Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Kuracie prsia na karí (a kadejakom inom) korení a kokosovom mlieku, ryža, pestrofarebný zeleninový šalát "čo chladnička dala" - a dala dosť.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Zajtra robím brokolicovú krémovú polievku a buchty na pare plnené ovocím poliate čokoládou.
4 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ZEvina Pozri príspevok
A ja už viem aj, čo budeme mať na obed zajtra - práve som kúpila na Miletičke karfiól a nové zemiačiky.
U nás ako cez kopirák. Klasický vyprážaný, ....no, asi celkom klasika to nie je, ja vyprážam surový, malé ružičky, aby sa dobre prepiekli a aby som sa s takými drobnými nemusela babrať, v múke a v strúhanke obaľujem v sáčku, ide to raz-dva. Vyprážaný surový je oveľa chutnejší ako uvarený, odkedy som skúsila prvýkrát, varený nevyprážam. K tomu šalát z uhoriek, rajčín, redkvičiek a jarnej cibuľky.
Z hlúbikov a pár zemiakov bola polievka so smotanou a kôprom.
Naposledy upravil Marína : 24.05.11 at 08:30
10 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Marína, tak to som od Teba "obkukala" ten sáčkový postup! Je to super rýchle a nemám tak zabarané ruky. A hlúbiky tiež vždy použijem do polievky. A teším sa už na vlastné zemiačiky - tak za týždeň by už mali byť. Tie prvé dusím na mladej cibuľke a posypem petržlenovou vňaťou, k tomu uhorkový šalát - ani mäso k tomu nepotrebujem!
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Letná zeleninová polievka, kysnutý ovocný koláč
[kde sa vzali,
tam sa vzali,
pri polievke servítky stáli (ležali)]
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Žabinka Pozri príspevok
Na najbližšie dni po dlhšej dobe španielske kura, opekané zemiaky, polievka karfiolová.
a receptík na to mňamky tu už niekde máme? ak nie, tak poprosím.....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
[QUOTE=ZEvina;1749693]Marína, tak to som od Teba "obkukala" ten sáčkový postup! Je to super rýchle a nemám tak zabarané ruky.

ten sáčkový postup platí pre múku a strúhanku? múku chápem, no od vajíčka karfiol hodiť do sáčka so strúhankou nie je problematické?
prosím vysvetliť,lebo obaľovanie karfiolu neznášam......
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

nie je, vyskúšaj...napichni na vidličku už namočený karfiol vo vajíčku, šup s ním do sáčku so strúhankou, .. potriasť, strúhanka sa nachytá na mokré vajíčko...sáčok /nie ruky/ síce bude na konci procedúry ubabraný, ale veď už je len na vyhodenie ... aspoň ja to tak robím
1 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

včera som jedol u známych toto a bolo to fajn.No ale,sto ľudí sto chutí.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

[QUOTE=hnedoočka;1750161]
ZEvina Pozri príspevok
Marína, tak to som od Teba "obkukala" ten sáčkový postup! Je to super rýchle a nemám tak zabarané ruky.

ten sáčkový postup platí pre múku a strúhanku? múku chápem, no od vajíčka karfiol hodiť do sáčka so strúhankou nie je problematické?
prosím vysvetliť,lebo obaľovanie karfiolu neznášam......
Valika, nie je to problém, použi väčší sáčok a daj viac strúhanky, koniec sáčka zatoč a poriadne ním potras. Ja používam surový(osolený) karfiol, takže sa nemusím obávať, že sa mi rozpadne, s vareným určite musíš opatrnejšie. Vajíčka rozšľahám do menšej misky aby boli vo vyššej vrstve, hodím celú hrsť karfiolových ružičiek obalených v múke(už som vyššie spomínala, že surové musia byť menšie, aby pri vyprážaní zmäkli), poriadne zamiešam vidličkou aby sa obalili, vyberám lyžicou alebo podberám vidličkou, nenapichujem ako Zdenka, surové ide ťažšie napichnúť. Vyprážam v menšom kastróliku a olej nalejem vo vyššej vrstve, aby karfiol bol ponorený ak už nie celý tak asi do 3/4. Keďže vyprážam surový, nemusím ho opatrne obracať ale v oleji premiešam vidličkou a vyberám dierkovanou naberačkou.
Valika, možno mi neuveríš, odhadujem, že jeden veľký karfiol som takto mala obalený len niečo cez 5 minút, 10 minút to zďaleka nebolo.
Naposledy upravil Marína : 24.05.11 at 15:05
7 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Lečo. A bez polievky, lebo keď je lečo tak si pridáme
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

hnedoočka Pozri príspevok
a receptík na to mňamky tu už niekde máme? ak nie, tak poprosím.....
Španielske kurča.
Veľmi jednoduché a rýchle. Najradšej používam kuracie stehná, tie sa dobre rozložia po pekáči. Pokvapkám worchestrovkou (netreba šetriť ), posypem z oboch strán korením na kurčatá, ak nemám -grilovacím, trošku oregana, môže byť podliate troškou bieleho vína (to dávam,len keď mám dáke otvorené, inak nemusí byť, lebo trochu kyslastú chuť urobí aj worchestrovka), ale najčastejšie nepodlievam ničím, lebo potom je tam veľa šťavy, a zle sa to upečie. Na kura naukladám malé cibuľky prekrojené na polky, ak sú väčšie, tak na štvrťky, olivy je jedno či čierne alebo zelené, ale zelené sú šťavnatejšie. Zakryjem, pečiem asi hodinu aj kúsok(podľa veľkosti stehien), potom naukladám červené papriky pokrájané na väčšie prúžky, a dopečiem od oka, kým paprika nechytí tmavšiu farbu, asi pol až trištvrte hodinu. A potom odháňam od pekáča muža a psíka, ktorí mi na to priebežne chodia .
Naposledy upravil Žabinka : 24.05.11 at 16:29 Dôvod: Zabudla som na názov :))
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

[QUOTE=Marína;1750232]
hnedoočka Pozri príspevok
Valika, nie je to problém, použi väčší sáčok a daj viac strúhanky, koniec sáčka zatoč a poriadne ním potras. Ja používam surový(osolený) karfiol, takže sa nemusím obávať, že sa mi rozpadne, s vareným určite musíš opatrnejšie. Vajíčka rozšľahám do menšej misky aby boli vo vyššej vrstve, hodím celú hrsť karfiolových ružičiek obalených v múke(už som vyššie spomínala, že surové musia byť menšie, aby pri vyprážaní zmäkli), poriadne zamiešam vidličkou aby sa obalili, vyberám lyžicou alebo podberám vidličkou, nenapichujem ako Zdenka, surové ide ťažšie napichnúť. Vyprážam v menšom kastróliku a olej nalejem vo vyššej vrstve, aby karfiol bol ponorený ak už nie celý tak asi do 3/4. Keďže vyprážam surový, nemusím ho opatrne obracať ale v oleji premiešam vidličkou a vyberám dierkovanou naberačkou.
Valika, možno mi neuveríš, odhadujem, že jeden veľký karfiol som takto mala obalený len niečo cez 5 minút, 10 minút to zďaleka nebolo.
Aj ja tak obalujem karfiol, ale nevyprážam. Len ho trošku pokvapkám olejom a šupnem do rúry.
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Kazu Pozri príspevok
Lečo. A bez polievky, lebo keď je lečo tak si pridáme
..co ja sa napocuvam za to od mojho muza, ze som nezavarila ani flasku....pretoze vzdy v pondelok mal nan chut, ale nie na kupovane....ako minule..bolo sama cibula a bez chuti, vone..no zumpa..
..niet nad domaaace..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

moj dnes navaril fantasticky bravcovy gulasik.....zajtra musim ususnit volaco uz ja..lenze este neviem co..
2 0
Zewa Zewa

Zewa je offline (nepripojený) Zewa

salatova alebo zihlavova kysla polievka so zaprazkou...ochutena worchestrom a oprazenou slaninkou...da sa jest tepla ci studena, hlavne v tychto horucavach ... a ako druhe plnena paprika.. za tymto jedlom si viem nohy polamat :-)
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

[QUOTE=Marína
Valika, nie je to problém, použi väčší sáčok a daj viac strúhanky, koniec sáčka zatoč a poriadne ním potras. Ja používam surový(osolený) karfiol, takže sa nemusím obávať, že sa mi rozpadne, s vareným určite musíš opatrnejšie. Vajíčka rozšľahám do menšej misky aby boli vo vyššej vrstve, hodím celú hrsť karfiolových ružičiek obalených v múke(už som vyššie spomínala, že surové musia byť menšie, aby pri vyprážaní zmäkli), poriadne zamiešam vidličkou aby sa obalili, vyberám lyžicou alebo podberám vidličkou, nenapichujem ako Zdenka, surové ide ťažšie napichnúť. Vyprážam v menšom kastróliku a olej nalejem vo vyššej vrstve, aby karfiol bol ponorený ak už nie celý tak asi do 3/4. Keďže vyprážam surový, nemusím ho opatrne obracať ale v oleji premiešam vidličkou a vyberám dierkovanou naberačkou.
Valika, možno mi neuveríš, odhadujem, že jeden veľký karfiol som takto mala obalený len niečo cez 5 minút, 10 minút to zďaleka nebolo.[/QUOTE]

Marína, a do sáčka so strúhankou dáš tiež naraz viac ružičiek karfiolu? A aké malé máš tie ružičky? A ako dlho vyprážaš tie surové ružičky?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

adi11 Pozri príspevok
..co ja sa napocuvam za to od mojho muza, ze som nezavarila ani flasku....pretoze vzdy v pondelok mal nan chut, ale nie na kupovane....ako minule..bolo sama cibula a bez chuti, vone..no zumpa..
..niet nad domaaace..
Ja som robila domáce, z kupovaných rajčín Manžel bol v Prievidzi, pri Laskári kúpil asi 4 kg baníckych rajčín, papriku som vykúpila v našom obchodíku so všetkým možným, cibuľu mám z Jednoty, akurát klobáska bola naša domáca.
Môj manžel nie je trochár, keď už sa rozhodne niečo kúpiť do kuchyne, tak veľkú kopu. Okrem tých rajčín kúpil aj niekoľko druhov syrov zo Zázrivej, medziiným aj ovčí syr /taký dosť mäkký, ešte z neho tiekla srvátka/ vraj pre mňa, lebo taký ľúbim. No áno, ľúbim, ale len 10 deka a toho je dobrého poldruhého kilogramu Fakt netuším, čo s tým môžem urobiť, či sa to dá použiť na výrobu nejakého jedla alebo to bude len pre mačky, lebo mne už toho rastú uši. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Už som rozmýšľala, že urobím rezance, ale to si neviem s cukrom predstaviť a slané mi nechutia. Skôr som myslela nejaké rajčinovo, paprikovo niečo na grécky spôsob ale nikdy som takto nekombinovala, aby som to potom nenúkala psovi
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Zuzka skús to zapiecť ako som ti poslala recept na zapekanú fetu, koreniny dúfam že odo mňa ešte máš, ja myslím že to bude dobré.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Kazu Pozri príspevok
Ja som robila domáce, z kupovaných rajčín Manžel bol v Prievidzi, pri Laskári kúpil asi 4 kg baníckych rajčín, papriku som vykúpila v našom obchodíku so všetkým možným, cibuľu mám z Jednoty, akurát klobáska bola naša domáca.
Môj manžel nie je trochár, keď už sa rozhodne niečo kúpiť do kuchyne, tak veľkú kopu. Okrem tých rajčín kúpil aj niekoľko druhov syrov zo Zázrivej, medziiným aj ovčí syr /taký dosť mäkký, ešte z neho tiekla srvátka/ vraj pre mňa, lebo taký ľúbim. No áno, ľúbim, ale len 10 deka a toho je dobrého poldruhého kilogramu Fakt netuším, čo s tým môžem urobiť, či sa to dá použiť na výrobu nejakého jedla alebo to bude len pre mačky, lebo mne už toho rastú uši. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Už som rozmýšľala, že urobím rezance, ale to si neviem s cukrom predstaviť a slané mi nechutia. Skôr som myslela nejaké rajčinovo, paprikovo niečo na grécky spôsob ale nikdy som takto nekombinovala, aby som to potom nenúkala psovi
Kazu ja robím z tohto syra taký šalát. Pokrájam na kocky syr, paradajku, zelenú papriku a šalatovú uhorku, posolím, ovegetím a hotovo. S čiernym chlebom nemá chybu. A niekedy tam primiešam aj tatarku, ja mám rada aj nezdravé veci, a je tiež výborný.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať