Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

noreno Pozri príspevok
Chcel by som sa spytat ako zauctujem a hlavne prepojim v MRP tieto kroky: vystavil som FA - ta bola zaplatena na hotovost (prijem do pokladne) - nasledne bola hotovost z pokladne vybrana a vlozena naucet(ako sparovat s bankovym vypisom) cele toto neviem ako to spravit uctovne ale hlavne aby mi aj tie zdroje v systeme sedeli
Úhradu fa musíš účtovať cez knihu faktúr. Výber a vklad pokladňa a účet páruješ cez priebežné položky - príjem a výdaj
0 0
monika.s monika.s

monika.s je offline (nepripojený) monika.s

Dan z príjmu nemám, dakujem pekne za odpoved.
0 0
noreno noreno

noreno je offline (nepripojený) noreno

Tamila Pozri príspevok
Úhradu fa musíš účtovať cez knihu faktúr. Výber a vklad pokladňa a účet páruješ cez priebežné položky - príjem a výdaj
prepac take polopatistickejsie potrebujem cize fakturu dam vo vydanych FA uhradit ako doklad dam vlozit pokladnicny doklad dam zaradit aj do pokladnicnej knihy a aj do uctovneho dennika tam to skoncilo prva operacia tym mam zaplatenu FA a peniaze mam v pokladni prijate a nasledne dam vystavyd vydavkovy doklad v pokladni a dam peniaze na ceste a potom do uctovneho dennik dam ten bankovy vypis ako peniaze na ceste a bankovy ucet? v tom mam chaos
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

noreno Pozri príspevok
prepac take polopatistickejsie potrebujem cize fakturu dam vo vydanych FA uhradit ako doklad dam vlozit pokladnicny doklad dam zaradit aj do pokladnicnej knihy a aj do uctovneho dennika tam to skoncilo prva operacia tym mam zaplatenu FA a peniaze mam v pokladni prijate a nasledne dam vystavyd vydavkovy doklad v pokladni a dam peniaze na ceste a potom do uctovneho dennik dam ten bankovy vypis ako peniaze na ceste a bankovy ucet? v tom mam chaos
Vyzerá to, že hovoríš o PÚ. V celku máš pravdu, len keď máš peniaze v pokladni, zaúčtuješ ich aj do účt. denníka, tak isto zaúštuješ aj výpis. Ja vynechávm pokladničnú knihu, účtujem pokladničné operácie priamo do dennníka.

vystavená fa 311/6.. vystavená v knihe fa, zaúčtovaná do účt.denníka
úhrada v hotovosti 211/311 účtovanie cez knihu fa
vklad hotovosti na účet 261/211
príjem na BÚ 221/261
0 0
noreno noreno

noreno je offline (nepripojený) noreno

Tamila Pozri príspevok
Vyzerá to, že hovoríš o PÚ. V celku máš pravdu, len keď máš peniaze v pokladni, zaúčtuješ ich aj do účt. denníka, tak isto zaúštuješ aj výpis. Ja vynechávm pokladničnú knihu, účtujem pokladničné operácie priamo do dennníka.

vystavená fa 311/6.. vystavená v knihe fa, zaúčtovaná do účt.denníka
úhrada v hotovosti 211/311 účtovanie cez knihu fa
vklad hotovosti na účet 261/211
príjem na BÚ 221/261

Dakujem velmi pekne za pomoc cize vpodstate mozem nechat pokladnicnu knihu tak a robit to len rovno cez uctovni dennik?
- cela tato operacia v uctovnom denniku by mala byt vpodstate kazde zvlast teda vystavena fa spolu s uhradou v hotovosti v jednom nasledne vklad hotovosti na ucet dalsia a zvlast potom prijem na BU
alebo tieto posledne dve veci maju byt v jednej operacii uctovneho dennika?
0 0
noreno noreno

noreno je offline (nepripojený) noreno

a este mam jednu otazku v pripade ze som importoval bankovy vypis za cely rok a mal som tam prevod do fondov tatrabanky a po pol roku som to vytiahol spat na ucet firmy tato transakcia ako ju zauctujem? nezaratava sa do obratu nie? a v pripade dotacie firmy z osobneho uctu na firemny? a v pripade poziciania ako konatel a spolocnik z firemneho uctu na sukromny a potom nasledne vratenie? Dakujem vopred
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

noreno Pozri príspevok
Dakujem velmi pekne za pomoc cize vpodstate mozem nechat pokladnicnu knihu tak a robit to len rovno cez uctovni dennik?
- cela tato operacia v uctovnom denniku by mala byt vpodstate kazde zvlast teda vystavena fa spolu s uhradou v hotovosti v jednom nasledne vklad hotovosti na ucet dalsia a zvlast potom prijem na BU
alebo tieto posledne dve veci maju byt v jednej operacii uctovneho dennika?
Všetky účtovné prípady sa účtujú na základe dokladu, vklad hotovosti z pokladne na účet účtuješ na základe výdavkového pokladničného dokladu a príjem na BÚ účtuješ na základe výpisu, takže je to každé zvášť.
3 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

počiatočný stav nahodený správne ...
keď urobím obratovú predvahu ... je tam iné číslo.
kde môže byť problém? je tam o 1500,-€ menej.
keď zadám takú sumu do denníku ... nič nenájde.
0 0
duneha duneha

duneha je offline (nepripojený) duneha

Ahojte, viete mi prosím poradiť, prečo mi pri výstupe Súvaha stále dáva tlačivo z roku 2008?
Mám najnovšiu verziu programu MRP.

Ďakujem
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

Vo výstupoch účt.denníka je nižšie možnosť Výkazy od 2011, tam si treba vybrať. Pekný večer a príjemnú prácu všetkým.
0 0
duneha duneha

duneha je offline (nepripojený) duneha

Diki moc
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Dobrý deň.
Dlho to tu hľadám, ale nič som nenašla a to dobre viem, že som to niekde na porade videla.
Prosím vedel by mi niekto poradiť ako prečíslovať v PU celý účtovný denník. Nakoľko mi buchol PC a stratili sa mi celý rok, musela som všetko nahadzovať znova, ale nahadzovala som to chaoticky. Takže teraz v tom mám miš-maš. Účtujem v programe MRP-vizuál

Ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Účtovný denník - funkcie - dole je prečíslovanie skupín zápisov a prečíslovanie zápisov
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať