Zavrieť

Porady

kratenie dovolenky - rodicovska dovolenka

Dobry den,
dost som sa zamotala do kratenia ci nekratenia dovolenky a potrebujem poradit.
Mam dva pripady, jedna je zamestnankyna rodicovsku dovolenku skoncila v roku 2011 v maji.
Moja otazka znie, za rok 2011 za tych prvych 5 mesiacov ked bola na rodicovskej dovolenke, krati sa jej nejakym sposobom ta dovolenka? Napriklad prvych 100 dni 1/12 a potom kazdy 21 dni 1/12 dovolenky? Tak ako u PNky. Alebo sa to berie tak ze bola na rodicovskej z ktorej nevznika narok na dovolenku a narok jej zacnem ratat az od toho juna?
Tak isto mam este jeden pripad. Zamestnankyna mi skoncila tento rok v maji matersku dovolenku (z ktorej ma narok na dovolenku) od juna do augusta je na rodicovskej a od septembra nastupila do prace ako riadny zamestnanec. Ako jej mam vyratat dovolenku?? Ma za obdobie rodicovskej narok na nejaku pomernu cast? alebo sa to berie tak akoby "nebola zamestnancom" a nedostane za tie mesiace dovolenku?
Mam v tom chaoz a neviem ako to ratat spravne.
dakujem za rady.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

raya1 Pozri príspevok
Prosím o radu, ako sa bude krátit dovolenka :
Zamestnankyňa nastúpila na MD 4.8.2011 do 28.3.2012. RD začala 29.3.2012. Teraz 1.1.2013 nastúpila do práce. Ako sa jej kráti dovolenka pri nároku na 25 dní ?
Ďakujem !
do nástupu na MD pracovala, alebo bola na PN-ke ?
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

pracovala, akurát od 12.5.2011 do 7.7.2011 bola na PN
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak odpracovala celý rok 2011, nekráti sa nič. Rok 2012, ak to bolo menej ako 60 dní,(MD) vznikol nárok na D za odpracované dni, za odpracov. 21 dní 1/12 z ročného nároku.
Naposledy upravil Tweety : 09.01.13 at 08:07
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

raya1 Pozri príspevok
pracovala, akurát od 12.5.2011 do 7.7.2011 bola na PN
to nie je 100 prac.dní.
r.2011 - nárok na celú dovolenku, z titulu MD sa dovolenka nekráti
r.2012 - narýchlo som spočítala prac.dni MD, vyšlo mi 63 (skontroluj ma). Ak trvala viac ako 60 dní, vznikol nárok na dovolenku za kal.rok.Spočítaj si pracovné dni,( vrátane sviatkov) rodičovskej dovolenky. Nárok bude krátiť z titulu rodičovskej dovolenky, za prvých 100 prac.dní (vrátane sviatkov) o 1/12, za každých ďalších celých 21 prac.dní o ďalšiu 1/12 ročného nároku.
1 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Veronika ďakujem, je to dobre !
0 0