Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
srska Pozri príspevok
aj o 23:59
O 17.00 to bolo. Vlastne nie je dôležité
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Economic Pozri príspevok
Ja som práve z tohto dôvodu túto tému založila, aby nebol chaos, aby si to ľudia v kľude mohli premyslieť, vybrať registračnú autoritu bez zhonu a bez stresu a určite je lepšie byť skôr na to pripravený, ako sa zbadať okolo 20. januára a hľadať na rýchlo nejakú registračnú autoritu, ktoré už budú mať plne obsadené termíny... Je to ozaj aj o psychickej príprave a hlavne o príprave ako takej technickej ... Možno lepšie by bolo vybaviť ZEP skôr a odskúšať si nejaké podanie ešte v tomto roku. Kto sa na to naučí, už sa nikdy nebude chcieť vrátiť k papierovému podávaniu. Verte mi !
Ja tiež skoro všetko podávam elektronicky (DU, SP ZP), ale nepotrebujem na to zatiaľ ZEP!!!
Táto forma podávania tlačív je fakt dobrá pomoc.
Nepohnem sa síce od PC a za tie roky vysedávania za PC mi tak akurát narástol zadok (s prepáčením) a preto by mi trochu pohybu a prechádzky na čerstvom vzduchu cestou na DU, alebo poštu vôbec nezaškodili.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

promont maja Pozri príspevok
... ja sa už iba zahrávam s myšlienkou, keďže toho elektronického zasielania je už pomerne dosť, vyradiť jeden počítač, ktorý bude používaný iba na tento účel ... keďže to počítačové zabezpečenie proti akýmkoľvek vírusom, ( ... niekedy aj "dvojnohým" ) asi nebude stačiť ... a s poriadnym antivírusovým programom a radšej s pripojením na internet iba počas prenosu dát ... a samú seba presviedčam, že takúto investíciu už pomaly ale isto musím považovať za nevyhnutnú ...
netreba zvlášť pc - stačí dobre zabezpečený modem, zapnutý firewall a aspoň ms eseentials. používam zep od roku 2008 a za tú dobu som mal problém len raz - po dvoch rokoch mi odišiel usb token, teraz mám usb čítačku scr 3320
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:34
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dovolim si povedat, ze 90 % drobnych podnikatelov vobec nebude rozumiet terminom, ktore tu uvadzas a o pouzivani tych zariadeni ani nehovorim.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

durisovad Pozri príspevok
Dovolim si povedat, ze 90 % drobnych podnikatelov vobec nebude rozumiet terminom, ktore tu uvadzas a o pouzivani tych zariadeni ani nehovorim.
prave ste mi to zobrali z ust!!!

vsetky vykazy a priznania podavam osobne na instituciach (mam len "malych" zivnostnikov napr. s jednym zamestnancom, stvrtrocneho platcu dph atd....

rozmyslam, ci nezalozim novu temu pre takych tazkopadnejsich - ako som ja, aby som dostala po lopate instrukcie, ze kedy, ako, preco, kde a za kolko si dat spojazdnit tieto zalezitosti...

inac, mne vobec neprekazaju osobne podavania, robim to vramci venčenia a rada by som bola, ak by to aj takto zostalo....(peciatka na kopii to najlepsie istí)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

durisovad Pozri príspevok
Dovolim si povedat, ze 90 % drobnych podnikatelov vobec nebude rozumiet terminom, ktore tu uvadzas a o pouzivani tych zariadeni ani nehovorim.
a) odpovedal som na príspevok
b) každý jeden vie čo je mobil, usb kľúč, sim karta, .... no a to je usb, v ktorom je "sim" karta
aj ja som sa naučil ovládať aut. pračku a umývačku (keď som musel)

a stále platí (aj pre mňa): keď zlyhajú všetky pokusy - prečítaj si návod
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
durisovad Pozri príspevok
Dovolim si povedat, ze 90 % drobnych podnikatelov vobec nebude rozumiet terminom, ktore tu uvadzas a o pouzivani tych zariadeni ani nehovorim.
Robím dennodenne s ľuďmi, ako si aj ty a zatiaľ nebol problém, rozumeli všetkému. A keby sa tak aj stalo, odo mňa majú moji klienti kedykoľvek telefonický hotline zadarmo, alebo pomoc prostredníctvom vzdialenej pracovnej plochy. Takže keď, treba si len správne vybrať...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

srska Pozri príspevok
netreba zvlášť pc - stačí dobre zabezpečený modem, zapnutý firewall a aspoň ms eseentials. používam zep od roku 2008 a za tú dobu som mal problém len raz - po dvoch rokoch mi odišiel usb token, teraz mám usb čítačku scr 3320
... začína toho byť už tak veľa ... okrem poisťovní a daňových a colných správ je to aj elektronický prístup na stránky našich dodávateľov ( elektronické faktúry a pod.), nehovoriac o bankách a aj komory majú svoje prihlasovacie záležitosti ... a ak v tom istom počítači mám aj citlivé údaje z účtovníctva a inej agendy ... nemôžem si dovoliť, aby sa nejakým spôsobom aj napr. nejaký "dvojnohý vírus nabúral" do takéhoto počítača ... keďže som živnostník a údaje nie sú moje ... a pokiaľ toho nebolo až tak veľa, a hoci to nebolo zase tak málo, nejako sa to ešte dalo ... ale do budúcna, toho bude viac: teda aj tieto budúce elektronické schránky pre platcov DPH, a určite pribudne aj obchodný register a čoraz menej chodia faktúry poštou ... a tak sa stále viac a viac zamýšľam nad myšlienkou, že účtovníctvo a ďalšia agenda bude na sólo-počítači a asi aj bez permanentného ( v prípade nevyhnutnej potreby by som mohla mať možnosť jeho "zapnutia" ...) prístupu na internet ... či? ...
Naposledy upravil promont maja : 25.05.11 at 05:28
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
aktaK Pozri príspevok
prave ste mi to zobrali z ust!!!

vsetky vykazy a priznania podavam osobne na instituciach (mam len "malych" zivnostnikov napr. s jednym zamestnancom, stvrtrocneho platcu dph atd....

rozmyslam, ci nezalozim novu temu pre takych tazkopadnejsich - ako som ja, aby som dostala po lopate instrukcie, ze kedy, ako, preco, kde a za kolko si dat spojazdnit tieto zalezitosti...

inac, mne vobec neprekazaju osobne podavania, robim to vramci venčenia a rada by som bola, ak by to aj takto zostalo....(peciatka na kopii to najlepsie istí)
Netreba zakladať nové témy, inštrukcie dostaneš aj tu, len sa treba opýtať..... (bohužiaľ, zákonodarca je proti tvojmu venčeniu na inštitúcie... )
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

domenico.office Pozri príspevok
Netreba zakladať nové témy, inštrukcie dostaneš aj tu, len sa treba opýtať..... (bohužiaľ, zákonodarca je proti tvojmu venčeniu na inštitúcie... )
mno, najhorsie na tom je to, ze neviem ani na co sa mam opytat

vsetko podavam "ručne"...(VsZp, SP, DU)..

mám sa už začať báť??? (teraz fakt nesrandujem)

mozem si este dovolit cakat, ze bude odvolane, to čo bolo prikazané a prikažu to, co bolo odvolane? alebo uz zacat konat..

a ked uz mam zacat konat, tak prosim, poucte ma: co, kde, ako a za kolko (asi)...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

domenico.office Pozri príspevok
Netreba zakladať nové témy, inštrukcie dostaneš aj tu, len sa treba opýtať..... (bohužiaľ, zákonodarca je proti tvojmu venčeniu na inštitúcie... )
súhlasím domenico. ale zas je fakt, že starší sú už komotnejší a niekedy sa im už ťažko prijímajú nové veci. veď si zober, koľko bolo problémov s aplikáciou eDane (a ešte aj bude) - mimochodom je od 09.05.11 update na verziu 1.1.0.5
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

srska Pozri príspevok
súhlasím domenico. ale zas je fakt, že starší sú už komotnejší a niekedy sa im už ťažko prijímajú nové veci. veď si zober, koľko bolo problémov s aplikáciou eDane (a ešte aj bude) - mimochodom je od 09.05.11 update na verziu 1.1.0.5
veru suhlasim

a dostanem aj polopate odpoved, alebo skor po hlave....

da sa predpokladat, ze sa posunie termin, tak ako temer vo vsetkom??
(pokial je to k tomu vsetkemu aj financne narocne)
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
aktaK Pozri príspevok
mno, najhorsie na tom je to, ze neviem ani na co sa mam opytat

vsetko podavam "ručne"...(VsZp, SP, DU)..

mám sa už začať báť??? (teraz fakt nesrandujem)

mozem si este dovolit cakat, ze bude odvolane, to čo bolo prikazané a prikažu to, co bolo odvolane? alebo uz zacat konat..

a ked uz mam zacat konat, tak prosim, poucte ma: co, kde, ako a za kolko (asi)...
Netreba sa ničoho báť. Verím, že nesranduješ... Myslím, že si ešte môžeš dovoliť čakať, ktovie, "či odvolajú, čo odvolali". Treba si najprv pozisťovať, kto ti aký komfort ponúkne, či ti pomôže, ak budeš mať nejaký problém. Kde začať? Google a zadaj registračná autorita. Tam tebe (či iným) budú vystavovať Kvalifikovaný certifikát, popýtaj sa na doplnkové služby, či poskytujú, za akých podmienok.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aktaK Pozri príspevok
veru suhlasim

a dostanem aj polopate odpoved, alebo skor po hlave....

da sa predpokladat, ze sa posunie termin, tak ako temer vo vsetkom??
(pokial je to k tomu vsetkemu aj financne narocne)
áno ale nie preto, že to je pre niekoho fin. náročné ale pre nestíhačky v daňovej správe. aj keď aj oni závisia na externistoch .
jednoducho: všetko je to o peniazoch
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

domenico.office Pozri príspevok
Netreba zakladať nové témy, inštrukcie dostaneš aj tu, len sa treba opýtať..... (bohužiaľ, zákonodarca je proti tvojmu venčeniu na inštitúcie... )

Moji milí rádcové, skúste, prosím, pre nás, čo chodíme so všetkým na DÚ osobne, poradiť ako s tým všetkým začať. Ďakujeeem!
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
srska Pozri príspevok
súhlasím domenico. ale zas je fakt, že starší sú už komotnejší a niekedy sa im už ťažko prijímajú nové veci. veď si zober, koľko bolo problémov s aplikáciou eDane (a ešte aj bude) - mimochodom je od 09.05.11 update na verziu 1.1.0.5
Prijímajú ťažšie, ale zase by som nepodceňoval..... ak sa naučia a mnohé sa chcú, ide im o a oceňujú. Mám nejeden príklad.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Martasch Pozri príspevok
Moji milí rádcové, skúste, prosím, pre nás, čo chodíme so všetkým na DÚ osobne, poradiť ako s tým všetkým začať. Ďakujeeem!
V prvom rade treba Kvalifikovaný certifikát. Takže google a postup v ňom je vyššie
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

domenico.office Pozri príspevok
Nechápem, načo takýto krok.... Bežne používame počítače na prácu i na podávanie elektronických dokumentov. A môj notebook už podával aj z benzínky...
... mám kolegu, ktorý mi vytlačil rozpočet ku faktúre na diaľku, prostredníctvom internetu a mobilu v aute ... viem, že sa to dá, len mňa skôr kvári niečo iné ... nejde tu tak o technickú stránku, ale o "pracovnú, či skôr vzťahovú" ... ak by sa mi taký "šikovník" dostal k citlivým údajom ( ... mám v zmluve aj klauzulu obchodnom tajomstve) ...
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

domenico.office Pozri príspevok
Netreba sa ničoho báť. Verím, že nesranduješ... Myslím, že si ešte môžeš dovoliť čakať, ktovie, "či odvolajú, čo odvolali". Treba si najprv pozisťovať, kto ti aký komfort ponúkne, či ti pomôže, ak budeš mať nejaký problém. Kde začať? Google a zadaj registračná autorita. Tam tebe (či iným) budú vystavovať Kvalifikovaný certifikát, popýtaj sa na doplnkové služby, či poskytujú, za akých podmienok.
inac mimo temy, chcem k prispevku dat uzitocne - akoze je to pre mna uzitocne..... ale nemozem, pretoze nemam dostatocny pocet bodov..
tak musim dat "suhlasím" akoze som odborník na danú temu a odobrujem svojim suhlasom dany prispevok, nie je to trochu na hlavu?

p.s. preco "uzitocne" je nadradene "suhlasím"
...ta ked ja uz tomuto nerozumiem, tak ako mozem rozumiet tejtotu teme..
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

domenico.office Pozri príspevok
Prijímajú ťažšie, ale zase by som nepodceňoval..... ak sa naučia a mnohé sa chcú, ide im o a oceňujú. Mám nejeden príklad.
ja ich nepodceňujem. to nie. veď aj ja už patrím k dôchodcom
0 0
Načítať ďalšie