Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Najlepšie bude ak si zavoláš do MRP. Tiež som chcela preniesť JU z DOS do WIN a to čo som sa dočítala na stránkach porady aj na stránkach MRP tak z týchto odpovedí som to nedokázala preniesť , preto som volala do MRP , kde mi jeden ochotný pán všetko postupne nadiktoval čo mám robiť a podarilo sa.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som si preniesla data z Doss verzie - demo, tam si dala zálohované data a tak preklopila. Ale bolo dosť chýb po prechode. Už je tomu pár rokov, možno to už vylepšili.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja sa priznam, ze som tiez nieco take robila este pred cca 6-7 rokmi, ale za ten svet si nepamatam ako som to robila. Zavolam do MRP a uvidim. Dakujem Vam vsetkym.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Ahojte, chcem trochu poradiť, z MRP mám 8 rokov JU-Win, ktorý si aktualizujem, som s ním spokojná. Od nového roka prechádzam na podvojné účtovníctvo, mám trochu obavy, ako to zvládnem. Momentálne mám dilemu, či mám zostať pri MRP, alebo skúsiť iný program. som zo Žiliny, tam je aj pobočka MRP, takže nemusím isť na školenie do Brezna, ako kedysi. U iných softwerov som si všimla, že napríklad majú podrobné inštrukcie pri prechode z JÚ do PÚ. je také niečo aj v MRP, pretože som to nenašla. Máte s tým skúsenosti, robili ste už tento prechod? Ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Robím v MRP JÚ, PÚ aj mzdy a som s ním veľmi spokojná. Nebola som nikdy ani na školení, je to zrozumiteľný program. Ak ovládaš MRP JÚ, zvládneš aj MRP PÚ. A v žilinskej pobočke sú veľmi ochotní aj telefonicky poradiť. Neviem si predstaviť, že by sa dali údaje exportovať z jÚ do PÚ, ale môžeš tam zavolať. Kukni aj sem: http://www.porada.sk/t187414-prechod...-podvojne.html
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Robím PÚ, Mzdy a Majetok. Myslím si, že počiatočné stavy do Denníka budeš musieť zadávať ručne na príslušné účty, cez funkciu Počiatočné stavy. Podľa uzávierky roku v JÚ určíš, ktorý zostatok na ktorý účet pôjde. Mám za sebou ručný prechod z iného softu do MRP a nebola to až taká zložitá práca. Predpokladám, že faktúry a záväzky/pohľadávky by sa mohli exportovať z Knihy Faktúr a záväzkov v JÚ do PÚ, cez funkciu Export/Import.Taktiež aj sklad, ak ho vedieš. Ja mám skúsenosti z MRP Brezno a Košice a chválim ich. A MRP považujem za najjednoduchší program z hľadiska užívateľa. Stačí vedieť účtovať, netreba zložito rozmýšľať nad obsluhou programu.
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
niečo sa podarí exportovať, ale nie všetko, adresy, faktúry, sklady, to pôjde, ps sa dajú nastaviť, a takisto aj archívne zápisy. A neviem prečo by si nezvládla, bude to len ďalšia skúsenosť pre Teba, ber to ako novú výzvu, ktorej sa treba postaviť. Držím palce, ja by som soft nemenila.
6 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, neviem tu nikde najst a mam pocit, ze som o tom nedavno citala. Mam prebrat jednu firmu po prvom kvartaly (platitel DPH). Predchadzajuca uctovnicka robila na MS DOS MRP (PU) a ja mam WIN, neviem ci sa da urobit nejako prevod dat z DOS do WIN. Citala som na strankach MRP, ale to boli starsie otazky, ze musia byt vraj oba programy aktivne neda sa to urobit zo zalohy. Chcem zavolat do MRP ci nieco take nevedia spravit, ak budem mat zalohovane data. Nemate s tym niekto skusenost?
Ahojky, takze som sa dovolala do MRP, su ochotní mi to spravit, tak ze si prinesiem zalohovane data z DOS a preklopia mi to do Win. Nakolko som z BA, tak nemam problem tam ist osobne. Inak by mi to pomohli aj telefonicky. Ale pre mna to bude jednoduchsie osobne a nemusim riesit instalaciu DOS do svojho PC. Dufam, ze si nezapytaju za to velmi vela. Ale ked si predstavim kolko roboty tym usetria.
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Dobrý deň , môžem poprosiť niekoho , kto ešte účtuje v MRP-JU DOS , aby sa pozrel na to či som správne zaúčtovala nasledovné údaje :

Do prevádzkovej réžii som zaúčtovala :elektricku energiu, telefóny, poplatky banke, nákup PHM, povinné zmluvné poistenie motorového vozidla, komunálny odpad, a daň z motorových vozidiel


do ostatných neodčítateľných výdajov som zaúčtovala : osobnú spotrebu, vlastnú daňovú povinnsť-DPH,

do ostatných nezdaniteľných príjmov som zaúčtovala : kreditné úroky z banky-zdanené u zdroja zrážkou

A ešte by som sa chcela opýtať , ako mám postupovať pri účtovaní vráteného dobropisu v hotovosti ,aby mi tento dobropis vpísalo aj do nového tlačivá daňového priznania k DPH.
ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

jb0863 Pozri príspevok
Dobrý deň , môžem poprosiť niekoho , kto ešte účtuje v MRP-JU DOS , aby sa pozrel na to či som správne zaúčtovala nasledovné údaje :

Do prevádzkovej réžii som zaúčtovala :elektricku energiu, telefóny, poplatky banke, nákup PHM, povinné zmluvné poistenie motorového vozidla, komunálny odpad, a daň z motorových vozidiel


do ostatných neodčítateľných výdajov som zaúčtovala : osobnú spotrebu, vlastnú daňovú povinnsť-DPH,

do ostatných nezdaniteľných príjmov som zaúčtovala : kreditné úroky z banky-zdanené u zdroja zrážkou

A ešte by som sa chcela opýtať , ako mám postupovať pri účtovaní vráteného dobropisu v hotovosti ,aby mi tento dobropis vpísalo aj do nového tlačivá daňového priznania k DPH.
ďakujem
Neuctujem v DOS, ale toto je rovnake: PHM by som dala do materialu, danova povinnost DPH - WIN ma na to zvlast kod na DPH (3x) a mam pocit, ze aj DOS, tak ako je kod na uhradu dane z prijmu. Osobna spotreba je na to tiez zvlast kod (34)
Ohladne dobropisu - ja ho davam do knihy prijatych faktur s minusovou hodnotou (popripade knihy ostatnych zavazdkov) s tym ze vo WIN sa oznaci priamo v doklade, ze ide o dobropis.
Dufam, ze si to zle nepamatam, ale zda sa mi ze v DOS boli tie kody totozne s WIN, ak nie tak sa ospravedlnujem, ale uz v DOS nerobim 6-7 rokov.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Ahojte,
začínam v MRP podvojné účtovníctvo, vznik novej.s.r.o. Ako je to ošetrené so súvahovými účtami? Mám to nejako zadať, keď počiatky sú 0?
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Ja neviem,ale nenašla som to????
0 0
abm abm

abm je offline (nepripojený) abm

Ako môže byť nula? Základné imanie a pokladňa minimálne 5000,- eur. Ja som to dala do počiatočných stavov a vytlačila som počiatočný účet súvahový. Neviem či je to dobré alebo treba vytvoriť celú otváraciu súvahu.
0 0
Rozi23 Rozi23

Rozi23 je offline (nepripojený) Rozi23

Ahoj,
zaúčtovala som k dátumu vzniku vklady spoločníkov a zriaďovacie náklady. Potom som si vytlačila otváraciu súvahu k dátumu vzniku. To boli moje počiatočné stavy.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Základné imanie a zriaďovacie výdavky som účtovala v účtovnom denníku:
353/411 5000
378/353 5000
211/378 5000.


kolky
537/379
379/211

Ešte kam to mám zadať????????????
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Prosím???????????
0 0
Rozi23 Rozi23

Rozi23 je offline (nepripojený) Rozi23

Už nikam. Len kolky by som účtovala na 538/211, ale ja to mám v smernici, že ich účtujem priamo do nákladov.

Alebo potom:
538/213
213/211

Keď nemáš žiadne iné náklady (čo asi nemáš), tak už len vytlačiť otváraciu súvahu.
1 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Nemám otváraciu súvahu a už som naúčtovala všetko za rok 2011? Počiatočné stavy mám tiež nahodiť?????????? ktoré??


Mám verziu programu 6,60 - keď si dám poslednú urobí to aj poznámky k uzávierke????
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ak je to nová spoločnosť, nemáš žiadnu otváraciu súvahu... nenahadzuješ počiatočné stavy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať