Zavrieť

Porady

Faktúra do ČR

Reni Reni

Reni je offline (nepripojený) Reni

Ahojte poradcovia! Tak a nový problém je na svete ...

Podnikateľ FO na území SR uzatvoril zmluvu v firmou ČR na poskytovanie pracovníkov na skladnícké práce na území ČR. Na základe zmluvy bude slovenská FO faktúrovať českej firme odpracované hodiny pridelených zamestnancovm ktorých má riadne prihlásených na území SR . Má povinnosť slovenská firma registrácie pre DPH v ČR v zmysle § 15 ods.7, a ods. 8 písm e/ a tým bude miesto dodania služieb ČR????? Je povinná túto daň platiť slovenská firma, lebo česká firma ho tlačí aby fakturoval s daňou ? To mi vychádza jedine, že sa musí zaregistrovať a podávať priznanie v ČR.
Ak niekto mal už s týmto nejakého dočinenia dajte mi vedieť. Za príspevky už vopred ďakujem a prajem príjemný deň.RENI
Usporiadat
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Hm ... Tak fajn.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Anonymka Pozri príspevok
No presne išlo o výmenu náhradného dielu na jednom čerpadle slovenskej firmy. Náhradný diel dodal objednávateľ služby (česká firma), my sme len uskutočnili tú výmenu.

T.j. tá česká firma požiadala našu firmu o spoluprácu pri výmene toho náhradného dielu, tým že oni dodajú a my to vymeníme. Všetky náklady súvisiace s výkonom hradí česká firma. Dodanie služby je v SR. Dúfam, že to nie je trojstranný obchod...
Mne sa zdá, že ide jednoznačne o §15/6. a teda je to treba zdaniť slovenskou DPH. miesto dodania je Slovensko, stroj ktorého súčiastky ste urobili výmenu zostal na Slovensku (robili ste opravu stroja, nemenili ste celý stroj).
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

ALBO Pozri príspevok
Mne sa zdá, že ide jednoznačne o §15/6. a teda je to treba zdaniť slovenskou DPH. miesto dodania je Slovensko, stroj ktorého súčiastky ste urobili výmenu zostal na Slovensku (robili ste opravu stroja, nemenili ste celý stroj).
Po príspevku Alba som si ešte raz prešiel Anonymkin problém. Je možné, že som nezvážil všetko čo Anonymka uviedla, preto prosím, aby dala konkrétnejšie popis situácie nakoľko ja som vo mojich odpovediach uvažoval iba o pohybe opravovaného ND a vychádzal som z toho, že opravený ND opustí územie SR.

Ak je to tak, že celé technologické zariadenie do ktorého predmetný ND má byť zamontovaný je na území SR a servis na tomto zariadení zabezpečuje česká firma môže to byť tak ako píše Albo. V opačnom prípade by sme sa museli TVÁRIŤ, že opravený ND odišiel do ČR a až následne z ČR opravený ND bol dodaný do SR. Nechcem to viac zamotávať. Anonymka nech nám popíše celú situáciu:

- Kto je vlastníkom technologického zariadenia.
- kde je technologické zariadenie umiestnené.
- Kto využíva technologické zariadenie pre dosahovanie svojich príjmov.
- Kto zabezpečuje servis na technologickom zariadení (apoň v tomto jednom prípade, lebo prípad od prípadu to môže byť inak)
- Kto opravil ND
- Kto vykonal výmenu ND v technologickom zariadení.

Ak budeme vedieť všetky tieto súvislosti dáme správnu radu.

Pozdravujem a ďakuejm Albovi, že zachytil problém v mojej rade.

apo
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ďakujem pekne, že sa mojim problémom zaoberáte. Šéfovi sa to tiež nezdalo, že by sme mali fakturovať bez dane.


- Kto je vlastníkom technologického zariadenia - slovenská firma
- kde je technologické zariadenie umiestnené - na slovensku
- Kto využíva technologické zariadenie pre dosahovanie svojich príjmov - slovenská firma
- Kto zabezpečuje servis na technologickom zariadení (apoň v tomto jednom prípade, lebo prípad od prípadu to môže byť inak) - česká firma
- Kto opravil ND - naša firma, ale nie ND sme opravovali, len vymenili na stroji ND, ktoré sme nie mi dodávali.
- Kto vykonal výmenu ND v technologickom zariadení - naša firma

Slovenská firma sa obrátila na tú českú (reklamácia) a česká firma na nás, aby sme to opravili. Oni dodali náhradný diel...

Dúfam že sú tieto informácie postačujúce.

Ďakujem vám
Naposledy upravil Anonymka : 08.03.07 at 10:45
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Anonymka Pozri príspevok
Ďakujem pekne, že sa mojim problémom zaoberáte. Šéfovi sa to tiež nezdalo, že by sme mali fakturovať bez dane.


- Kto je vlastníkom technologického zariadenia - slovenská firma
- kde je technologické zariadenie umiestnené - na slovensku
- Kto využíva technologické zariadenie pre dosahovanie svojich príjmov - slovenská firma
- Kto zabezpečuje servis na technologickom zariadení (apoň v tomto jednom prípade, lebo prípad od prípadu to môže byť inak) - česká firma
- Kto opravil ND - naša firma, ale nie ND sme opravovali, len vymenili na stroji ND, ktoré sme nie mi dodávali.
- Kto vykonal výmenu ND v technologickom zariadení - naša firma

Slovenská firma sa obrátila na tú českú (reklamácia) a česká firma na nás, aby sme to opravili. Oni dodali náhradný diel...

Dúfam že sú tieto informácie postačujúce.

Ďakujem vám
Ja som to tak aj pochopila, takže slovenská DPH
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

ALBO Pozri príspevok
Ja som to tak aj pochopila, takže slovenská DPH
Vieme čo sme potrebovali vedieť. V konečnom dôsledku sme poskytli službu českej firme nakoľko sme pre ňu urobili výmenu pokazeného ND za nový respektíve opravený a za túto služby pýtame peniaze.


Ak by sa jednalo o opravu nehnuteľnosti potom by miestom dodania služby bola krajina EÚ kde sa nehnteľnosť nachádza.
V NAŠOM KONKRÉTNOM prípade by som faktúru vystavil pre českého odberateľa bez DPH, ale aby sme boli spravodlivý tak náš český partner by mal túto faktúru Anonymke prefakturovať.

Preto je z toho taký guláš, že je logické aby sa za opravu stroja nevystavila žiadna faktúra, respektíve navzájom a potom započítať.

Čo vy nato?
Je to tak dobre?

Počkám na ďalšie názory.

apo
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

apo Pozri príspevok
Vieme čo sme potrebovali vedieť. V konečnom dôsledku sme poskytli službu českej firme nakoľko sme pre ňu urobili výmenu pokazeného ND za nový respektíve opravený a za túto služby pýtame peniaze.


Ak by sa jednalo o opravu nehnuteľnosti potom by miestom dodania služby bola krajina EÚ kde sa nehnteľnosť nachádza.
V NAŠOM KONKRÉTNOM prípade by som faktúru vystavil pre českého odberateľa bez DPH, ale aby smeboli spravodlivý tak náš český partner by mal túto faktúru Anonymke prefakturovať.

Tomuto nerozumiem, oni opravovali tak fakturovali (mohli čechovi alebo mohli slovákovi´a ten by refakturoval náklady čechovi)

Preto je z toho taký guláš, že je logické aby sa za opravu stroja nevystavila žiadna faktúra, respektíve navzájom a potom započítať.

Čo vy nato?
Je to tak dobre?

Počkám na ďalšie názory.

apo
sme v § 15/6, stroj nebol prevezený von, takže miesto dodania je Slovensko, bezohľadu na to, kto to opravoval.

Apo, skúšala som si na vašom príspevku to na svetlo a do tmy a zostala tam jednotka, neviem to dostať do pôvodnej polohy na 0. Tak sorry, dúfam, že to nie je čierny bod.
Naposledy upravil ALBO : 08.03.07 at 12:59
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

ALBO Pozri príspevok
sme v § 15/6, stroj nebol prevezený von, takže miesto dodania je Slovensko, bezohľadu na to, kto to opravoval.
Máš pravdu, ale až po odvolávke na výnimku v § 16/7, ktorá sa nemôže uplatniť lebo stroj nebol premiestnený do do ČR. Áno služba je s DPH na Slovensku.

Odkaz pre Anonymku, nič nie je také jednoduché ako sa zdá, ale je to komplikovanejšie ako sme predpokladali skôr než začala táto debata.

apo
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Takže idem opraviť faktúru, rozpíšem normálne aj základ, aj daň a tak im pošlem faktúru do čiech. Tiež si myslím, že to bude asi takto správne.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
A ešte jedna otázka - ak niekto vie poradiť - robím s MRP, aký typ DPH mám použiť??? V ktorom riadku to budem uvádzať v DP???
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Anonymka Pozri príspevok
A ešte jedna otázka - ak niekto vie poradiť - robím s MRP, aký typ DPH mám použiť??? V ktorom riadku to budem uvádzať v DP???
r.3,1 a 2 v DP

Typ DPH pre mrp win - 10
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ďakujem.

Pýtala som sa na daňovom úrade, ako to mám fakturovať a oni tvrdia, že bez DPH a že neuvádzam do DP. Tak ja teraz už fakt neviem, ako to mám robiť ...
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Anonymka Pozri príspevok
Ďakujem.

Pýtala som sa na daňovom úrade, ako to mám fakturovať a oni tvrdia, že bez DPH a že neuvádzam do DP. Tak ja teraz už fakt neviem, ako to mám robiť ...
Tak im to popíšte ako ste to popísali nám a žiadajte odpoveď na papieri. NO a odpoveď nám sem prilepte, možno ich pohľad na vec bude poučný.
Bez papiera, by som ešte hľadala odpoveď inde, lebo ak tú daň neodvediete a má sa, tak máte sankcie, darmo budete hovoriť, že na DU vám povedali nezdaniť.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Tak odpoved mám mailom ...

"1. K tej oprave čerpadla - fakturuje sa bez DPH a neuvádza sa to do daňového priznania"
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Anonymka Pozri príspevok
Tak odpoved mám mailom ...

"1. K tej oprave čerpadla - fakturuje sa bez DPH a neuvádza sa to do daňového priznania"
Je to tak ako som uviedol, nič nie je tak zložité ako sa zdá ale ešte zložitejšie.

Anonymka, prosím keď už sme sa všetci dohodli že budeš fakturovať s DPH prečo a na základe akých argumentov niekto opravil výsledok našej diskusie.


Ja asi zruším svoje podnikanie, lebo takto sa nedá existovať.

apo
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Anonymka Pozri príspevok
Tak odpoved mám mailom ...

"1. K tej oprave čerpadla - fakturuje sa bez DPH a neuvádza sa to do daňového priznania"
Podľa akého §.? čerpadlo sa opravovalo na Sl.Nie je dôvod na taký záver. Nemôžu použiť §16/7 a preniesť DP na čecha.
Skúšajte to posúvať, možno sa chytí niekto s nejakým rozumným argumentom prečo by to malo byť bez DPH.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Anonymka Pozri príspevok
Tak odpoved mám mailom ...

"1. K tej oprave čerpadla - fakturuje sa bez DPH a neuvádza sa to do daňového priznania"

Skús tu prilepiť znenie otázky, ako si sa pýtala na DU aj celú odpoveď.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Skúsim prilepiť:

"Ide o to, že si neviem rady, ako mám fakturovať českej firme za poskytnutú službu. Služba sa uskutočnila na území SR, šlo o výmenu ND na čerpadle, fakturuje sa len práca. Neviem, či je správne fakturovať bez DPH a vôbec to nebuviesť."

potom mi odpísala to, čo som prilepila predtým a ja som jej nato odpísala:

"Niekto mi poradil, že by som na to mala uvádzať s DPH, lebo to bolo uskutočnené na území SR. Miesto dodania bolo SR, len objednávateľ bol český. Bola to v podstate reklamácia – slovenská firma reklamovala čerpadlo u českej firme a tá nás požiadala o vykonanie opravy. Oni to prefakturovávať nebudú.
Neviem, či tieto informácie niečo menia, ale už som fakt domotaná z toho, či treba DPH, alebo nie."

a ona odpísala:
"Ostáva to pôvodne."
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Anonymka Pozri príspevok
Skúsim prilepiť:

"Ide o to, že si neviem rady, ako mám fakturovať českej firme za poskytnutú službu. Služba sa uskutočnila na území SR, šlo o výmenu ND na čerpadle, fakturuje sa len práca. Neviem, či je správne fakturovať bez DPH a vôbec to nebuviesť."

potom mi odpísala to, čo som prilepila predtým a ja som jej nato odpísala:

"Niekto mi poradil, že by som na to mala uvádzať s DPH, lebo to bolo uskutočnené na území SR. Miesto dodania bolo SR, len objednávateľ bol český. Bola to v podstate reklamácia – slovenská firma reklamovala čerpadlo u českej firme a tá nás požiadala o vykonanie opravy. Oni to prefakturovávať nebudú.
Neviem, či tieto informácie niečo menia, ale už som fakt domotaná z toho, či treba DPH, alebo nie."

a ona odpísala:
"Ostáva to pôvodne."
To ste si písali s kamarátkou?
Benka chcel presnú otázku a presnú odpoveď ako ste to na DU naformulovali.
Toto je tak JPP.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Anonymka Pozri príspevok
Skúsim prilepiť:

"Ide o to, že si neviem rady, ako mám fakturovať českej firme za poskytnutú službu. Služba sa uskutočnila na území SR, šlo o výmenu ND na čerpadle, fakturuje sa len práca. Neviem, či je správne fakturovať bez DPH a vôbec to nebuviesť."

potom mi odpísala to, čo som prilepila predtým a ja som jej nato odpísala:

"Niekto mi poradil, že by som na to mala uvádzať s DPH, lebo to bolo uskutočnené na území SR. Miesto dodania bolo SR, len objednávateľ bol český. Bola to v podstate reklamácia – slovenská firma reklamovala čerpadlo u českej firme a tá nás požiadala o vykonanie opravy. Oni to prefakturovávať nebudú.
Neviem, či tieto informácie niečo menia, ale už som fakt domotaná z toho, či treba DPH, alebo nie."

a ona odpísala:
"Ostáva to pôvodne."

Odpoveď z DU musí obsahovať §§ o kt. sa opiera.

Správna odpoveď na zadanú otázku je uvedená v
http://www.porada.sk/showpost.php?p=413705&postcount=23
http://www.porada.sk/showpost.php?p=414188&postcount=28
Naposledy upravil Milan Benka : 12.03.07 at 13:56
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať