Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lanaj
Perfektná téma. Pri čítaní som sa pristihla, ako sa usmievam. Nedávno sa ma deti pýtali na socializmus. No vysvetlite! Kto nezažil, nepochopí.
Baby a pamätáte aké parfémy sme chodili kupovať do Tuzexu?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Tweety
Baby a pamätáte aké parfémy sme chodili kupovať do Tuzexu?
...a rifle a francuzsku horčicu v krásnych pohároch a malililinky skladací dáždnik....
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

... keď nebolo dostať prací prášok a potrebovali ste vyprať . . .
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

...a tie potreby pri svojich dňoch.....
0 0
ajs ajs

ajs je offline (nepripojený) ajs

Naozaj boli fajn a nielen na žuvanie ale mohli služiť aj na iné učely:p
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Mne chýbajú tie dovolenky. S našimi sme chodili týždeň v zime a týždeň v lete, čosi ako ROH rekreácie? Teraz musím šetriť na dovolenku celý rok, ale nakoniec niet kedy, lebo som si dovolenku vyčerpala miesto PN. Toto je super téma.
0 0
kaktusy kaktusy

kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

Nostalgicky spomíname?
Priznám sa, že dlho som si nemohla odvyknúť oslovovať: súdruh a súdružka
a zdraviť: česť práci.
Naše deti si už iba matne spomínajú na tie časy, a vnuci, keď im o tom rozprávam, nič im to nehovorí, alebo ich to nezaujíma.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Dalsie obrazky:
foto 17.jpg  
foto 18.jpg  
foto 19.jpg  
foto 22.jpg  
foto 6.jpg  

foto 7.jpg  
foto 8.jpg  
foto 1.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
kikoza
Dobrá téma na oživenie.Už som toho odvtedy veľa zabudla,ale rada si zaspomínam.Vždy mám ešte v pamäti keď otvorili hranice pre všetkých a išli sme z práce na výlet do Rakúska pozrieť na ten zahnívajúci kapitalizmus a ostali sme stáť s otvorenými ústami v strede vianočne ozdobenej Viedne.
a pamätám ako sme prišli do Viednel ...a Čechoslováka si spoznala medzi Viedenčanmi hneď ....klasické československé vetrovky, posedávajúce v parkoch na lavičkách a papkajúc klobásu alebo slaninu s chlebom :......... a nespočetné balíky s takou melírovanou vlnou v rukách....pamätám aj ako sme sa tlačili pre pár šilingov v našich bankách, len aby sme "okúsili" ten západ

....... a tiež ako mi ovisla sánka, keď ma po vstupe do obchodu privítala s úsmevom predavačka a pri odchode ma pozdravila, poďakovala sa a popriala pekný deň !.......no toho som sa ešte u nás nedožila
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
emily
...a tie potreby pri svojich dňoch.....
pamätám...nosila som tam zicherku, aby som to po pár metroch nemala na chrbte
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Po dlhšom čase som otvorila poradu, ale pamätám sa aj ja a táto téma mi zdvihla naladu a tiež som sa usmievala a spominala na rady toho toaletného papiera, mäsa, pred Vianocami na rady na mandarinky, banany a aj na tie nákupy vo Viedni - luxusné obchody a restauracie, ktoré sme obzerali iba cez okno a aj na ten Tuzex. Súper temička...
Naposledy upravil Ala : 02.12.05 at 08:30
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja súhlasím s Janousys,tie dovolenky chýbajú aj mne.Vtedy som robila na družstve,mali sme šikovného predsedu a tých poukazov bolo neúrekom.Na 2-týždńový pobyt k moru sa doplácalo 300,-sk a ostatné plati Zväz družstevných roľníkov.Stalo sa bežne, že poukaz sa aj vrátil,čo si ho nemal kto zobrať.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

verili by ste, ja dodnes nosím rifle kúpené ešte v tuzexe )) ....
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tiež si už toho dosť pamätám, hlavne na dovolenky do Bulharska na 3 týždne vlakom, stravou a bývanie v bungalovoch za 500,-Kčs. Zlaté časy. Tiež si pamätám na kocky gumených farebných cukríkov posypaných práškovým cukrom za 0,20 hal. Alebo si pamätám, keď som čakala moje dvojčatá, ako som stála v rade v kojeneckom obchode, kde som chcela kúpiť plienky. Nakoľko som mala strašne opuchnuté nohy, stále som chodila v nohaviciach. No moja sestra mi darovala tehotenské šaty, ktoré som si obliekla práve v ten deň. Stála som v rade, ostalo mi zle a ja som sa prebrala na stoličke, šatami vyhrnutými hore. A čo ten chlieb rascový za 5,60 Kčs, alebo mlieko za 2 Kčs. Dalo by sa dlho spomínať.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
a čo tak trojizbový byt za 30 tisíc platený cez FKSP a polovička z toho ako nenávratná pôžička?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

karkulka
a čo tak trojizbový byt za 30 tisíc platený cez FKSP a polovička z toho ako nenávratná pôžička?
Nostalgia je krásna však?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

karkulka
a čo tak trojizbový byt za 30 tisíc platený cez FKSP a polovička z toho ako nenávratná pôžička?
Nuž to si pamätám. V r.1982 som sa bola prihlásiť do poradovníka, splatila som zálohu 3000 Kčs a čakalo ma 15-ročné čakanie. Bytu som sa nedočkala, po revolúcii som to zrušila.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Ja keď som sa išla vydávať, musela som z MNV priniesť do zlatníctva potvrdenie. Bez neho nám nechceli predať obrúčky. Bolo to v roku 1982!
Aj napriek 100% zamestnanosti som v r. 1987 mala problém zamestnať sa. S 3 deťmi ma nikam nechceli vziať.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Ja som sa vydávala v roku 1983 a v zlatníctve potvrdenie z MNV pýtali aj od nás
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

TOKY
Ja som sa vydávala v roku 1983 a v zlatníctve potvrdenie z MNV pýtali aj od nás
rok 1984 taky tak
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať