Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
JANULA999 Pozri príspevok
A nejde mi to a nejde.
V súvahe to ukazuje či chcem údaje z minulého obdobia, ale vo výkaze to nieje tak neviem ako to tam dostať. prosííííím
keď si robila prechod roka, nastavila si si číslo firmy - resp. prepojenie s firmou? Ak nie, preto sa Ti nezobrazia data za predch. rok.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Ale keď si dám výstup súvahy tak mi to ukáže predchádzajúce. A dá sa to nejako urobiť?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
súvaha sa zobrazí, predsa z ps, ale VZaS nie, tam sú pohyby iba za aktuálny rok. Iba ručne dopíšeš ak si nemala prepojenie.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

V MRP mi doporucilo toto, pekne mi to funguje, mam vyplnene aj minule obdobie v suvahe aj vo vykaze ziskov a strat.

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=373
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
adinka55 Pozri príspevok
V MRP mi doporucilo toto, pekne mi to funguje, mam vyplnene aj minule obdobie v suvahe aj vo vykaze ziskov a strat.

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=373
áno,
to je to spomínané prepojenie.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
dobré ráno, potrebovala by som poradiť ohľadom nákupu tovaru: v peňažnom denníku mám nákup tovaru za 5000€, inventúrou ostalo tovaru za 300€ - tých 300€ napíšem do výkazu o majetku a záväzkov tovar06, ale mám otázku ohľadne o výkaze o príjmoch a výdavkoch. v peňažnom denníku musím urobiť zápis s id dokladom -4700€, alebo sa v týchto výkazoch udáva 5000€?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

slavka124 Pozri príspevok
dobré ráno, potrebovala by som poradiť ohľadom nákupu tovaru: v peňažnom denníku mám nákup tovaru za 5000€, inventúrou ostalo tovaru za 300€ - tých 300€ napíšem do výkazu o majetku a záväzkov tovar06, ale mám otázku ohľadne o výkaze o príjmoch a výdavkoch. v peňažnom denníku musím urobiť zápis s id dokladom -4700€, alebo sa v týchto výkazoch udáva 5000€?
Výkaz o príjmoch a výdavkoch ti musí sedieť na peňažný denník. Akú celkovú sumu máš v denníku za nákup tovaru, takú uvedieš vo výkaze o príjmoch a výdavkoch, v tvojom prípade 5000.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
veľmi pekne ďakujem, pekný deň
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
dovolím si ešte otázku, ak mám živnostníka ktorý podnikal len posledné dve mesiace 2010 - nakúpil tovar, ale nič z toho nepredal: z peňažného mi hodí do výkazu o pav sumu za ktorú nakúpil ten tovar a taktiež túto sumu musím uviesť aj vo výkaze o maz tovar06( zásoby)?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Nepredaný tovar máš v inventúre a objaví sa vo výkaze o maj. a záv.
1 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem za trpezlivosť, veľká vďaka - pekný deň
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

slavka124 Pozri príspevok
dobré ráno, potrebovala by som poradiť ohľadom nákupu tovaru: v peňažnom denníku mám nákup tovaru za 5000€, inventúrou ostalo tovaru za 300€ - tých 300€ napíšem do výkazu o majetku a záväzkov tovar06, ale mám otázku ohľadne o výkaze o príjmoch a výdavkoch. v peňažnom denníku musím urobiť zápis s id dokladom -4700€, alebo sa v týchto výkazoch udáva 5000€?
V JU je nakup tovaru VOZD, to sa vykaze vo vydavkoch, predany tovar sa ukaze v prijmoch. Vo vykaze o MaZ - zasoby tovar bude zostatok na sklade.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem za ochotu, pekný víkend
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
chcem sa spýtať, do knihy záväzkov odvody dávate s akým dátumom zaradenia - napr.: máj od 01.05. do 08.06. alebo (od posledného dňa v mesiaci) 31.05 do 08.06.?
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

slavka124 Pozri príspevok
chcem sa spýtať, do knihy záväzkov odvody dávate s akým dátumom zaradenia - napr.: máj od 01.05. do 08.06. alebo (od posledného dňa v mesiaci) 31.05 do 08.06.?
Vznik záväzku za máj - 31.5. splatnosť záväzku 8.6, potom úhradu záväzku kedy-tedy.atď. každý mesiac. Výšku záväzku vieš len ku koncu mesiaca, môže byť napr.PN a odvody sa krátia. Pekný večer.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
veľmi pekne ďakujem
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
mám otázku ohľadom banky: ak si szčo pošle z osobného účtu na podnikateľský nejakú sumu, ako sa to rieši účtovne? táto suma je pnzd a taktiež sa musí zaevidovať do záväzkov voči fyzickej osobe?
0 0
sova* sova*

sova* je offline (nepripojený) sova*

Existuje nejake riesenie pri prijatych fakturach MRP JU:
Zaevidujem prijatu fakturu, kde v texte uvediem zvlast nakup tovaru a nakup materialu. Nasledne idem uhradzat a opatovne musim vycislovat sumy za nakup tovaru a nakup materialu...resp. keby som mala ine polozky.
Nie je nejaka moznost prenosu textu aj so sumou zo zaevidovanej prijatej faktury?
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

sova* Pozri príspevok
Existuje nejake riesenie pri prijatych fakturach MRP JU:
Zaevidujem prijatu fakturu, kde v texte uvediem zvlast nakup tovaru a nakup materialu. Nasledne idem uhradzat a opatovne musim vycislovat sumy za nakup tovaru a nakup materialu...resp. keby som mala ine polozky.
Nie je nejaka moznost prenosu textu aj so sumou zo zaevidovanej prijatej faktury?
Da sa to preddefinovat v tzv. predkontaciach v texte pen.dennika .....
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Čaute.
V januári som dostal predfaktúru na tovar z Nemecka. Celú sumu účtovanú bez DPH som uhradil. Tovar nedodali jedným balíkom a dodaná faktúra bola len na časť uhradenej sumy. Zbytok dodajú neskôr / teda aspoň dúfam/ Do denníka som zúčtoval celú sumu uhradenú a DPH ako neovplyvňujúce DPH / kod 39/, lebo som ju neplatil. Ako mám teraz zaúčtovať DPH v MRP- jednoduché účtovníctvo aby sa mi na vstupe a aj na výstupe vynulovalo?
Díky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať