Zavrieť

Porady

Výplatná páska

Ahojte,chcem sa opýtať: Existuje nejaký § k výplatným páskam,či je zamestnávateľ povinný ich odovzdať zamestnancom,alebo si zamestnanci môžu chodiť pre ne osobne?Vždy mi totiž niekoľko ľudí chýba.Ďakujem
Usporiadat
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

môže ich poslať poštou. Inak je v záujme zamestnanca, aby ich mal, tak by si po ne mohli prísť. Iné je to, ak je veľký podnik a medzi prevádzkami treba chodiť na bicykli, tam by to mohli dostať na pracovisku napríklad cez vedúceho. Ale či je na to špeciálne § - to si ma dostala!!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

O výplate mzdy a písomnom doklade o jednotlivých zlozkách mzdy (výplatná páska) pojednáva § 130 ZP. Az tak podrobne to tam uvedené nie je, je to hlavne o dohode so zamestnancami a o zvyklostiach na pracovisku , ale myslím, ze odpoved tam nájdes.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem Vám a pekny deň.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

nechcem zbytocne zakladat dalsiu temu a preto pridavam otazku do tejto - mojej otazke svojim zameranim podobnej:

ake mate prakticke odporucania pre preukazanie vyplatenia mzdy, ked je tato vyplacana v hotovosti? v minulosti sa to riesilo vyplatnou supiskou, na ktoru sa zamestnanci jednoducho podpisali jeden po druhom, teraz by to ale nebolo dobre, dokonca neviem, ci by to nebolo v rozpore so zakonom o ochrane osobnych udajov...
riesenia, ktore mi zatial napadli:
- dat podpisat kopiu vyplatnej pasky,
- dat podpisat supisku, na ktorej bude uvedene, ze zamestnanec potvrdzuje prevzatie vyplaty podla vyplatnej pasky, ktora mu bola odovzdana (suma na tejto supiske nebude uvedena)
0 0
stuko stuko

stuko je offline (nepripojený) stuko

Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac
no ja by som skor dal kazdemu zamestnancovi osobitny list, ktory bude mat robeny "na mieru" tzn. ze tam bude mat uvedene vssetky udaje + vyplatenu sumu, nasledne to zamestnanec podpise a ty mas doklad, ze mzdu prevzal
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

A čo takto dať podpísať zamestnancovi jednoducho príjmový doklad, resp. potvrdenku?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ak máš málo zamestnancov, tak radšej každému dať podpísať PPD.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ucetni_fantozzi
nechcem zbytocne zakladat dalsiu temu a preto pridavam otazku do tejto - mojej otazke svojim zameranim podobnej:

ake mate prakticke odporucania pre preukazanie vyplatenia mzdy, ked je tato vyplacana v hotovosti? v minulosti sa to riesilo vyplatnou supiskou, na ktoru sa zamestnanci jednoducho podpisali jeden po druhom, teraz by to ale nebolo dobre, dokonca neviem, ci by to nebolo v rozpore so zakonom o ochrane osobnych udajov...
riesenia, ktore mi zatial napadli:
- dat podpisat kopiu vyplatnej pasky,
- dat podpisat supisku, na ktorej bude uvedene, ze zamestnanec potvrdzuje prevzatie vyplaty podla vyplatnej pasky, ktora mu bola odovzdana (suma na tejto supiske nebude uvedena)

Ja to riešim podpismi na výplatnej páske. Môj soft dovolí aj tlač výplatnej listiny bez čiastok, kde sa zamestnanci podpisujú.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ucetni_fantozzi
nechcem zbytocne zakladat dalsiu temu a preto pridavam otazku do tejto - mojej otazke svojim zameranim podobnej:

ake mate prakticke odporucania pre preukazanie vyplatenia mzdy, ked je tato vyplacana v hotovosti? v minulosti sa to riesilo vyplatnou supiskou, na ktoru sa zamestnanci jednoducho podpisali jeden po druhom, teraz by to ale nebolo dobre, dokonca neviem, ci by to nebolo v rozpore so zakonom o ochrane osobnych udajov...
riesenia, ktore mi zatial napadli:
- dat podpisat kopiu vyplatnej pasky,
- dat podpisat supisku, na ktorej bude uvedene, ze zamestnanec potvrdzuje prevzatie vyplaty podla vyplatnej pasky, ktora mu bola odovzdana (suma na tejto supiske nebude uvedena)
Napriek tomu, že hovoríš o vyplácaní v hotovosti, odporúčam uzatvoriť dohodu o zasielaní mzdy na osobný účet, a potom už iba mzdu pravidelne zasielať na tento účet zamestnanca.
Je to prehľadné, ľahko dokumentovateľné a s minimom administratívy.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

V papiernictve dostať výplatné vrecko, kde korunky " nasáčkuješ " a zamestnanec sa tam podpisuje
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Ked sme uz pri tych vyplatnych paskach,mna by zaujimalo, ci moze byt odovzdana paska zamestnancovi cez tretiu osobu. Vysvetlim:mzdarka odovzda pasky sekretarke-tajomnicke / neviem jej zaradenie/, ta si ich prefocuje / neviem preco/ a odovzda zamestnancovi. Kde je ochrana
osobnych udajov? Nemali by byť pasky utajovane, teda uzavrete?
Potom by to bolo v poriadku, keby to islo aj cez tretiu osobu.
Dakujem za vase nazory, pripadne ak existuje nejaky zakon, prosim uviest.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
AnitaMartinska
Ked sme uz pri tych vyplatnych paskach,mna by zaujimalo, ci moze byt odovzdana paska zamestnancovi cez tretiu osobu. Vysvetlim:mzdarka odovzda pasky sekretarke-tajomnicke / neviem jej zaradenie/, ta si ich prefocuje / neviem preco/ a odovzda zamestnancovi. Kde je ochrana
osobnych udajov? Nemali by byť pasky utajovane, teda uzavrete?
Potom by to bolo v poriadku, keby to islo aj cez tretiu osobu.
Dakujem za vase nazory, pripadne ak existuje nejaky zakon, prosim uviest.
Do Olympu dali takéto potvrdenie, aby bol zamestnávateľ krytý , že výpúlatnú pásku odovzdal - je to fajn vec. priložím ho.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

ajobs
Napriek tomu, že hovoríš o vyplácaní v hotovosti, odporúčam uzatvoriť dohodu o zasielaní mzdy na osobný účet, a potom už iba mzdu pravidelne zasielať na tento účet zamestnanca.
Je to prehľadné, ľahko dokumentovateľné a s minimom administratívy.
suhlasim s tvojim nazorom, nie je to vsak moj napad, ja som v tomto pripade len ten, kto to pocita... mzdy su v hotovosti a inak ani nebudu, zial... ja len hladam sposob, ako pokial mozno nestrkat zamestnancom pod nos supis vyplat vsetkych kolegov, ako pripadne nekonat v rozpore so zakonom o ochrane osobnych udajov a zaroven ako mat preukazane, ze zamestnanec XY prevzal vyplatu v sume ABC...
tych ludi je viac, takze VPD nie je najvhodnejsie riesenie a kedze tuto cast agendy nezabezpecujem ja, ani by som to moc nerobil (mohlo by sa stat, ze sa niektore VPD zapatrosia... preto tie dva zvazovane sposoby. a tu sa dostavam k prispevku:

JankaO
Ja to riešim podpismi na výplatnej páske. Môj soft dovolí aj tlač výplatnej listiny bez čiastok, kde sa zamestnanci podpisujú.
...toto je obdobne, ako to co som pisal s tou supiskou, odvolavajucou sa na vyplatnu pasku. otazka znie, ci mi to pripadna kontrola uzna, ze som skutocne vyplatil danu sume, kedze na dokumenten ktory zamestnanec podpisal, nie je uvedena...

kazdopadne, dakujem vsetkym za rekacie...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Ľudkovia, ale ja nevidím problém, musíme predsa mať:
výplatnú pásku - odovzdáme zamestnancovi (preberateľovi)
výplatnú listinu - podpíšu a ja ju priložím do účtovníctva - na jej základe účtujeme výdavok peňazí, podpíše ju zamestnanec - alebo v zastúpení po predložení splnomocnenia ten kto ju preberá - priložím aj tú
potvrdenie o prevzatí výplatnej pásky - pre zamestnávateľa ako som písala
0 0
SLOVNAR SLOVNAR

SLOVNAR je offline (nepripojený) SLOVNAR

Firma má 110 zamestnancov. Výplatné pásky posielame poštou, iné si preberajú zamestnanci osobne, nie na protipodpis. Je potrebné toto prevzatie dokladovať ? Ďakujem!
0 0
miro_c miro_c

miro_c je offline (nepripojený) miro_c

Nie som síce účtovník, ale preberanie iba výplatných pások si myslím, že nie je potrebné dokladovať protipodpisom (aspoň ja nikdy nič nepodpisujem). Iné to je, keď sa peniažky berú na ruku, tam určite.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Ja som mala kontrolu z IBP a chceli doklad, že prevzali zamestnanci výplatné pásky.....samozrejme nemali sme nič .
Odvtedy im davam VP oproti podpisu.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

sonka1
Ja som mala kontrolu z IBP a chceli doklad, že prevzali zamestnanci výplatné pásky.....samozrejme nemali sme nič .
Odvtedy im davam VP oproti podpisu.

Nie je inšpektor ako inšpektor, treba vychádzať zo zákona. Ani jeden nehovorí, že zamestnávateľ má povinnosť preukazovať odovzdanie výplatných pások zamestnancom. Ja to síce robím dlhé roky, bez ohľadu na nepovinnosť a už vôbec nie kvôli IBP. Pri kontrole ma inšpektori z IBP akurát za to len pochválili, že je to nadštandard.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Ticho závidím a dúfam, že takí prídu raz aj ku mne


JankaO
Nie je inšpektor ako inšpektor, treba vychádzať zo zákona. Ani jeden nehovorí, že zamestnávateľ má povinnosť preukazovať odovzdanie výplatných pások zamestnancom. Ja to síce robím dlhé roky, bez ohľadu na nepovinnosť a už vôbec nie kvôli IBP. Pri kontrole ma inšpektori z IBP akurát za to len pochválili, že je to nadštandard.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať