Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Ja uvádzam číslo dohody o platbách, ale nie som si na 100 % istá.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Každý splátkový kalendár od ČEZ má svoje číslo "daňový doklad č." a potom 16 miestne číslo. VS je iné 10 miestne číslo a nemá nič spoločné s číslom splátkového kalendára. Názov daňový doklad č. je smerodatný pre uvedenie v KV DPH.
1 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Pochváliť
Dobrý deň, len si chcem u vás potvrdiť, že to mám OK. Mám aj príjem oslobodný od dph, len príjmový doklad. Uvádzam ho v kontrolnom výkaze? tržby ERP dávam do D1 a príjem oslob.od dph mi program nikam nezaradil v kontrolnom výkaze, tak si to chcem u vás overiť. ďakujem
0 0
Vivči Vivči

Vivči je offline (nepripojený) Vivči

Pochváliť
príjmy oslobodené od DPH sa neuvádzajú do KV.
1 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

Pochváliť
korduľa
prosim vas uctuje tu niekto v POHODE
chcela by som sa spytat coho sa tyka datum kv DPH pri internych dokladoch, nerozumiem preco tam je a na linke stormware mi nevedeli povedat... dakujem
alebo sa tam ten datum vyplňa v prípade samozdanenia, ak tam ten datum nedám, nevstupi mi to do KV
1 0
angua angua

angua je offline (nepripojený) angua

Pochváliť
zuzana164
korduľa
prosim vas uctuje tu niekto v POHODE
chcela by som sa spytat coho sa tyka datum kv DPH pri internych dokladoch, nerozumiem preco tam je a na linke stormware mi nevedeli povedat... dakujem
alebo sa tam ten datum vyplňa v prípade samozdanenia, ak tam ten datum nedám, nevstupi mi to do KV
v interných dokladoch v Pohode je dátum KV myslený iba pre doklady samozdanenia. pri inom type interného dokladu sa tam ten dátum necháva prázdny.
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Pochváliť
Vivči
príjmy oslobodené od DPH sa neuvádzajú do KV.
ak je cely doklad bez DPH, to mi je jasné, ale ak je na jednom doklade - faktúre napr 100€ s 20% a 100€ s 0% sadzbou tak sa to rieši tak, ze sa to pri A2 rozpise do 2 riadkov alebo len do jedneho a ZD bude 200€ a suma dane bude 20€? A ak by takýto prípad bol na bloku ERP za nákup tak by to bolo v B3, tak suma zakladov dane by bola 200€, suma dane 20€ a suma odpočítanej dane by bola 20€? Pochopila som to správne?
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
ja by som dala 100 euro základ dane, 20 euro DPH, tých zvyšných 100 mi do KV by mi nevchádzalo...ani účtovný soft mi to inak nepustí...
1 0
kristina11 kristina11

kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

Pochváliť
Odberateľ nám vystavuje faktúry za služby v zmysle §72 odst.4 - Faktúra vystavená odberateľom v mene a na účet dodávateľa.
Ako to máme evidovať v KV?
Doteraz sme to robili tak, že sme si k týmto faktúram vystavili a zaúčtovali fa s naším VS, aby nám sedel číslený rad a faktúru vystavenú odberateľom sme si len priložili ako podklad.
Prosím o radu, ako postupovať teraz, keď je KV. Pretože my budeme mať v KV iné číslo faktúry ako doberateľ.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Pochváliť
Odberateľ objednáva od vás službu pod IČDPH v SR alebo z EÚ ?
Pokiaľ je z EÚ, tak faktúry prechádzajú cez súhrnný výkaz a tam sa číslo faktúry neuvádza, zároveň tieto faktúry nevchádzajú do KV.
Radu pre evidovanie takýchto faktúr zo SR z praxe nemám.
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Pochváliť
dakujem za info znie to logicky vdaka
0 0
kristina11 kristina11

kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

Pochváliť
kristina11
Odberateľ nám vystavuje faktúry za služby v zmysle §72 odst.4 - Faktúra vystavená odberateľom v mene a na účet dodávateľa.
Ako to máme evidovať v KV?
Doteraz sme to robili tak, že sme si k týmto faktúram vystavili a zaúčtovali fa s naším VS, aby nám sedel číslený rad a faktúru vystavenú odberateľom sme si len priložili ako podklad.
Prosím o radu, ako postupovať teraz, keď je KV. Pretože my budeme mať v KV iné číslo faktúry ako doberateľ.
Odberateľ má slovenské IČ DPH.
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Pochváliť
Ahojte, mám faktúru od Shell, kde okrem iného je aj nákup dialničnej známky. Ako to uviesť do KV, keď na faktúre je suma za nálepku bez DPH, ale chcem si odpočítať DPH na základe podkladovej časti nálepky.
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

Pochváliť
nela07
Ahojte, mám faktúru od Shell, kde okrem iného je aj nákup dialničnej známky. Ako to uviesť do KV, keď na faktúre je suma za nálepku bez DPH, ale chcem si odpočítať DPH na základe podkladovej časti nálepky.
Ja som podkladovú časť nálepky zaúčtovala cez interný doklad ako iný záväzok, tak aby mi to išlo do B.3 a potom som ten záväzok akože "uhradila" tou faktúrou zo SHELL.
1 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Pochváliť
ďakujem za odpoveď. Presne to som pred chvíľou urobila.
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
Pochváliť
[QUOTE="kristina11"]
kristina11
Odberateľ nám vystavuje faktúry za služby v zmysle §72 odst.4 - Faktúra vystavená odberateľom v mene a na účet dodávateľa.
Ako to máme evidovať v KV?
Doteraz sme to robili tak, že sme si k týmto faktúram vystavili a zaúčtovali fa s naším VS, aby nám sedel číslený rad a faktúru vystavenú odberateľom sme si len priložili ako podklad.
Prosím o radu, ako postupovať teraz, keď je KV. Pretože my budeme mať v KV iné číslo faktúry ako doberateľ.
Odberateľ má slovenské IČ DPH.[/QUO

Daj si to tak ako si to robila doteraz, ale číslo FA by som dala ich do KV, aby vám to správne spárovalo...mne sa dá v softe dať, že : "pôvodné číslo FA", to znamená že tam si zadaj ich číslo FA. Poradové číslo vydanej FA si nechaj svoje, teda ak ti to soft povolí...
0 0
linda.kulcsarova linda.kulcsarova
Pochváliť
Dobrý deň,
mala by som jednu otázočku, mám klienta ktorý vykupuje staré akumulátory a potom ich predáva, tz. že vystavuje FA. Viem že to je oslobodené od DPH,ale neviem či to mám uvádzať niekde do KV.
Klient je platcom DPH aj odberateľ.
Ďakujem
0 0
miruka miruka

miruka je offline (nepripojený) miruka

Pochváliť
Mala by som otázku, dodali sme kovový šrot v hodnote 200 EUR uvádzam do A1 či A2? Ďakujem.
0 0
Pebbles Pebbles

Pebbles je offline (nepripojený) Pebbles

Pochváliť
kovový odpad sa v KV neuvádza...
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05