Zavrieť

Porady

lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

žabka mala som kolegu on mal perličkovýto bola jeho špecialita...výsluch na x-strán s tými mini písmenkami....a vždy milion svedkovsa tam toho mescilo
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
jar88
buchač
Ing. Ľubomír Janoška
babka - ježibabka
Ing. Ľubomír Janoška
vicktor
Ked sa tu uz objavilo kruzidlo, pridam k nemu nieco:
písmenká by sa nenašli?
A aké potrebuješ? Pošlem. Mala som aj veľké ozdobné, možno ich ešte niekde nájdem.
Nepotrebujem, len oko potešiť.
A pri pohľade na Propisot som ho hneď pocítil na nechtoch
Pravidelne používam tie vecičky...šablóny, pravítka, rysovaciu súpravu,...ešte aj rysovaciu dosku mám, aj rolu pauzáku.

Niet nad skrčením sa nad rys a sliepňanie... Vždy skôr, rýchlejšie a aj presnejšie nakreslím, ako v nejakom SW.
To by som chcel vidiet
Ty si toho ešte veľa nevidel...
Takže vysvetlenie ... ale len a len z pohľadu mojej osoby....a len a len pre Teba.

Keď chcem robiť v nejakom SW, tak sa musím naučiť čo ?
Musím sa naučiť pohybovať v ňom, vedieť s ním narábať...doplniť ďalšie.
Na dosku ale natiahnem pauzák, vezmem do ruky pentelku a pravítko, rysovaciu súpravu a hajde kresliť. Mal som aj skladací malý pantograf. Ľutujem, že som ho predal.
Len pre úplnosť...som absolventom strojníckej priemyslovky, maturitná práca z predmetu "Stroje a zariadenia" bola prevodovka. Túto som kreslil na rys formátu A1 + nejaké A2, A3, A4...samozrejme výpočty a popis - počet strán cca 30.

Po maturite som bol zamestnaný v projektovej kancelárii.
Moje práce boli ..."Prečerpávajúca vodná elektráreň Čierny Váh" a "Zlieváreň Hronec".

Takže resumé ?
Pokiaľ by som sa naučil SW, tak mám na pauzáku hotovo.
Nie je nad šikovnú maličkú prevodovku na relatívne veľký výkon. Podarilo sa jednému spolužiakovi, všetci sme sa nad tým udivovali aké perfektné riešenie až jeden sa na to pozrel a hovorí že to nepôjde. Potom ukázal že jeden hriadeľ prechádza cez odľahčujúcu dieru na veľkom kolese. bolo to pár dní pred odovzdávaním prác.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
žabka mala som kolegu on mal perličkovýto bola jeho špecialita...výsluch na x-strán s tými mini písmenkami....a vždy milion svedkovsa tam toho mescilo
A ja si spomínam, ako tajný prišiel v modrom plášti robiť akože servis písacích strojov, a pritom iba naklepal celú klávesnicu z jedného stroja zakaždým na nový papier. :-) Neviem, či sme to aj nepodpisovali.
Takto podceňovať súdruhov a pracujúcu inteligenciu. Alebo aj súdruhov z PI.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Nuz vies, aj ja som sa pousmial ked som si predstavil jedneho (teba) skrceneho sliepnajuceho pracujuceho starou metodou a DRUHEHO s PC a SW.
Rovnako mozem povedat ze peso prejdem 10 km rychlejsie ako autom, pretoze kym absolvujem autoskolu...
Ale no táááák....to snáď nemyslíš vážne. Nehovoriac aj o tom, že prirovnanie nie veľmi adekvátne.

Predsa to bolo teda fest dávno...to po prvé.
Po druhé...nekreslím zasa toľko a ani nejak nič zložité, aby som sa potreboval učiť kresliť v mašine.
Ale šak jasné, že dnes sa aj na mojej alma mater učia tie kresliace programy.

No ruku na srdce...je to vždy dobré ?
Osobne si to nemyslím...a že prečo ?
Lebo absolvent školy, fičiaci na (LEN) rôznych softoch má problém. Nevie jednoducho kresliť...by som rád vidieť, ako by sa realizoval v nejakej výrobe, kde by mal urobiť obyčajný náčrt určitej súčiastky.
Nás profák technického kreslenia v prvom ročníku učil a mentoroval jednou vetou :

"Dobrý strojár nerozpráva, dobrý strojár kreslí. Dobrý strojár nakreslí svoju myšlienku aj na lístok od MHD."

Nezabudnuteľné slová...a to už ubehlo vyše 35 rokov.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tak potom nebudes dobry strojar alebo ten profak mal obmedzene myslenie.
V MHD na displeji tuknem 15 min a z predplatenky mi stiahne 65(?) centov, listok nevytlaci, ten je kdesi v databaze na serveri dopravneho podniku.
HA!
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Tak potom nebudes dobry strojar alebo ten profak mal obmedzene myslenie.
----------------------------------------
V MHD na displeji tuknem 15 min a z predplatenky mi stiahne 65(?) centov, listok nevytlaci, ten je kdesi v databaze na serveri dopravneho podniku.
HA!
Ak myslíš, že som zlý, to nie je môj problém. Nepoznáš ma, nevidel si ma pri práci, nemôžeš - nemal by si hodnotiť...ALE názor Ti ja brať nebudem.
No na profáka mi nešahaj...bol to vynikajúci pedagóg, človek, strojár.
--------------------------
To MHD ?
Si ma vlastne pochopil, čo som tým lístkom chcel povedať ???
Vyššie uvedené v mojom príspevku ohľadom lístka MHD je len ako príklad...kľudne som mohol použiť " poznámkový lístok, účtenku v reštike alebo pokladničný bloček"...
Capisci ?

Nechci, aby som Ťa dal na jednu čiaru s jarom88...ten je nechápajko dast ist hrúzen.
Naposledy upravil buchač : 18.07.17 at 20:45
1 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Tak potom nebudes dobry strojar alebo ten profak mal obmedzene myslenie.
V MHD na displeji tuknem 15 min a z predplatenky mi stiahne 65(?) centov, listok nevytlaci, ten je kdesi v databaze na serveri dopravneho podniku.
HA!
Hmmm.... a čo keď nemám predplatenku? Čo keď si MUSÍM kúpiť ten kúsok papierika (čo sa lístok volá) a označiť v tom tvojom inštrumente, čo sa označovač volá? HA?
Takže - LÍSTOK EXISTUJE, akurát ty si akosi mimo realitu.... pozri sa či máš ešte vlastné ruky a "neťukáš" do klávesnice len myšlienkami džigitálne....
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

19959257_958100647665902_8587941046869842939_n.jpg  
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
Tak, tak - u nás to boli autobusy Škoda RTO


a Poliaci to vyrábali v licencii ako Jelcz...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Terezia13
Tak, tak - u nás to boli autobusy Škoda RTO


a Poliaci to vyrábali v licencii ako Jelcz...
omyl, ty si zverejnil fotku mladšieho brata, Terézia dala predchodcu RTO.očka.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1




5 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchac, misoft, nemusite vsetko brat uplne doslova, uvolnite sa
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vicktor
buchac, misoft, nemusite vsetko brat uplne doslova, uvolnite sa
sú takí napružení..však
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ano, nadmieru napnuti alebo na... nenapada ma dalsi privlastok ... proste nadpriemerne tvrdi chlapi
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vicktor
Ano, nadmieru napnuti alebo na... nenapada ma dalsi privlastok ... proste nadpriemerne tvrdi chlapi
Viki...moje nove pruziny od kayaby...silno tvrdeledva ich milanko stáhol...stahovakmiale ina su famózne........dóbre uz som cicho
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
buchač
Ing. Ľubomír Janoška
babka - ježibabka
Ing. Ľubomír Janoška
vicktor
Ked sa tu uz objavilo kruzidlo, pridam k nemu nieco:
písmenká by sa nenašli?
A aké potrebuješ? Pošlem. Mala som aj veľké ozdobné, možno ich ešte niekde nájdem.
Nepotrebujem, len oko potešiť.
A pri pohľade na Propisot som ho hneď pocítil na nechtoch
Pravidelne používam tie vecičky...šablóny, pravítka, rysovaciu súpravu,...ešte aj rysovaciu dosku mám, aj rolu pauzáku.

Niet nad skrčením sa nad rys a sliepňanie... Vždy skôr, rýchlejšie a aj presnejšie nakreslím, ako v nejakom SW.
To by som chcel vidiet
Ty si toho ešte veľa nevidel...
Takže vysvetlenie ... ale len a len z pohľadu mojej osoby....a len a len pre Teba.

Keď chcem robiť v nejakom SW, tak sa musím naučiť čo ?
Musím sa naučiť pohybovať v ňom, vedieť s ním narábať...doplniť ďalšie.
Na dosku ale natiahnem pauzák, vezmem do ruky pentelku a pravítko, rysovaciu súpravu a hajde kresliť. Mal som aj skladací malý pantograf. Ľutujem, že som ho predal.
Len pre úplnosť...som absolventom strojníckej priemyslovky, maturitná práca z predmetu "Stroje a zariadenia" bola prevodovka. Túto som kreslil na rys formátu A1 + nejaké A2, A3, A4...samozrejme výpočty a popis - počet strán cca 30.

Po maturite som bol zamestnaný v projektovej kancelárii.
Moje práce boli ..."Prečerpávajúca vodná elektráreň Čierny Váh" a "Zlieváreň Hronec".

Takže resumé ?
Pokiaľ by som sa naučil SW, tak mám na pauzáku hotovo.
To tvoje resumé ti vyvracať nemienim. V tom máš určite pravdu, aspoň čo sa teba týka.
Ale ja som sa to naučil za sobotu a nedeľu.
Teraz už nepotrebujem sliepňať nad žiadnym výkresom. Zrejme si ten rozdiel nedokážeš ani len predstaviť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vicktor
Ano, nadmieru napnuti alebo na... nenapada ma dalsi privlastok ... proste nadpriemerne tvrdi chlapi
vicktor
Ano, nadmieru napnuti alebo na... nenapada ma dalsi privlastok ...
Skôr by som napísal,
že nadpriemerne natvrdlí chlapi.
-----------------------
Aké šťastie, že už niesu vo funkčnom výkone. Viem si predstaviť, kde by sme sa dnes nachádzali, ak by sa také myslenie dostalo k nejakému vedeniu. Nedaj bože k vedeniu štátu.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
Terezia13
Tak, tak - u nás to boli autobusy Škoda RTO


a Poliaci to vyrábali v licencii ako Jelcz...
omyl, ty si zverejnil fotku mladšieho brata, Terézia dala predchodcu RTO.očka.
Terka dala fotku POĽSKÉHO klonu RTOčka - Jelzca.
A to čo som predložil je Škoda 706 RTO..... pretože pred nimi boli len autobusy Praga RN/RND - teda autobusová karoséria na podvozkoch nákladiakov. Potom začali vyrábať Škoda 706 RTO.
Mladší, starší - to sú len modifikácie a modernizácie karosérií - princíp, chassis, boli tie isté, motory sa len vylepšovali.
Pokiaľ nepoznáš - nepleť sa do toho.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
To tvoje resumé ti vyvracať nemienim. V tom máš určite pravdu, aspoň čo sa teba týka.
Ale ja som sa to naučil za sobotu a nedeľu.
Teraz už nepotrebujem sliepňať nad žiadnym výkresom. Zrejme si ten rozdiel nedokážeš ani len predstaviť.
Jasnéééé...Ty si proste nadčlovek.
Keby si bol Boh, tak by si stvoril svet za tri dni...


Dig šun, more...a aj tak Ti neverím, že si sa naučil cez víkend.
Ono by bolo dobré vedieť, o aký program ide a potom by sa uvidelo.
Ale ako si sa mohol naučiť program na kreslenie technických výkresov, keď nedokážeš ani len príspevok upraviť tak, aby si neurobil citáciu citácie citovaného z citácií...
Holt Rádio Jerevan je šuviks proti tomu, čo tu dávaš...
Naposledy upravil buchač : 20.07.17 at 13:52
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
vicktor
Ano, nadmieru napnuti alebo na... nenapada ma dalsi privlastok ... proste nadpriemerne tvrdi chlapi
vicktor
Ano, nadmieru napnuti alebo na... nenapada ma dalsi privlastok ...
Skôr by som napísal,
že nadpriemerne natvrdlí chlapi.
-----------------------
Aké šťastie, že už niesu vo funkčnom výkone. Viem si predstaviť, kde by sme sa dnes nachádzali, ak by sa také myslenie dostalo k nejakému vedeniu. Nedaj bože k vedeniu štátu.
Vieš, ako sa odpovedá na takúto onačinu ?
Baba Ti je natvrdlá a nie ja.
------------------
Kde sa nachádzame teraz ? Žeby v riti, v eržike ?
Ak by som posúdiť tie Tvoje občasné myšlienkové pochody ?
Tiež nebudeš nejaký rozumový šampión.
Tiež si " určite čistý jak ľalia "...takých podobných by neočistil ani len kúpeľ v lúčavke kráľovskej...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať