Zavrieť

Porady

NEŽEREM.

Remeselník,stavbár.
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí .Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.
Naposledy upravil 220870 : 04.09.11 at 17:14
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lujza.j Pozri príspevok
myslím, že to netreba brať ako trápenie,lebo to iné nikdy nebude, ani sa vyhovárať na genetiku áno má niečo sa svedomí, ale čo už?život nie je o jedle, ked niečo nejem, lebo to nie je na "mojom zozname" neberiem to ako tragédiuaj tak je to o metabolizme buď nespí a spaľuje, alebo spí a nespaľuje.
Treba kupovať to, čo chcem jesť, aj keď občas padne oko na niečo lákavé, ale dá sa aj lacno variť a zdravo jesť. Ten metabolizmus je práve to, čo dedíme. Ak idem do obchodu hladná, prejaví sa to na množstve nakúpených potravín. My si píšeme na lístok, čo kúpiť, ale ak je nejaká akcia, kúpime aj navyše. Ale ak ideme hladní, tak nakúpime oveľa viac.
4 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Gina Er Pozri príspevok
keby si vedel,ako sa ja napohybujem v robote,ledva sa dovlečem domov,ja nemám sedavé zamestnanie pri PC.....
tak soračik, aspon uz viem preco sa ti dobre sedi pri porade.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j Pozri príspevok
http://www.kankan.sk/clanok/zdravie-...nova-dieta/325 toto je tiež zaujímavé stravovanie
Bielkovinova dieta? Lekari-vyživari o tom vedia svoje. Fakt toto nie je sranda! Čítajte napr. Dr.Fořta (http://www.drfort.cz/o_mne.php ), čo bol vyživar pre športovcov.
alebo
http://www.medilife.sk/pdf/medidiet.pdf
http://hubnuti.abecedazdravi.cz/jak-...i-dr-petr-fort
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...decko odkazuje,že toto logo s veľkými písmenami by sa malo dať stabilne na titulku porady...aby sme si vraj uvedomili, kde a s kým "žereme"...a že dobré ráno-na*erie ma hneď v pondelok!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
duves Pozri príspevok
Ale ak chcete recept na schudnutie, tak poznam navod. No žiadne zázraky bez namahy to nie sú. Aerobny trening aspon 40-60 minut, 4x do tyždna, samosebou možete aj denne. To je tak, ak zacnete napr. behat/plavať, bicyklovať, tak asi po 20-30 minutach nabieha metabolizmus na spalovanie tukov. A treba byt v srdcovej frekvencii asi 110-120% vášho maxima.
Tak včera som bol dost unaveny po tej etape.
Nie, ten udaj je blbost.
takže
1. Regeneračný tréning, metabolický tréning
Tréningová zóna: zhruba 55 – 70 % HR max.
Pri miernom tréningu s dlhším trvaním dochádza k percentuálne vyššiemu spaľovaiu tukov ako uhľohydrátov. Doporučuje sa dĺžka trvania minimálne 45-90 min.
Tento typ tréningu je vhodný aj pre začiatočníkov a ľudí, ktorý dlhšiu dobu aktívne nešportovali.

http://www.radsvetla.inky.sk/novic/a...vytrvalost.htm
http://www.sloger.sk/index.php?page=pulzmeter
Ešte doporučujem napr. okrem pulzmetrov na indoor športové aktivity (vela značiek na trhu) aj pulzmetre pre outdoor s GPS signalom zn.Garmin (samozrejme stačí iba jeden), potom si môžete pozrieť záznam trasy kade ste behali, či bicyklovali napr. takto: http://utrack.crempa.net/report/save...c561ba88e7d68f
( to je moja trasa z 23.augusta t.r. Ta včerajsia mi tam nejde vygenerovať koli velkosti zaznamu nad 1MB).
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
...decko odkazuje,že toto logo s veľkými písmenami by sa malo dať stabilne na titulku porady...aby sme si vraj uvedomili, kde a s kým "žereme"...a že dobré ráno-na*erie ma hneď v pondelok!
Pepsikova, ake logo?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
duves Pozri príspevok
Pepsikova, ake logo?
..no však názov témy...NEŽEREM...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
[QUOTE=duves;1841775]Tak včera som bol dost unaveny po tej etape.
Nie, ten udaj je blbost.
takže
1. Regeneračný tréning, metabolický tréning
Tréningová zóna: zhruba 55 – 70 % HR max.
Pri miernom tréningu s dlhším trvaním dochádza k percentuálne vyššiemu spaľovaiu tukov ako uhľohydrátov. Doporučuje sa dĺžka trvania minimálne 45-90 min.

Ešte doporučujem napr. okrem pulzmetrov na indoor športové aktivity (vela značiek na trhu) aj pulzmetre pre outdoor

a naco mi je pulzomer ked hned, ako si ho nasadim tak mi ukaze 92 uderov a do pol hodiny tam mam ciiac ako 180 a moje pulz by nemal byt viac ako 170...
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
pepsikova Pozri príspevok
..no však názov témy...NEŽEREM...
Vidis, hned ako som si ta precital tak som sa pobavil a zbavila si ma pondelnajsieho stresu Dakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

[QUOTE=ivantt;1841792]
duves Pozri príspevok
Tak včera som bol dost unaveny po tej etape.
Nie, ten udaj je blbost.
takže
1. Regeneračný tréning, metabolický tréning
Tréningová zóna: zhruba 55 – 70 % HR max.
Pri miernom tréningu s dlhším trvaním dochádza k percentuálne vyššiemu spaľovaiu tukov ako uhľohydrátov. Doporučuje sa dĺžka trvania minimálne 45-90 min.

Ešte doporučujem napr. okrem pulzmetrov na indoor športové aktivity (vela značiek na trhu) aj pulzmetre pre outdoor

a naco mi je pulzomer ked hned, ako si ho nasadim tak mi ukaze 92 uderov a do pol hodiny tam mam ciiac ako 180 a moje pulz by nemal byt viac ako 170...
Ešte na narodky som dostala špeci krokomer, s meraním tepu, vyhodnotením koľko som spálila kalórii a pod. Zo začiatku som sa merala všade, keď som zistila, že odporúčaných 10000 krokov denne neprejdem, vzdala som to a nosím tento špeci prístroj ako hodinky , keď som športovo oblečená. Ten pás na meranie tepu je doma v šuflíku. V príručke písali, že tepová frekvencia pri mojom veku, by sa mala pohybovať maximálne do 130 tepov za min., vtedy by som mala chudnúť, nad 130 sa vraj spaľujú cukry a človek nechudne.
Ono to chce zaťať sa, či už s prístrojom, alebo bez
Presne viem, čo mám robiť, upraviť stravu a viac sa hýbať a pôjde to. Teraz čakám na vhodný okamih a keď príde začnem
3 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

nemusíte si merať tep.....dá sa to odhadnúť podľa toho,ako ste zadýchaní....ak ešte vládzete hovoriť v pohode,tak to je presne ten stav,kedy sa spaľujú tuky...ak ste takí zadýchaní,že už sa Vám hovoriť nedá,treba spomaliť....
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ivantt Pozri príspevok

a naco mi je pulzomer ked hned, ako si ho nasadim tak mi ukaze 92 uderov a do pol hodiny tam mam ciiac ako 180 a moje pulz by nemal byt viac ako 170...
Pulzmeter je na to, aby si vedel sledovať svoj tep. A podla toho, ake ma hodnoty bud ubrat na výkone, alebo přidat. Existuju rozne tepove pasma: na chudnutie – tzv.aerobny rozvoj, potom ten vyšší je už silova vytrvalost, tam už sa začínaju spalovať aj dosť cukry (svalovy glyken) a uplne najvyššie je anaerobny prah v rozmedzí 90% až 100% maxima. Inak je doležite povedať aj to, že dvaja rozdielny ludia maju vždy rozdielne prahy-aerobny a anaerobny. Hlavne ten anaerobny je tak špecificky, že netrenovany ho ma nizko, a trenovany vysoko. Inak povedane, ak je cyklista amater a šlape na bicyklo do kopca vedla profika, tak ten netrenovany, alebo malo trenovany už lapa po dychu, už je v anaerobnom pasme, kdežto profik je v aerobnom pasme, spaluje tuky a v tom rytme dokaže makať cele hodiny.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Este predtym ako som nasla tuto temu som sa dnes rano rozhodla upravit stravu a tiez schudnut, lebo je to katastrofa so mnou. Necitala som si zatial ine prispevky len prvu stranu, tak mozno to tu niekto spomenul. Mne sa dost osvedcila upravena strava podla 90 diety, ale nie tak striktne dodrziavana. Postahovala som si viac receptov na internete, len sa neviem donutit nabehnut na ten rezim. Prave pri dojedani ranajok - ovocia som nasla tuto temu, co ma nabudilo este viac na to, ze musim nieco s tou svojou vahou robit...tak dufam, ze sa nam to podari vsetkym.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
ani ja nežerem, za 3 týždne som zhodila 4 kg. doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem, celozrné rohlíky a nízkotučné veci, a čo varím tak na olivovom oleji
chcela by som schudnúť aspoň tých 20 , ale ešte aj tak budem objemná
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Barbara Pozri príspevok
ani ja nežerem, za 3 týždne som zhodila 4 kg. doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem, celozrné rohlíky a nízkotučné veci, a čo varím tak na olivovom oleji
chcela by som schudnúť aspoň tých 20 , ale ešte aj tak budem objemná
keby som sa ráno nenajedla,tak zomriem.....ja makám ako fredka,okolo desiatej už musím ísť znovu jesť...
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Všetkým odhodlaným schúdnúť držím palce. Len by som chcela poprosiť, či by sa téma nedala premenovať napr. chudnem, začnem držať dietu, chudnime spoločne....
Mne názov témy pripadá trochu nevhodný, sme predsa ľudia. Možno preto, že mám opačný problém, zo zdravotných problémov neviem pribrať, diagnoza podvížívená. Doporučujem s tých chudnutím opatrne, pekne pomaličky a postupne a pozor na jojo efekt.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Katarina Pozri príspevok
Všetkým odhodlaným schúdnúť držím palce. Len by som chcela poprosiť, či by sa téma nedala premenovať napr. chudnem, začnem držať dietu, chudnime spoločne....
Mne názov témy pripadá trochu nevhodný, sme predsa ľudia. Možno preto, že mám opačný problém, zo zdravotných problémov neviem pribrať, diagnoza podvížívená. Doporučujem s tých chudnutím opatrne, pekne pomaličky a postupne a pozor na jojo efekt.
ale,nooo...trocha humoru nezaškodí....to nepoznáš,že : cica,nežer?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Barbara Pozri príspevok
doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem
No to je zásadná chyba, o 12:00 už máš mať za sebou 2 jedlá!!! Treba jesť zdravo, pestro, pravidelne, málo a často. Ak ješ 3x za deň, telo má sklony ukladať energiu do zásob (do slaniny), lebo vie že zase 6 hodín nič nedostane...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

truch Pozri príspevok
Ešte na narodky som dostala špeci krokomer, ...

Presne viem, čo mám robiť, upraviť stravu a viac sa hýbať a pôjde to. Teraz čakám na vhodný okamih a keď príde začnem
Vidíš, Dáška, tak toto je na tom najúžasnejšie, to čakanie na vhodný okamih. Nepríde veru sám, ten škaredý vhodný okamih, lebo rád chodí aj k iným. A veruže aj k nám, a to nespočetne krát, len škoda, že uletí skôr, ako ho môj muž stihne poriadne chytiť. . Skús ho rýchlo vystriehnuť a chytiť, za chvíľu od nás odíde.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Barbara Pozri príspevok
ani ja nežerem, za 3 týždne som zhodila 4 kg. doobeda nejem, až okolo 12 ej začnem, celozrné rohlíky a nízkotučné veci, a čo varím tak na olivovom oleji
chcela by som schudnúť aspoň tých 20 , ale ešte aj tak budem objemná
ja ked som pred vyse rokom zacala tu 90 dnovu dietu, za 2 tyzdne som schudla 5 kg, len potom sme mali nejake rodinne problemy a prestala som dodrziavat. Tych 5 kg sa mi vsak drzalo velmi dlho, kym som sa nerozjedla (som zavisla na sladkom). Pri 90 dnovej je doobeda ovocie. Urcite treba doobeda jest. A hlavne upravit celkovo jedalnicek nie len na nejaky kratky cas a urcite sa hybat (bicykel, plavanie a podobne...)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať