Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
zuzu123 zuzu123

zuzu123 je offline (nepripojený) zuzu123

no a nedávno si nám zahlásil exekútora po 3 dni
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
no ak je tvoj sud v hornej marikovej tak je mozne ze na nikoho este nebola podana exekucia. pisal na 26 z 92. sanca asi 1:3

nas sud v "hornej malikovej" je v okrese, kt patrí medzi najvacsie v republike...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ste normal?
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

jarecko Pozri príspevok
Dnes bolo na OS KE I individualne sudne pojednavanie asi vo voci RL:

138. 11.9.09 10:00 121 C C 37C/159/2008 7108223743 sudca JUDr. Boris Brondoš o určenie platnosti poistnej zmluvy

Jarecko - a nevieš či sa dá niekde zistiť že ako to prebiehalo , prípadne či to vôbec prebehlo (či sa zasa poisťovňa neospravedlnila pre chorobu práv. zástupcu ako obvykle).
Ja som totiž nedávno dostal zo súdu odpoveď RL na moju žalobu (ešte som to celé nečítal - je toho strašne veľa a kopec príloh). Ale čo sa na to tak zbežne mrkla právnička tak vravela že to bude asi na dlho lebo vraj tam RL žiada zastaviť rozhodnutie vo veci kým nebude vyriešená ich žaloba čo dávali na ÚS .

Apropo....... dostal ešte niekto z prvej skupiny pošk. klientov (jednostranne zrušené zmluvy) tiež dačo také zo súdu ? Ak áno - prosím ozvite sa mi . Hoci aj cez súkromnú správu.

Ďakujem
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

tokaiito Pozri príspevok
Jarecko - a nevieš či sa dá niekde zistiť že ako to prebiehalo , prípadne či to vôbec prebehlo (či sa zasa poisťovňa neospravedlnila pre chorobu práv. zástupcu ako obvykle).
Ja som totiž nedávno dostal zo súdu odpoveď RL na moju žalobu (ešte som to celé nečítal - je toho strašne veľa a kopec príloh). Ale čo sa na to tak zbežne mrkla právnička tak vravela že to bude asi na dlho lebo vraj tam RL žiada zastaviť rozhodnutie vo veci kým nebude vyriešená ich žaloba čo dávali na ÚS .

Apropo....... dostal ešte niekto z prvej skupiny pošk. klientov (jednostranne zrušené zmluvy) tiež dačo také zo súdu ? Ak áno - prosím ozvite sa mi . Hoci aj cez súkromnú správu.

Ďakujem
Ja som ten oznam nasiel na stranke Ministerstva spravodlivosti ked som pozeral ake pojednavania budu prebiehat na OS KE I takze ine nic o tom neviem.

http://www.justice.gov.sk/sudy/zp.aspx

Co sa tyka US v spore NBS-RL tak to uz bolo skor rozhodnute. US zalobu RL zamietol ako pre neho neprislusnu a odkazal RL na vseobecne sudy. Tam tiez RL nepochodila v dvoch zalobach na NS.
Pisal som o tom minule su v tom prispevku aj sp. zn konani. Prva zaloba bola zamietnuta a rozsudok druhej zaloby bol vyneseny nedavno dna 18.06.2009 a je cely uverejneny na stranke AUS.
Naposledy upravil jarecko : 12.09.09 at 05:55
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

Ramsay Pozri príspevok
..ozvem sa už len keď prví z Vás priznajú exekúciu a povinnosť platiť trovy 331,50... dovtedy mi nestojíte ani za úder do klavesnice...
.

HURÁ !! OTVÁRAJTE ŠAMPANSKÉ !!!
Konečne sa zas táto téma bude dať čítať.

---------------------------------

To JARECKO. Áno o tých dvoch rozsudkoch viem - sledujem to tu každý deň (aj keď to väčšinou za nič nestojí...).

Takže keď teraz budem trocha špekulovať : nemusí byť ďaleko od pravdy moja domnienka že OSKE čakal a teraz keď ÚS rozhodol že sa tým nebude zaoberať , tak by mohol OSKE začať konečne riešiť naše prípady ???
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ramsay

Persona v tvojm style ma nemoze urazit aj keby pouzil neviem ake vyrazy. Taketo osoby lutujem, za to nemozu, potrebuju nutnu liecbu.
Naposledy upravil jarecko : 18.10.09 at 20:48
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ramsay zobral moju radu vazne, isiel sa liecit. Poslal za seba nahradu, Hydalga, aj ten by mohol ist za nim.
Naposledy upravil jarecko : 12.09.09 at 06:15
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

jarecko Pozri príspevok
Ramsay zobral moju radu vazne, isiel sa liecit. Poslal za seba nahradu, Hydalga, aj ten by mohol ist za nim.
chces stranku len pre seba?
Naposledy upravil jarecko : 18.10.09 at 20:50 Dôvod: vymaz invektívnych slov
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Tiež som situáciu preberal s právnikom špecializujúcim sa na podobné problémy. Spomenul som že niektorí sa nechali naviesť na zmier. Jemu sa zježili vlasy a hneď ma vyzval aby som, pokiaľ môžem dôrazne varoval pred takýmto krokom. Pre klienta to vyjde veľmi draho a ak si niekto myslí že následne jednoducho zruší zmluvu a nechá RL len svoje úspory ako podarúnok tak sa veľmi mýli. Nech si dobre preštuduje podmienky takéhoto zmieru a všetko k čomu sa zaväzuje.
Ja predpokladám že všetci vieme s kým máme dočinenia, ba je to veľmi dobre vidno aj na niektorých príspevkoch. Ešte raz všetkých dôrazne varujem. Viem že je to neľahký boj ale musíme ísť až do konca. To je jediná šanca, aby sme po čase neľutovali že sme tak ľahko obdarovali podvodníkov.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

asi mi nieco uniklo - ramsay tu zavesil 3 strany rozsudku? pokial viem boli to dve strany (prvy a posledny list rozsudku, chyba odvovodnenie - mozno ucelovo to vynechal, teda nevieme posudit, ci je zalobca jeden z nas) + tretia strana TITANIC. Alebo sa mylim?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
nauc sa citat. ramsay zavesil strany 1 a 5. nezavesil 2, 3,4 teda 3 strany na ktorych je odpoved co ste domrvili v zalobe na zrusenie RR.

no prave, mozno to sem nedal ucelovo, ten zalobca nemusi byt jede z nas, s poistovnou sa sudi viac ludi aj individualne. aj na sude TN je este jedna zaloba na RL, s ktorou my nic nemame spolocne
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
ale je ved si ju najdi, je v zozname zalobcov. preco sa s nou AUS neskontaktuje, nech vam zasle rozsudok.

ale ved meno je NECITATELNE, ako si mozes by tym isty?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ty hlupacik, ved si najdi zalobcov z kosic na hromadnej zalobe. otvor si ten text co tu dal ramsay a skus napasovat pismo tomu pismu na rozsudku. poradim ti ze pismo na rozsudku je Times New Roman.

jedno meno tam zapadne velmi dobre. ak to nie je ona, tak za pokus to stoji. ale vam je asi milsie prehrat spor.
Este tu 9-tku tam napasuj...
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamin_r Pozri príspevok
ty hlupacik, ved si najdi zalobcov z kosic na hromadnej zalobe. otvor si ten text co tu dal ramsay a skus napasovat pismo tomu pismu na rozsudku. poradim ti ze pismo na rozsudku je Times New Roman.

jedno meno tam zapadne velmi dobre. ak to nie je ona, tak za pokus to stoji. ale vam je asi milsie prehrat spor.
vitamín môj ja stále tvrdím napriek ostatným,že si tu prínosom.Tak ako s tou radou navštiviť advokáta ,tak aj teraz.Práve som sa dovolal tej pani a čuduj sa svete.Len zmeň toho škaredého vtáka za niečo čo Ťa viac vystihuje ja by som mal nápad.Jano keď si zachytil tu adresu tak ju daj napisal som Ti mail toto je už pre iný organ
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

ahoj vitamin-r urobila som si kratku dovolenku vidim ,ze sa zabavas skoda su aj ine veselsie stranky kde si mozes zasexovat pardom podjeba...
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

pre vitamin-r,nie srdiecko mam dobreho pravnika studoval v Prahe a je excelentny
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

ahoj vitamin, ale si zvedavy net,nem, nou nieee nic Ti nepoviem prehral si nejaky na OS KE?
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

ahojte bude OS Ke I, 17.9. o neplatnost redukcie poistnej zmluvy pojednavat o 10 hod /115C/ vid riadok 82 ale je z roku 2007 ale asi je to individualne podanie proti nasej milej poist.
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

agentka2312 Pozri príspevok
ahojte bude OS Ke I, 17.9. o neplatnost redukcie poistnej zmluvy pojednavat o 10 hod /115C/ vid riadok 82 ale je z roku 2007 ale asi je to individualne podanie proti nasej milej poist.
čo keby si sa ty agentka123456789 = harlekýno venovala svojim problémom? začalo sa to nejako na Vás v poslednej dobe sypať...nepatríš ku tým 17 - tim čo sú riešení pre priestupok proti majetku? alebo rovno medzi zatiaľ 13 tich na ktorých prokuratúra vznáša práve v týchto dňoch obvinenie pre trestný čin? ... a to je zatiaľ len počiatočná bilancia tých údajne neopodstatnených TO na Vás ha ha ha budem Vás priebežne informovať o skóre... pevne verím že Oli a rambo popri svojich existenčných starostiach nezabudnú na Vás...
Tak čau v base milí poraďáci

a zase tu budú rána a večery tiché...
Naposledy upravil jarecko : 18.10.09 at 21:04 Dôvod: vymaz invektivnych slov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať