Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
sta Pozri príspevok
mesačne 634,- Sk.
To platilo v roku 2006. V roku 2007 je preddavok samoplatiteľa 692 Sk mesačne.
0 0
lillian lillian

lillian je offline (nepripojený) lillian

kam treba posla rzzp,na centrulu napr.u vseobecky do ruzovej doliny,alebo do prislusnej pobocky
0 0
molka molka

molka je offline (nepripojený) molka

Dakujem za odpoved
Mam este jeden pripad - opacny.
V roku 2006 bol cely rok zamestnanec a do 31.5.2006 SZCO. Od 1.6.2006 ma zivnost prerusenu. Z rocneho zuctovania mu vysiel nedoplatok. Samozrejme, ze v nakladoch to nie je. Mam taktiez podat dodatocne danove priznanie, kde o tu sumu povysim vydavky na poistne alebo mam na buduci rok podat normalne danove priznanie za rok 2007? Upozornujem, ze je zamestnanec a zivnost ma prerusenu.
Dakujem za vsetky odpovede :-)
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Jozef Mihál Pozri príspevok
To platilo v roku 2006. V roku 2007 je preddavok samoplatiteľa 692 Sk mesačne.
Ďakujem za opravu,neuvedomila som si hneď, že to bolo pre rok 2006, to bude tým, že som myšlienkami ešte v roku 2006.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

molka Pozri príspevok
Dakujem za odpoved
Mam este jeden pripad - opacny.
V roku 2006 bol cely rok zamestnanec a do 31.5.2006 SZCO. Od 1.6.2006 ma zivnost prerusenu. Z rocneho zuctovania mu vysiel nedoplatok. Samozrejme, ze v nakladoch to nie je. Mam taktiez podat dodatocne danove priznanie, kde o tu sumu povysim vydavky na poistne alebo mam na buduci rok podat normalne danove priznanie za rok 2007? Upozornujem, ze je zamestnanec a zivnost ma prerusenu.
Dakujem za vsetky odpovede :-)
Ak predpokaldá, že tento rok živnosť neobnoví, podala by som dodatočné DP. Ale kam v účtovnícte presne zahrnúť ten nedoplatok - či do poistného alebo do neuhradených záväzkov pri ukončení živnosti neviem - je to otázka do účtovníctva alebo do dane, nie do RZZP.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

lillian Pozri príspevok
kam treba posla rzzp,na centrulu napr.u vseobecky do ruzovej doliny,alebo do prislusnej pobocky
RZZP sa podavajú v príslušnej pobočke.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

fipina Pozri príspevok
Pre študenta robím rzzp a vypĺňam tlačivo C, jeho príjem je 49000,-. Keď si však stiahnem zo stránky rzzp.sk tlačivko a vyplním ho, na konci mi nevypočíta nedoplatok - políčko je farebné, nedá sa doň zapisovať. Robím niečo zle?
....posúvam.....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na stránke rzzp.sk je diskusia, skús zadať otázku tam.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nedoplatok sa naozaj nedá zapísať ručne, asi ste v úvode nedali krížik do políčka "nebol/bol ZPS"...
0 0
Míša Míša

Míša je offline (nepripojený) Míša

Dobré poledne,
od rána tu "maturuju" nad RZ a proto potřebuju trochu postrčit a tak vás prosí o radu na otázku:
Musím podat RZ, když muj příjem počas trvání zeměstnání 1.1.06-30.6.06 byl vyšší a přesáhl max roční VZ tedy 569.700 Sk a i odvody byly realizované z max VZ tedy 6x ze sumy 47.475 Sk -tedy příjmy nebyly kolísavé.
P.S. potom 9dní -dobrovolně nezaměstnaná
potom do konce roku 2006 na ÚP
Děkuji za pomoc
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Míša Pozri príspevok
Dobré poledne,
od rána tu "maturuju" nad RZ a proto potřebuju trochu postrčit a tak vás prosí o radu na otázku:
Musím podat RZ, když muj příjem počas trvání zeměstnání 1.1.06-30.6.06 byl vyšší a přesáhl max roční VZ tedy 569.700 Sk a i odvody byly realizované z max VZ tedy 6x ze sumy 47.475 Sk -tedy příjmy nebyly kolísavé.
P.S. potom 9dní -dobrovolně nezaměstnaná
potom do konce roku 2006 na ÚP
Děkuji za pomoc
Práveže príjmy boli kolísavé a treba vykonať rzzp. Neboli by kolísavé keby boli nad 47.475 počas celého roka alebo pod 47.475 počas celého roka
0 0
Míša Míša

Míša je offline (nepripojený) Míša

díky Katko,
jedná se tedy o období celého roku a protože jsem pracovala "pouze" 6 měsícu tak už se to považuje za kolísavý příjem, i když jsem pocelých 6m měla mzdu nad 47.475
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

Skúsenejší, poraďte: spoločník s.r.o.je zamestnancom tejto s.r.o, mesačné príjmy pod 47.475,- mesačne, raz ročne podiel spoločníka- nad 47.475,-. Žiadne iné príjmy. Vypĺňa tlačivo A alebo X? Alebo iné? Ďakujem za odpovede.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak podiel spoločníka = podiel na zisku spoločníka, tak zúčtovanie nemusí vôbec podať. Ak by predsa len chcel (veď je to zábava), tak tlačivo typ A.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Míša Pozri príspevok
díky Katko,
jedná se tedy o období celého roku a protože jsem pracovala "pouze" 6 měsícu tak už se to považuje za kolísavý příjem, i když jsem pocelých 6m měla mzdu nad 47.475
Áno zúčtovanie sa robí za celý rok 2006 čiže aj obdobie aj príjem sa berie ako celok. Bohužial RZZP treba vykonať a doplatiť nedoplatok
0 0
Míša Míša

Míša je offline (nepripojený) Míša

aaaaaaaaaaach jooooooooooo
ale i tak velký dík za pomoc
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Ahojte,

nedoplatok na zdravotnom poistení za rok 2005, bol zaplatený v roku 2006, takže ho zarátam do zaplatených preddavkov na poistné v riadku 26 a medzi výdavky na poistné v riadku 28?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Viď KSENP .
0 0
mončok mončok

mončok je offline (nepripojený) mončok

Jozef Mihál Pozri príspevok
mončok, tak ešte tretia odpoveď:

Keďže počas roka bolo zamestnanie a činnosť SZČO, nemôže byť tlačivo B.

Vyplniť sa musí tlačivo X, listy XA a XB.

P.S. Bodaj by sa všetci pýtali tak ako Vy - oceňujem to "Zhrniem" v predchádzajúcom príspevku a to vážne.
Veľmi pekne ďakujem za ocenenie a odpoveď. Aj také ocenenie poteší.
0 0
dubacik dubacik

dubacik je offline (nepripojený) dubacik

Pri vypocte poistneho SZCO sa uplatnuje maximalny vymeriavaci zaklad 569700,- (par.13 ods.9 pism d), ale pri vypocte preddavkov sa vychadza z neobmedzeneho zakladu dane. Ved naco bude SZCO platit preddavky z danoveho zakladu, ked o rok si aj tak vypocita poistne z max. vym. zakladu a poistovna bude vracat preplatky. Mylim sa, alebo je tato nelogickost zamerom, aby sa poistovna dostala k "lacnym uverom" od danovych poplatnikov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať