Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

slavka124 Pozri príspevok
monika, ako to myslíš- ja mám znalosť takú že aj keď je marodka príjmy musia byť pozd ale výdavky ako vozd sa nesmú dávať: či tá informácia je čistý blud? no super...
Čistý blud.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

absolútne čistý blud
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
jasné ďakujem, už som si to aj prezistila- ten klient preto mi nechcel dať svoje výdavky počas svojej marodky, lebo predchádzajúca účtovníčka mu to tak podala. pravdu povediac som sa s tým stretla po prvý krát- nikdy som neriešila či dotyčný szčo je na marodke alebo nie. stále som si pokojne účtovala. takže vám veľmi pekne ´dakujem, tá porada je super
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
monika, dav- veľmi pekne ďakujem ešte raz
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

slavka124 Pozri príspevok
jasné ďakujem, už som si to aj prezistila- ten klient preto mi nechcel dať svoje výdavky počas svojej marodky, lebo predchádzajúca účtovníčka mu to tak podala. pravdu povediac som sa s tým stretla po prvý krát- nikdy som neriešila či dotyčný szčo je na marodke alebo nie. stále som si pokojne účtovala. takže vám veľmi pekne ´dakujem, tá porada je super
Slavka.....
ak szčo je na PN, neznamená, že ak si zaplatí poistné, nájomné, či mzdy zamestnancov nie sú jeho VOZD????? čistý blud......
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

prosím Vás ako sa dostanem ku hláseniu za rok 2012? mám správne informácie a podáva sa do konca apríla a nie do konca marca?
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

hlásenie za rok 2012 sa podáva do 30.4. V MRP ešte nie je možné ho vytvoriť. Ani v e-daniach ešte nie je sprístupnený.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

áno to mi je jasné že tam ešte nie je ale ako sa k nemu dostanem keď tam bude? ďakujem
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

anithocka Pozri príspevok
áno to mi je jasné že tam ešte nie je ale ako sa k nemu dostanem keď tam bude? ďakujem
Bude v ponuke Výpočet- Dane.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
má už niekto v mrp daň z príjmu 2012?
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
chcem sa opýtať, ak mal niekto v záväzkoch platby odvodov do zp v r.2011 a neuhradil ich v dp2011 mal záväzok voči zp. v 2012 klientovi prišlo rozhodnutie, že je zťp a preto je od odvodov oslobodený. môžem tieto záväzky 2011 zaúčtovať id nep vnzd- ostatné neodčítateľné náklady aby mu nefigurovali zasa ako záväzok?
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

slavka124 Pozri príspevok
chcem sa opýtať, ak mal niekto v záväzkoch platby odvodov do zp v r.2011 a neuhradil ich v dp2011 mal záväzok voči zp. v 2012 klientovi prišlo rozhodnutie, že je zťp a preto je od odvodov oslobodený. môžem tieto záväzky 2011 zaúčtovať id nep vnzd- ostatné neodčítateľné náklady aby mu nefigurovali zasa ako záväzok?
ako tým, že je ZŤP už nemá odvody? možno preddavky
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
nie, vraj je oslobodený pretože má nad 70% postihu. na poisťovni mu povedali že žiadne pozdlžnosti nemá a už nič uhrádzať nemusí. povedala som mu nech pýta nejaký papier, tak mi doniesol len rozhodnutie ( takže za r. 2012 už mu nedávam odvody do zp ako záväzky)
teraz čítam: rzzp2011 ešte mu vyšiel aj preplatok 17,48€ a oznamujú mu, že od 01.01.13- 31.12.13 je povinný platiť preddavky na poistné v sume 0€.
mne ide len o zaúčtovanie tých záväzkov za r2011 či to môžem zaúčtovať ako som písala.
nikto sa s niečím takým nestretol?
Naposledy upravil slavka124 : 12.02.13 at 11:39
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

potrebovala by som radu, dá sa v programe MRP vytlačiť na jeden papier všetky danové povinnosti a nadmerné odpočty DPH??? potrebovala by som to na jeden papier, nič som nenašla, len vo funkciách priznanie dph, tam to mám rozpísané, alen nedá sa tam tlačiť.....
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
už sú daňové priznania fo 2012
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

martina0203 Pozri príspevok
potrebovala by som radu, dá sa v programe MRP vytlačiť na jeden papier všetky danové povinnosti a nadmerné odpočty DPH??? potrebovala by som to na jeden papier, nič som nenašla, len vo funkciách priznanie dph, tam to mám rozpísané, alen nedá sa tam tlačiť.....
V PU Hlavná kniha- vybrať účty- vytlačiť
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

slavka124 Pozri príspevok
už sú daňové priznania fo 2012
na case, ale volala som kedy budu pre PO a pracuju na tom, ale datum mi nevedia povedat. Nechapem preco to moze stihnut iny dodavatel softweru a oni nie. A co potom mame robit my. Zase len prepisovat do eDane....
0 0
kovanka kovanka

kovanka je offline (nepripojený) kovanka

dobry den, zacinam pracovat s MRP PU, firma je platcom DPH, neviem ako a kde zauctovat PPD a VPD, ci to mam robit cez pokladnicku knihu alebo len priamo do dennika, faktury som zvladla, a este mam aj elektronicke vypisy z BU a tiez neviem ako to uctovat. su to zakladne otazky ale som zaciatocnik tak za kazdu radu vopred pekne dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kovanka Pozri príspevok
dobry den, zacinam pracovat s MRP PU, firma je platcom DPH, neviem ako a kde zauctovat PPD a VPD, ci to mam robit cez pokladnicku knihu alebo len priamo do dennika, faktury som zvladla, a este mam aj elektronicke vypisy z BU a tiez neviem ako to uctovat. su to zakladne otazky ale som zaciatocnik tak za kazdu radu vopred pekne dakujem
Ja uctujem VPD a PPD priamo do dennika.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, nemate problem s vypisovanim formulara DP B? Stalo sa mi totiz ze mi neprepocitalo po oprave sumu (2%) z dane a tiez mi na potvrdeni dalo nejake dive sumy do riadku danova povinnost, dan na uhradu hoci mal dotycny preplatok a v danych riadkoch nebolo nic napisane, takze nechapem odkial to tahalo. Mali ste aj vy ten problem? Musim skusit pozriet ci nemaju novy upgrade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať