preco si v zalobe: "Pretože dobrovolne chceš." Ak nie si jeden z nich, tak radšej sa k tomu nevyjadruj, lebo asi nemáš presné informácie. A ak niečomu nerozumieš /textu/ máš sa pýtať.

A 80% tých čo zostali nepochopili zle text dohody. Mali nulový odkup, potom dostali v dohode možnosť dostať odkup v požadovanej výške, ale im nestačilo. Chceli ešte viac, omnoho viac. Oukej. A pár ludí dohoda ani nazaujímala. Taká pani, co teraz organizuje tlačovky poslala ludí z RL kadelahsie už ked ju telefonicky kontaktovali a chceli jej povedať niečo o tom, že by radi urovnali spor. Ani ju to nezaujímalo. Ani nevedela o čo ide. Takže zjavne išlo o nepochopenie textu, ako píšeš. Ale je asi zbytočné to tu riešiť.
Naposledy upravil macko555 : 22.08.10 at 06:26
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

nieje to blud,keby ste dodržali zmluvy,ktoré ste s nimi uzavreli nemuseli byť v tejto šlamastike(koniec-koncov ani RL), a teraz už detto.K zbytku sa už nevyjadrujem nemá zmysel písať stále to isté dookola.Inak za všetko hovorí fakt,že niekoľko tisíc ľudí považuje počínanie RL za protiprávne ,len progresívna poisťovňa sa tvári ,ako svätý Ignác.A nepiš tu už bludy o tom,že ich ošálil Petrík.Veľa ich Petríka ani nepozná a ani nemá nič spoločné s ASU,dokonca podavali žaloby samostatne.
Naposledy upravil exkalibur : 22.08.10 at 10:57
0 0
j.oliva j.oliva

j.oliva je offline (nepripojený) j.oliva

neviem o akej dohode macko stále hovorí ved neponúkali všetkým,čo sme v hromadnej žalobe.A kedˇsa chcú dohodnúť seriozne ,tak nech to urobia pre všetkých poškodených a budú mať pokoj aj oni aj my a nebudeme zaťažovat súdy.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

j.oliva oni dobre vedia čo robia.Tu ide o "pažravosť "poisťovne.Vašími peniazmi chcú vykryť deficit,ktorý vznikol po rokoch hodovania.Priznanie pôvodnej zmluvy a VPP pre všetkých by znamenalo riadne načrieť do kapsy.Ale čo ,keď už je kapsa riadne vyžratá?Každý rieši krízu po svojom.A tobôž,keď si v tom čase vyrobí reklamu jak sviňa.Vtedy nepomôže ani:"oddajte sa životu".
Naposledy upravil exkalibur : 22.08.10 at 11:52
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

opäť BLUD
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 Pozri príspevok
opäť BLUD
samozrejme macko,ako inak
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Ramsay Pozri príspevok
Ekaliber tuposti a zlty zapachajuci LLLLLLL....skoncite už konečne znecistovat vzduch a zalezte do smradlavej diery z ktorej ste vyliezli. Okrem sirenia smradu ktorý z vás razi zo strachu že všetky tie urážku na stranu RL už čoskoro vrchovate zaplatíte na vás už tristo dni nie je nič nové nič mudre a tobôž nie zábavné ... Choďte radšej písať na tému "mám nočnik, pocuravam sa zo strachu lebo všade vidím mackov, poraďte čo mám robiť".

Opäť sa macko vyhrážaš.Ty si nás dostal do tejto situácie.Tak sa nehnevaj.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

rrrrr nema význam reagovať na takú znošku primitivizmu a deficitu slušnosti.Toto primitívne individuum občas zastupuje RL na pojednavaniach,takže si môžeš vytvoriť obraz o celej tlupe.Nieje to macko.Inač Rasmay kašli na mňa ja si ťa vôbec nevšímam.
už len P:S Rampaj "uražky na stranu RL"-uraziť RL to sa dá?Apropo čítaj svoje príspevky,keby som chcel vybrať jednu slušnú zlátaninu-asi by som nepochodil.Takže pááá moj.
Naposledy upravil exkalibur : 30.08.10 at 15:55
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Radši si Ramsay prečítaj info na asu.sk

Vraj zvažujú, že vám veznú licenciu.To by bolo nespravodlivé veď vy máte toľko spokojných zákazníkov možno by si ich aj na jednej ruke spočítal keby si mal dva prsty.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

rrrrrr Pozri príspevok
Radši si Ramsay prečítaj info na asu.sk

Vraj zvažujú, že vám veznú licenciu.To by bolo nespravodlivé veď vy máte toľko spokojných zákazníkov možno by si ich aj na jednej ruke spočítal keby si mal dva prsty.
Tolko hlupostí a nezmyslov na jednej kope, to chce odvahu, najmä ak má pán petrík "coby-dub" súd....sám sebe komplikuje situáciu šírením výmyslov. Viac k tomu nie je čo dodať.
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

macko555 Pozri príspevok
Tolko hlupostí a nezmyslov na jednej kope, to chce odvahu, najmä ak má pán petrík "coby-dub" súd....sám sebe komplikuje situáciu šírením výmyslov. Viac k tomu nie je čo dodať.

To či je to pravda neviem ani ja. Ale možné to je.
0 0
Ramsay Ramsay

Ramsay je offline (nepripojený) Ramsay

Akú výhodu máš tu zlty zub LLLL tebe nie je čo zobrať okrem nakradnutych dotácii ... Veď aj EU si oklamal a do vestniku si uviedol lži v mene tých svojich pseudozdruzeni alias bytokancelarii za čo ti hrozí odsudenie za subvencne podvody a za čo teraz kruto platiš! Veď sa pochváľ svojim klientom ako ťa MH SR za to teraz nakopáva do zvädnutych prestarlych guli...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať