Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Dobrý deň!

chcem sa spýtať ohľadom dane z MV. Platí sa aj dan z MV na traktor, ktorý je zaradený do majetku a využívaný na práce v lese? Ďakujem
0 0
99Bejka 99Bejka

99Bejka je offline (nepripojený) 99Bejka

Treba zistiť v technickom preukaze či zodpoveda charakteru motorového vozidla :Ak je to motor.vozidlo M,N alebo O a má ŠPZ alebo špeciálnu ŠPZ tak sa zaň daň platí .Ak nemá ŠPZ ani techn.preukaz /ale nie z dovodu že je kúpeny na čierno vtedy je to stroj ./odpis.sk. 2/
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Podnikateľ si obstaral vozidlo - kúpna zmluva a fa je zo dňa 14.12.2007 a vozidlo si prevzal fyzicky 14.12. Uvedené vozidlo do dnešného dňa nemá ŠPZ. Ako ho prihlásim na DÚ, keď ho používa na podnikateľské účely?
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Kalendár platenia dane pri ročnej dani 105000 Sk:
26250 k 31.1.
26250 k 30.4.
26250 k 31.7.
26250 k 31.10.

je to tak správne???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
andrea Pozri príspevok
Kalendár platenia dane pri ročnej dani 105000 Sk:
26250 k 31.1. 31.03.
26250 k 30.4. 30.06.
26250 k 31.7. 30.09.
26250 k 31.10. 31.12.

je to tak správne???
Platí sa štvrťročne.

§ 91 Preddavky na daň a platenie dane
(1) Daňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 20 000 Sk a nepresiahne 250 000 Sk, je povinný platiť štvrťročné preddavky na daň na bežné zdaňovacie obdobie, a to vo výške jednej štvrtiny predpokladanej dane. Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho štvrťroka.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Ďakujem krásne.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

mysimis Pozri príspevok
Podnikateľ si obstaral vozidlo - kúpna zmluva a fa je zo dňa 14.12.2007 a vozidlo si prevzal fyzicky 14.12. Uvedené vozidlo do dnešného dňa nemá ŠPZ. Ako ho prihlásim na DÚ, keď ho používa na podnikateľské účely?
Prečo nemá pridelenú ŠPZ ku?
Vozidlo, ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie je vlastník vozidla povinný osobne prihlásiť, a to do siedmich dní po jeho nadobudnutí.
0 0
matobaf matobaf

matobaf je offline (nepripojený) matobaf

zdravim, mam par otazok...
oznamovanie - su uz na to nejake tlaciva? alebo nejaky iny sposob? (jedna sa o este nikdy nenahlasovane auto)...
oznamujem - prislusnemu DU v okrese, v ktorom mam prihlasene vozidlo? (tak som to pochopil)...
danove priznanie buduci rok podava firma na prislusnom DU urade kde je evidovana tato firma , alebo na DU kde je evidovane vozidlo, teda nahlasovane?

vdaka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
matobaf Pozri príspevok
zdravim, mam par otazok...
oznamovanie - su uz na to nejake tlaciva? alebo nejaky iny sposob? (jedna sa o este nikdy nenahlasovane auto)... Nahlasuje sa listom
oznamujem - prislusnemu DU v okrese, v ktorom mam prihlasene vozidlo? (tak som to pochopil)... Oznamuješ podľa miestnej príslušnosti daňového subjektu
danove priznanie buduci rok podava firma na prislusnom DU urade kde je evidovana tato firma , alebo na DU kde je evidovane vozidlo, teda nahlasovane? Detto ako predchádzajúca odpoveď

vdaka
............................
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dnes som na jednom košickom DÚ (I.) obdržala tlačivo k oznámeniu vzniku/zániku daň. povinnosti - tvári sa ako "celoštátne" , aspoň mi tak pripadá.
Tým netvrdím, že nemožno oznamovať listom
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
smith Pozri príspevok
A nedá sa sem prilepiť?
Dá, už to tu niekde aj je, ale pre istotu:
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujéééém
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Prikladám scan tlačiva, o ktorom písala Paula, že je z DÚ Košice
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nie celkom mimo témy : moja verejná vďaka - Tebe Zolee ,za polnočnú spoluprácu prilepovaciu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Paula Pozri príspevok
Nie celkom mimo témy : moja verejná vďaka - Tebe Zolee ,za polnočnú spoluprácu prilepovaciu
Prispel som iba technicky.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Oznamovacia povinnosť môže byť aj listom a nemusí byť na ich tlačive, to mám z DÚ ale už to dorazilo aj do ZV tlačivko je asi rovnaké všade. Ale ďakujem porade, je to dobre skontrolovať si.Vďaka.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Rozumiem tomu správne ak:
18.1.2008 sme si zapísali auto do evidencie, teda mu bola pridelaná ŠPZ od tohto dňa je používané na podnikanie, toto oznámim písomne príslušnému daňovému úradu. Áut máme viac takže si vypočítam aká by bola daň za celý rok a ak je vyššia ako 20000,- budem štvrťročne platiť preddavky. Je to takto správne?Ďakujem
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Prosím o pomoc. Ak zamestnanec používa súkromné auto na služobné účely, zamestnávateľ je povinný podať daňové priznanie a zaplatiť daň z MV do 31.01.2009. to mi je jasné. Alé akú sadzbu dane beriem, ak je auto z Nitrianskeho kraja. A kam to daňové priznanie podávam? Spoločnosť má sídlo v BA a patrí pod daňový úrad BA I.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

miriza Pozri príspevok
Rozumiem tomu správne ak:
18.1.2008 sme si zapísali auto do evidencie, teda mu bola pridelaná ŠPZ od tohto dňa je používané na podnikanie, toto oznámim písomne príslušnému daňovému úradu. Áut máme viac takže si vypočítam aká by bola daň za celý rok a ak je vyššia ako 20000,- budem štvrťročne platiť preddavky. Je to takto správne?Ďakujem
Za auto kúpené v priebehu roka sa DzMV neplatí, doplatí sa až 31.1. nasledujúceho roka. Respektíve za odhlásené auto v priebehu roka sa musí platiť DzMV (ak bola vyššia ako 20.000) a bude vrátená po podaní daň. priznania. Preddavky sa platia zo sumy, ktorá je aktuálna k 1.1. príslušného roka.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Evanka Pozri príspevok
Prečo nemá pridelenú ŠPZ ku?
Vozidlo, ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie je vlastník vozidla povinný osobne prihlásiť, a to do siedmich dní po jeho nadobudnutí.
Auto je vyrobené v Nemecku a do dnešného dňa nebol dodaný slovenský technický preukaz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať