Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Na tomto linku mas vsetko napisane ako sa to robi i vzor je tam.

http://www.justice.sk/wfn.aspx?pg=h4&htm=r0/r00.htm
Naposledy upravil jarecko : 11.08.08 at 19:42
0 0
lipiduch lipiduch

lipiduch je offline (nepripojený) lipiduch

Jarecko, spravne, .....tu ide o moralny princip podnikania tejto poistovne, navyse ak ma deklarovane v jej MISII co ma deklarovane...mne sa to az prieci uvadyat to tu, nezainteresovani mozete si to pozriet na jej web stranke.
Ked to tejto poistovni prejde s jej stylom podnikania, ako potom k tomu pridu tie ostatne poctive poistovne. Toto je predsa nonsens....co tu je dovolene v medziach zakona.
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

Dnes som si pre zaujimavost dala do vyhladavaca PCSP a ajhla, co som (medziinym) nasla (neda mi neupozornit vas na to):

http://www.profesia.sk/praca/ponuky-...oistovna-rapid

Pracovnici PCSP, tusim, beru nohy na plecia...
0 0
darincik darincik

darincik je offline (nepripojený) darincik

Ahojte som jedna s tych ktoru chce PCSP dobehnut, prosim vas poradte mi ako mam postupovat, ci sa neda podat nejaka kolektivny staznost alebo ci by sa nedalo ist kolektivne sudnou cestou vociPCSP , Prosim pomozte
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Darincik, ak ide o produkt UDP-K a ak ste nepodpisali ziadnu z navratiek, ktoru Vam v listoch zaslala poistovna, mozete sa pridat k spolocnej zalobe. Tu na porade sme sa dohodli, ze odkupnu hodnotu nepreberieme a poistne platime dalej. Kontakt na pravnika najdete na 33. strane. Ak chcete, mozete mi poslat mail na sarahv@azet.sk, preposlem Vam nejake veci.
Naposledy upravil Saara : 14.08.08 at 18:06
0 0
darincik darincik

darincik je offline (nepripojený) darincik

Ahoj SARA chcem sa k vam pridat, ale ja uz poistne neplatim , uz druhy rok by to mala robit poistovna, ja som si uz platila 10r. ako to bolo aj v zmluve
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Inak obdrzala som mensiu vyzvu od ministerstva spravodlivosti na moj e-mail, tak som rada, ze to neostalo zapadnute prachom. Tak aj, ked uz bolo spomenute, ze ministerstvo s tym nic nespravi, za pokus to stalo a mozno aj stoji. Uvidime, necham sa prekvapit...
Naposledy upravil katy7 : 17.08.08 at 09:58
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

katy7 Pozri príspevok
Inak obdrzala som mensiu vyzvu od ministerstva spravodlivosti na moj e-mail, tak som rada, ze to neostalo zapadnute prachom. Tak aj, ked uz bolo spomenute, ze ministerstvo s tym nic nespravi, za pokus to stalo a mozno aj stoji. Uvidime, necham sa prekvapit...
Aku vyzvu, Katy? Chystaju sa s tym vari daco robit?
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Mala som im poslat nejake udaje, vlastne potrebovali moju adresu(nie e-mailovu), aby mohli na moj e mail reagovat.
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Dnes mi prisla odpoved z ministestva,kde mi doporucili Centrum pravnej pomoci, s tym, ze je to hlavne pre ludi,ktori maju financne problemy.
Tu je kontakt: Sídlom Centra je Bratislava. Osobné konzultácie v Centre sa poskytujú každý týždeň v pondelok a v stredu v čase od 8,00 hod. do 15,00 hod. na Ul. Fraňa Kráľa 35. Podateľňa Centra je otvorená pondelok – štvrtok v čase od 8,00 hod. do 16,00 hod., piatok je nestránkový deň. Telefonický kontakt : 02/444 630 40, 02/444 530 80.
E-mail: info@legalaid.sk.
Adresa Centra je: Centrum právnej pomoci, Kancelária Bratislava, Ul. Fraňa Kráľa 35, P. O. BOX 125, 810 00 Bratislava 1.
Toto centrum ma podatelnu aj v ZA a urcite aj v KE, ale na podatelnu v KE kontakt nemam.
Klientami Centra sú podľa citovaného zákona ľudia, ktorí majú na Slovensku občianskoprávny, rodinnoprávny alebo pracovnoprávny problém, ich čistý príjem neprekročil 1,4-násobok životného minima ( od 1.7. 2007 je to 7187 Sk), hodnota ich sporu prevyšuje hodnotu minimálnej mzdy (od 1.10.2007 je to 8100 Sk), ich právo sa nepremlčalo a vo svojej veci vedia predložiť dôkazy. Podľa terajšej právnej úpravy nemôže Centrum poskytnúť právnu pomoc napríklad v prípadoch trestného práva alebo práva sociálneho zabezpečenia.
TAk asi tolko z ministerstva spravodlivosti.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Jja som podala samostatne zalobu (samozrejme cez právnika), vsak kym sa sformuje hromadna, to bude trvat pekne dlho a kazdy pripad sa podla mna aj tak bude musiet posudzovat individualne. A vôbec to veľa nestojí ..... Moja je už na súde, takže ak budem mať niečo nové, hodím to sem .... držte palce a veľa šťastia aj ostatným :-)
0 0
in71 in71

in71 je offline (nepripojený) in71

viete mi poradit pravnika co by mi sformuloval zalobu na sud
0 0
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

Ahojte vsetci, ja mam tiez poistku UDP-K nic som im nepodpisal a napisal som im list (po porade s pravnikom) nech mi ju vratia do povedneho stavu. Zatial ziadna odpoved. Tak zvazujem podat zalobu na sud. Len sa mi dostala informaciu ze PCSP kupuje QBE poistovna. Tak ak je to pravda tak by som pockal so zalobou. Podla mna sa Rapidaci nabalili ako sa dalo a teraz balia. Ak ma niekto podobne info nech da vediet. Drzim palce vsetkym
0 0
SsMm SsMm

SsMm je offline (nepripojený) SsMm

gembi Pozri príspevok
Len sa mi dostala informaciu ze PCSP kupuje QBE poistovna.
Odkial mate takuto informaciu?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vyzera to asi na koniec diskusie, aktivita prispievatelov ochabla.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

,,Zahada,, vsade vsetko spojene s PČSP, kde je Jaroslav Škapinec zanika,
aj basketbalovy klub Viktoria PČSP, ktory zalozil spolu so svojim otcom a vraj bol uspešny.
Ked je nieco uspesne nezanika, ale sa rozvija a mohutnie asi bude niekde problem ,, vysycha pramen na financie,,

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok....9.2008/93624O
Naposledy upravil jarecko : 07.09.08 at 14:42
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Ja som dnes bola s právnikom, ktorý v mojom mena napísal na
J. Skapinca list, a do 2 týždňov boli nútení odpovedať, pod hrozbou žaloby na súd. Tak sa tak aj stalo, s tým, že je to kopa papierov, kde sa stále odvolávajú na to, že sa nedopustili chyby. Zatiaľ to mal právnik len zbežne prezreté,ale ako náhle budem vedieť viacej, na čo sa odvolávajú, dám vedieť.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

No ako ? Tí čo to už máte na súde, niečo nové? Si asi počkáme kým sa nám s toho súdu ozvú :-) Ľudia povedzte mi, ako je možný takýto CIRKUS na Slovensku? .... ja viem ..... odpoveď "Sme na Slovensku .." stačí :-)) Pekný predĺžený víkend všetkým prajem ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ale sa im darí......

http://www.cassovia.sk/newsread.php?newsid=12965

Ten nárast poistného majú z jednorazových poistiek, ktoré im podpísali klienti, ktorí sa obávali, že prídu o peniaze z tých starých poistiek.
0 0
Stor Stor

Stor je offline (nepripojený) Stor

Chobot Pozri príspevok
Ale sa im darí......

http://www.cassovia.sk/newsread.php?newsid=12965

Ten nárast poistného majú z jednorazových poistiek, ktoré im podpísali klienti, ktorí sa obávali, že prídu o peniaze z tých starých poistiek.
Toto je informácia z minulého roku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať