Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
doriva doriva

doriva je offline (nepripojený) doriva

mimochodom, dnes som sa dozvedela na pobočke poisťovne Rapid life v Trenčíne, že poisťovňa nemá ani zaisťovňu, pretože zo zákona im nevyplýva povinnosť mať zaisťovňu a dokonca ma presviedčali, že vykazujú zisk. So zástupcami poisťovne sa pravdy nedovolá nikto, treba to riešiť úplne niekde inde.
0 0
podvedeny podvedeny

podvedeny je offline (nepripojený) podvedeny

Zaistovnu nema, ved nebudu vyhadzovat prachy.
Znama co tam robila sa teraz s nimi sudi, lebo im firma dala nejake odmeny ale zaroven museli nieco podpisat. Bolo to nezrozumitelne pre obycajnych ludi ale tlacili na nich ze musia cim skor atd. A neskor vyslo najavo ze ten kto podpisal je viazany na 4 roky. Ak odide musi zaplatit pokutu + vsetky zarobene peniaze za posledny rok. Jej to vycislili na cca. 300 tis. Sk. Ti zamestnanci su hotovi, nikto s nimi nekomunikuje, takze ani nemozno od nich cakat zazraky.
Vedenie spolocnosti musi byt ozaj vzdelane a mudre ak si rozostve klientov a podrazi svojich ludi. Ak sa tak nad tym zamyslim, tak to speje jedine k zaniku.
Lenze majitelia su davno za vodou, ked len za minuly polrok mali zisk 300 milionov. Tolko nemali za vsetky ostatne roky dokopy.
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

jarecko Pozri príspevok
Ahoj peterprvy!

Pokial viem, tak velletka pisala poslednykrat na strane 48 mne osobne nasledujuce, citujem:

Ahoj Jarecko,
mam uz vytycene pojednavanie, ked prebehne, urcite napisem ako som dopadla. Bude to v blizkej buducnosti :-) Drzte palce! Dufam, ze to dopadne pozitívne v náš prospech. Aspon Vás potom budem moct povzbudit :-)

K.

odvtedy ziadnu novu spravu nenapisala, tak neviem odkial mas info, ze ma uz po pojednavani a sud nevyniesol ziadny verdikt, tu na porade som od nej v tomto zneni co ty opisujes nic nevidel.
Ved som to prave pisal v tom prispevku. NA chvilku bol v tejto teme prispevok priblizne takeho znenia ako som napisal, ze pojednavania s poistovnou su zastavene a ak som si dobre vsimol meno prispeivatela, tak to bola weletka, ak som si meno vsimol zle, ospravedlnujem sa. ALe prispevok tu bol
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

peterprvy
Mozes napisat stranu kde to bolo?, ja som nic take nevidel a to citam vsetko co sa tu pise, pojednavania nemohli byt anblok zastavene, lebo kazde je individualne a inac podla novely obcianskeho sudneho poriadku nemusis podat zalobu, ktora sa tyka spotrebitelskej zmluvy a tou zmluva o poisteni podle obcianskeho zakonnika je na sud v mieste odporcu, ale na hociktory vseobecny sud tebe najvyhovujucejsi, plati to od oktobra minuleho roku.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

katka 12345
ako som uz pisal inde take odpovede som dostaval aj ja, ostava len jedna nadej a to advokatska kancelaria alebo pravnik, ktory napise zalobu s ktorou budes mat uspech na sude a v nej musi byt jasne co chces vysudit, aky rozsudok ma vyniest sud v prospech teba, nejake generalne politicke riesenie zakonom NR SR, ktory by prikazal poistovni spravat sa moralne a eticky je utopia.
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

Sme aj s manželkou z tých klientov , ktorí nič nepodpísali , na nič nepristúpili a s ničím nesúhlasili . Takže nám boli poistky jednostranne zo strany tých podvodníkov zrušené. Samozrejme platíme ďalej aby sme im nedali zámienku na legálne ukončenie zmluvy (to doterajšie berieme ako veľmi , veľmi nepodarený pokus o vtip).
Boli sme u právničky a podali sme na súd žalobu o "určenie neplatnosti právneho úkonu".
Zatiaľ sme ešte nemali vytýčený termín pojednávania a tak čakáme.

Tak ako JARECKO aj my sme písali na NBS ....žiadali sme preskúmanie nových VPP z leta 2005 (presný dátum si nespomínam). Odpísali nám v tom zmysle že sa budú našim podnetom zaoberať pri najbližšej kontrole v Rapide. A okrem toho sa vraj jedná o právny vzťah medzi poisťovňou a nami , takže sa máme súdiť . Tak sa súdime.

Teraz ale rozmýšľam nahlas :
Ak súd vyhráme a naša piostka bude ďalej pokračovať - budú aj od nás vyžadovať platenie poplatkov ??? Ak áno - tak na základe čoho ?
Ak poplatky nezaplatíme ....vypovedia nám zmluvu oprávnene ?

Podľa toho čo som sa rozprával s právničkou , teoreticky by bolo možné žalovať aj niečo iné. A síce ak mala poisťovňa od začiatku zle nastavené parametre zmlúv , nikto im na to neprišiel a oni o tom (vraj) nevedeli....potom pri uzavretí poistnej zmluvy boli obidve strany (poisťovňa a aj ja ako klient) uvedené do omylu , čo zakladá právo na to aby súd vyhlásil celú PZ od samého počiatku za neplatnú !!!
Čiže by to skončilo tak , že poistenie nikdy nenadobudlo právnu účinnosť a teda ani nikdy neexistovalo ! Na základe toho by mi poisťovňa musela vrátiť V Š E T K Y peniaze ktoré som im kedy poslal a ja by som zistil že som 10 rokov vlastne nebol nikde poistený. Čo by ma ale vlastne ani tak moc nemrzelo.... Dôležité je že zo strany poisťovne doteraz voči mne nedošlo k žiadnemu poistnému plneniu , takže ja by som im nič nedlhoval ale oni by mi vrátilii peniaze ktoré som im posielal celé tie roky v presvedčení že si platím životnú poistku .
Neviem síce či by také dačo prešlo na súde , ale vraj (podľa právničky) by to nebola celkom beznádejná situácia. Nemusím dúfam podotýkať že pre nás klientov by bola najlepšia možná .

Rád by som počul hlavne názor tých čo sú na tom tak ako my a idú sa súdiť. Mimochodom naša právnička má nejakého známeho právnika v Košiciach ....prosila ho aby išiel na jedno z tých pojednávaní ktoré tam už boli a aby zistil ako to tam prebieha a tak. A zistil že pojednávanie sa nekonalo , lebo poisťovňa sa pre chorobu právneho zástupcu ospravedlnila a tak bolo odročené pojednávanie. Potom sa ten košický právnik rozprával s tou sudkyňou a ona mu povedala že ANI JEDNO pojednávanie vo veci PCSP verzus klienti v podobných prípadoch sa ešte nekonalo , lebo sa vždy ospravedlnia pre chorobu práv.zástupcu.....
To tiež o nich vypovedá svoje a naznačuje to , že naše súdy sa asi povlečú pekne dlho..

Tak nám - súdiacim sa - držím palce a želám pevné nervy...a vám čo ste sa nechali nachytať a teraz máte platiť poplatky - som presvedčený že to je ich snaha aby ste dobrovoľne odstúpili od svojich zmlúv , čím definitívne strácate nárok na všetko. Neviem čo by ste mali spraviť vy , ale treba im to trocha osladiť !!! písať , sťažovať sa , otravovať ......až niekomu v tomto štáte rupnú nervy a tým chrapúňom stupí na krk.
tak sa zatiaľ majte

p.s. Aj ja som počul že nemajú žiadnu zaisťovňu , čo by bolo veľmi zlé a v podstate by to bol prvý krok k (možno) pripravovanému krachu tejto ich "pyramidovky". Neviete niekto kde by sa dalo zistiť či tú zaisťovňu majú a tak vôbec všetko okolo toho ?
0 0
Kaligula Kaligula

Kaligula je offline (nepripojený) Kaligula

tak tomu fakt uz nerozumiem, ze na aku spravodlivost sa v tomto state hraju.

Neexistuje nieco ako pohrdanie sudom? Ked je to opakujuce nepridenie na sud, nemalo by sa to konat bez nich, vsak svoj nazor vyjadrili.

Beznych ludi, ked nieco nevyplatia, okamzite aj bez ucasti na sude daju na exekuciu.
Beznym ludom, bez toho, zeby boli na sude, tak v akejkolvek veci dojde sudne rozhodnutie od "neviem ako ho volaju" sudcu a bud ho akceptuje a ak nie tak potom sa moze obhajovat nasude.

0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

tokaiito!
Dakujem ti za tvoj prispevok, ktory nam tu na porade nieco naznacuje akymi prostriedkami bude tato takz. ,, poistovna ,, bojovat voci sudnym zalobam. Ked sme tu mali na Slovensku rozne sukromne pyramidove spolocnosti ako (BMG,Horizont atd.) stat SR nekonal tak ako napr. v Cesku ludia prisli o miliardy, dnes tu mame jasnu pyramidovu poistovnu pod dohladom statu cez NBS a nic sa proti tomu nerobi, vela obcanov je podvedenych a maju si pomoct sami lebo je to ich sukromnopravny vztah, tak pomozme si obcania tejto republiky, ja navrhujem aby stat mal co robit a konal, podajme vsetci podvedeni touto poistovnou trestne oznamenie na statutarnych zastupcov tejto firmy vo veci podvodu a uvedenia do omylu, to su tie texty z tymi malymi pismenkami v roznych ponukach na znizenie poistenia o 40 Sk, mobily zadarmo atd., ale nie na nejake obvodne odelenia policie lebo nejaky policajtik to strci niekde do zasuvky a nic s tym robit nebude, ale priamo to adresovat na okresnu prokuraturu kazdy v mieste svojho bydliska a ked sa im nazbiera okolo 4000 tisic tych podani z celeho Slovenska potom zisti (stat SR), ze sa tu nehra o fazulky, ale velky podvod voci niekolko tisic obcanom a ked nic nevysetria nech si aspon popisu v odpovediach nam, tak ako my piseme tiez s nadejou, ze dostaneme aspon svoje vlozene financie z tejto ,,nepoistovne,, alebo nech konecne stat cez dohlad uvali na tu poistovnu svoju spravu a prevedie poistny kmen na inu serioznu poistovnu.
Naposledy upravil jarecko : 13.03.09 at 17:02
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pre spestrenie, aby ste vedeli, ze nie len na Slovensku sa deju podvody s financiami tak aj v najdemokratickejsej krajine USA je to obdobne, podvedeni tiez asi tazko pridu k svojim peniazom.

http://ekonomika.sme.sk/c/4248705/am...e-podvody.html
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ponziho schema (pyramidova hra) v zámorí dostala aj označenie „ponzifikácia“ funguje dalej a ma svojich nasledovnikov, kto bol Charles Ponzi?, americky swindler talianskeho povodu a mozete si o nom precitat nasledujuce:

http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Ponzi

Charles Ponzi, zomrel pred 60 rokmi. Kto bol tento finančný dobrodruh, ktorý našiel nasledovníkov aj v dnešných dňoch?

Charles "Carlo“ Ponzi (1882 - 1949) bol taliansky emigrant a dobrodruh, po ktorom dostali novodobé pyramídové finančné podvody prezývku Ponziho schémy. Z neznámeho emigranta sa za šesť mesiacov stal notoricky známy multimilionár a osobnosť.

Trik s kupónmi
Ponzimu pomohla náhoda, keď prišiel na možnosť špekulovať s medzinárodnými poštovými kupónmi. Tie sa používali v cudzine pre spiatočný poštový styk. Ceny týchto kupónov stanovené v roku 1907 Medzinárodnou poštovou úniou boli už dávno nereálne, keď 1. svetová vojna drasticky zmenila devízové kurzy. V Európe za ne zákazník platil malú sumu. Za jeden americký cent mohol kúpiť zahraničný kupón, ktorý mohol byť vymenený v USA za známky v hodnote šiestich centov. Išlo o 500-percentný zisk. Problémom bola aj fyzická obmedzenosť s manipuláciou takého množstva návratiek a tiež to, že ich také množstvo nejestvovalo. Milióndolárová investícia by vyžadovala sto miliónov kupónov - ktoré by potom museli byť vymenené za známky a predávané verejnosti so zľavou v priamej konkurencii s monopolom americkej pošty. Nelegálny na operácii bol aj nákup aktíva na jednom trhu a jeho okamžitý predaj na inom so ziskom.

Vysoké výnosy a príjmy
Ponzi ponúkal investorom 50-precentný výnos za 45- alebo 100-percentný za 90 dní. Neskôr otvoril 35 pobočiek a vyše 40 000 investorov mu zverilo približne 15 miliónov dolárov. Jeho plán sa rozpadol po ôsmich mesiacoch, keď ostražitá miestna tlač a vláda začala pochybovať o jeho podnikaní.

V auguste bol zatknutý a obvinený z podvodu a neskôr bol odsúdený za spreneveru. Po súdnych ťahaniciach a deportáciách nakoniec skončil v Brazílii, kde zomrel 18. januára 1949 chudobný a opustený v charitatívnej nemocnici v Rio de Janeiro.

V Ponziho šľapajach
Ponziho schéma je nanešťastie aj po toľkých desaťročiach stále živá a zdravá a podľa hesla "okradnúť Petra, vyplatiť Pavla“, sa naďalej objavuje. Na prelome rokov prepukol škandál okolo sprenevery desiatok miliárd dolárov.

Bernard L. Madoff, bývalý prezident technologickej burzy Nasdaq, sa koncom roka v New Yorku priznal vedúcim pracovníkom svojej spoločnosti, že "oddelenie manažmentu a poradenských služieb jeho firmy bolo len jednou obrovskou Ponziho schémou“. Zvyčajne sa peniaze nových investorov používajú na vyplatenie skorších investorov, čím sa vytvára ilúzia legitímnej výnosnosti. Madoff pritom peniaze vôbec neinvestoval.

Známe obete
Zoznam poškodených klientov Madoffovej firmy zahŕňa banky, hedgeové fondy, univerzitné nadácie, dobročinné a cirkevné organizácie, ale aj majetných jednotlivcov, ktorí zatiaľ nahlásili viac než 20 miliárd dolárov, ktoré jej zverili.

Madoffov škandál je unikátny nielen výškou možných strát a dĺžkou trvania niekoľkých dekád, ale hlavne tým, že zasiahol najvyššie vrstvy spoločnosti na oboch stranách Atlantiku, ktorých majetok je anonymne konzervatívne investovaný v súkromných fondoch, ktoré sú kvôli vysokým vstupným vkladom verejnosti nedostupné. Obeťami sú napríklad Liliane Bettencourtová, 86-ročna dcéra zakladateľa spoločnosti L’Oreal a najbohatšia žena sveta, Philippe Junot, bývalý manžel princeznej Caroline z Monaka, princ Michael z Juhoslávie, Alicia Koplowitz, jedna z najbohatších žien Španielska, laureát Nobelovej ceny Elie Wiesel, režisér Steven Spielberg či herec Kevin Bacon.

Ponziho podvod
- získanie peňazí investorov
- odoslanie peňazí do zahraničia
- nákup poštových kupónov
- odoslanie do USA
- výmena kupónov za drahšie známky
- predaj známok
- vyplatenie investorov
Naposledy upravil jarecko : 13.03.09 at 17:55
0 0
mxprx mxprx

mxprx je offline (nepripojený) mxprx

jarecko Pozri príspevok
Taky pristup klientov chcela poistovna Rapid dosiahnut, aby kazdy mavol rukou a si povedal, nestoji mi to za to a nech sa s tymi peniazmi zadrhnu. mxprx to je v tvojom pripade ako keby si dal peniaze za 10 rokov do lota a nikdy nic nevyhral. Za peniaze, ktore jej tymto darujes sa ti urcite ani nepodakuje.
Uvedomujem si to.
Dlho som nad tym rozmyslal, ale po tomto vsetkom neverim, ze v hrnci uz nevaria nieco nove, aby nas penazi zbavili.
Strata sa nam potom navysi este aj o zaplatene poplatky.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Novodoby nasledovnik Ponziho BERNARD MADOFF:

Krátko pred Vianocami spáchal samovraždu vo svojej kancelárii v newyorskom Manhattane prestížny maklér René-Thierry Magon de la Villehuchet, ktorý spravoval peniaze francúzskych aristokratov a významných európskych rodín.

Villehuchet spôsobil svojim klientom stratu vyše miliardy dolárov (približne 30 miliárd Sk) po tom, čo investoval peniaze do systému finančníka Bernarda Madoffa

Je táto tragická smrť iba prvým epilógom? Koľko ich ešte bude, a akú budú mať podobu?!

IKONA NA WALL STREET

Bernard Madoff, stálica na Wall Street, kde začal pôsobiť ešte v 60-tych rokoch minulého storočia, donedávna ešte ikona, dnes už zrejme ikona neželaná...

Familiárne ho volali Barnie, skrátka dôveryhodný investor. Ešte na začiatku tohto roka bolo, či presnejšie malo byť, v jeho fondoch 17 miliárd dolárov, aj tie sa však „vyparili“ a celková strata „jeho“ operácií s cudzími peniazmi má dosahovať až 50 miliárd USD... Tieto informácie z polovice decembra 2008 boli tie posledné, čo potreboval Wall Street po kolosálnych vnútroamerických i globálnych otrasoch na trhoch, no bolo to aj to posledné, čo si mohol „želať“ dosiaľ jediný americký dohľadový /dozorový?/ orgán nad finančnými trhmi – SEC.

Hovorí sa /v súvislosti s podvodom vo výške 50 miliárd USD/ o gigantickej Ponziho schéme, alebo o „Barniem“ ako o gigantovi tejto schémy. Je to však skutočne tak?!

LEN ODLIV UKÁŽE, KTO PLÁVAL NAHÝ

Ak by nedošlo ku globálnej finančnej kríze, mohol Madoff fungovať ďalej, lenže investori /časť z nich/ chceli v čase neutíchajúcich turbulencií na trhoch späť svoje peniaze – zhruba 7 miliárd dolárov. Barnie ale musel priznať, že na jeho účtoch nie sú, teraz polícia vyšetruje, koľko tam vlastne je, a či kolosálny podvod /sotva roka, ale desaťročia, ba možno storočia/ dosahuje „len“ 50 miliárd dolárov.

Vlastne sa iba potvrdila slovná hračka ďalšieho amerického legendárneho investora Warrena Buffetta /vôbec ho v tejto chvíli nechceme porovnávať s Madoffom/, že ....“až v čase odlivu /finančných zdrojov/ sa ukáže, kto vo vlnách, a teda skrytý vo vlnách, plával nahý...

UVERILI AJ RENOMOVANÉ BANKY

Britský The Economist konštatuje, že stovky bánk, hedge fondov, ale aj extrémne bohatých ľudí „zaparkovali“ svoje peniaze u Madoffa, pretože im imponovali ročné výnosy v limitoch až do 15%, a to aj v ekonomicky ťažkých časoch.

Len na ilustráciu, ide aj o také bankové domy ako Banco Santander, BNP Paribas a HSBC, ktoré doteraz relatívne v dobrej kondícii vyviazli z globálnej krízy, no budú musieť čeliť „zlu“, ktoré sa volá MADOFF.

Royal Bank of Scotland, Man Group a Nomura sa takisto pridali k narastajúcemu zoznamu finančných inštitúcií, ktoré potvrdili, že sa ich negatívne dotkne finančný podvod vo výške 50 miliárd USD. Cez Madoffa investovali aj niektoré matky finančných inštitúcií, pôsobiacich na Slovensku.

Svedomie si musí spytovať napríklad aj excelentná britská finančná manažérka Nicola Horlick, ktorá, a jej firma Bramdean Alternatives, uverila „Barniemu“, nehovoriac o stovkách individuálnych investorov a charitatívnych organizácií, ktorých straty budú asi najciteľnejšie...

PREČO VŠETCI NALETELI?

Barnie /70/ bol bývalý plavčík, ktorý prvé zarobené peniaze vložil do podnikania, bol zosobnením amerického sna.Zo zárobkov založil investičnú firmu Bernard L. Madoff Investment Securities. V 80. a 90. rokoch dosiahla najväčšie objemy obchodov na burze Nasdaq a zamestnávala stovky maklérov.

SEN JE MÁLO

Ale sen je málo! Svojou nesmiernou húževnatosťou sa po dlhých rokoch vypracoval na šéfa elektronickej burzy NASDAQ, dokonca bol členom výboru poradcov SEC – Securities and Exchange Commission – už spomínaného hlavného dohľadového /dozorového/ orgánu nad americkými trhmi.

Skrátka – špičková kvalifikácia a veľmi dôveryhodný „rodokmeň“ Bernarda Madoffa boli jedným z kľúčových faktorov.

No nezanedbateľný význam zohrávala aj dlhodobá, dôvtipná marketingová stratégia : orientujúc sa na bohatých klientov neoficiálni agenti Madoffovej firmy zdôrazňovali, že jediná osoba, ktorá je schopná „magickým“ spôsobom nájsť tie najlepšie investičné riešenia, je Madoff sám.

No len málo z investorov sa vážne zamýšľalo nad tým, odkiaľ plynú jeho „zlaté“ výnosy....že vlastne pochádzajú len od vkladov nových a nových investorov, a nie z investícií samotných. Tento tok sa v rámci klasickej, no veľmi sofistikovanej pyramídy, zastavil.

PRÍLIŠ VEĽA ZÁHAD

Záhada je, kto po desaťročia auditoval Madoffovu firmu, hovorí sa len o trojčlennom tíme, ktorý robil u Barnieho aj účtovníctvo....

SEC iba jediný raz konštatovala u Madoffa...„porušenie /bližšie nešpecifikovaných/ technických pravidiel...“

Po vypuknutí reťaze kríz na Wall Street sa SEC – Komisia pre cenné papiere a burzy bránila tým, že jej hlavným cieľom nemala byť preexponovaná regulácia, ale ochrana investorov?! Zdá sa, že SEC nedokázala ani jedno, ani druhé a čaká ju na základe návrhu odchádzajúceho ministra financií Paulsona taká reštrukturalizácia a delenie kompetencií medzi viaceré agentúry, že Komisia pre cenné papiere a burzy v dnešnej podobe s najväčšou pravdepodobnosťou zanikne.

KTO BOL CHARLES PONZI?

Charles Ponzi v roku 1920 investorom sľúbil, že v priebehu troch mesiacov zdvojnásobí ich pôvodné vklady. V ekvivalente dnešných cien Ponzi spôsobil stratu /okradol svojich klientov/ o 160 miliónov USD, čo je iba „drobnôstka“ v porovnaní s tým, čo urobil Madoff.

Zrejme teda vznikne nový pojem - Madoffova schéma...

Otázka je, či je toto konštatovanie tým posledným epilógom.V tejto chvíli totiž nikto nevie, koľko obetí táto schéma v skutočnosti prinesie...
Naposledy upravil jarecko : 13.03.09 at 17:36
0 0
muftina muftina

muftina je offline (nepripojený) muftina

Ahoj vsetci ja som tiez naletela tymto podvodnikom a uz som bola rozhodnuta zrusit pz.Ale rozpravala som sa prave s jednou panou ktora roby pre inu poistovnu a ta mi povedala aby som to zatial nerusila ze sa na to pozrie.Riesia to aj jej kolegovia tak uvidim ako to dopadne.Poplatky zatial platit nebudem ved na to ani nemam.Tiez som ztoho velmo sklamana uz 12 rokou tam platim a teraz to mam len tak zrusit bez odkupnej hodnoty???
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

alebo ma to dopadnut ako v Albansku

Takmer každá krajina si prežila módnu vlnu "nebankových subjektov", ktoré najskôr s veľkou pompou nastúpili, aby o pár rokov ešte s väčšou pompou skrachovali a stiahli tak so sebou úspory klientov. Naše neslávne známe BMG, Drukos a ďalšie netreba pripomínať, ale napriek ich príbehu je ešte stále možné nájsť aj dnes spoločnosti, ktoré u nás fungujú na podobnom princípe a od tých naivnejších (alebo vypočítavých hazardérov - táto záležistosť totiž nie je stratová pre 100% účastníkov...) zbiera peniaze. Pyramída, lietadlo, alebo Ponziho schéma - názvy ukrývajú podobné (hoci nie totožné) finančné "hry". Ako názov napovedá, priekopníkom je istý Charles Ponzi, ktorý schému rozbehol v 20. rokoch minulého storočia. Prvotný nápad bol jednoduchý - Ponzi chcel využiť rozdielnu cenu medzinárodných poštových kupónov. Nič originálne, ale v jeho podaní sa to zmenilo na rozsiahly investičný projekt s tisíckami účastníkov. Príjmy z takejto "arbitráže" boli však obmedzené a schéma sa rozpadla. Ponzi skončil svoj divoký život v chudobe, ale vstúpil do dejín a zanechal odkaz pre množstvo ďalších špekulantov.

Najtragickejší prípad sa odohral v roku 1997 v Albánsku. Smäd po úveroch v pomerne rýchlo sa rozvíjajúcej ekonomike prvej polovice 90. rokov banky nedokázali uspokojiť, čo využili rôzne mimobankové inštitúcie. V malej krajine sa postupne zapojili až 2/3 obyvateľstva a 1/2 HDP. Napojenie na mafiu a vládu bolo verejným tajomstvom. V marci 1997 prišlo ku kolapsu napriek oneskoreným vládnym zásahom a väčšina albánskeho obyvateľstva prišla o svoje úspory. Nespokojní obyvatelia vyrazili do ulíc a centrálna moc pomerne rýchlo stratila moc nad juhom krajiny a neskôr nad celou. Vojaci a policajti dezortovali, boli vyrabované sklady zbraní (stratilo sa okolo milióna kusov, z toho sa odhaduje, že 300 000 skončilo neskôr v Kosove) a krajina sa prakticky ocitla v anarchii. Ulice brázdili ozbrojené bandy a cudzincov museli evakuovať vojenské komandá (operácia "Libelle" a operácia "Silver Wake" ) Poriadok pomohli nastoliť až medzinárodné sily v apríli.
Pritom by stačilo, aby si ľudia uvedomili, že 20% mesačné úroky sú nereálne...(A potom, že ekonomické vzdelanie netreba. I keď v týchto prípadoch by stačil aj sedliacky rozum...)
Naposledy upravil jarecko : 13.03.09 at 17:51
0 0
katka 12345 katka 12345

katka 12345 je offline (nepripojený) katka 12345

jarecko

Veď ja už som za právnikom bola. Keby som nebola tá, ktorá naletela, idem do toho na 100% súdnou cestou. Veď od nás dávalo kopu ľudí hromadnú žalobu, ale išlo o tých, ktorí nenaleteli. Vraj je to zatiaľ pozastavené. Sú medzi nimi dokonca aj samotní poisťováci PČSP.
Právnik vravel, že je to len na mojom rozhodnutí, ale neviem, či to má význam. Výhru na súde mi nikto nezaručí, a ak ma právne a súdne poplatky vyjdu viac ako to, čo som tam našetrila, a ešte súd rozhodne v prospech poisťovňe /hlavne potom, čo sa tu písalo, že sa nikto z kompetentných doteraz nedostavil na pojednávanie/, tak ma to vyjde hodne draho a nič sa mi nevráti. Možno si bude niekto myslieť, že aspoň kôli spravodlivosti sa treba o to pokúsiť.
No ja si to bohužiaľ zo svojej žobračenky /materskej/ nemôžem dovoliť.
Pekný večer a držím palce všetkým.
0 0
mxprx mxprx

mxprx je offline (nepripojený) mxprx

muftina Pozri príspevok
Ahoj vsetci ja som tiez naletela tymto podvodnikom a uz som bola rozhodnuta zrusit pz.Ale rozpravala som sa prave s jednou panou ktora roby pre inu poistovnu a ta mi povedala aby som to zatial nerusila ze sa na to pozrie.Riesia to aj jej kolegovia tak uvidim ako to dopadne.Poplatky zatial platit nebudem ved na to ani nemam.Tiez som ztoho velmo sklamana uz 12 rokou tam platim a teraz to mam len tak zrusit bez odkupnej hodnoty???
Muftina, a nevies ako je to s neplatenim poplatkov a pripadnymi sankciami za to? Tiez nemam chut tie poplatky platit za takych podmienok.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

katka12345
Co ziskas teraz?, budes platit nezmyselny poplatok a nakoniec nedostanes ani odkupnu hodnotu ked odstupis od zmluvy cize nic, ako keby si davala do sportky a nikdy nic nevyhrala a aku mas istotu, ze ta poistovna nieco dodrzi pri dokonceni poistenia, ja osobne im uz nic neverim a pri takom sposobe akym sa nas snazili obrat o vlozene peniaze ani nikdy uz nebudem.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

este by som dodal, ze podla Obchodneho registra ku dnesnemu dnu su statutari firmy tito:

Štatutárny orgán: predstavenstvo

RNDr. Peter Talán - predseda
Kuzmányho 25
Košice 040 01

Ing. Pavel Fiala - člen
Matuškova 2
Košice 040 01

Ing. Helena Vernerová - člen
Užhorodská 1
Košice 040 01


Konanie menom spoločnosti: Za akciovú spoločnosť konajú a podpisujú vždy dvaja členovia predstavenstva, z ktorých jeden musí byť predseda.

Dostal niekto vypoved z poistnej zmluvy podpisanu niekym z predstavenstva ako to maju zapisane v obchodnom registri?
ja nie, bol tam iba napisany nejaky dobrodruh Skapinec, takze mozem konstatovat, ze ja som nedostal ziadnu oficialnu vypoved podpisanu v zmysle obchodneho registra, ale nejaky oznam od cloveka, ktory si to mohol vymysliet a za ktoreho napadmi nemusi predstavenstvo tejto uz dnes slavnej poistovne niest zodpovednost, neviem ci maju v zbierke listin obchodneho registra ulozenu listinu, ze konat za firmu mozu aj ini ludia zatial vychadzam z toho co je napisane vo vypise z obchodneho registra.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Pozrel som sa aj do Zbierky listin OR a bolo tam nasledovne:

Uložené listiny:


Výzva 1996
(Dátum doručenia: 23.02.1996)
Konsolid. účt. závierka a výročná správa 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2000
(Dátum doručenia: 07.06.2001)
Ročná správa 2002 - 2x a aud. správa
(Dátum doručenia: 27.05.2003)
Podpisové vzory - Ing. J. Takáč, Ing. G. Angušová, Ing. V. Hrabovský - 2x
(Dátum doručenia: 27.05.2003)
Účtovná závierka 2003
(Dátum doručenia: 08.11.2004)
Audítorská správa 2003
(Dátum doručenia: 08.11.2004)
Notárska zápisnica č. N 165/2004, Nz 49954/2004
(Dátum doručenia: 10.06.2004)
Dodatok k stanovám
(Dátum doručenia: 04.08.2003)
Notárska zápisnica č. N 372/2003, Nz 116660/2003
(Dátum doručenia: 09.12.2003)
Notárska zápisnica č. N 231/2003, Nz 66515/2003
(Dátum doručenia: 04.08.2003)
Podpisový vzor - R. Verner
(Dátum doručenia: 04.08.2003)
Rozhodnutie Úradu pre finančný trh č. GRUFT-016/2004/POIS
(Dátum doručenia: 03.06.2004)
Dodatok ku stanovám
(Dátum doručenia: 16.12.2002)
Stanovy
(Dátum doručenia: 16.12.2002)
Notárska zápisnica č. N 329/02, Nz 328/02
(Dátum doručenia: 16.12.2002)
Notárska zápisnica č. N 44/2003, Nz 22885/2003
(Dátum doručenia: 27.03.2003)
Podpisový vzor - RNDr. P. Talán, Ing. J. Koma, Ing. P. Fiala, Ing. V. Hrabovský, Ing. G. Angušová, Ing. R. Dadulák, Ing. J. Mucha, Ing. I. Hradovský, RNDr. A. Talánová
(Dátum doručenia: 04.04.2005)
Dodatok k stanovám
(Dátum doručenia: 25.04.2005)
Notárska zápisnica č. N 56/05, Nz 12544/05, NCRls 12389/05
(Dátum doručenia: 25.04.2005)
Stanovy
(Dátum doručenia: 25.04.2005)
Výročná správa za rok 2004 - 1x
(Dátum doručenia: 04.07.2005)
Dodatok k stanovám
(Dátum doručenia: 01.12.2005)
Stanovy
(Dátum doručenia: 01.12.2005)
Notárska zápisnica č. N 72/2005, Nz 41831/2005, NCRls 41260/2005
(Dátum doručenia: 01.12.2005)
Notárska zápisnica č. N 114/2006, Nz 17195/2006, NCRls 17090/2006
(Dátum doručenia: 16.06.2006)
Účtovná závierka za rok 2005
(Dátum doručenia: 26.05.2006)
Notárska zápisnica č. N 278/2006, Nz 42561/2006, NCRls 42356/2006
(Dátum doručenia: 08.02.2007)
Účtovná závierka k 30.6.2006
(Dátum doručenia: 08.02.2007)
Výročná správa 2006
(Dátum doručenia: 20.06.2007)
Výročná správa 2007 so správou audítora
(Dátum doručenia: 22.07.2008)

Skapinec tam nie je, tak je nejaka listina v ramci obchodnopravneho vztahu medzi klientom a poistovnou nim podpisana pravne zavezna?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Na toho Skapinca bude potrebne napisat trestne oznamenie na prokuraturu za pripravu podvodu a na tych troch v predstavenstve tiez, ze tomu napomahali, kazdy v mieste svojho bydliska a nech setria, ved listiny mame co nam Skapinec posielal, kopie mozeme prilozit a nech sa prokuratura vyjadri ci je to pokus o podvod alebo nie, ked haji zakonnost v tomto demokratickom state, kde je problem dovolat sa pravdy a nakoniec musi spravodlivost vynasat europsky sud pre ludske prava. Kolko uz bolo takych rozsudkov voci SR?, myslim, ze vela.
Naposledy upravil jarecko : 14.03.09 at 08:00
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať