Zavrieť

Porady

Pokuta - zrážková daň

účtovníčka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
Usporiadat
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Som z toho tiež "dojatá". Pokuta prišla vlastne manželovi, ale ja som mu robila mzdy. A hlavne nezabudnem na to, keď som sa pýtala daňováčky na to/lebo ma ubezpečovala, že sa to robí za 1.štvrťrok, lebo v tom bol maximálny chaos/, či môžem k 1.štvrťroku zapísať na to isté tlačivo aj apríl. Kašlem na celé dokladovanie materiálov, ktoré si vyžiadali. Oni si nepriznajú nič. Som sa zaprisahala, že na DÚ budem chodiť s kamerou.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ešte v 03/2005 som chcela vedieť, ako sa platí daň z príjmu za zamestnancov. Teta na DÚ mi povedala, že štvrťročne, vtedy, keď budem nosiť prehľady. Tu na porade som samozrejme zistila, že sa to platí mesačne. Išla som sa preto opýtať na DÚ a teta mi povedala, že SAMOZREJME sa to platí mesačne a tvárila sa pri tom, že či som blbá. Vtedy mi pokutu nedali, lebo to bolo málo na vyrubenie pokuty. Teraz to bude iné. Chcem preto vedieť, či sa pokuty dajú platiť aj "na splátky"?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Janka, musíš o to písomne požiadať DÚ a podľa ich odpovede sa zariadiš.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

[quote=Janka6685Teta na DÚ mi povedala[/quote]

K tomuto sa zopakujem z inej témy:

Zásadne netreba veriť tomu, čo povedia v tej ktorej poisťovni. Treba pozrieť do zákona, resp. na stránky poisťovní na internete - a viete aj to, čo tety v poisťovni nevedia - potom žiadna pokuta nehrozí a vy môžte kľudne spávať

A dodávam : To platí aj pre mnohé iné inštitúcie, teda aj poniektoré DÚ.
<!-- / message --><!-- sig -->
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Marína
Janka, musíš o to písomne požiadať DÚ a podľa ich odpovede sa zariadiš.
Dakujem .
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

veget
Nemá pravdu. Zober napr. dôchodcu na HPP bez podpísaného vyhlásenia s hrubým príjmom 5000 Sk. Odvádzame zrážkovú daň.
wuaaw..
zamestnávame dôchodcu v hlav.prac.pomere bez podpísaného vyhlásenia s príjmom 6900,- Sk, tých 19% je preddavok na daň, alebo zrážková daň??? mám v tom chaos...
dávam to do kvartálneho prehľadu, ale daňový bonus u ostatných pracovníkov je sumárne vyšší, takže "odvedené preddavky" sú nulové a zvyšok do výšky daňového bonusu pýtam od daňového úradu... tiež sa ma týka termín 15., alebo klasicky 30 dní po skončení kvartálu odovzdám prehľad???
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Jata
wuaaw..
zamestnávame dôchodcu v hlav.prac.pomere bez podpísaného vyhlásenia s príjmom 6900,- Sk, tých 19% je preddavok na daň, alebo zrážková daň??? mám v tom chaos...
Žiadnu paniku. Zrážková daň sa týka príjmu do 5000,- Sk.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Jata
dávam to do kvartálneho prehľadu áno, ale daňový bonus u ostatných pracovníkov je sumárne vyšší, takže "odvedené preddavky" sú nulové a zvyšok do výšky daňového bonusu pýtam od daňového úradu... tiež sa ma týka termín 15., alebo klasicky 30 dní po skončení kvartálu odovzdám prehľad??? do 30-tich dní po skončení kvartálu
odpoveď v modrom
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

vďaka, to som si vydýchla...
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

otázka
Takže dnes mi prišla z DÚ výzva na odstránenie nedostatkov podania-doplnenie.
Mám doložiť PD za 09/2006, výpisy z BÚ za 3 mesiace, potvrdenia o návšteve školy detí, príjem manželky /som SZČO/, doklady potvrdzujúce úhradu preukázateľných výdavkov na bývanie...
Slovom, som znechutená...
Moje argumenty jednoducho nezabrali, človek sa môže aj rozkrájať, na kompetentných miestach dávajú zavádzajúce informácie na 100% naschvál.
...výpisy z BÚ za 3 mesiace..myslia tým podnikateľský účet???..to mám okopírovať aspoň 50 strán???
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na DÚ sa predkladajú originálne doklady. Potvrdia Ti ich prevzatie.
0 0
JankaMa JankaMa

JankaMa je offline (nepripojený) JankaMa

Prosím o radu?
Môžem poslať 13.10. doporučene a prvou triedou tlačivo o zrážkovej dani ak je 15. nedeľa. Na DÚ to príde až 16. 10. Nebude to po termíne?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JankaMa
Prosím o radu?
Môžem poslať 13.10. doporučene a prvou triedou tlačivo o zrážkovej dani ak je 15. nedeľa. Na DÚ to príde až 16. 10. Nebude to po termíne?
Ďakujem
Nie, nebude, pretože je podstatný dátum podania. V termíne je aj dátum 16.10.2006.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

JankaMa
Prosím o radu?
Môžem poslať 13.10. doporučene a prvou triedou tlačivo o zrážkovej dani ak je 15. nedeľa. Na DÚ to príde až 16. 10. Nebude to po termíne?
Ďakujem
Nebude po termíne, ak mzda/odmena, ktorej sa hlásenie týka , bola vyplatená v septembri 2006.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ahoj Benka, vies mi prosim poskytnut vzor tej ziadosti na odpustenie pokuty, na zaklade kt. Ti vyhoveli, ide mi hlavne o dovod, kt. si uviedla. dakujem pekne.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Danka Kosibová
ahoj Benka, vies mi prosim poskytnut vzor tej ziadosti na odpustenie pokuty, na zaklade kt. Ti vyhoveli, ide mi hlavne o dovod, kt. si uviedla. dakujem pekne.
Nie som síce benka, ale ak ti môžem poradiť aj ja z vlastnej skúsenosti...
nepíš tam žiadny dôvod. A neviem či to tu už niekto písal, lebo som nečítala všetky príspevky dozadu, ale k žiadosti o odpustenie pokuty potrebuješ doložiť z inšpektorátu práce doklad, že nezamestnávaš nelegálne a až potom môžeš ísť so žiadosťou na daňový úrad. Na DÚ ešte vypisuš nejaké potvrdenie, teraz mi nenapadá ako sa volá, je to ich interný doklad.
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahojte poraďáci,
podľa mojich informácii daňový úrad na odpustenie pokuty akceptuje doloženie dokladov podľa §103 zákona 511/1992, tj. že daňovník vie preukázať, že daná pokuta ľudovo povedané ho "zruinuje", resp. iný mimoriadný dôvod, ale aký, to asi nikto nevie...
...všetci moji známi dostali na žiadosť o odpustenie odpoveď: "nevyhovuje sa žiadosti"..
a ak je niekto, komu tú pokutu naozaj odpustili, mohol by postúpiť návod.. určite by tým veľmi pomohol, veď aj tak si to finančne odskáču práve tí, ktorí sú denne zasypaní papiermi a okolo seba majú vždy otvorenú nejakú účtovnú príručku, snažia sa, snažia....
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Jata
ahojte poraďáci,
podľa mojich informácii daňový úrad na odpustenie pokuty akceptuje doloženie dokladov podľa §103 zákona 511/1992, tj. že daňovník vie preukázať, že daná pokuta ľudovo povedané ho "zruinuje", resp. iný mimoriadný dôvod, ale aký, to asi nikto nevie...
...všetci moji známi dostali na žiadosť o odpustenie odpoveď: "nevyhovuje sa žiadosti"..
a ak je niekto, komu tú pokutu naozaj odpustili, mohol by postúpiť návod.. určite by tým veľmi pomohol, veď aj tak si to finančne odskáču práve tí, ktorí sú denne zasypaní papiermi a okolo seba majú vždy otvorenú nejakú účtovnú príručku, snažia sa, snažia....
Firmu ktorú účtujem dostala 3x po 2000 Sk pokuty. Neboli z mojej viny . Všetky na základe žiadosti boli odpustené. Napísala som bežnú žiadosť, vôbec som tam nepísala dôvod. DÚ asi odpúšťa pokuty na základe toho ako má firma splnené záväzky voči DÚ, či platí všetko včas....
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Dobrý den, ja mám otázku či dáva DÚ pokutu aj za opravné prehľady a oznámenia? Prehľad bol poslaný načas, len s chybou, na ktorú sme teraz prišli a chceme to opraviť. Môže nám DÚ vyrubiť nejakú pokutu za opravu tohto tlačiva? Ďakujem
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

nina, v Tvojom pripade nedostanes pokutu, prvotnu povinnost si si splnila...tak san nemas coho obavat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať