Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
3 dni A ZAROVEN 10 rokov.

ak vyhras sud tak mozes pokojne cakat 10 rokov kym to das exekutorovi (ak to dlznik nesplni dobrovolne)

inym slovom, rozsudok je 10 rokov vykonatelny,(po 10 rokoch si nemozes uplatnit narok z rozsudku) ale za predpokladu, ze ho nezrusi iny sud.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ali76!

To len na rozptylenie, pocuvaj dobre toho Honzu a pochopis. Tak nejak mi pripada vecna debata s panom ,,hovorcom,,.
Naposledy upravil jarecko : 25.08.09 at 20:38
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

inak, ked sme uz pri hovorcovi, ten kona ako pr. zastupca RL vo veci hr zaloby na OS TN.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

harleydavidson Pozri príspevok
inak, ked sme uz pri hovorcovi, ten kona ako pr. zastupca RL vo veci hr zaloby na OS TN.
ako to myslíš?
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

harleydavidson Pozri príspevok
inak, ked sme uz pri hovorcovi, ten kona ako pr. zastupca RL vo veci hr zaloby na OS TN.
myslíš Herr Drgonec? či náš vitamín
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

herr Drgonec substitucne splnomocnil hovocu RL Hitku
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
3 dni A ZAROVEN 10 rokov.

ak vyhras sud tak mozes pokojne cakat 10 rokov kym to das exekutorovi (ak to dlznik nesplni dobrovolne)
Tak že tebe nestačilo: a čo toto:
Pôvodca textu príspevku: vitamin_r
nie, uplne im staci dat na exekuciu tych ktorym uz prisli rozsudky minuly tyzden. psychologicky efekt.

a neverim tomu ze poistovne, ktore sa sudia prakticky non-stop a vymahaju stovky veci naraz nepoznaju exekutorov ktori budu rychlo konat ak treba.

Asi už netreba

alebo toto:
Pôvodca textu príspevku: vitamin_r
uplne si ma prekukol. ty a jarecko ste uplne rozdrvili moje argumenty. exekutor si da pol roka pohov a ked sa spamata tak sud aj bez navrhu zastavi exekuciu z dovodu ze je v rozpore s dobrymi mravmi. a dovtedy aj rozhodne okresny sud v trencine ktory vam da vo vsetkom za pravdu a aj rovno zrusi nie len rozsudok rozhodcovskeho sudu ale aj cely rozhodcovsky sud.

Prečo si to písal?
Mám pokračovať ešte ďalej?
Toto sú tie tvoje informácie, ktoré podsúvaš, ako sa ti to hodí.
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

vitamin_r Pozri príspevok
vecna debata:
1. A. sa pomylila ked povedala ze zalobu treba poslat na sud v mieste bydliska
2. A. sa pravdepodobne pomylila ked napisali ze to je bez poplatku
3. A. napisala ze advokatku zdarma mate len v TN a teda v KE sa zastupujete sami
4. hydalgo tvrdil ze vdaka chybe v zalobe NEBUDU konania vsetky spojene do jedneho
5. A. neporadilo co robit ked pride lubostny list od exekutora

vecna debata.
1.nie je to moc podstatne

2.bohužial tu maš možno pravdu (nechcem nikoho strašit ,ale možno že ten poplatok bude treba zaplatit) radšej sa na to pripravte ,ale ak uspejeme v KE polatok by sa nam mal vratit

3.Ak sa spoja žaloby v KE budeme tam mat právne zastupenie s AUS (ale ak sa to nespoji vidim v tom problem ) -môj nazor

4.čo tvrdi hydalgo tak s toho ma hlava nebolí či sa žaloby spoja ,alebo nie o tom rozhodne sudca na OS v KE

5.podá sa námietka v tom nevidim problém (problém nastane ked náhodou v KE neuspejeme)
0 0
NynoS NynoS

NynoS je offline (nepripojený) NynoS

Poprosím Vás o radu.Čítam to tu už dlho ale teraz budem stáť pred otázkou v tom či mám zaplatiť poistne lebo termín mám raz ročne a to bude koncom októbra, nedal som tam toľko veľa peňazí ako možno niekto iný a platím to asi 6 rokov ale predsa mam zaplatiť ďalší rok alebo sa na to vykašlať?
Poprosím niekoho o radu ale bez urážky nie vita... a pod. ale niekoho kto je v podobnej situácii.
Ďakujem
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
a namietky su spoplatnene.

b) Za konanie súdu o námietkach proti exekúcii vykonávanej podľa zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov 6 % z vymáhaného nároku, najmenej 66 eur, najviac 16 596, 50 eura
A čo si tým chcel povedať?
veď to už vieme, že u teba je " všetko spoplatnené "
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

vitamin_r Pozri príspevok
a namietky su spoplatnene.

b) Za konanie súdu o námietkach proti exekúcii vykonávanej podľa zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov 6 % z vymáhaného nároku, najmenej 66 eur, najviac 16 596, 50 eura
71/1992 Zb.
Zákon o súdnych poplatkoch

§ 4 Oslobodenie od poplatku
-d) výkonu rozhodnutí a exekúcie na vymáhanie pohľadávok zo súdnych a notárskych poplatkov, z peňažných trestov, pokút a trov konania vymáhaných štátom,
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

vitamin_r Pozri príspevok
nestrapnuj sa. radsej poradte NynoS tu http://www.porada.sk/1134493-post3871.html
Však ma doplň ke´d sa strapńujem alebo si to zle vysvetĺujem.
0 0
15janka12 15janka12

15janka12 je offline (nepripojený) 15janka12

harleydavidson, poslala som Vám e-mail
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
a namietky su spoplatnene.

b) Za konanie súdu o námietkach proti exekúcii vykonávanej podľa zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 233/1995 Z. z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti (Exekučný poriadok) a o zmene a doplnení ďalších zákonov 6 % z vymáhaného nároku, najmenej 66 eur, najviac 16 596, 50 eura

ked uz pises, tak pis kompletne, zase sem davaas info vytrhnute z kontextu.

k tym polatkom: to neplati, ak sa namietke proti ex vyhovie. a ziadost o odklad exekucie je bez poplatku.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

15janka12 Pozri príspevok
harleydavidson, poslala som Vám e-mail

dostal som ho, dakujem, nasledne som vam odpovedal
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

NynoS Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu.Čítam to tu už dlho ale teraz budem stáť pred otázkou v tom či mám zaplatiť poistne lebo termín mám raz ročne a to bude koncom októbra, nedal som tam toľko veľa peňazí ako možno niekto iný a platím to asi 6 rokov ale predsa mam zaplatiť ďalší rok alebo sa na to vykašlať?
Poprosím niekoho o radu ale bez urážky nie vita... a pod. ale niekoho kto je v podobnej situácii.
Ďakujem

ak nezaplatite, pravdepodobne vam redukuju PZ, v nahorsom pripade zrusia PZ za nedodrzanie podmienok, bez naroku na odk. hodnotu. Na vasom mieste by som to zaplatil, nech sa nemaju coho chytiť.
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

Vitamín. a čo tak
§ 56
Odklad exekúcie
(3) Súd môže na návrh povinného povoliť odklad exekúcie aj vtedy, ak bolo cudzie rozhodnutie v štáte, v ktorom bolo vydané, napadnuté opravným prostriedkom, až do právoplatného rozhodnutia o opravnom prostriedku.

-a opravným prostriedok v tomto prípade žaloba na rozsudok AS.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
(1) Na návrh povinného môže súd (§ 45) povoliť odklad exekúcie, ak sa povinný bez svojej viny ocitol prechodne v takom postavení, že by neodkladná exekúcia mohla mať pre neho alebo pre príslušníkov jeho rodiny zvlášť nepriaznivé následky a oprávnený by nebol odkladom exekúcie vážne poškodený. Odklad exekúcie môže súd povoliť iba na návrh povinného, ktorý je fyzickou osobou.

(2) Aj bez návrhu môže súd povoliť odklad exekúcie, ak možno očakávať, že exekúcia bude zastavená (§ 57).

§ 57


(1) Exekúciu súd zastaví, ak
a) sa začala a rozhodnutie sa dosiaľ nestalo vykonateľným,
b) rozhodnutie, ktoré je podkladom na vykonanie exekúcie, bolo po začatí exekúcie zrušené alebo sa stalo neúčinným,
c) zastavenie exekúcie navrhol ten, kto navrhol jej vykonanie,
d) exekúcia postihuje veci alebo práva, ktoré sú vylúčené z exekúcie alebo nepodliehajú exekúcii podľa tohto zákona alebo podľa osobitného zákona, 6b)
e) bolo právoplatne rozhodnuté, že exekúcia postihuje vec, na ktorú má niekto právo nepripúšťajúce exekúciu (§ 55),
f) po vydaní rozhodnutia zaniklo právo ním priznané,
g) exekúciu súd vyhlásil za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať,
h) majetok povinného nestačí ani na úhradu trov exekúcie,
i) oprávnený nezaplatí súdny poplatok za vydanie poverenia na vykonanie exekúcie,
j) pri exekúcii predajom zálohu zaniklo záložné právo a oprávnený bol záložným veriteľom.

ktore pismeno §57 sa ma podľa teba vzťahovať na vas?

a/b/f/g staci?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
poriadne citaj co pises.

pozn.: je 26 Augusta a AUS stale nezverejnilo rozhodnutie krajskeho sudu z 12 Augusta.

vies preco hydalgo nezverejni ostne casti uznesenia, kt sa menilo PO? lebo by si sa tam okrem ineho docital, ako sa RL neuspesne domahala okrem zrusenia PO aj celej hr zaloby z dvovodu, ze OS TN nie je kompetentny vo veci konat, nakolko uz kona AS. Myslim, ze ty si tu pisal, ze mozme cakat zrusenie zaloby na OS TN. NEPRESLO!!!
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

NynoS Pozri príspevok
Poprosím Vás o radu.Čítam to tu už dlho ale teraz budem stáť pred otázkou v tom či mám zaplatiť poistne lebo termín mám raz ročne a to bude koncom októbra, nedal som tam toľko veľa peňazí ako možno niekto iný a platím to asi 6 rokov ale predsa mam zaplatiť ďalší rok alebo sa na to vykašlať?
Poprosím niekoho o radu ale bez urážky nie vita... a pod. ale niekoho kto je v podobnej situácii.
Ďakujem
V prvom rade by som požiadala o vyčíslenie odkupnej hodnoty tejto poistky. Ak je nulová, ako v našich prípadoch, určite by som s touto poisťovňou rýchlo skončila. Nevieš čo si na Vás prichystá v budúcnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať