Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Téma je uzavretá.
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Muška Pozri príspevok
Tibor , skús si popozerať tento link:
http://www.porada.sk/t7031-ju-zrazka...-za-obedy.html

P.S.
klikni tu: http://www.porada.sk/t101022-p6-ceni...e-polozky.html
príspevok 55 a 60
Ďakujem Ti krásne, Muška,tak študujem študujem linky a sa usmievam,tak to hádam nemám až tak zle
pekný večer
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

zdraví vás,prosím,ako účtujete,keď bol vrátený živnostníkovi daňový bonus za dieťa -ešte z daňového priznania za rok 2007,bol mu vrátený v apríli 2008?
neviem či to zaúčtovať do výdakvy daň z príjmov opačným znamienkom?alebo do príjmy neovplyvňujúce základ dane?
ďakujem
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

tibor1000 Pozri príspevok
zdraví vás,prosím,ako účtujete,keď bol vrátený živnostníkovi daňový bonus za dieťa -ešte z daňového priznania za rok 2007,bol mu vrátený v apríli 2008?
neviem či to zaúčtovať do výdakvy daň z príjmov opačným znamienkom?alebo do príjmy neovplyvňujúce základ dane?
ďakujem
v JU príjem neovplyvňujúci základ dane
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

balunka Pozri príspevok
v JU príjem neovplyvňujúci základ dane
Ďakujem moc
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
tibor1000 Pozri príspevok
zdraví vás,prosím,ako účtujete,keď bol vrátený živnostníkovi daňový bonus za dieťa -ešte z daňového priznania za rok 2007,bol mu vrátený v apríli 2008?
neviem či to zaúčtovať do výdakvy daň z príjmov opačným znamienkom?alebo do príjmy neovplyvňujúce základ dane?
ďakujem
Postupy JU

(8) Výdavky podľa odseku 6 písm. e) tretieho bodu obsahujú
a) čisté mzdy vyplatené zamestnancom vrátane vyplateného daňového bonusu, a to aj z prostriedkov zamestnávateľa6),
b) poistné a príspevky na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, ktoré je povinný platiť zamestnanec7),
c) daň z príjmu zo závislej činnosti a preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti,
d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno.
0 0
Janulana Janulana

Janulana je offline (nepripojený) Janulana

Ako mám účtovať nákup pošt. známok? Napríklad kúpim známky za 33 EUR. Zaúčtujem ich ako ceniny? Alebo ako VNZD a potom keď budem posielať dopisy, tak postupne budem v ten deň, keď ich pošlem ako VOZD?
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Ahojte,

ak ma zivnostnik za rok 2008 POZD 30 000 000 sk a VOZD 29 800 000 sk (prepravna firma). Moze viest JU?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

aliiica Pozri príspevok
Ahojte,

ak ma zivnostnik za rok 2008 POZD 30 000 000 sk a VOZD 29 800 000 sk (prepravna firma). Moze viest JU?
Samozrejme, že môže. Výška príjmov a výdavkov to neovplyvňuje.
Nemusí viesť PÚ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
aliiica Pozri príspevok
Ahojte,

ak ma zivnostnik za rok 2008 POZD 30 000 000 sk a VOZD 29 800 000 sk (prepravna firma). Moze viest JU?
Prečo by nemohol?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Zita5 Pozri príspevok
Postupy JU

(8) Výdavky podľa odseku 6 písm. e) tretieho bodu obsahujú
a) čisté mzdy vyplatené zamestnancom vrátane vyplateného daňového bonusu, a to aj z prostriedkov zamestnávateľa6),
b) poistné a príspevky na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, ktoré je povinný platiť zamestnanec7),
c) daň z príjmu zo závislej činnosti a preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti,
d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno.
prosím Vás,a daňový bonus vrátený správcom dane,účtujem takto aj keď bol daňový bonus vrátený nie zamestnancovi,ale podnikateľovi SZČO?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

erika_H Pozri príspevok
prosím Vás,a daňový bonus vrátený správcom dane,účtujem takto aj keď bol daňový bonus vrátený nie zamestnancovi,ale podnikateľovi SZČO?
pozrela si si ten 6 odsek? týka sa miezd
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Janulana Pozri príspevok
Ako mám účtovať nákup pošt. známok? Napríklad kúpim známky za 33 EUR. Zaúčtujem ich ako ceniny? Alebo ako VNZD a potom keď budem posielať dopisy, tak postupne budem v ten deň, keď ich pošlem ako VOZD?

Príklad:
1. Nákup cenín 1.2. - 33 €
. a) PD - VNZD
. b) Kniha cenín - príjem
2. Výdaj cenín 15.2. 10 € - výdaj v Knihe cenín
3. Nákup cenín 1.7. - 50 €
. a) PD - VNZD
. b) Kniha cenín - príjem
4. Výdaj cenín 15.8. - 20 € - výdaj v Knihe cenín
5. Výdaj cenín 05.12. - 30 € - výdaj v Knihe cenín
6. Nepeňažná(uzávierková) operácia 31.12. 60 € - VOZD
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

erika_H Pozri príspevok
prosím Vás,a daňový bonus vrátený správcom dane,účtujem takto aj keď bol daňový bonus vrátený nie zamestnancovi,ale podnikateľovi SZČO?
KSENP
http://www.porada.sk/953724-post1324.html
účtuješ to ako príjem neovplyvňujúci základ dane aj keď bol vrátený podnikateľovi, aj keď bol vrátený živnostníkovi, aj keď bol vrátený SZČO, aj keď bol vrátený podnikateľke, aj keď bol vrátený živnostníčke atď, atď
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Musím uviesť veci na správnu mieru - vopred sa ospravedlňujem , nechcela som niekoho uviesť do omylu .
Prečítala som so otázku od Tibora1000 a odpoveď od Abel http://www.porada.sk/953724-post1324.html
Skonštatovala som , že to nie je správne , nakoľko podľa Postupov JU to má byť nasledovne http://www.porada.sk/953735-post1326.html
Ešte som uviedla do omylu aj Moniku http://www.porada.sk/955957-post1332.html , s tým ,že ja osobne som jej dala aj súhlas .

Dnes prišla naša Elenka -Abel a otvorila mi oči..... zistila som , že som neporiadnica a čítala som otázku Tibora1000 len medzi riadkami a podstatu , že"DB bol vrátený SZČO "a nie zamestnancovi som istým spôsobom prehliadla , ja som stále myslela len a len na zamestnanca .

To ma veľmi mrzí a ospravedlňujem sa .

A preto to zosumarizujem :

Daňový bonus SZČO- účtovanie , odpoveď tu http://www.porada.sk/953724-post1324.html

Daňový bonus za zamestnanca -účtovanie, odpoveď tu http://www.porada.sk/953735-post1326.html

Och joj .....prepáčte

A ešte som aj dostala bodíky ....čo teraz s tým ?
Naposledy upravil Zita5 : 19.02.09 at 06:45
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zitka, to, ako sa zaúčtuje živnostníkovi, bolo uvedené tesne nad tvojim príspevkom a ty si len rozšírila informáciu o vrátenom bonuse. A hneď o 5 príspevkov ďalej tá istá otázka. Že som tebe otvorila oči? To ja som si ich musela trikrát pretrieť, aby som videla, či dobre čítam a či sa skutočne tá otázka doslova opakuje. Niet divu, že už pochybujeme, či sme neodpovedali v mongolčine.
Naposledy upravil abel : 19.02.09 at 07:14 Dôvod: doplnenie otvorenia očí :-)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
abel Pozri príspevok
Zitka, to, ako sa zaúčtuje živnostníkovi, bolo uvedené tesne nad tvojim príspevkom a ty si len rozšírila informáciu o vrátenom bonuse. A hneď o 5 príspevkov ďalej tá istá otázka. Že som tebe otvorila oči? To ja som si ich musela trikrát pretrieť, aby som videla, či dobre čítam a či sa skutočne tá otázka doslova opakuje. Niet divu, že už pochybujeme, či sme neodpovedali v mongolčine.
Ako mi odľahlo
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zitka, nikoho si do omylu neuviedla, stalo sa to preto, že túto tému už žiadny začiatočník nečíta, len vkladá nové otázky... dokolečka, dokola.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Marína Pozri príspevok
Príklad:
1. Nákup cenín 1.2. - 33 €
. a) PD - VNZD
. b) Kniha cenín - príjem
2. Výdaj cenín 15.2. 10 € - výdaj v Knihe cenín
3. Nákup cenín 1.7. - 50 €
. a) PD - VNZD
. b) Kniha cenín - príjem
4. Výdaj cenín 15.8. - 20 € - výdaj v Knihe cenín
5. Výdaj cenín 05.12. - 30 € - výdaj v Knihe cenín
6. Nepeňažná(uzávierková) operácia 31.12. 60 € - VOZD
A čo priebežné položky?
http://www.porada.sk/t101022-ceniny-...e-polozky.html
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Viem o tom, ja však vidím rozpor medzi § 6 ods.12 a § 4 ods.1 písm. a) PÚ v JU. Napísala som, ako to účtujem ja, aspoň r.2008, zvážim, čo s r.2009.
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

skúsení poraďáci poraďte mi, ako je lepšie ukladať účtovné doklady v JÚ - samostatne došlé faktúry, vystavené faktúry, výpisy z účtov a pokladničné doklad (ako v PÚ), alebo ku každému výpisu a pokladničnému dokladu aj uhradenú faktúru? Stretla som sa s obidvoma postupmi a neviem, ktorý je správny. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať