Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
pavla.p pavla.p

pavla.p je offline (nepripojený) pavla.p

HYDALGO32 Pozri príspevok
pavla.p.... ale zrušenie mluvy a to ja pre neplatenie je povolené, doporučujem ti prekontrolavť si sta PZ, aby si zase nefňukala...
Môžeš mi povedať kedy som fňukala? Nemám prečo. A keby som aj mala určite sa nezdôverím Tebe.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

HYDALGO32 Pozri príspevok
Takže milý Oli a rambo, hne´d po OS v TN (počítam do konca októbra 2009) čaká RL náročná príprava žaloby na AUS na náhradu škôd:
- za PO a súd v TN
- za škody spôsobené klientom neodbornou starostlivosťou
Takže čau!

PS: pravda je v tvojom vydaní urážkou? zavolaj admina a vymaž to rýchlo, lebo to zaseje oprávnenú depresiu medzi tvojich posledných "presvedčených"...
toľko hlúposti pokope,tomu sám nemôžeš veriť
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Len pre informaciu:
ziadne hromadne odstupovanie od zaloby sa nekona, zalobcov je stale cca 72. Horrorove scenare podla Hydalga alias Dr.Hausasa nekonaju.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

harleydavidson Pozri príspevok
Len pre informaciu:
ziadne hromadne odstupovanie od zaloby sa nekona, zalobcov je stale cca 72. Horrorove scenare podla Hydalga alias Dr.Hausasa nekonaju.
"Mnohí ma upozorňujú na neférové praktiky na portáli PORADA, je to primerané ich charakteru, na to môžem len odpovedať: Psy brešú ale karavána ide ďalej."


... asi tak !

viac na http://www.asu.sk/sudnespory.htm
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

pavol.za Pozri príspevok
"Mnohí ma upozorňujú na neférové praktiky na portáli PORADA, je to primerané ich charakteru, na to môžem len odpovedať: Psy brešú ale karavána ide ďalej."


... asi tak !

viac na http://www.asu.sk/sudnespory.htm
Na stránke ASU sú aj ďalšie nové veci
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ostava len cakat, kedy sa to pohne k nejakemu vysledku.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

harleydavidson Pozri príspevok
Len pre informaciu:
ziadne hromadne odstupovanie od zaloby sa nekona, zalobcov je stale cca 72. Horrorove scenare podla Hydalga alias Dr.Hausasa nekonaju.
harley, myslíš,že tí ktorí ocenili a ďalej oceňujú tvoj príspevok budú tí čo podľa dr.Housa odstupili?Je ich stále viac
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

par ludi od zaloby fakt odstupilo, ale je to mizivý pomer oproti poctu, o sile 450 "hlasov", ktori posilnil hr. zalobu
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

ale pan doktor, zabudol si pripocitat 450 novych zalobcov. A to uz nepisem o ostaných par stovkach novych staznosti, z kt budu zase len a len nove zaloby.
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

dnes mi z OS TN potvrdili, ze tam nieje ziadnych 450 zalob, naopak zalobcov je menej a menej, odpadaju ako hnile hrozienka, tak aspon harley ked klames, tak vo veciach ktore sa nedaju tak lahko overit. Co sa tyka konania v TN tak podla mna musi byt zastavene a aj bude. Ked raz dostane AUS ucet za toto vsetko tak bude minimalne o jedneho bezdomovca viac.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

a teraz daj kalkulaciu doktorko zo sporu s NBS,ktorú zmrvil tvoj kamoš.Príliš veľa kampane za naše odstupenie,a pritom by im to mohlo byť jedno.Prečo asi ?Je to ich posledná nadej.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

dano 27 Pozri príspevok
dnes mi z OS TN potvrdili, ze tam nieje ziadnych 450 zalob, naopak zalobcov je menej a menej, odpadaju ako hnile hrozienka, tak aspon harley ked klames, tak vo veciach ktore sa nedaju tak lahko overit. Co sa tyka konania v TN tak podla mna musi byt zastavene a aj bude. Ked raz dostane AUS ucet za toto vsetko tak bude minimalne o jedneho bezdomovca viac.
To je tvrdenie proti tvrdeniu. Klames ty, ja svojimi prispevkami nesledujem ziadny vyznamny ciel, na rozdiel od teba res. JUDr.Hydalga. Nemam dovod klamat.Len sa obcas snazim overit ucelovo zmatocne info. Niekto sa velmi moc boji hr. zaloby a robí vsetko preto, aby prostrednictvom tohto fora vyplasil terajsich a buducich zalobcov. Opakujem este raz, na sude TN mi bolo potvrdene, ze ziadne hr. odstupovanie od zaloby sa nekona. Nakoniec presne ako pises, kazdy si to moze overit sam, ked zavola na OS TN a zisti, kto je klamar.

A este k tym 450 zalobcom. Neviem, ci tyto zalobcovia rozsiria hr. zalobu, alebo je to nova hr. zaloba -a v tom pripade predpokladam, že este nepoznas sp. znacku tejto kauzy, preto ti tazko mohli dat 100% info o tejto novej zalobe.
Naposledy upravil harleydavidson : 25.09.09 at 14:38
0 0
dano 27 dano 27

dano 27 je offline (nepripojený) dano 27

Ja som sa pytal na spory kde vystupuje RL ako ucastnik alebo podanie na RL. ziadne okrem tycht tam neboli. Boli 2 a jedno je uz zastavene.ziadne dalsie niesu ani v nerozdelnej poste...niekto vas klame. maju stastie, lebo dostat sa AUS a jeho pravnemu poradcovi do ruk, tak to stoji spotrebitelov nemale prachy...ved vas RL pravnici rozobrali exemplarne na suciastky.dufam ze vam to aus zaplati
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

dano 27 Pozri príspevok
Ja som sa pytal na spory kde vystupuje RL ako ucastnik alebo podanie na RL. ziadne okrem tycht tam neboli. Boli 2 a jedno je uz zastavene.ziadne dalsie niesu ani v nerozdelnej poste...niekto vas klame. maju stastie, lebo dostat sa AUS a jeho pravnemu poradcovi do ruk, tak to stoji spotrebitelov nemale prachy...ved vas RL pravnici rozobrali exemplarne na suciastky.dufam ze vam to aus zaplati

neviem o tom, že by nas pravnici RL rozobrali (ak nemas na mysli RR, ale to je o inom...). Pripomen, ak mi nieco uniklo....
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Poisťovne s najväčším znížením poistného za vyše 10 rokov.

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - V prvých šiestich mesiacoch tohto roka sa celkové technické poistné znížilo medziročne o 5,2 % na sumu 1,03 mld. eur. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska v analýze vývoja finančného sektora za prvý polrok 2009, ide o najväčšie zníženie poistného za posledných viac ako desať rokov. Výraznejší pokles poisťovne zaznamenali v životnom poistení, a to o 7,1 % na 505,78 mil. eur. Neživotné poistenie sa znížilo o 3,2 % na 524,52 mil. eur. "Po minulom roku, keď životné poistenie prvýkrát v histórii tvorilo väčšiu časť celkového technického poistného, sa tak vrátil tento pomer opäť v prospech neživotného poistenia," konštatovala centrálna banka. Podľa Národnej banky Slovenska bol úbytok technického poistného v životnom poistení spôsobený najmä poklesom počtu poistných zmlúv v klasickom životnom poistení, ktorého súčasťou sú produkty poistenia na smrť, na dožitie, zmiešané poistenie a podobne. Hlavnými príčinami tohto poklesu boli popri odkupoch a raste počtu zmlúv, ktoré sa dostávajú do výplatnej fázy aj znížený dopyt po tomto type poistenia. V neživotnom poistení sa technické poistné medziročne znížilo podľa centrálnej banky hlavne kvôli poklesu v segmente poistenia áut. Celkový pokles technického poistného v povinnom zmluvnom poistení predstavoval viac ako 11 % na 165,92 mil. eur. Havarijné poistenie sa tiež znížilo, aj keď len mierne, teda o 2,5 % na 150,35 mil. eur. Takmer vo všetkých segmentoch životného a neživotného poistenia klesla nová produkcia. Zisk poisťovní klesol medziročne o 13,5 % a dosiahol takmer 70 mil. eur. Náklady na poistné plnenia medziročne vzrástli o 10,4 % na 511,23 mil. eur. SITA
Naposledy upravil jarecko : 25.09.09 at 16:35
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Nejako to tu utichlo.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

To je asi ticho pred búrkou. Ale kde budú šľahať blesky?
Neviem či má RL taký dobrý bleskozvod!
0 0
Majka73 Majka73

Majka73 je offline (nepripojený) Majka73

OS v mieste mojho bydliska, kde som podala žalobu, žiadal od mňa rozsudok AS, hoci som navrhovala spojiť všetky žaloby v spoločné konanie. Vačšina diskutujúcich sa zhodla, že OS posielali žaloby do Košíc. Neviem, čo si mám o tom myslieť.
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Majka73 Pozri príspevok
OS v mieste mojho bydliska, kde som podala žalobu, žiadal od mňa rozsudok AS, hoci som navrhovala spojiť všetky žaloby v spoločné konanie. Vačšina diskutujúcich sa zhodla, že OS posielali žaloby do Košíc. Neviem, čo si mám o tom myslieť.
Aj ja so na tom rovnako, ale podľa najnovších informácií na stánke AUS je to v poriadku. Prečítaj si to.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Majka73 Pozri príspevok
OS v mieste mojho bydliska, kde som podala žalobu, žiadal od mňa rozsudok AS, hoci som navrhovala spojiť všetky žaloby v spoločné konanie. Vačšina diskutujúcich sa zhodla, že OS posielali žaloby do Košíc. Neviem, čo si mám o tom myslieť.
majka pockaj do piatku, ASU by malo zavesit na svoj web jeden velmi zaujímavy rozsudok - prvu lastovicku. Podla potreby by sa dalo podla neho dodatocne doplnit zaloba proti RR.
ale mozno hydalgo bude rychlejsi a zavesi ho sem skor(ked uz on v tom ma taku zalubu), o com sice silno pochybujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať