Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

Včera som posielal mail na pána premiéra. Ak nebudú reagovať, pošlem im to ešte raz doporučene. Rád by som totiž poznal ich názor na takúto úžeru, keď v DSS--kach sa im poplatky zdali vysoké.
0 0
Deyres Deyres

Deyres je offline (nepripojený) Deyres

Na Markizu jedna pani pridala:

2009-03-13 20:59:29 | Alena | RAPID LIFE právna pomoc

Aj ja patrim k tým oklamaným, čo podpisali zniženie poistky o 40 korún, podobne ako aj ďalší traja členovia mojej rodiny, je to dobrý podvod. Ja konkretne platim za poistku 54 korún mesačne a platiť 11,95 Euro za administratívny poplatok je nehorázne. Preto som o právnu pomoc požiadala advokátsku kanceláriu Dalibor Tverďák Čajakova 1, 040 01 Košice, Tel.: 00421 55 6854391, bol mi odporučený na túto kauzu.

Máte niekto vedomosti ohľadne tejto adv. kancelárie ?
Určitá nádej by sa črtala, keby aj pán Dalibor T. bol jedným z podvedených...
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

jarecko Pozri príspevok
peterprvy
Mozes napisat stranu kde to bolo?, ja som nic take nevidel a to citam vsetko co sa tu pise, pojednavania nemohli byt anblok zastavene, lebo kazde je individualne a inac podla novely obcianskeho sudneho poriadku nemusis podat zalobu, ktora sa tyka spotrebitelskej zmluvy a tou zmluva o poisteni podle obcianskeho zakonnika je na sud v mieste odporcu, ale na hociktory vseobecny sud tebe najvyhovujucejsi, plati to od oktobra minuleho roku.
Bolo to na tej strane kde je moj prvy odkaz k tomu, ze sa cudujem preco zmizol ten prispevok. Ten prispevok tam bol len par minut/desiatok minut (?). Bola to strana 55 (moj prispevok ma cislo #544 a ten prispevok o neuspesnom sude bol predtym na mieste mojho)
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ok peterprvy!
Nechame to tak, neskodi to nikomu, nemusel som to postrehnut, ked tam bol tak kratko. Najlepsie by to mohla ozrejmit velletka, ked to pisala. Ona aj slubovala predtym, ze tu napise, ked bude mat po pojednavani. Zatial som nevidel ziadny prispevok o tom od nej.
0 0
evicka51 evicka51

evicka51 je offline (nepripojený) evicka51

Ahojte všetci !

Súhlasím so všetkými.
Spojme sa a robme niečo. Keď vypovedám zmluvy, moje deti prídu skoro o 100000 SK. A to nehovorím,že jedno mám ZŤP.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pretoze tento velky podvod na poistencoch poistovne Rapid ma charakter zlocineckej organizovanej skupiny ,, trestne oznamenia ,, je potrebne zasielat centralne na Urad specialnej prokuratury a pracovny koncept by mohol byt nasledujuci, kto ma lepsie formulacie moze navrhnut.

pracovny koncept listu:

Janko Hráško, nar. 00.00.0000, Hráškova 1, 00000 Hráškovo

Generálna prokuratúra
Úrad špeciálnej prokuratúry
Štúrova 2
812 85 Bratislava

Vec: Trestné oznámenie

Podľa § 196 ods. 1 Tr. poriadku zákona č. 301/2005 Z. z. v znení noviel podávam trestné oznámenie zo spáchania trestného činu poisťovacieho podvodu veľkého rozsahu, vytvorením zločineckej organizovanej skupiny z menovaných uvedených na nasledujúcich poradových miestach:

1. JUDr. Jaroslav Škapinec
Slobody 235/5
Košice 040 11
2. RNDr. Peter Talán - predseda predstavenstva a.s. Rapid life
Kuzmányho 25
Košice 040 01
3. Ing. Pavel Fiala - člen predstavenstva
Matuškova 2
Košice 040 01
4. Ing. Helena Vernerová - člen predstavenstva
Užhorodská 1
Košice 040 01

Odôvodnenie:
Menovaný na prvom mieste s podporou štatutárnych zástupcov spoločnosti Rapid life životná poisťovňa, a.s. , Garbiarska 2, 040 71 Košice, IČO: 31 690 904, Registrácia OR-OS Košice I. uvedených na druhom, treťom a štvrtom mieste tohto oznámenia vytvoril a rozoslal v mene poisťovne niekoľko listov, kde lákavými ponukami ako je zníženie platby mesačnej sumy za poistenie, ďalej ponukou mobilných telefónov za podpis listu a pod. v ktorých s malými písmenami bol napísaný skryto cieľ podvodu a to zmeny doterajších poistných zmlúv a VPP na zmluvy a VPP, ktoré sú nevýhodne pre ich terajších poistencov, čím v ďalšom pokračovaní vyvolal právnu neistotu v poistných zmluvách životného poistenia garantovanú poistencom Občianskym zákonníkom, ktorá mala široko rozsiahle dôsledky na veľký počet poistencov a spoločnosti Rapid týmto konaním zabezpečil neprimeraný ročný zisk, čo bolo aj cieľom hore menovaných štatutárnych zástupcov.

Svoje tvrdenia môžem ja a niekoľko sto až do tisíc svedkov dokázať na základe doručených listov podpísaných menovaným na prvom mieste s ktorých analýzou čítaním a daním si do súvislosti sú jasne kroky podvodu veľkého rozsahu pokiaľ poistenci tieto listy podpíšu. Nakoľko veková štruktúra poistencov je rôzna, nie každý si mohol uvedomiť právne dôsledky podpísania týchto zasielaných listov vytvorených profesionálom s titulom JUDr. a tým stratiť aj to čo mu garantovala pôvodná zmluva a jej VPP.

Vzhľadom k vyššie uvedeným okolnostiam sa domnievam, že týmto jednaním bola naplnená skutková podstata trestného činu poisťovacieho podvodu veľkého rozsahu v zmysle § 223 ods. 1, ods. 5 pís. b) trestného zákona č. 300/2005 Z.z. v znení noviel. Žiadam preto, aby v tejto veci bolo začaté trestné stíhanie a aj vznesené obvinenie proti menovaným v prvom, druhom, treťom a štvrtom mieste tochto listu.

Príloha: kópie textov doručených listov a ďalšie dôkazy, kto aké ma

S pozdravom –––––––––––––
podpis
Naposledy upravil jarecko : 14.03.09 at 17:17
0 0
Kaligula Kaligula

Kaligula je offline (nepripojený) Kaligula

to: jarecko

pekna praca, tie vsetky kontakty a sloh. Dakujeme


Ale tie bodky pri odsekoch a paragrafoch, neda sa to konkretizovat?
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Ahojte,
hey pisala som tu (som to ale nakoniec vymazala), lebo som nevedela ako to stylizovat, lebo s pravnikom som hovorila, len chvilu, tak som chcela pockat na osobne stretnutie este a ze nech mi to vysvetli podrobnejsie Ale v podstate to bolo tak ze sud nerozhodol nijako, lebo sa ma cakat na sud medzi poistovnou a SR. Blizsie neviem zatial nic ... takze neviem ako ideme dalej postupovat ....


jarecko Pozri príspevok
Ok peterprvy!
Nechame to tak, neskodi to nikomu, nemusel som to postrehnut, ked tam bol tak kratko. Najlepsie by to mohla ozrejmit velletka, ked to pisala. Ona aj slubovala predtym, ze tu napise, ked bude mat po pojednavani. Zatial som nevidel ziadny prispevok o tom od nej.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

nakuknem do trestneho poriadoku, ked najdem tak upravim.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ahoj Velettka!
Tak si potvrdila petroviprvemu, ze to co videl bolo od teba a ja som to nestihol, asi to tu bolo kratko.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Ano bolo to tu, len ako pisem, nevedela som presne ako to napisat a nechcela som vas zbytocne zavádzat. Pravnik mi povedal len nieco v tom style, ze poistovna udajne podala zalobu na SR a pokial sa udajne nerozhodne v tej veci, tak by sa udajne nemalo rozhodnut ani v ziadnom inom pripade voci poistovni .... nieco take - ak som to dobre pochopila ... aj ked podla mna to je pekna blbost, vsak ja sa sudim s poistovnou a ich spor zo SR ma nezaujima Podla mna mal sud rozhodnut JA vs POISTOVNA ... Nechapem celkom logiku nasich sudov

Najviac ma stve to, ze to mam stale platit dalej, kym sa nerozhodne??? Vsak to moze byt aj neviem kolko rokov kurnik
Naposledy upravil Velettka : 14.03.09 at 15:46
0 0
babina1 babina1

babina1 je offline (nepripojený) babina1

Ahoj aj ja z manželom sme v tom, obaja máme problém s poisťovňou.
Dve poistky ktoré platíme dvanásť rokov a nakoniec dostaneme veľké nič, to je teda niečo čo sa udeje asi len v našej republike /banánovej/.
Mi momentálne podávame v prvom rade odvolanie, zastavili sme platby a tiež podávame podnet na prešetrenie do NB.
Všetci musíme konať ináč s nami vypečú.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Doplnením Trestného zákona o skutkovú podstatu trestného činu poisťovacieho podvodu bolo umožnené postihovať aj prípady, ak klient vyláka od poisťovne poistné plnenie tým, že ju uvedie do omylu. Rovnako sa môže postupovať voči zamestnancovi, členovi, zástupcovi alebo inej oprávnenej osobe, ktorá vystupuje v mene poisťovne a v konečnom dôsledku pomáha neoprávnene získať poistné plnenie.
Naposledy upravil jarecko : 14.03.09 at 16:52
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

Zaujimave je, ze media sa neozyvaju (okrem kratkej spravy v joj a korzari)
0 0
Kaligula Kaligula

Kaligula je offline (nepripojený) Kaligula

teraz som pisal na MFSR a NBS, kde som im popisal celu zalezitost od znovu. Aj ked to uz mozno niekolko krat dostali.

V 90tych rokoch malo dohlad nad finacnym trhom MFSR a potom NBS.

Neviem co je konkretne naplnou Dohladu, ale verim, ze nas pripad je a mali by sa vyjadrit

DUUUUUUUFAM
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

Pozor na jednu chybu, teda aspon podľa mňa: poistné treba naďalej platiť. Len ten poplatok neplatím. Aby nevybehli aj s porušením že neplatíte poistku a zmluvu vám zrušia na základe tohoto sami.
0 0
rust rust

rust je offline (nepripojený) rust

Prajem pekný večer. Skúsim poslať čosi z toho, čo som dostal i poslal. Možno si to niekto opäť zasa prečíta i keď to asi nemá zmysel. Nemal som čas, takže som všetko nečítal, možno je to už neaktuálne. Veľa šťastia


Podmienky dodania GSM balíka PČSP.pdf

Ponuka mobilu.pdf

Rozoslané 23. mája 2008.pdf

Vernostný bonus 01.06.07.pdf
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Velettka Pozri príspevok
Ano bolo to tu, len ako pisem, nevedela som presne ako to napisat a nechcela som vas zbytocne zavádzat. Pravnik mi povedal len nieco v tom style, ze poistovna udajne podala zalobu na SR a pokial sa udajne nerozhodne v tej veci, tak by sa udajne nemalo rozhodnut ani v ziadnom inom pripade voci poistovni .... nieco take - ak som to dobre pochopila ... aj ked podla mna to je pekna blbost, vsak ja sa sudim s poistovnou a ich spor zo SR ma nezaujima Podla mna mal sud rozhodnut JA vs POISTOVNA ... Nechapem celkom logiku nasich sudov

Najviac ma stve to, ze to mam stale platit dalej, kym sa nerozhodne??? Vsak to moze byt aj neviem kolko rokov kurnik
ak ma zbavite mlcanlivosti, tak im to v kratkosti vysvetlim...
0 0
muftina muftina

muftina je offline (nepripojený) muftina

Ahoj no neviem presne ako to je ale nemam chut to platit.Oni si to urcite len tak nenechaju ale dufam ze sa niekto toho chyti a bude sa stym nieco diat.Ved musia byt nato nieaky kompetentny.Ja sama neviem co mam robit.
0 0
terka1980 terka1980

terka1980 je offline (nepripojený) terka1980

Na NBS by som sa veľmi nespoliehala tiež som tam písala zhruba pred trištvrte rokom poslala im všetky papiere a v závere listu takýto odsek:
Dovoľujeme si Vás tiež informovať, že Národná banka Slovenska vykonáva dohľad nad činnosťou poisťovne, predmetom ktorého je dodržiavanie ustanovení zákona č.8/2008 Z.z o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov a tiež dodržiavanie podmienok určených v povoleniach vydaných podľa tohto zákona, pričom podľa §48 ods. 4 citovaného zákona predmetom dohľadu nie je prejednávanie a rozhodovanie sporov zo zmluvných vzťahov poisťovní, zaisťovní, pobočiek zahraničných poisťovní alebo pobočiek zahraničných zaisťovní a ich klientov, na ktorých prejednávanie a rozhodovanie sú príslušné súdy alebo iné orgány podľa osobitných predpisov.
Z dôvodu vyššie uvedeného predmetu dohľadu a vylúčenia riešenia sporov zo zmluvných vzťahov poisťovní a ich klientov z právomoci Národnej banky Slovenska je potrebné domáhať sa ochrany práv zo zmluvného vzťahu s poisťovňou cestou súdu.

Ale aspoň o nás vedia lebo vtedy sme tam písali a sťažovali sa v hojnom počte. Teraz budú mať druhú vlnu sťažností.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať