Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

na tie listy vyskúšaj lesk na listy,malo by to pomoct
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kristinagabi Pozri príspevok
Dakujem,tak pockam. Este mam problem,ze mi ten kvetny stvol tak krivo rastie. Bojim sa ho prichytit o palicku,ze ho zlomim,taky je hruby. Vidim,ze aj ty si zmenila smer jeho rastu,skusim aj ja.
ja som počkala kým bude dlhší a potom som dala paličku - vlastne tento týždeň, sú strašne krehké. už som si dva krát na jednej zlomila takže teraz čakám kým viac trčia. síce to čo som si zlomila bola len špička teda posledný článok on potom aj dorástol, ale rástol krivo a chcela som si prichytiť, aby nezavadzal a zlomila som si ho znovu, no proste na porážku - ale ponaučenie
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

infinityfx21 Pozri príspevok
Snáď to dobre popíšem:1-4-svokrina-pred a po,5 moje Xena,6 zábrana aby mi malý netrhal kvietky,7 stále kvitne od marca,8-10 korene,11-12 tá čo nepije vodu,13 mini nové korienky,14 mini list,nejde to zmyť asi flaky po postrekoch,15 rosička už kvitne,16 keramzitová.
na tie listy vyskúšaj lesk na listy, malo by to pomoct
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

kristinagabi Pozri príspevok
Dakujem,tak pockam. Este mam problem,ze mi ten kvetny stvol tak krivo rastie. Bojim sa ho prichytit o palicku,ze ho zlomim,taky je hruby. Vidim,ze aj ty si zmenila smer jeho rastu,skusim aj ja.
Ja to riešim tak, že orchidku otáčam, aby sa stvol ťahal za svetlom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Silvernola Pozri príspevok
Ja to riešim tak, že orchidku otáčam, aby sa stvol ťahal za svetlom.
aj to je riešenie ale iba v tom prípade, že je nato miesto, ale ja ich už mám tak "nasekané" na sebe-vedľa seba, že krútiť za svetlom sa môžem už len ja
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
heni, ale ked rozpustíš tyčinky vo vode tak to potom už môžeš hnojiť klasickým tekutým,či
Mozem, ale ide o to, ze ho mam 5 kg a citala som, ze je dobre, tak skusim. Ide najma o to, ze sa nemaju davat tycinky, ale rozpustit, aby to bolo rovnomerne a viac koncentrovane.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

kristinagabi Pozri príspevok
Dakujem,tak pockam. Este mam problem,ze mi ten kvetny stvol tak krivo rastie. Bojim sa ho prichytit o palicku,ze ho zlomim,taky je hruby. Vidim,ze aj ty si zmenila smer jeho rastu,skusim aj ja.
Ved ho staci prichytit az ked sa vyvinu puky, potom bude tensi a lahsie najdes to spravne miesto pre palicku.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

http://www.orchidshome.com/sk/ je to zaujimave treba kuknut
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

beba13 Pozri príspevok
..už by mohlo prestať já mám vody už na pol roka, už ju ani nechytám len vylievam
No ja som sa práve zobudila lebo dážď mi bičoval do okna. Pekne som vzala vedro a vonku ho dala pod strom. Dúfam postavila som ho dobre a vietor ho neprevráti. Odchytávať dážď na balkóne by asi nebol dobrý nápad. Som pod strechou ktovie aký sajrajt je na nej
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Uf vonku je tma. Hľadala som tie vedrá čo som umiestnila pod stromy. Vetrisko ich prevrátil tak som ich dala inam a poriadne podoprela. Za hodinku idem spraviť kuk znovu. Dúfam, že v nedeľu ráno všetci obyvatelia paneláku spinkajú. Inak sa tu o mne bude rozširovať, že na č.13 býva blázon. Hi ozaj bývam v bráne č.13
Naposledy upravil 2009 : 16.05.10 at 04:23
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Včera ráno som robila poriadky u rodičov v špajzy. Tento zázvor som kúpila v Bille v januári 2010. Ocino mal chrípku a vtedy ho chcel postrúhať s cibuľou. Ani neviem na čo si vymýšľal ten recept. Podstatné je, že bol v špajzy v mikroténovom sáčku na polici, Žiadna vlhkosť, špajza je oddelená od ostatných miestností nie je tam radiátor iba malé vetracie okienko. Vždy som pozerala aké zázraky robíte s umierajúcimi orchideami. Príroda je zázrak asi sama o sebe.
P.s. apropo chcem ho zasadiť. Do akej zeme? Kam ho umiestniť? Na slnko do tieňa? A ako sa dá využiť zázvor mimo jeho koreňa? Oto skúsim dať ešte do témy záhradky. Pre Vás je to ako podpora. Ak toto spraví koreň kúpený v obchodnej sieti určený iba na strúhanie tak príroda je jeden veľký zázrak

0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

troška do mlýna
orchidee 16.5.jpg  
orchidee (2).JPG  
Papuč 16.5..JPG  
Epidendrum 16.5..JPG  
Papuč 16.5.JPG  

1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

2009 Pozri príspevok
No ja som sa práve zobudila lebo dážď mi bičoval do okna. Pekne som vzala vedro a vonku ho dala pod strom. Dúfam postavila som ho dobre a vietor ho neprevráti. Odchytávať dážď na balkóne by asi nebol dobrý nápad. Som pod strechou ktovie aký sajrajt je na nej
Veru, zo strechy tecie vsetka spina, uz som aj ja sala hrniec do travy, snad ho nenavstivi nejaky psik.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

tara464 Pozri príspevok
http://www.orchidshome.com/sk/ je to zaujimave treba kuknut
Docitala som sa tam o potrebe kokocipsov pre niektore druhy, ale zatial som ich nikde nedostala, su to fakt rozdiely v stvole.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Docitala som sa tam o potrebe kokocipsov pre niektore druhy, ale zatial som ich nikde nedostala, su to fakt rozdiely v stvole.
heni v chovateľských potrebách, ale asi tiež nie v každých.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
ra.cermak Pozri príspevok
troška do mlýna
na tom stvrtom obrazku je tiez orchidea?velmi zvlastna.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

ra.cermak Pozri príspevok
troška do mlýna
Krasne novinky.
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

na tom čtvrtém obrázku je orch.Epidendrum
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ra.cermak Pozri príspevok
na tom čtvrtém obrázku je orch.Epidendrum
Epidendrum je rod, ma vela druhov, napr. aj moja Encyclia je epidendrum.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
heni v chovateľských potrebách, ale asi tiež nie v každých.
Dakujem, uz som hladala, zatial nemali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať