Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa opýtať ako je to podľa vás účtovne správne: ak mám na jednom bločku aj položky ktoré nemôžem dať ako výdavok- spočítam len tie položky, ktoré súvisia s podnikaním a zaúčtujem ako výdavok alebo tie čo súvisia s podnikaním zaúčtujem ako vozd atie čo nesúvisia zaúčtujem ako vnzd aby suma sedela na bločku? podľa mňa je tá druhá alternatíva správna. čo vy na to? ďakujem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

(b) je správne
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem žabinka, pekný deň
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu, či to mám správne, alebo nie. 2 x zaplatené odvody do SP. Prvý krát výdavky 23 - mzdy, a druhý krát 39 - ostatné neodčítateľné náklady ako mylná platba a následne príjem mylnej platby zo SP na BU - 19 - ostatné nezdaniteľné príjmy? ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

andrejka a Pozri príspevok
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu, či to mám správne, alebo nie. 2 x zaplatené odvody do SP. Prvý krát výdavky 23 - mzdy, a druhý krát 39 - ostatné neodčítateľné náklady ako mylná platba a následne príjem mylnej platby zo SP na BU - 19 - ostatné nezdaniteľné príjmy? ďakujem.
áno
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

Ďakujem
0 0
Siporka Siporka

Siporka je offline (nepripojený) Siporka

andrejka a Pozri príspevok
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o radu, či to mám správne, alebo nie. 2 x zaplatené odvody do SP. Prvý krát výdavky 23 - mzdy, a druhý krát 39 - ostatné neodčítateľné náklady ako mylná platba a následne príjem mylnej platby zo SP na BU - 19 - ostatné nezdaniteľné príjmy? ďakujem.
Odvody do SP nie je pohyb 24?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Odvody za zamestnanca sa účtujú do mzdy a za zamestnávateľa do fondov - pohyb 24.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa spýtať ohľadom kladných úrokov na bankových výpisoch- ak nie je pod nimi zrazená daň tak pohyb 9 a ak tak zrazená daň je tak pohyb 11? ďakujem
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

Mám takúto pomôcku z knihy, hádam pomôže...

Úroky z peňažných prostriedkov uložených na bežných účtoch v bankách, ktoré sa využívajú v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti, sú v zmysle § 6 ods. 5 zákona o dani z príjmov príjmom z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti a účtuje sa o nich ako o príjmoch zahrňovaných do základu dane v členení ostatný príjem. Takýto spôsob účtovania sa uplatní v prípade, ak banka z úroku nevyberie daň zrážkou. Ak banka v súlade s § 43 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov z úroku vyberie, resp. zrazí daň, príjem z úroku sa v zmysle § 17 ods. 3 písm. a) do základu dane nezahŕňa a účtuje sa o ňom ako o príjme nezahrňovanom do základu dane.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem, takže tak ako som písala- pekný deň
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

slavka124 Pozri príspevok
ďakujem, takže tak ako som písala- pekný deň
Nie, riadiš sa zákonom o dani z príjmov: úroky v banke a ich zdanenie sú vysporiadané iným spôsobom. Nie sú predmetom dane z príjmov z podnikateľskej činnosti, a zrazená daň sa neodpočítava od celkovej daňovej povinnosti podnikateľa. Aj úroky aj daň z nich, idú ako nedaňové príjmy/výdavky resp. náklady/výnosy.

http://www.porada.sk/t199411-zakon-o...2012-a.html#43
2 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, viete mi poradiť či sa dá v MRPčku vytlačiť formulár E101 do sociálnej poisťovne na prácu mimo SR v rámci EÚ?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

PROSÍM poradíte...dá sa vytlačíť formulár E 101 a ako si nahodiť do MRP to že boli zamestnanci v zahraničí? klasicky si spravím dochádzku, vypočítam stravné,...a to je všetko?
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa opýtať- ak mám v záväzkoch osobný vklad do podnikania sumu 4000€ a dotyčný skončil so živnosťou- ako to mám vykompenzovať aby som to v záväzkoch nemala? alebo nevadí, ak ten záväzok bude v prehľadoch? v pokladni nieje dostatok financií na jeho vyrovnanie.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
nikto nebude taký dobrý mi poradiť?
0 0
leonardík leonardík

leonardík je offline (nepripojený) leonardík

tak ho nemáš ako vyrovnať, ostane ti v prehlade. iba ak by ti vyšiel zisk tak by si ho mohla vyrovnať zo zisku. podla mna :-)
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
takže pri ukončení živnosti stačí len vyrovnať pokladňu a banku ak zruší účet a viac nič?
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa opýtať na vyhlásenie na zdanenie príjmov- má ho zamestnankyňa podpísané na začiatku roka, ale teraz sa vydala- je potrebné vypísať nové vyhlásenie s novými údajmi a s dátumom nového občianského preukazu alebo sa len do starého dopisujú údaje?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

slavka124 Pozri príspevok
ahojte, chcem sa opýtať na vyhlásenie na zdanenie príjmov- má ho zamestnankyňa podpísané na začiatku roka, ale teraz sa vydala- je potrebné vypísať nové vyhlásenie s novými údajmi a s dátumom nového občianského preukazu alebo sa len do starého dopisujú údaje?
urobte iba zmenu v starom vyhlásení.......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať