Zavrieť

Porady

stravne listky od 1.1.2006

ak to dobre chapem od 1.1.2006 si ako zivnostnik mozem dat do nakladov stravne v rozsahu ako zamestnanec, cize ak pracujem 8h za den mam narok na stravny listok v hodnote 80sk a z toho si mozem dat 55% do nakladov.

ako to zauctovat? kupim stravne listky na mesiac, ktory ma povedzme 20 pracovnych dni 20*80 = 1600Sk, ako z toho zauctujem len 55%?
Usporiadat
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

ZuzanaP
Ďakujem za odobrenie, včera ma trošku vyplašila, keď mi to povedala, že sa to nesmie a že daňové úrady dávajú za to pokuty. Ale aj na stránke drsr som našla vyjadrenie, tak ako sme si tu písali. Takže som rada, že som mala pravdu, ani neviete ako to poteší, lebo ona robí mzdy pre 500 ľudí, tak som si myslela, že sa nemôže mýliť.
Každý sa môže mýliť....len škoda, že toto je omyl v neprospech zamestnanca, ak to takto robí.
0 0
nikitaf1 nikitaf1

nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

Ahojte poradaci,

tak otvaram opat tuto temu. Bolo vela popisane, ale vsade sa pise o probleme ak je suma listka mensia ako 89,- sk. Ja mam opacny problem. Suma listka je 100sk. Uctovala som sposobom ze 48,50Sk som dala ako VOZD, 1,5Sk SF a 50,-Sk som strhla zamestnancovi. Napadla ma vsak jedna vec, ci zamestnavatel nie je povinny prispievat 55% z ceny listka co je 55,-Sk ale len 48,95 maximalne si dat ako VOZD a v tomto pripade zvysok do 55,-Sk ako VNZD...
dakujem za radu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikitaf1 Pozri príspevok
Ahojte poradaci,

tak otvaram opat tuto temu. Bolo vela popisane, ale vsade sa pise o probleme ak je suma listka mensia ako 89,- sk. Ja mam opacny problem. Suma listka je 100sk. Uctovala som sposobom ze 48,50Sk som dala ako VOZD, 1,5Sk SF a 50,-Sk som strhla zamestnancovi. Napadla ma vsak jedna vec, ci zamestnavatel nie je povinny prispievat 55% z ceny listka co je 55,-Sk ale len 48,95 maximalne si dat ako VOZD a v tomto pripade zvysok do 55,-Sk ako VNZD...
dakujem za radu
55% z ceny jedla, max. však 55% z 89.-(stravného pri pPC od 5-12 hod.), iba to je daňovo uznaný náklad. Ak by prispieval vo vyššej sumy ako umožňuje zákon, tento príspevok je VNOZD. Nevidím tam príspevok zo SF, ktorý je povinný.
0 0
nikitaf1 nikitaf1

nikitaf1 je offline (nepripojený) nikitaf1

Takze to robim dobre, davam mu len povinnych 48,50 zo zakona a 1,50 socialny fond, zbytok si plati sam. dakujem
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Tu na Porade sa písalo, že SZČO si môže uplatniť do výdavkov maximálne 89,- SK z ceny stravného za každý odpracovaný deň. Teda lístok má hodnotu napr. 100,- Sk. Výdavok 89, Sk a 11 SK je výdavok nedaňový.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

HankaS Pozri príspevok
Tu na Porade sa písalo, že SZČO si môže uplatniť do výdavkov maximálne 89,- SK z ceny stravného za každý odpracovaný deň. Teda lístok má hodnotu napr. 100,- Sk. Výdavok 89, Sk a 11 SK je výdavok nedaňový.
Ale nie u zamestnaca.
0 0