Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To je dosť k veci.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela...moji obaja v gastro...decko aj inde...aj tam horor.....ale gastro jedna "bagaž"....výnimiek asi minimum.....jedna moj chlap,ale až teraz....odmakal 4roky v de....a mal šťastie na dane miesto/a nie len on/-správny moment na vrátenie sa?!zhoda okolností?!.....vždy povie dobra škola ale nie jednoduchá......lebo furt si "východný blok"....
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
pavol54
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
Ty sa domnievaš, že Siemens vypláca svojich z-ov všade rovnako? Ako príkl.
ja sa nedomnievam, ja viem že ani jedna pobočka nadnárodných to nerobí (potom mohli ostať doma) ale treba sa ozvať "chceli ste nás tak nás nevydierajte! Alebo o čom boli tie kľúčiky
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
afrikánka, nemaž po sebe príspevky, alebo si ich ulož, nebudeš musieť vysvetľovať. myslím, že mi pamäť ešte slúži celkom dobre.
Nechceš si nájsť iný nick na zádrapky?
Ja jednoducho nemám v láske "pesimizmus", nech je z ktoréhokoľvek súdka...
mám v prvom rade rada samu seba,
potom svojich blízkych,
aj okoloidúcich v mojom živote, aby som zbytočne nešírila nepríjemnú náladu
2 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ja teda neviem....ALE to vy fakt nečítate príspevky druhých ?

SIEMENS porovnávať so súkromným podnikateľom - obchodom ?
IT pracovníkov dávať na jednu rovinu s obchodom ako takým ?
Porovnávať Blavu s Východom ?

ALE šak si mám dať pohov, lebo je nedeľa....hlavne, že vŕtate.


P.S.:
Z debatujúcich vie len Lui, o čom rozprávam...na čo spoločne nadávame.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Ja teda neviem....ALE to vy fakt nečítate príspevky druhých ?

SIEMENS porovnávať so súkromným podnikateľom - obchodom ?
IT pracovníkov dávať na jednu rovinu s obchodom ako takým ?
Porovnávať Blavu s Východom ?

ALE šak si mám dať pohov, lebo je nedeľa....hlavne, že vŕtate.


P.S.:
Z debatujúcich vie len Lui, o čom rozprávam...na čo spoločne nadávame.
tak píš do koľkých zamestnancov je súkromný podnikateľ na ktorého ty myslíš a od koľkých je to už potom čo? Pretože aj aj som súkromný podnikateľ tak ma uráža také hodnotenie a klasifikovanie
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Využijem oslí mostík. Debaty o ocenených, aj o neocenených, jeden spomínal Kukurovu minulosť, jeho odchod. Nekupujem knihy - spomienky hercov, pôjdem pozrieť, či majú v knižnici knihu Andy Hryca, vraj o tom písal. Som zvedavá.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač, Lui ma pred chvíľou oslovila.
Čo sa týka slov. podnikateľov, je ich pár, ja poznám jediných, dalo by sa povedať zaoberajúcich sa aj obchodom, ako by povedal Voštinár, tí svojim platili vysoko nadštandartne. Prečo? Slušní ľudia, motivujúci ľudia, vychádzajúci ľuďom v ústrety vo všetkom, o čo požiadali. Absolútna férovosť.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Či sa niekto uráža alebo nie, mne je šuma fuk, ak to berie osobne.
Vravím síce vo všeobecnosti, no mám na mysli pár podnikateľov...u jedného z nich maká (doslovne) moja 1/2ka.

Lui spomenula..."kto nezažil, nevie"...a je to tak
Na Slovensku furt platí..."Nepáči sa Ti ? Môžeš ísť !"

Zvyšok fakt nemá význam.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
buchač, Lui ma pred chvíľou oslovila.
Čo sa týka slov. podnikateľov, je ich pár, ja poznám jediných, dalo by sa povedať zaoberajúcich sa aj obchodom, ako by povedal Voštinár, tí svojim platili vysoko nadštandartne. Prečo? Slušní ľudia, motivujúci ľudia, vychádzajúci ľuďom v ústrety vo všetkom, o čo požiadali. Absolútna férovosť.
Rozmýšľam prečo asi moji stáli zamestnanci nečakajú každé ráno na autobus čo odváža ľudí za dobrým zamestnaním do Samsung, Volkswagenu či PSA. To sú tie najväčší súkromníci
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Či sa niekto uráža alebo nie, mne je šuma fuk, ak to berie osobne.
Vravím síce vo všeobecnosti, no mám na mysli pár podnikateľov...u jedného z nich maká (doslovne) moja 1/2ka.

Lui spomenula..."kto nezažil, nevie"...a je to tak
Na Slovensku furt platí..."Nepáči sa Ti ? Môžeš ísť !"

Zvyšok fakt nemá význam.
Ja si iba dávam otázku, prečo si vy dvaja myslíte, že poznáte obchod a gastro zo všetkých najlepšie.
2 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
Mieril som k tým nadnárodným firmám, o ktorých si sa zmienil. Inšpektorát u materskej firmy v Nemecku príde po fajronte na výmak a pýta si od zastihnutých/pristihnutých zamestnancov príkazy na nadčas. U nás si zamestnanci akurát rozprávajú smutné vtipy o tom, ako na chvíľu vybehnú o 18. hodine na obed.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Či sa niekto uráža alebo nie, mne je šuma fuk, ak to berie osobne.
Vravím síce vo všeobecnosti, no mám na mysli pár podnikateľov...u jedného z nich maká (doslovne) moja 1/2ka.

Lui spomenula..."kto nezažil, nevie"...a je to tak
Na Slovensku furt platí..."Nepáči sa Ti ? Môžeš ísť !"

Zvyšok fakt nemá význam.
To vieš predajná kapacita obchodov je tak na 15 miliónov, a tí obchodníci musia mať v prvom rade zisk ktorý vyvezú, buď zmáčknu zamestnancov alebo dodávateľov, lebo tých 5 miliónov kupujúcich limituje tržby
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
Mieril som k tým nadnárodným firmám, o ktorých si sa zmienil. Inšpektorát u materskej firmy v Nemecku príde po fajronte na výmak a pýta si od zastihnutých/pristihnutých zamestnancov príkazy na nadčas. U nás si zamestnanci akurát rozprávajú smutné vtipy o tom, ako na chvíľu vybehnú o 18. hodine na obed.
Nevedel som že to takto funguje že kontrolná firma iného štátu má právo kontrolovať v inom štáte skrátka kolónia
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ing. Ľubomír Janoška
pavol54
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
odbory som tým mojim dvom až piatim zamestnancom nedovolil založiť a inšpektorát práce pri schvaľovaní prevádzky meral u mňa ešte aj výšku brány o 5 cm som ju prekročil musí schvaľovať a kontrolovať revízor zdvíhacích zariadení ak by mala 4,2 m tak je to domová brána (to ako príklad )
Mieril som k tým nadnárodným firmám, o ktorých si sa zmienil. Inšpektorát u materskej firmy v Nemecku príde po fajronte na výmak a pýta si od zastihnutých/pristihnutých zamestnancov príkazy na nadčas. U nás si zamestnanci akurát rozprávajú smutné vtipy o tom, ako na chvíľu vybehnú o 18. hodine na obed.
Nevedel som že to takto funguje že kontrolná firma iného štátu má právo kontrolovať v inom štáte skrátka kolónia
Nedorozumenie - hovorím o inšpektoráte v Nemecku, ktorý kontroluje materskú firmu v Nemecku.... a o inšpektoráte na Slovensku, ktorý nekontroluje (porovnateľne) dcérsku firmu na Slovensku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Oni si kontrolujú u seba svojich. Tak som pochopila, u nás by mali naši našich. To tu ani neexistuje. Ale priznám sa, pri IP som myslela najviac na čiernu prácu ešte stále.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ing. Ľubomír Janoška
a ešte keby si aj odborári robili normálne svoju prácu...
a keby si inšpektoráty práce robili normálne svoju prácu...
Odborári ? Pfujtajbl...to jedna veľká bagáž.
Ak by som šiel trochu do histórie, tak odbory boli vždy takpovediac spriahnuté s podnikateľmi. Zároveň prepojené s mafiou, ktorá robila poriadky.

.. a na Slovensku ? Machyna, Lazarová ...ako ich slušne nazvať ?
----------------------------------
Inšpektoráty práce ?
Zaujímavé je počúvať, čítať tie opatrenia..."podnikateľ môže byť postihovaný pokutou..."
Kurňa...MOŽE ?...a nie náhodou MUSÍ ???

Tie pokuty za odrbávanie sú nie raz nižšie ako pokuta pre vodiča...
---------------------------------

Pripojím ešte aj dane a ich platbu.
Všeliaké presuny, posuny, odklady...a aj tak sú také daňové úniky, dast ist hrúzen.

V USA je daňový únik postihovaný viac, ako násilný trestný čin.
Vo Švédsku majú najvyššie platy daňováci...majú ich tak vysoké, že sa im proste neoplatí vziať úplatok a riskovať fasa flek.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ja si iba dávam otázku, prečo si vy dvaja myslíte, že poznáte obchod a gastro zo všetkých najlepšie.
Predsa preto, lebo je nedeľa...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať