Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
potrebujem poradiť, ak som účtovala začínajúcich živnostníkov ktorý začali svoju živnosť v 2010, všetko mám ukončené a ak chcem začať účtovať nový rok dám kopia firmy alebo prechod na nasledujúce účtovné obdobie? skúšala som kopia firmy, ale nemám tam ani počiatočné stavy, ani adresy a zasa ak som dala prechod- mám počiatočné stavy v pd,ale ukazuje mi celý pd z 2010.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

slavka124 Pozri príspevok
potrebujem poradiť, ak som účtovala začínajúcich živnostníkov ktorý začali svoju živnosť v 2010, všetko mám ukončené a ak chcem začať účtovať nový rok dám kopia firmy alebo prechod na nasledujúce účtovné obdobie? skúšala som kopia firmy, ale nemám tam ani počiatočné stavy, ani adresy a zasa ak som dala prechod- mám počiatočné stavy v pd,ale ukazuje mi celý pd z 2010.
Dáš prechod na na nasled. učt. obdobie a potom v kopií firmy si daš funkcie/ ročný prevod. Pozri aj na stránke mrp otázku č. 375.
1 0
Asztalosová Asztalosová

Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

Pestovanie uhoriek
Dobry deň. Prosím poraďte ako mám v MRP zaúčtovať toto. Prečítala som už všetko možné, ale vôbec tomu nerozumiem.
Mám poklad.blok z maďarska, nákum dialničná známka. Ako to zaučtovať.
1. Nákup HUF v zmenárni dňom 8.2.2011, týmto dátum zaúčtujem aj príjem do pokladne. 211HUF/211Eur
2. Nákup dialničná známka, dňa 9.2.2011, 518/211HUF, akým kurzom zaúčtujem. S tým, s ktorým som HUF kúpila dňa 8.2. (metóda FIFO) alebo s kurzom z predchádzajúceho dňa ECB.
A ako tu vznikne prípadne kurzový rodziel.
Dakujem za odpoveď.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
spravila som ročný prevod, ale keď som pozrela počiatočné satvy a chcela ich zavrieť: vypisuje mi - sumy v strediskách nesúhlasia so sumou vo firme( pokl). čo som urobila zle? ináč záväzky, neuhr. fa, adresy mám v novom roku
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

slavka124 Pozri príspevok
spravila som ročný prevod, ale keď som pozrela počiatočné satvy a chcela ich zavrieť: vypisuje mi - sumy v strediskách nesúhlasia so sumou vo firme( pokl). čo som urobila zle? ináč záväzky, neuhr. fa, adresy mám v novom roku
Podla mna si neurobila zle nic, akurat ze pri niektorych dokladoch, ktore uctujes si zrejme nezadavala stredisko a preto zrejme ta chyba. Pokial viem, tak hodnoty na "strediskach" Ti po scitani maju sediet s hodnotami "cela firma"
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
si zlatá, ďakujem- lebo hľadám, hľadám ale chybu nikde nevidím
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
choď na ps, ak nepotrebuješ mať strediská, tak si preklikni PS na strediská, a tam ich vynuluj. Potom by sa Ti už nemala objavovať hláška.
4 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
lenkak môžem ťa poprosiť o vysvetlenie k ps: neviem čo to je.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

slavka124 Pozri príspevok
lenkak môžem ťa poprosiť o vysvetlenie k ps: neviem čo to je.
počiatočné stavy
6 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ale ja som ešte len v septembri2010 začala účtovať, vtedy bolo začatie živnosti. ďakujem lubaba,
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
a ešte mám otázku: ak dám ročný prevod môžem zaškrtnúť len zálohovať dáta pred prevodom, vytvoriť nové indexy pred prevodom a viem že sa nezaškrtáva do pohľadávok a záväzkov zahrnúť aj predfaktúry. prečo sa mi nedajú zaškrtnúť obidve zrušiť.....? ďakujem za trpezlivosť
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ludia tak ma potesilo, ze MRP konecne doplnilo funkciu ocislovanie a precislovanie pokladne - krasne to doplni aj do knihy zavazkov a pohladavok a vsade kam treba aby to tahalo. :-). To nam usetri dost casu.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Nevie mi niekto poradiť.....program MRP JÚ....časť daň z príjmu FO. Nezaráta mi tam daňový bonus, aj keď mám meno a priezvisko dieťaťa vyplnené, taktiež počet mesuacov.
Je treba niekde niečo pridať....alebo to jednoducho neviem.
JU v MRP robím prvý rok.
Prosíííím.....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
jamis Pozri príspevok
Nevie mi niekto poradiť.....program MRP JÚ....časť daň z príjmu FO. Nezaráta mi tam daňový bonus, aj keď mám meno a priezvisko dieťaťa vyplnené, taktiež počet mesuacov.
Je treba niekde niečo pridať....alebo to jednoducho neviem.
JU v MRP robím prvý rok.
Prosíííím.....
pozrela som formulár, nie je tam modré políčko, t.j. keď mrp počíta automaticky, takže ručne treba vyplniť.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

nika.sum Pozri príspevok
Ano uz som to pochopila preto som to opravila v druhej casti prispevku. Len urcite sa najdu taki kt. to tam dali a budu sa cudovat preco je tam nieco navyse. Takze zaver, pohyby 14 a 35 neuctovat!!!!!
Mám menší problém. Robím JU v MRP a do výkazu o M a Z mi dáva do riadku 17 neuhradené faktúry + PD14, čo je sociálny fond, ale nie konečný stav účtu SF, keďže je vedený na zvláštnom účte v banke, ale len sumu, ktorú odviedla účtovná jednotka v priebehu roka 2010. Predtým som robila v inom programe a dávalo mi tam konečný stav účtu SF. Tak neviem, čo je správne.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

lenkak Pozri príspevok
pozrela som formulár, nie je tam modré políčko, t.j. keď mrp počíta automaticky, takže ručne treba vyplniť.
ručne som skúšala, ale nedá sa doplniť
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

jamis Pozri príspevok
Nevie mi niekto poradiť.....program MRP JÚ....časť daň z príjmu FO. Nezaráta mi tam daňový bonus, aj keď mám meno a priezvisko dieťaťa vyplnené, taktiež počet mesuacov.
Je treba niekde niečo pridať....alebo to jednoducho neviem.
JU v MRP robím prvý rok.
Prosíííím.....
Ahoj, teraz som si robila DP svoje v JU a do r. 92 som dala presnu sumu a pekne mi to potom nahodilo aj do ostatnych riadkov a odpocitalo ako treba. Urcite to ide rucne do r.92 nahodit. Niekde robite chybu. :-)
Naposledy upravil nika.sum : 13.02.11 at 10:11
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

mizu24 Pozri príspevok
Mám menší problém. Robím JU v MRP a do výkazu o M a Z mi dáva do riadku 17 neuhradené faktúry + PD14, čo je sociálny fond, ale nie konečný stav účtu SF, keďže je vedený na zvláštnom účte v banke, ale len sumu, ktorú odviedla účtovná jednotka v priebehu roka 2010. Predtým som robila v inom programe a dávalo mi tam konečný stav účtu SF. Tak neviem, čo je správne.
skus pozriet prispevok č.233, tu druhu cast OPRAVA
http://www.porada.sk/t85821-p24-uctovanie-v-mrp.html
1 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

nika.sum Pozri príspevok
skus pozriet prispevok č.233, tu druhu cast OPRAVA
http://www.porada.sk/t85821-p24-uctovanie-v-mrp.html
Ďakujem krásne, ja so to už prečítala, len som si myslela, že sa to nemôže týkať môjho prípadu, ale keď sa tak zamyslím je to veľmi dobré východisko. Ďakujem za radu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
jamis Pozri príspevok
ručne som skúšala, ale nedá sa doplniť
určite sa dá, poprípade skús F4, ak je náhodou bunka uzamknutá, takto sa otvorí a už sa musí dať dopísať suma.
Súhlasím s nika.sum. Malo by to ísť v pohode.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať