Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Lubocko, dostal si SS?
Nejako je ticho v tejto téme? Deje sa niečo?
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

dušinka Pozri príspevok
Lubocko, dostal si SS?
Nejako je ticho v tejto téme? Deje sa niečo?
ahoj,dostal som tiež som Ti písal
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

zdá sa,že jedinou podnikteľskou aktivitou naších "priateľov"sú súdne spory.Je to úbohé až mi je ich ľúto.
0 0
GORANA GORANA

GORANA je offline (nepripojený) GORANA

Dobrý.Cez sviatky bolo naozaj ticho. Ja som ale ešte pred tým dostala oznámenie o pozastavení exekúcie, a teraz po novom roku ďalšie, o odvolaní Rapdky proti tomuto pozastavení. Dostali ste aj Vy takýto pozdrav ?
Môj manžel je na tom tak isto ako ja, ale ešte sa nedočkal žiadneho pozastavenia exekúcie. A čo by sa stalo, keby som teraz chcela zmluvu zrušiť? Máte nejaké bližšie informácie okolo toho? Ináč, želám pevné nervy do ďalšieho roku, budeme ich potrebovať!
0 0
GORANA GORANA

GORANA je offline (nepripojený) GORANA

Ahoj lulejby. Ďakujem za odpoveď. Dôvod mám ten istý ako ty. Píšem ti takto, lebo mám málo príspevkov. Doteraz som Vás len čítala a čo sa týka PC a internetu, som samouk. Niekedy mi musí pomôcť dcéra, aby som to nedokecala. GORANA
0 0
alandrej alandrej

alandrej je offline (nepripojený) alandrej

rrrrrr Pozri príspevok
vypadá ,že sa ľady pohli na súde v náš prospech.
Kazda dobra sprava je vitana. Mozes aspon naznacit, o co ide? Na stranke AUS nie je nic nove a aj tato Porada mala dlhsiu odmlku.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

Krajský súd Trenčín potvrdil uznesenie Okresného súdu a takto rozhodol: Odvolací súd uznesenie súdu prvého stupňa o nariadení predbežného opatrenia napadnutej časti vo výroku, ktorým žalovanému ukladá, aby sa zdržal postupu podľa zmluvnej podmienky - rozhodcovské doložky v časti XV. všeobecných poistných podmienok z 21. 05. 2007 v znení ich dodatkov, až do právoplatného skončenia predmetného konania vo veci samej potvrdzuje. Odôvodnenie: Napadnutým uznesením súd prvého stupňa nariadil predbežné opatrenie, ktorým žalovanému uložil, aby sa zdržal postupu podľa zmluvnej podmienky - rozhodcovskej doložky v časti XV. všeobecných poistných podmienok z 21. 05. 2007 v znení ich dodatkov až do právoplatného skončenia konania vo veci samej
0 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

Dobrý deň.Prechádzala som poradou a všimla som si,že sa zaoberáte aj poisťovňou Rapid.Moja mamka ma tiež životnú poistku ale ona ju neplatí,lebo ostala na plnom invalidnom dôchodku.Chcela by som sa opýtať čo má robiť.Teraz jej došiel list,že má do 15dní vyplatiť dlžné poistné za rok 2009.
Chcela by som ešte doplniť,že ich moja mamka nedávala k súdu ani to nejak neriešila len ich požiadala asi pred rokom o obnovenie jej starej zmluvy a oni ju obnovili.Potom to neriešila až teraz to už chce, lebo si všimla,že niečo s tým nieje v poriadku.
Vopred ďakujem.
Naposledy upravil katkaeli : 17.02.10 at 11:46 Dôvod: doplnenie
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

katkaeli,
poslali jej aj info v ktorom jej oznamujú, že má platiť aj administratívne a správne poplatky skoro 12 euro mesačne?
0 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

Jano2009,
ano aj to jej poslali,ale že vraj to bolo veľmi maličkým napísané...
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Kliknite si na stránku www.asu.sk a tam sa dozviete čo dalej. Kliknúť treba na súdne spory, a ďalšie červené odkazy.
0 0
katkaeli katkaeli

katkaeli je offline (nepripojený) katkaeli

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Janci1234 Janci1234

Janci1234 je offline (nepripojený) Janci1234

Len by som sa chcel opytat aky je aktualny stav pre ludi ktori si platia poistne ale neplatia administrativne poplatky. Sud to sice zastavil do rozhodnutia ale RL pozaduje aby sa platili. Od noveho roka pre istotu upravili tuto sumu z 11,95 na 3,32. Vznikla tam akoze dlzoba 143,4EUR za rok 2009 plus za rok 2010 6,63 (2 mesiace). Poistovna mi o tom ze som doteraz nic nezaplatil nedala nijako vediet, dokonca ani vo vyrocnej sprave, mam tam napisane ze je vsetko v poriadku a ziadny dlh tam nefiguruje.
0 0
GORANA GORANA

GORANA je offline (nepripojený) GORANA

Dobrý. Ja by som sa rada informovala zainteresovaných, ako postupujú s dohodami, ktoré im v súčasnosti ponúka Rapid life. Zostane niekto na OS Trenčín ako žalobca ?
0 0
kascej kascej

kascej je offline (nepripojený) kascej

24.2.2010 o 14:00 v konaní 34C/22/2007 o vyslovenie neplatnosti redukcie poistného, bol vynesený rozsudok v prospech klienta a poisťovňa Rapid Life prehrala spor o redukciu poistky. Poisťovňa je povinná do 3 dni dať poistnú zmluvu do pôvodných podmienok.
0 0
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

No super konecne aj moja je na sude tak dufam ze sa to pohne.
0 0
kascej kascej

kascej je offline (nepripojený) kascej

Ako vidno, súdy naďalej rozhodujú v prospech klientov. Je niekoľko uznesení, kde súdy konštatujú, že konanie arbitrážneho "súdu" Košice boli neoprávnené, v takej veci rozhodcovské konanie je neprípustné a tiež rozhodcovská doložka je absolútne neplatná.

Aj toto je asi súčasť spiknutia všetkých orgánov na slovensku proti poisťovni RL. Tak ako nám to prezentujú !!! Dokonca aj Ten Ramsay a spol. je tiež útok na poisťovňu !!!
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

kascej Pozri príspevok
Ako vidno, súdy naďalej rozhodujú v prospech klientov. Je niekoľko uznesení, kde súdy konštatujú, že konanie arbitrážneho "súdu" Košice boli neoprávnené, v takej veci rozhodcovské konanie je neprípustné a tiež rozhodcovská doložka je absolútne neplatná.

Aj toto je asi súčasť spiknutia všetkých orgánov na slovensku proti poisťovni RL. Tak ako nám to prezentujú !!! Dokonca aj Ten Ramsay a spol. je tiež útok na poisťovňu !!!

Výborne
Po case Vás pozdravujem. Debata tu akosi viazne.
Milý Kascej, más pravdu. Zabudol si ale uviest (zrejme to vyplýva z informácií, ktoré ti idú len z jedného zdroja) ze vela súdov rozhoduje úplne opačne. Opýtaj sa svojich kolegov, kolkí z nich majú exekvované výplaty, účty, dôchodky a podobne.

Dovolil som si len doplnit tvoje informácie a dúfam, ze sa nehneváš. To len preto, aby tu nevznikol dojem, ze vsetko je v poriadku a súdy a AUS slapú ako naolejovaný stroj v prospech klientov. Ale chápem, prirodzená selekcia informácie v záujme vyvolanie zelaného efektu. A to ci je RL objektom spiknutia teba nemusí trápit. Mali by ta trápit najmä tvoje peniaze a co s nimi bude ak to poistovna neustojí. Zrejme sa budes so svojimi súputníkmi stretávat 10 rokov v domoch kultúry ako klienti Sky Europe a dalsí a spolocne nadávat na stát, vládu a to v akom státe to zijes.
0 0
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

Milý Ramsay!Veru na Vašom mieste by som sa tešila,keby niekto vymazal tie predchádzajúce príspevky,v ktorom ste tvrdili že poisťovňa určite vyhrá a že koľko veľa budú platiť klienti,ktoré podávali žaloby proti neseriozne konanie poisťovne.Keby som počúvala na Vaše slová,stratila by som všetky svoje vložené financie,ktoré som vložila do životného poistenia v tej poisťovne,a musela by som ešte viac platiť,keby som prijala Vaše ,,dobré" rady.Ale vďaka niektorým odvážnim a naozaj pomáhajúcim ľuďom na tejto porade, situácia sa menila na prospech klientov,a ani náhodou nie tak ako ste to písali Vy vo Vašich predchádzajúcich vyjadreniach.A ja netvrdím všetko len podľa naznámich zdrojoch ale z vlastných skúsenostiach.Mám aj platné rozhodnutie súdov v prospech klienta,aj iné konečné riešenie taktiež v prospech klienta.Môže my uveriť každý poškodení klient,že napriek nemalým nepríjemnostiam sa oplatilo podať žalobu na ASU,lebo my pomáhali so všetkýmí zákonnými možnosťami situáciu spríjemniť a vyriešiť.Môžem Vám tvrdiť ,že ja som spokojná,a situácia je vyriešená na moju spokojnosť. Poisťovňa z vlastnej iniciatývi situáciu by už dávno mohla riešiť,ale ich ochota prejavila sa len teraz,po niekoľkých rokoch súdenia.Preto by som nemohla hovoriť že poisťovňa chce riešiť situáciu,ale že sú na to nútené.Odporúčam všetkým poškodeným účastníkom vytrvať sa a bojovať sa za svoje financie.
0 0
j.oliva j.oliva

j.oliva je offline (nepripojený) j.oliva

zuzu 123 ,vďaka za Tvoj príspevok je to povzbudenie aj pre tých
ďalších 1200 klientov,ktorí čakajú na informácie.Myslím si,že je dobré pokračovať v porade však tí útočníci,uražlivci sa presťahovali na diskúsiu na stránke ASU.Je to otrasné !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať