Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
to asi tazko, pretoze slnko nevychádza, to sa zem otáca okolo slnka a mesiac okolo zeme.....ale dokazy ti poskytnut neviem...

a tiez sa moze stat ze bude uplne pod mrakom a slnko akoze nevíjde
Aspoň sám vidíš ako to s tými faktami je.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Aspoň sám vidíš ako to s tými faktami je.
vidim ako to je...ty si dal fakt, ja som ho vyvrátil. Ak by som si nebol istý, alebo ak by som o tom prd vedel, tak nebudem písat, ze je to blud

ja som dal fakt a ty chces, aby som dával dokazy. Napr. povedal som co je v rozsudku KS TN - uplne presne. Bol som oznacený vselijako a ze vymýslam, ze AUS o nicom nevie, ze je to pracovná verzia, blud, snaha o odrádzanie klientov atd atd. Ked sa ukázalo, ze som mal pravdu, tak sa vlastne nic nestalo. Myslím si, ze ja svoje fakty az tak velmi uz dokazovat nemusim.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

vitamin_r Pozri príspevok
tato diskusia uz davno nie je o racionalnych argumentoch ale je o viere. treba verit v AUS a vo vyhru.

ved to je koniec koncov O.K. Len netraba pranierovat tých, co sa dozvedia nieco iné. A treba sa tiaz zamysliet co by pripadna vyhra s AUSom priniesla.

Lebo moze nastat aj scenár, ze súd povie, za poplatky sú prílis vysoké, ale pristúpenie k VPP bolo O.K. a rozsudok arbitraz.súdu platí. Cize dojde k zruseniu/znizeniu poplatku, klienti zaplatia za arb.súd a za odvolanie a zivot ide dalej.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

fakt:
idem na obed so znamym z NBS :-) ma vraj nejake info o RL :-) vraj vcera sedel na nejakej dlhej porade u viceguvernera :-)
ak zistim nieco zaujimave ozvem sa.....alebo radsej nie???? neviem, asi nebudem mat dost dokazov na podlozenie tvrdeni.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
minika, ja nenesiem dokazne bremeno. Ja som napisal fakt. Skus sa opytat niekoho kto pristupil na zmier ci sa pripojil k zalobe na AUS alebo nie a ci mu bola ponuknuta.
Thelma, Zuzu, dostali ste ponuku na pripojenie sa k zalobe na AUS???????? Dajte tomu konecne jasné svetlo......a poslite dokaz minike, lebo tá ma bude za fakty nenávidiet a nezaspí....
Ty si teda dobrý manipulant a prekrúcač faktov. Napísal si :
" ....niektori z nich sa dokonca pripojili k poistovi a žalujú AUS za "nakompetentnost a sposobene skody"
A teraz sa pýtaš Thelmy, Zuzu či dostali ponuku na pripojenie sa k žalobe na AUS ?
Nech poisťovňa kľudne dáva ponuky na pripojenie sa k žalobe, ale Ty si z toho automaticky zobral fakt, že
" ....niektori z nich sa dokonca pripojili k poistovi a žalujú AUS za "nakompetentnost a sposobene skody"

Tak ako to je?
0 0
thelma thelma

thelma je offline (nepripojený) thelma

V ponuke na zmier bolo aj postupenie pohladavok (aj buducich) voci AUS, ktore nam vznikli/vzniknu ich neodbornou starostlivostou.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
nie si ty tak trochu jednoduchsi?

macko napisal ze niektori sa pripojili k zalobe na AUS. pytal sa zuzu a thelmy (kt. dostali ponuku na zmier) ci sa pripojili k zalobe na AUS.

ja viem ze na sledovanie tejto diskusie je treba aspon priemernu inteligenciu, ale trochu sa snaz.
Už si zase Macko555? Prepáč, zabudol som si reinkarnácia budhy.
Ja sa za seba nehanbím a Ty máš pravdu že na sledovanie diskusie treba aspoň priemernú inteligenciu preto sa ty snažíš až priveľmi. Ale taký inteligent ako Ty ma neskutočnými faktami určite neodstraší aby som sa s pokorou prizeral na " poctivé konanie " poisťovne , a ešte nebodaj aby som sa s tým zmieril.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

thelma Pozri príspevok
V ponuke na zmier bolo aj postupenie pohladavok (aj buducich) voci AUS, ktore nam vznikli/vzniknu ich neodbornou starostlivostou.
Thelma a pripojila si sa k žalobe?
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Už si zase Macko555? Prepáč, zabudol som si reinkarnácia budhy.
Ja sa za seba nehanbím a Ty máš pravdu že na sledovanie diskusie treba aspoň priemernú inteligenciu preto sa ty snažíš až priveľmi. Ale taký inteligent ako Ty ma neskutočnými faktami určite neodstraší aby som sa s pokorou prizeral na " poctivé konanie " poisťovne , a ešte nebodaj aby som sa s tým zmieril.

minika, tebe aj keby som napisal za 1+1=2 tak po polhodinovou premyslani napises na to nieco zvratene. A ked ti niekto bude oponovat, ze je to haluz, tak napises overenu odpoved: "poistovna je nepoctiva.". Mas recht, to vzdy zaboduje. Btw. hada sa tu niekto s tebou, ze poistovna je poctiva?
a btw2 thelma nieco odpisala, tusim som mal pravdu. Hoci thelma nepiše ze sa pripojila (zrejme asi nie na zaklade toho co pisala davnejsie) tak je zjavne, ze zrejme vsetci z AS tu ponuku dostali. A ja som pisal o tych, co zmier prijali, vypovedali moc AUS a postupili pohladavky. Nic viac, nic menej....

a btw3: na obede nic naujimave. Len nejake veci, co namajú na tento spor vplyv. Akurat ze sa potvrdilo, ze NBS má celé AUS total v paži a nemieni sa tym zaoberat potom, ako to posunuli práve na AUS. A este nejake dalsie veci, ale tie sa nehodia na toto forum, aby niektori veduci pracovnik v NBS nemal problémy s vyzradzovaním interných informácií :-)


a uz tu chyba len jarecko, ktory to cele zaklincuje nicim takým, ze tu piseme blbosti a ze kocky sú hodené. To dodá celej diskusii tu spravnu uroven
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
minika, tebe aj keby som napisal za 1+1=2 tak po polhodinovou premyslani napises na to nieco zvratene. A ked ti niekto bude oponovat, ze je to haluz, tak napises overenu odpoved: "poistovna je nepoctiva.". Mas recht, to vzdy zaboduje. Btw. hada sa tu niekto s tebou, ze poistovna je poctiva?
a btw2 thelma nieco odpisala, tusim som mal pravdu. Hoci thelma nepiše ze sa pripojila (zrejme asi nie na zaklade toho co pisala davnejsie) tak je zjavne, ze zrejme vsetci z AS tu ponuku dostali. A ja som pisal o tych, co zmier prijali, vypovedali moc AUS a postupili pohladavky. Nic viac, nic menej....

a btw3: na obede nic naujimave. Len nejake veci, co namajú na tento spor vplyv. Akurat ze sa potvrdilo, ze NBS má celé AUS total v paži a nemieni sa tym zaoberat potom, ako to posunuli práve na AUS. A este nejake dalsie veci, ale tie sa nehodia na toto forum, aby niektori veduci pracovnik v NBS nemal problémy s vyzradzovaním interných informácií :-)


a uz tu chyba len jarecko, ktory to cele zaklincuje nicim takým, ze tu piseme blbosti a ze kocky sú hodené. To dodá celej diskusii tu spravnu uroven
Tak teraz si zafrajeroval. Ja také kontakty nemám.
Vieš 1+1=2 to je fakt. Alebo trošku to odľahčím:
Pýtajú sa matematika, filozofa a právnika že koľko je 1+1 ?
matematik : exaktne presne 2
filozof: filozoficky 2
a právnik sa opýta: Koľko chcete aby bolo?

Pravdu môžeš mať v tom, že poisťovňa môže dávať ponuky, akékoľvek. Veď nech si dáva, ktovie čo za takéto ponuky v budúcnosti bude požadovať...Ale tvoj fakt je: citujem to už 3X:" ....niektori z nich sa dokonca pripojili k poistovi a žalujú AUS za "nakompetentnost a sposobene skody"
Tak kto je potom priemerne inteligentný?
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Tak teraz si zafrajeroval. Ja také kontakty nemám.
Vieš 1+1=2 to je fakt. Alebo trošku to odľahčím:
Pýtajú sa matematika, filozofa a právnika že koľko je 1+1 ?
matematik : exaktne presne 2
filozof: filozoficky 2
a právnik sa opýta: Koľko chcete aby bolo?

Pravdu môžeš mať v tom, že poisťovňa môže dávať ponuky, akékoľvek. Veď nech si dáva, ktovie čo za takéto ponuky v budúcnosti bude požadovať...Ale tvoj fakt je: citujem to už 3X:" ....niektori z nich sa dokonca pripojili k poistovi a žalujú AUS za "nakompetentnost a sposobene skody"
Tak kto je potom priemerne inteligentný?

minika, look...
mozeme sa bavit aj o tom, ci bola skor sliepka alebo vajce, alebo aj o tom, aké boli dosledky velkého tresku a ci babka na trhovisku na predají krumplí zarobí, alebo príde voloďa a všetko jej zoberie.
Co som chcel povedat som povedal. To ze viacerí ludia postupili svoje pohladavky poistovni atd je fakt. Mohol by sa niekto ozvat. Tak ako thelma potvrdila, ze tam ta ponuka bola.

Minika, hovor si co chces, ale drahe aus je uz strasne dlho ticho a ich oznam o nedoveryhodných informáciích z iných zdrojov je uz priam smiesny. Ak mas pocit, ze vsetko je OK a AUS vvckava ako panter na korist, tak je to tvoja vec. Ja ta nebudem presviedcat o opaku.

Len som zvedavý co sa bude diat, ked OS v TN zacne posudzovat aj vecnú stránku a zisti, ze uz nemá vlastne o com. No ak aj nahodou s prispenim pana predsedu NS zisti, ze má o čom, tak o čom bude vlastne prípadná výhra.

Si uvedom, ze tu uz nejde o to, že super hromadná zaloba zabrala, ale o to, co prípadná výhra bude znamenat.

A veci, ktoré som popísal sa dajú overit. Ak je nieco údajne, alebo vraj, tak to tam aj napíšem vraj

a btw. ani právnik ti z dvoch jablk nespraví 3 (celé) jablká, ked ich pred neho dáš na stôl, hoci sa ta opýtat moze cokolvek.
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

minika Pozri príspevok
Tak teraz si zafrajeroval. Ja také kontakty nemám.
Vieš 1+1=2 to je fakt. Alebo trošku to odľahčím:
Pýtajú sa matematika, filozofa a právnika že koľko je 1+1 ?
matematik : exaktne presne 2
filozof: filozoficky 2
a právnik sa opýta: Koľko chcete aby bolo?

ty sa staraj o svoje megatrovy truľo...

Tak kto je potom priemerne inteligentný?

ty iste nie, ale nehľadaj sa nad latkou :-(
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

minika Pozri príspevok
No veď daj jeden konkrétny dôkaz.
nie že vraj " ....niektori z nich sa dokonca pripojili k poistovi a žalujú AUS za "nakompetentnost a sposobene skody" "
Strieľaš od pása na všetky strany informácie tipu JPP. Neoverené ničím nepodložené. Dokáž že to čo píšeš aj tak je.
Lebo potom už by mal niekto teba žalovať za publikovanie tých bludov na tomto fóre.
minika odkiaľ vieš, že ta budú žalovať? lebo nie si vôbec ďaleko od pravdy a to ani v čase nie ha ha ha
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
minika, look...
mozeme sa bavit aj o tom, ci bola skor sliepka alebo vajce, alebo aj o tom, aké boli dosledky velkého tresku a ci babka na trhovisku na predají krumplí zarobí, alebo príde voloďa a všetko jej zoberie.
Co som chcel povedat som povedal. To ze viacerí ludia postupili svoje pohladavky poistovni atd je fakt. Mohol by sa niekto ozvat. Tak ako thelma potvrdila, ze tam ta ponuka bola.

Minika, hovor si co chces, ale drahe aus je uz strasne dlho ticho a ich oznam o nedoveryhodných informáciích z iných zdrojov je uz priam smiesny. Ak mas pocit, ze vsetko je OK a AUS vvckava ako panter na korist, tak je to tvoja vec. Ja ta nebudem presviedcat o opaku.

Len som zvedavý co sa bude diat, ked OS v TN zacne posudzovat aj vecnú stránku a zisti, ze uz nemá vlastne o com. No ak aj nahodou s prispenim pana predsedu NS zisti, ze má o čom, tak o čom bude vlastne prípadná výhra.

Si uvedom, ze tu uz nejde o to, že super hromadná zaloba zabrala, ale o to, co prípadná výhra bude znamenat.

A veci, ktoré som popísal sa dajú overit. Ak je nieco údajne, alebo vraj, tak to tam aj napíšem vraj

a btw. ani právnik ti z dvoch jablk nespraví 3 (celé) jablká, ked ich pred neho dáš na stôl, hoci sa ta opýtat moze cokolvek.
No jasné!!! Načo sa sporiť, keď prehrám, platím trovy, keď vyhrám, uvedomím si, že prípadná vyhra nič neznamená....
Možno u teba je to tak.
A ešte k tomu " poctivému konaniu " poisťovne: čudujem sa že prečo sa niekto aj o tom neháda. Pretože o tom je celý spor.!!!!!!
Veď keby poisťovňa konala štandardne, nikoho ani nenapadne podávať žaloby, súdiť sa, pretože jednoducho nemá dôvod. Tým dôvodom je práve takéto konanie poisťovne a tu sa niet čo hádať..
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

vitamin_r Pozri príspevok
ale!!! ale!!! ved AUS pisalo ze exekucny sud zamietne exekuciu lebo plnenie je v rozpore s dobrymi mravmi!!!!

snad sa AUS nemoze mylit v tychto veciach!!!

treba to zvalit na podplatene sudnictvo!!!
Oli má v AUS iný problém - dostal predbežné opatrenie - zablokovali mu na účtoch 20 tis. € - dotáciu od ministerstva výstavby ...
a na krku má žalobu o absolútnu neplatnosť zmlúv o dotácii... bože, či mi ho je ľúto...
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

minika Pozri príspevok
No jasné!!! Načo sa sporiť, keď prehrám, platím trovy, keď vyhrám, uvedomím si, že prípadná vyhra nič neznamená....
Možno u teba je to tak.
A ešte k tomu " poctivému konaniu " poisťovne: čudujem sa že prečo sa niekto aj o tom neháda. Pretože o tom je celý spor.!!!!!!
Veď keby poisťovňa konala štandardne, nikoho ani nenapadne podávať žaloby, súdiť sa, pretože jednoducho nemá dôvod. Tým dôvodom je práve takéto konanie poisťovne a tu sa niet čo hádať..

chcel si sa súdiť, tak zaplať! bez peněz do hospody nelez...
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

HYDALGO32 Pozri príspevok

chcel si sa súdiť, tak zaplať! bez peněz do hospody nelez...
Chcel si zmier, tak ho máš a trp. A nestrácej nervy. Inak všetko v poriadku?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Dobry den pan macko555!

Nejako vam chybam ako som cital aspon v troch poslednych vasich prispevkoch. Aby som bol strucny a nerozoberal vase perly ducha lebo vonku mam este pracu, je celkom priaznive pocasie, polozim vam jednu otazku:

Co chcete pan macko555 dosiahnut vasim pisanim v tejto Porade?


P.S. Ironiu, sarkazmus, zosmiesnovanie voci zuzu123 si nechajte pre sebepodobnych . Chlieb sa da kupit, ale charakter nie, ten treba mat.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

HYDALGO32 Pozri príspevok
harlekýno už dnes ti môžem povedať, že konkrétne TY uvidíš p.. Paľov ha ha ha

nerozumiem, co si tym chcel povedat. ale nevadi, ako sa vravi - tebe ani vlastna mater nerozumie.

macko aj zdementneny hydalgo maju "interne" informacie. Povodne vystupovali ako poskodeni poistounou a zrazu su same zarucene informacie. Myslim si, ze su to pisálkovia RL. Osobne nikoho neodsudzujem, ked napise prispevok, kt spochybnuje nase kroky, kroky ASU, resp. nasej pravnicky, predsa kazdy ma pravo na svoj nazor a moze ho tu verejene prezentovat, ale ked niekto dokola ironizuje a vytesuje sa z moznych nasledkov celeho konania, je magor.
musim koncit, idem na veceru s dalajlamom, ma pre mna dolezite info
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

jarecko Pozri príspevok
Dobry den pan macko555!

Nejako vam chybam ako som cital aspon v troch poslednych vasich prispevkoch. Aby som bol strucny a nerozoberal vase perly ducha lebo vonku mam este pracu, je celkom priaznive pocasie, polozim vam jednu otazku:

Co chcete pan macko555 dosiahnut vasim pisanim v tejto Porade?


P.S. Ironiu, sarkazmus, zosmiesnovanie voci zuzu123 si nechajte pre sebepodobnych . Chlieb sa da kupit, ale charakter nie, ten treba mat.
viete co jarecko, tie vase perly ducha su uz dost citatelne. Ja chcem dosiahnut to, aby sa ludia aj trochu zamysleli nad moznymi dosledkami a napocuvali slepo individua ako vy, pavol.za, a harley (ten ma vzdy overene info).

A co sa tyka zuzu, ta tu napise 10 stran odveci, mna tu pouca o hneve a vychvaluje sa telefonom na vasu osobu. No to tu ludom fakt pomoze, ked sa tu zrazu zjavi, posle 5 sukromnych sprav a chysta sa napisat knihu. A btw o charaktere radsej pomlcte. A posudzovanim mojej osoby detto. Ja tu nikoho neurazam a to ze poukazujem na impotentonost AUSU a vas optimizmus postavený na vode, tak to je fakt. Takze kocky sú hodené, pán Jarecko. Ale vám moze byt súd v TN ukradnutý, ved vy tam ani nieste a ani vás to netrapi. Vy si zrejme platíte sukromného právnika, ktorý Vám vysúdi neplatnost zrusenia zmluvy. Sice este nevie na zaklade coho, ale bude to tak.

Na zaciatku to vezeralo fasa, ale od tej komisie to ide dole vodou. A to ze mam z toho zmiesane pocity nebudem skrývat tak, ze budem odsudzovat kazdého, kto poukáze na nestatky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať