Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

veronika 1 Pozri príspevok
Bola by som rada keď by tá druhá poistka bola iná ale žiaľ je to UDP K.
A sú k nej také isté VPP ako k tej prvej? Lebo produkt môže byť ten istý, ale VPP sa môžu časom zmeniť. Ak je to všetko to isté, ako pri prvej poistke, tak by ti mal aj k tejto prísť list...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

veronika 1 Pozri príspevok
Keď teraz poisťovňa po týchto aférach nezíska nových klientov
tí starí ju budú žalovať pôjde do konkurzu naozaj nebude mať
peniaze aby vyplácala poistky. Sú poistné zmluvu chránené
nijakým spôsobom?
Neviem, akú ochranu máš na mysli, ale poisťovňa má iné fungovanie, ako banka. Poisťovňa síce môže skrachovať, ale to sa nedotkne peňazí poistencov. Treba trochu poznať spôsob fungovania poisťovne, potom by si to lepšie pochopila. Tak len stručne:

Pozri si najprv môj príspevok č. 108. Z toho pochopíš, ako sa delia tie peniaze, ktoré vlastne zaplatíš poisťovni ako poistné.

Následne poisťovňa pracuje s tou rezervou poistného - toto investuje, ukladá na termínované účty, nakupuje dlhopisy. SPôsob investovania je prísne regulovaný, nemôže to investovať kamkoľvek a v akejkoľvek výške. Pravidelne musí vykazovať do NBS dostatočnosť týchto prostriedkov.

Poisťovňa má svoj príjem z poplatkov, z investovania rezerv poistného a prípadne z mimoriadnych výnosov, ak príjem rizikového poistného bolo vyšší ako vyplatené poistné plnenia. Peniaze, ktoré sú ako rezerva poistného nie sú jej peniaze. Preto v prípade, že by dosahovala stratu alebo inak by išla do konkurzu, tak poistný kmeň by sa presunul na inú poisťovňu aj spolu s rezervou poistného.

Na jednoduchom príklade - babka bude dávať dcére peniaze, aby ich tá uložila na vkladnú knižku vnučke. Tú VK na vnučkine meno nebude môcť dcéra zrušiť a každý mesiac bude musieť ukazovať babke, že tie peniaze tam vložila. Keby sa matke čokoľvek stalo (osobný bankrot, smrť,...), tak tá VK sa nestratí ani peniaze na nej. Jednoducho ich babka bude ďalej dávať napr. otcovi jej vnučky, ktorý bude peniaze od babky na VK ďalej vkladať.

Nebankové spoločnosti (BMG a pod.) nepreukazovali, čo s peniazmi robia, ako vlastne vyrábajú ten 39%- ný zisk. Ľudí to ani nezaujímalo, videli len peniaze, čo práve vyplácajú - boli krátkozrakí. Nebolo to regulované, pretože vklad peňazí tam bol v podstate vkladom do ponikania, teda tichí spoločníci niesli riziko podnikania - a to si doteraz ľudia neuvedomujú.

Ako vidíš, poisťovne fungujú na inom príncípe, preto v prípade bankrotu poisťovne sa peniaze poistených nestratia, ale prejdú pod správu inej poisťovne.
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

marekcero Pozri príspevok
Zdravim.
Sice som tu este nebol, no patrim k tym "stastlivcom", co maju v PCSP poistku. Co sa tyka prebratia toho seku, to pokojne mozes. Otazne je, co chces robit dalej. Ak sa chces sudit, peniaze nevyberaj. Tie posta posle spat odosielatelovi. Ja som dnes podal zalobu na sud a uvidime...
Takisto planujem podat zalobu na sud. Ak mozem vediet, podal si zalobu individualne alebo ako hromadnu zalobu?
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Pre 22480 - ludia tu na porade neprebrali odkupnu hodnotu a platia dalej mesacne poistne (neprides o nu, tak ci tak po vyhratom spore by si ju musel poistovni uhradit a takto to je jednoduchsie a zrejme to bude potom jednoduchsie aj pred sudom ked preukazes takuto volu pokracovat v poisteni) ale neviem co na to advokat, ja som mu to len oznamila, ze to robime takto.
Ano, ludia sa prihlasuju ku Gombosovcom, zastupuju aj inych, nie len tych z porady. Financne podmienky zastupovania su podla mna naozaj prijatelne. Kontaktuj ich, poslu ti navrh zmluvy a daju dalsie instrukcie, alebo mi posli mail alebo spravu s tvojou adresou a ja ti mozem vsetky dokumenty preposlat.
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Ahoj vsetci,

v suvislosti s odvysielanou Palbou na Markíze a na základe reakcie PCSP Rapid som este zaciatkom jula pisal p.Karolyimu, pretoze niektore otazky ostali nezodpovedane a zo zaznamu, ktory nam poskytla PCSP Rapid na svojej stranke sa dohodli na doruceni serie odpovedi PCSP p.Karolyimu na mail.

Takze dnes mi prisiel mail s odpovedou p.Karolyiho, ale musim vas/nas sklamat, pretoze odpovede na vsetky otazky polozene redaktorom relacie Palba, boli "hmliste a smiesne" s tym, ze niektore z odpovedí boli pouzite aj priamo v reportazi - konkretne napr. cast kde nevedeli odpovedat na zasadnu otazku, podla akeho paragrafu rusia ludom zmluvy, vraj radaktor - je dost pravne podkuty, aby to zistil sam

Len pre zaujimavost, spominany zaznam rozhovoru p.Karolyiho a hovorcu PCSP, uverejneny na stranke PCSP Rapid v reakcii na Palbu bol zhotoveny bez vedomia redaktora a celeho stabu (co mimochodom vysvetluje neochotu presunut sa do inej kancelarie rozoberane na zaciatku rozhovoru).

0 0
marekcero marekcero

marekcero je offline (nepripojený) marekcero

22480 Pozri príspevok
Takisto planujem podat zalobu na sud. Ak mozem vediet, podal si zalobu individualne alebo ako hromadnu zalobu?
Zalobu som podal individualne. So sudenim uz mam ake take skusenosti, aj ked v trochu inej oblasti. Je to moj konicek :-))
0 0
22480 22480

22480 je offline (nepripojený) 22480

Pre Saara - Dakujem za odpoved. Moja doba platenia poistneho uz skoncila minuly rok, poistenie by malo este trvat nadalej. Ja som si chcel len opatovne overit ako ste postupovali. Podrobne informacie si mi uz poslala (dakujem velmi pekne), moj email som ti uz davnejsie zasielal.
0 0
veronika 1 veronika 1

veronika 1 je offline (nepripojený) veronika 1

Pre Saaru - poslala som mail s adresou, pri tejto zmluve
platenie som skončila ešte vlani. Bude to akceptovateľné aj v tomto prípade?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

katy7 Pozri príspevok
Pan Harabin sa neunuval ozvat. Teda ani "ahoj" nenapisal ). Ale aspon mam dobry pocit, ze som nieco spravila a mozno, keby viaceri napisali, mozno by sa veci pohli dopredu. Vela prace to neda napisat par riadkov do e mailu....
Katy7
musim poopravit moje predosle vyjadrenie na ministra Harabina, ze nenapisal ziadnu odpoved. Vcera 7.8.2008 som dostal dva emaily z ministerstva od poverenej osoby riesenim mojho problemu vo veci s poistovnou ..............., zverejnim tu iba texty oboch emailov s pochopitelnych pricin vynecham osobne udaje.

Texty emailov:

1.email

Dobrý deň pán ..........,

pán minister ma požiadal o prešetrenie Vašej veci. Určite len nejakým nedopatrením sa neodpovedalo na Váš skorší mail. Prosím Vás o znovupreposlanie ,už na moju adresu, celého problému. Vážime si, že Vám nie sú tieto veci ľahostajné. Urobíme všetko pre to, aby sa podnikli konkrétne kroky. Ďakujem a čakám za podrobnosťami prípadu.

2.email

Vážený pán ............, prosím o zaslanie celého problémového materiálu týkajúceho sa označenej neserióznej poisťovne na moju adresu.Za meškanie sa veľmi ospravedlňujem pre pracovnú zaneprázdnenosť. Nie sú nám tieto veci ľahostajne. Urobíme všetko pre nápravu. Ďakujeme

Pekný zvyšok dňa

...........................

Poslal som na to dalsi email, kde som aj na zaver spomenul, ze nie je to iba moj problem, ale aj problem dva az styri tisic klientov (neriadim sa heslom po mne potopa), len tak z odhadov co som cital tu na inete. Na ministerstve musia byt oboznameni, ze sa nejedna len o moj nahodny problem s poistenim, ale, ze je to hromadny a cieleny utok poistovne ako obrat klientov o vlozene prostriedky. V dalsom kroku asi poslem skopirovane veci na ministerstvo pisomne, uvidim ako sa dohodnem s poverenou osobou.

Katy7 zatial viem tu z porady, ze sme boli dvaja co sme napisali ministrovi Harabinovi email, keby to urobilo 2000 poskodenych malo by v konecnom dosledku vyraznejsiu silu nase pisanie ministrovi.
Naposledy upravil jarecko : 07.08.08 at 22:49
0 0
docent docent

docent je offline (nepripojený) docent

jarecko Pozri príspevok
Katy7
musim poopravit moje predosle vyjadrenie na ministra Harabina, ze nenapisal ziadnu odpoved. Vcera 7.8.2008 som dostal dva emaily z ministerstva od poverenej osoby riesenim mojho problemu vo veci s poistovnou ..............., zverejnim tu iba texty oboch emailov s pochopitelnych pricin vynecham osobne udaje.

Texty emailov:

1.email

Dobrý deň pán ..........,

pán minister ma požiadal o prešetrenie Vašej veci. Určite len nejakým nedopatrením sa neodpovedalo na Váš skorší mail. Prosím Vás o znovupreposlanie ,už na moju adresu, celého problému. Vážime si, že Vám nie sú tieto veci ľahostajné. Urobíme všetko pre to, aby sa podnikli konkrétne kroky. Ďakujem a čakám za podrobnosťami prípadu.

2.email

Vážený pán ............, prosím o zaslanie celého problémového materiálu týkajúceho sa označenej neserióznej poisťovne na moju adresu.Za meškanie sa veľmi ospravedlňujem pre pracovnú zaneprázdnenosť. Nie sú nám tieto veci ľahostajne. Urobíme všetko pre nápravu. Ďakujeme

Pekný zvyšok dňa

...........................

Poslal som na to dalsi email, kde som aj na zaver spomenul, ze nie je to iba moj problem, ale aj problem dva az styri tisic klientov (neriadim sa heslom po mne potopa), len tak z odhadov co som cital tu na inete. Na ministerstve musia byt oboznameni, ze sa nejedna len o moj nahodny problem s poistenim, ale, ze je to hromadny a cieleny utok poistovne ako obrat klientov o vlozene prostriedky. V dalsom kroku asi poslem skopirovane veci na ministerstvo pisomne, uvidim ako sa dohodnem s poverenou osobou.

Katy7 zatial viem tu z porady, ze sme boli dvaja co sme napisali ministrovi Harabinovi email, keby to urobilo 2000 poskodenych malo by v konecnom dosledku vyraznejsiu silu nase pisanie ministrovi.
Jarecko,
oceňujem aspoň dielčí úspech, bolo by asi užitočné, keby sme poznali adresu dotyčného kompetentného pána z ministerstva, aby to zasa neblúdilo kade-tade.
Vďaka
0 0
SsMm SsMm

SsMm je offline (nepripojený) SsMm

Veru, bolo by dobre, poslat adresu na toho pana z ministerstva, tiez by som sa pripojil, a napisal mu.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pre docenta:

K uspechu to ma este daleku trnistu cestu, aj k malickemu, tiez ked mate predstavy, ze tie odpovede boli od ministra Harabina od nim poverenej osoby po mojom jedinom emaile a obratom, musim vas sklamat, ja som poslal tych emailov na adresu ministra dost ani ich nebudem pocitat a asi som ho musel nimi presvedcit, ze nie som provokater co sije na neho podlost, ale osoba, ktorej rodina ma vazny pravny problem z nie vlastnej viny z pravnickou osobou pod dohladom statu, ktora jedna neseriozne a obratila sa na statny organ, ktory ma spravodlivost v tomto state aj vo svojom nazve.
Naposledy upravil jarecko : 09.08.08 at 11:07
0 0
katy7 katy7

katy7 je offline (nepripojený) katy7

Pre JARECKO a iných "poradakov"
Super, aspoň nejaká pozitívna odpoveď, tak to ma teší, že sa aspoň niekto unúval z ministerstva ozvať. Dve kvapky v mori more nerozhýbu, ale myslím si , že tie "kvapky" e-maily za to stoja. A už to je úspech, že sa aspoň Tebe ozvali.
P.S. A ľudia zlatí, je dôležité nielen rozhodnutie chcieť napísať, ale to aj urobiť!!!
minister@justice.sk
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Poslal som na to dalsi email, kde som aj na zaver spomenul, ze nie je to iba moj problem, ale aj problem dva az styri tisic klientov (neriadim sa heslom po mne potopa), len tak z odhadov co som cital tu na inete. Na ministerstve musia byt oboznameni, ze sa nejedna len o moj nahodny problem s poistenim, ale, ze je to hromadny a cieleny utok poistovne ako obrat klientov o vlozene prostriedky. V dalsom kroku asi poslem skopirovane veci na ministerstvo pisomne, uvidim ako sa dohodnem s poverenou osobou.


Na tento email som dostal piatok strucnu odpoved emailom v tom tomto zneni:

Pán ..............,prosím pošlite mi to písomne. Ďakujem.............

V pondelok skopirujem vsetky dokumenty o poisteni a poslem to pisomne.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

SsMm Pozri príspevok
Veru, bolo by dobre, poslat adresu na toho pana z ministerstva, tiez by som sa pripojil, a napisal mu.
Ja nie som proti zverejnit, len nepytal som sa na to druhej strany ci takto osobne mozem , ale myslim si, ze institucionalnu adresu ked tu napisem nic nepokazim, ved je to organ , ktory ma sluzit obcanom toho to statu. Napisete na adresu tejto sekcie pisomne, odoslite list doporucene ja to tiez tak budem robit, uvedte v sprievodnom liste ze sa jedna o problem z poistovnou PČSP Rapid a co ziadate, pripojte skopirovane dokumenty, originaly si nechajte doma , urcite sa vam ozve ten spravny clovek co aj mne.

Adresa:

Ministerstvo spravodlivosti SR
Sekcia legislatívy
Župné námestie 13
813 11 Bratislava

Poslem osobe poverenej ministrom Harabinom upozornenie emailom aby vedela, ze takto postihnutych klientov bude viac, ktori budu ziadat pomoc a aby dosle listy vo veci ,, Poistovňa PČSP Rapid a.s., Košice,, od nich neskoncili na ,,Sekcii legislativy,, v kosi .

text emailu, ktory som uz odoslal:

Vazeny pan .................!

Pisal som vam v poslednom mojom emaile, ze takto postihnutych osob ako moja rodina vo veci Poistovna PCSP Rapid moze byt do tisicov, moze sa stat, ze na Sekciu legislativy vasho ministerstva pridu dalsie listy so ziadostou o pomoc, bol by som rad keby ste sa aj im na vasej sekcii venovali s uplnou vaznostou ako mojim, ludia su bezradni a po rokoch poctiveho platenia svojho poistenia maju prist o svoje vlozene financne prostriedky a ti co splnili zmluvu do bodky aj o dohodnute vyplatene sumy. Poistovna PCSP Rapid nefungovala ako spolocnost pyramidovych hier (BMG,Horizont a ine), ale ako pravnicka osoba s licenciou na zivotne poistenie a pod dohladom statu preto klienti budu hladat spravodlivost aj na vasom ministerstve spravodlivosti. V priebehu buduceho tyzdna skopirujem dokumenty o poistnych zmluvach mojej rodiny s poistovnou PCSP Rapid a poslem vam to doporucene na adresu ministerstva, sekcia legislativy.
S pozdravom
......................


Ked chce mi niekto napisat nieco mimo porady emailom moze na: jarecko zavinač atlas.sk
Naposledy upravil jarecko : 09.08.08 at 19:03
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Dnes 11.8.2008 som obdržal poštou odpoveď z ministerstva, kde iná sekcia mi odpoveda niečo odlišné ako som dostal emailom z prvej spomínanej sekcie. Poslal som email na tu prvú sekciu, až po ich odpovedi sa rozhodnem či sa mi oplati niečo kopírovať a poštou zasielať. Už ozaj neviem komu veriť a na koho sa spoliehať. Je to ako na sínusovke raz to stúpa k dobrému, potom klesa k zlému výsledku, ale nevzdávam to.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jarecko Pozri príspevok
Dnes 11.8.2008 som obdržal poštou odpoveď z ministerstva, kde iná sekcia mi odpoveda niečo odlišné ako som dostal emailom z prvej spomínanej sekcie. Poslal som email na tu prvú sekciu, až po ich odpovedi sa rozhodnem či sa mi oplati niečo kopírovať a poštou zasielať. Už ozaj neviem komu veriť a na koho sa spoliehať. Je to ako na sínusovke raz to stúpa k dobrému, potom klesa k zlému výsledku, ale nevzdávam to.
Nechcem ti brať ilúzie, ale ministerstvo ti v tomto nepomôže. Oni nemajú zákonné páky, ako prinútiť poisťovňu obnoviť poistenie alebo vyplatiť poistnú sumu. To môže jedine súd. Ministerstvo sa síce bude tváriť, že ich tvoj problém zaujíma, ale nič nevyriešia, konečná odpoveď bude v zmysle " došlo k porušeniu zmluvných podmienok, ale uplatnenie nároku si budete musieť riešiť súdnou cestou".

Škoda času naťahovať sa s ministerstvom.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pre Chobota:

Samozrejme suhlasim co pises, ja nie som naivka aby som si myslel, ze ministerstvo nariadi poistovni carovnym prutikom vsetko dat do povodneho stavu a poistovna sa postavi do pozoru a to urobi, to som si nikdy nemyslel, ale pracuje tam stab ludi s titulom JUDr. a nakolko uz je to celoslovenska kauza nie tykajuca sa iba jednej rodiny, myslim si, ze by mali tomu venovat zvysenu pozornost a este ked ta poistovna pracuje na zaklade dohladu statu. To ked tej poistovni to prejde len tak hladko, to si mozu aj ostatne poistovne vziat z nej vzor a potom dovidenia ,, zivotne poistenia,, a radovy cloviecik bude len pumpovat financie advokatskym kancelariam s nadejou, ze mozno niekedy za 10 rokov (po nespocetnom mnozstve pojednavani a odvolavani) bude jeho zaloba uspesna a dovtedy uz ani pravnicka osoba-poistovna nebude existovat a jej nastupca najde sikovnu klucku ako zaväzky po prevzatej spolocnosti klientom nevyplatit.

Uvediem priklad:
myslim, ze to video sa nachadza v archive televizie TA3. Jedna pani si poistila byt v bytovom dome v nemenovanej poistovni, ktora sa zlucila s druhou a vznikla tretia poistovna. Vykradli jej byt a ked doslo na plnenie poistovne tak ta tretia poistovna prehlasila, ze nedostane nic lebo v zmluve od prvej poistovne nemala zaskrtnute, ze na dverach ma mat namontovany bezpecnostny cylindricky zamok, ale mala len obycajny cylindricky a pracovnik prvej poistovne ked spisoval zmluvu ju na to neupozornil a pritom poctivo platila poistnu sumu 4 roky, takze tak nejako to moze dopadnut aj z vyhratym sudom s poistovnou Rapid, su to len akademicke uvahy, ale ked takto bude slovenska spravodlivost napredovat dalej potom nemusime o nic sa pokusat a nechat to na porekadlo ,, nejako bolo, nejako bude,,.

Aby ste to videli na vlastne oci tu je spominany link a uvodny komentar k nemu:

Poisťovne sľubujú svojim klientom pomoc a podporu v najťažších životných situáciách. Práve preto si aj naša diváčka poistila svoj byt pre prípad, že by jej ho niekto zničil. Pred pár dňami jej byt vykradli. Požiadala o pomoc poisťovňu, v ktorej si roky platila poistku. No neverila vlastným očiam, keď jej s poľutovaním oznámili, že jej nedajú ani korunu. Vraj je to jej chyba, lebo si mala kúpiť lepší zámok na dvere. Prečo potom v poistnej zmluve označili jej zámok na dverách ako vyhovujúci?


http://www.ta3.com/sk/relacie/7_cier...via-sbd-vs-sbd

So slovenskou urovnou vymozitelnosti prava je to skratka tak, len si porovnajme nasho suseda Rakusko s nami, kedysi ked sme isli po revolucii sa tam pozriet na slobodu a demokraciu pametam si, ze v nasich novinach sa pisalo ako sa rakuske sudy a sudcovia nebavili zo slovakmi co tam kradli v obchodnych domoch a behom dna boli odsudeni na verejne prace alebo mesiac vo vezeni atd. a ako to je u nas? Lumpovia su chraneni viac ako poskodeni a maju vecsiu ochranu zo strany zakonov, takze sa uz ani necudujeme ked ich vedu cestou zo sudu, ze sa vyskieraju tym ktorych poskodili, este na zaver trocha humoru, hovori sa, ze ked okradnes banku o 50 000 Sk a ta po case chytia mas problem ty, ale ked ju okradnes o 500 000 000 Sk a ta po case chytia ked uz peniaze su ukryte na dobrom mieste ma problem banka, preco?, nech si to kazdy domysli sam.
Naposledy upravil jarecko : 16.08.08 at 13:18
0 0
in71 in71

in71 je offline (nepripojený) in71

marekcero Pozri príspevok
Zdravim.
Sice som tu este nebol, no patrim k tym "stastlivcom", co maju v PCSP poistku. Co sa tyka prebratia toho seku, to pokojne mozes. Otazne je, co chces robit dalej. Ak sa chces sudit, peniaze nevyberaj. Tie posta posle spat odosielatelovi. Ja som dnes podal zalobu na sud a uvidime...
dobry vecer. viete mi povedat ako mam podat zalobu?musi to napisat pravnik,aby to na sude prijali? nemam s nimi dobre skusenosti
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Nemusi to napisat pravnik, mozes to napisat aj sam, ale ked ti to napise skolovany clovek-pravnik mas lepsiu psychicku pohodu na dusi, ze uspejes-ved to robil odbornik, ako ked to pises sam a nepoznas tu pravnicku frazeologiu.
Naposledy upravil jarecko : 11.08.08 at 20:15
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať