Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Maruška54 Pozri príspevok
Zuzka skús to zapiecť ako som ti poslala recept na zapekanú fetu, koreniny dúfam že odo mňa ešte máš, ja myslím že to bude dobré.
Vidííííš, tak to ten tvoj recept mi v hlave kdesi poletoval a nie a nie si spomenúť Ďakujem, že si mi to pripomenula.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Kazu Pozri príspevok
Vidííííš, tak to ten tvoj recept mi v hlave kdesi poletoval a nie a nie si spomenúť Ďakujem, že si mi to pripomenula.
ja si to robím dosť často a už som to robila aj s tofu syrom takým mäkkým a chutilo mi to a myslím že ten ovčí je na to jak stvorený, jedenkrát som nemala doma ani paradajku ani papriku tak som to urobila len s veľa cibule, trochu som ju ale dopredu popražila lebo mám rada takú upečenú cibuľu, tak teraz to robím niekedy aj tak že dám na dno zapekacej nádoby veľa cibule na to fetu a potom paradajku a papriku
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

dogicka Pozri príspevok
Kazu ja robím z tohto syra taký šalát. Pokrájam na kocky syr, paradajku, zelenú papriku a šalatovú uhorku, posolím, ovegetím a hotovo. S čiernym chlebom nemá chybu. A niekedy tam primiešam aj tatarku, ja mám rada aj nezdravé veci, a je tiež výborný.
Toto tiež vyzerá dobre, hlavne s tou tatarkou. To sa mi možno podarí presvedčiť aj manžela, že také ľúbi aj on

Tak ja idem kuchtiť, majte sa, po obede poviem ako chutilo
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Bežne mrazím balkánsky syr, možno by aj tento išiel, keď ho máš tak veľa.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dnes špenátová polievka z čerstvého špenátu, ktorý som nakoniec rozmixovala. Odvtedy, čo som tu niekde čítala, že sa môže pridať kúsok Nivy, ináč ani nerobím. Dodá jej to "šmrnc"
Ako druhý chod cestoviny s cuketou a rajčinami, bez syra.
4 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Kazu Pozri príspevok
Vidííííš, tak to ten tvoj recept mi v hlave kdesi poletoval a nie a nie si spomenúť Ďakujem, že si mi to pripomenula.
Zuzka, čo tak sem ten recept na zapekanú fetu "pricapiť" ? , ďakujem !
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

dogicka Pozri príspevok
Marína, a do sáčka so strúhankou dáš tiež naraz viac ružičiek karfiolu? A aké malé máš tie ružičky? A ako dlho vyprážaš tie surové ružičky?
Evka, dávam viacej naraz, väčší karfiol obaľujem cca na 5 krát. Múku, aj strúhanku dávam do 2 alebo 3 kg mikroténových sáčkov, zatočím pri otvore, sáčok sa nafúkne vzduchom, druhou rukou pridržím dno sáčka a vo vzduchu to "pretrepem".
Karfiol rozoberiem na ružičky s cca priemerom 4 cm, aj menšie, podľa toho aké ich karfiol má, ak sú veľké, prerežem na polovicu.
Vyprážam do ružova. Skús jeden napichnúť vidličkou a uvidíš, či je mäkký.
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

nepriložila Zuzka priložím ja, ale ona ho má aj tak odo mňa
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Kazu Pozri príspevok
Ja som robila domáce, z kupovaných rajčín Manžel bol v Prievidzi, pri Laskári kúpil asi 4 kg baníckych rajčín, papriku som vykúpila v našom obchodíku so všetkým možným, cibuľu mám z Jednoty, akurát klobáska bola naša domáca.
Môj manžel nie je trochár, keď už sa rozhodne niečo kúpiť do kuchyne, tak veľkú kopu. Okrem tých rajčín kúpil aj niekoľko druhov syrov zo Zázrivej, medziiným aj ovčí syr /taký dosť mäkký, ešte z neho tiekla srvátka/ vraj pre mňa, lebo taký ľúbim. No áno, ľúbim, ale len 10 deka a toho je dobrého poldruhého kilogramu Fakt netuším, čo s tým môžem urobiť, či sa to dá použiť na výrobu nejakého jedla alebo to bude len pre mačky, lebo mne už toho rastú uši. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Už som rozmýšľala, že urobím rezance, ale to si neviem s cukrom predstaviť a slané mi nechutia. Skôr som myslela nejaké rajčinovo, paprikovo niečo na grécky spôsob ale nikdy som takto nekombinovala, aby som to potom nenúkala psovi
naložiť do oleja -ujo google - nakladaný syr
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

bettylou Pozri príspevok
naložiť do oleja -ujo google - nakladaný syr
Alebo vyrobiť bryndzu.
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Maruška54 Pozri príspevok
nepriložila Zuzka priložím ja, ale ona ho má aj tak odo mňa
Tešila som sa na recept, nejde mi to otvoriť.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Maruška54 Pozri príspevok
nepriložila Zuzka priložím ja, ale ona ho má aj tak odo mňa
Maruška, práve teraz som sa vrátila zo Senice Ale dobre si urobila, že si ho priložila, lebo ja som si recepis vytlačila a teraz by som ho musela napísať a takto aspoň mám ušetrenú robotu. Ale dnes som k obedu ugrilovala zvyšnú krkovičku čo bola naložené ešte od soboty a k tomu som urobila šalát s tým syrom s tatarkou. Ale syr som postrúhala na drobkovom strúhadle, lebo manželova mlsná huba by ho inak nezjedla. Bolo to vynikajúce. A zajtra budem robiť syr podľa teba. Toľko zdravého naraz
Naposledy upravil Kazu : 26.05.11 at 07:49
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Tešila som sa na recept, nejde mi to otvoriť.
Zdenka, predpokladám, že máš MS Office 2003 a súbor xxxxxxx.docx je buď z ver. 2007 alebo 2010. Prikladám vo formáte pdf.
Mne súbor otvára aj vo ver. 2003.
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

dievky mne sa to zdal divný formát ale vidím že ste si poradili
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

U nás dnes tiež lečo. Ale sme sa s dcérou nadlábli, mňam.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

A ja som mal
perkelt.jpg  
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dobre si mal. Aj s Keltom a Keltom?
Naposledy upravil Marína : 25.05.11 at 22:31
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Maruška54 Pozri príspevok
nepriložila Zuzka priložím ja, ale ona ho má aj tak odo mňa
Ďakujééém, určite vyskúšam !
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Vyzerá to tak, že mačkám sa syr neujde. Včera mal ten šalát veľký úspech. K večeri som narobila plnú misu, pridala som tam aj nakrájanú šunku, so Senice som priniesla čerstvý chleba s tekvicovými jadierkami, prišli aj nevesty a syn a po mise šalátu sa len zaprášilo. Aj manželovi chutilo, pokým nezistil, že je tam ten syr Ešte aj k posteli si vodu priniesol, aby mohol zapiť, keď si spomenie čo jedol A už po miliónty krát za trvania nášho manželstva mi namosúrený opakoval:j Nedávaj mi jesť také veci, keď vieš že to nemám rád. Chchchcha, keby on vedel čo všetko už pojedol, musel by si priniesť k posteli aj víno. Takže dnes si ten zapekaný syr budem jesť sama.
3 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes varené údené kolienko, chrenová omáčka, knedľa, na zajtra som sľúbila kapustové fliačky, polievka pre veľký úspech - hrášková.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať