Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Harley!
az tak zle to nevyzera, ved v jednom clanku sa pise, ze:

"Všetci štyria kandidáti boli na vysokej odbornej úrovni a aj osobnostné predpoklady sú takého charakteru, že je záruka, že budú dôstojne reprezentovať SR."

To znamena, ze aj ten na ktoreho myslela pozlatka.
Naposledy upravil jarecko : 09.12.09 at 07:20
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

kocurkovo
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Strácam reč. Ja som si myslel že sa hľadajú kandidáti na šliapanie ľudských práv, ale toto?
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

zdravím,dnes som dostal znovu náš obľúbený bulvárny občasník:"len bez rapidu je život bez obáv",alebo tak nejak sa vola.Ak by niekto nevedel čo pod stromček svojím najbližším ,tak je tam odporučanie,že najvhodnejší je jeden z produktov poisťovne.Určite tým svojích blízkych riadne potešite.Ja len tak.
0 0
Ramsay Ramsay

Ramsay je offline (nepripojený) Ramsay

pavol.za Pozri príspevok
Spor taky ako Vas + dalsie variacie toho riesime prostrednictvom spotrebitelske asociacie AUS - tel. +421/48/413 87 08 . Zavolajte tam a poradte sa ako to riesit. http://www.asu.sk/
volajte tomuto pánovi "poradcovi" ha ha ha
0 0
alandrej alandrej

alandrej je offline (nepripojený) alandrej

Ramsay Pozri príspevok
volajte tomuto pánovi "poradcovi" ha ha ha
ASU nam radi dobre, okrem toho aj kona v nas prospech. Ak vies nieco poradit aj ty, tak to napis. Ak nie, pis na ine fora a tu nechaj priestor tym, co chcu poradit alebo dat informacie k teme.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

Dnes som stretol náhodou v jednej firme človeka,ktorý ma ten istý problém s touto "podnikavou"poisťovňou.Zvažoval,že podá na poisťovňu žalobu.O tom,že existuje hromadná žaloba nemal ani šajnu.Keď som mu povedal ako sme pochodili my,tak sa mu zježili vlasy.Neveril,že ešte može existovať subjekt typu BMG-zisk z rozumu.
0 0
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

rrrrrr Pozri príspevok
Žiadam Vás všetkých poškodených aj tých ,ktorých poisťovňa nasrala ,aby podali písomnú žiadosťaby im poisťovňa neposielala časopis.Takto si robí reklamu poisťovňa za Vaše peniaze.Poslať poštou doporučene napísať číslo poistnej zmluvy a podpísať.
Poisťovňa takto vykazuje náklady za Vaše peniaze,ktoré sa môžu zobraziť na Vašej odkúpnej hodnote.


Súhlasím,ale musíte vedieť že žiadosti sú spoplatnené.
0 0
solfan solfan

solfan je offline (nepripojený) solfan

Zdravim vas,
chcem sa opytat, ci vie niekto napisat nejaky doterajsi suhrn v tejto kauze rapidlife. ide mi o to, ze co robit, aby bola nejaka moznost sa toho nejako rozumne zbavit.
popisem moj pripad (teda mojej mamy):
ma dve zmluvy a dohromady musi platit 24 eur poplatky (suhlasila so zmenou podmienok kedze si znizila splatku a poslala spat navratku s podpisom). pisala ziadost o odklad platenia poplatkov, ale uz asi pol roka jej nikto neodpoveda, takze zatial plati, aby nedoslo k tomu, ze z dovodu neplatenia jej zmluvu zrusia (ja som mal zmluvu tiez, ale znizil som si splatky, ale navratku neposlal, co pre nich bolo signalom, aby pre mna nevyhodne zrusili moju zmluvu bez akehokolvek upozornenia ze platim menej ako by som mal...co uz).
v pripade porteby doplnim informacie.
velmi vam dakujem.
0 0
GORANA GORANA

GORANA je offline (nepripojený) GORANA

Dobrý deň. Som novoprihláseným členom, ale aj predtým som sledovala vašu diskusiu na porade ohľadne Rapid life, nakoľko sa táto téma týka aj mojej rodiny. Spolupracujem aj s ASU. Vás, zainteresovaných, by som sa však chcela spýtať, ako reagujete na nové VPP. V ASU mi povedali, že mám čas na ne odpovedať do konca februára, ale neviem, či to nemalo byť do konca roka. Ja osobne tie nové VPP nemienim prijať,nakoľko sú veľmi šalamúnske. Ale čo ďalej? Za odpoveď ďakujem.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

čo nepodpieš ignoruj.Inač daj do google!" rapid life" a dostaneš odpovede.Pozri jeden diagram
Naposledy upravil exkalibur : 22.12.09 at 19:59
0 0
solfan solfan

solfan je offline (nepripojený) solfan

rrrrrr Pozri príspevok
Žiadnych 24EUR platiť nemusi.Nech platí tak ako predtým.
tak to mi moc nepomoze
myslel som, ci niekto nevie spisat doterajsie udalosti a hlavne co robit v pripade v akom sme my a podobne. rozhodnut sa len tak neplatit moze podla mna viest k tomu, ze zmluvu bezodplatne zrusia... :-(
vdaka za radu.
0 0
alandrej alandrej

alandrej je offline (nepripojený) alandrej

solfan Pozri príspevok
tak to mi moc nepomoze
myslel som, ci niekto nevie spisat doterajsie udalosti a hlavne co robit v pripade v akom sme my a podobne. rozhodnut sa len tak neplatit moze podla mna viest k tomu, ze zmluvu bezodplatne zrusia... :-(
vdaka za radu.
Nie je jednoduche popisat par riadkami doterajsi priebeh kauzy, je zlozita. Popri Porade najdes informacie aj na stranke AUS aj s prislusnymi dokumentami. AUS ti aj najlepsie poradi, co mas robit. Pokusim sa vsak strucne vyjadrit k tvojmu pripadu.
1. tvoja mama navratkou zrejme nechtiac suhlasila s novymi VPP 2007, takych nas je vela. VPP 2007 vseobecne umoznuju poplatky, tie boli zavedene v marci 2009 vo vyske 11,95 EUR mesacne. Poplatky jednostranne stanovene poistovnou su zrejme nezakonne, podla Obcianskeho zakonnika je klient povinny platit len poistne a podla Zakona o poistovnictve mozu byt poplatky len sucastou poistneho. Nezakonnost vsak musi dokazat a prehlasit sud. Spor prebieha, zatial bolo vydane predbezne opatrenie zakazujuce poistovni vyberat poplatok 11,95 EUR. Neplatenie poplatkov by nemalo byt dovodom na zrusenie zmluvy. Poistovna vsak zrusila zmluvu aj tym, co nic nepodpisali a neporusili. Preto ja poplatky neplatim, vacsina klientov tiez nie. Nikto ti vsak teraz nevie povedat, ako spor dopadne a ake nasledky moze mat neplatenie poplatkov. Ma vsak aspon oporu v predbeznom opatreni sudu.
2. podmienkou znizenia poistneho bolo poslat navratku, ved len o to poistovni islo. Ak si navratku neposlal a sam si si znizil poistne, moze to poistovna povazovat za neplnenie poistneho a porusenie OZ. Okamzite zrusenie zmluvy bez predchadzajuceho vyzvania klienta na doplatenie poistneho urcite nie je standardny postup, my vsak bohuzial nemame do cinenia so standardnou a slusnou poistovnou. Co myslis pod nevyhodnym zrusenim zmluvy? Ak si dostal odkupnu hodnotu a prevzal ju, tak je tvoj pripad uzavrety. Ak ti nedali ziadnu odkupnu hodnotu, mozes zvazit sudit sa o obnovenie zmluvy ci vyplatenie odkupnej hodnoty. Tvoju poziciu vsak zhorsuje to, ze si porusil svoju zakladnu povinnost platit poistne v predpisanej vyske.
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

vesely silvester a stastny Novy rok prajem vsetkym.
Naposledy upravil miro59 : 29.12.09 at 20:13
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Ďakujem a pripájam sa aj ja k želaniu od miro59
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Vystihol to. Dalo by sa to este okomentovat, ale nasa tema je o inom, hoci ciel tych v clanku podobnych rovnaky.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Len aby sa nezabudlo, (bude to tu 25 dni)

http://leteckaposta.cz/file/65881731...ac086f64c40351
Naposledy upravil lubocko : 09.01.10 at 22:02
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

lubocko Pozri príspevok
Len aby sa nezabudlo, (bude to tu 25 dni)

http://leteckaposta.cz/file/65881731...ac086f64c40351

uz zostava len s nostalgiou spominat na stare dobre casy :-) predchdzajúci diel by sa nenasiel? aj ten bol zaujimavy.

inac aj ja sa pripájam k novorocnym gratulaciám (zdá sa ze je to tu v poslednom case najmä o nich) a zelám vsetkým pevné zdravie a penazí ako maku.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 Pozri príspevok
uz zostava len s nostalgiou spominat na stare dobre casy :-) predchdzajúci diel by sa nenasiel? aj ten bol zaujimavy.

inac aj ja sa pripájam k novorocnym gratulaciám (zdá sa ze je to tu v poslednom case najmä o nich) a zelám vsetkým pevné zdravie a penazí ako maku.
tak teraz neviem či si robíš zase srandu,alebo si fakt mimo.Tiež ti prajem v novom roku veľa zdravia(to myslím úprimne) a veľa peňazí(to nemyslím úprimne,hoci po hos. vysledkoch v 2009 by sa určite zišli ,že)?
P.S. si ozaj fešák
Naposledy upravil exkalibur : 12.01.10 at 16:05
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať