Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
alaya1
korela nebudem citovat tvoj dlhy prispevok, zahltil by pol stranky- ale pisala si o modrej krvi a teraz takto obhajujes socializmus. Kazdy s modrou krvou sa vtedy mal na .....ako potomok burzoazie, boli
nepatrím.
Alajka, modrá krv sú feudáli - buržuoázia je spoločný nepriateľ aj komunistov aj feudálov.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
Kvaka
Čo sa týka zákazu prijímania, tak to mi vysvetlil môj prvý šéf.
Umiestnenky (tak sa to nazývalo) sa dávali už pred rokom 69...dávali práve preto, aby sa všetci vyštudovaní nedrbali len a len do tej Blááávy...tak ako je to dnes, všetci by len tam chceli.

Samozrejme, že potom na Východe nie je nič.
buď rád
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

dtleonora
Zarazilo ma to

ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Náááá... kde by mal byť? Predsa na stanici a riešiť problémy.....

1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap


5 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nooo,ale zase by si mohli trénovať plyn, brzdu - na voľný čas po práci
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
buchač
Kvaka
Čo sa týka zákazu prijímania, tak to mi vysvetlil môj prvý šéf.
Umiestnenky (tak sa to nazývalo) sa dávali už pred rokom 69...dávali práve preto, aby sa všetci vyštudovaní nedrbali len a len do tej Blááávy...tak ako je to dnes, všetci by len tam chceli.

Samozrejme, že potom na Východe nie je nič.
buď rád
Až na Strážske.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
zo Strážskeho mám indické bežce (kačky), aj colná správa tam hliadkuje
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE="bettylou"][QUOTE="korela"]
bettylou
korela
jar88
korela
Svätá pravda. ... bežné obyvateľstvo.
A čo si predstavuješ pod pojmom "bežné obyvateľstvo", lebo momentálne túto planétu bežne obýva cca 7mld. plus ľudí a všetci sme tu bežní obyvatelia, pani segregátka
Ak nevieš, kto spadá pod bežné obyvateľstvo, v tom prípade ti je škoda niečo vysvetľovať.
Nič ti nevraví slovné spojenie bežný občan?

b. čitateľ, občan, poslucháč - jednoduchý, prostý;

http://slovniky.juls.savba.sk/?w=be%...tf-8&oe=utf-8#

Tú segregátku si si mohla odpustiť, pohybujem sa stále iba v oblasti spisovného slovenského jazyka, tak sa ma nesnaž vmanévrovať niekam, kam nepatrím.
Stále patríš medzi bežné obyvateľstvo tejto planéty 21.ho storočia, či v rámci spisovnej alebo nespisovnej slovenčiny.
Ja určite, dokonca to najbežnejšie. Ale skús to povedať v iných oblastiach sveta.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
To je jedno, kde to povieš, fakt sa nemení. Narodí sa, žije, umrie.. Bežné
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bettylou
To je jedno, kde to povieš, fakt sa nemení. Narodí sa, žije, umrie.. Bežné
Rozdiel je v slove obyvateľ a občan. Obyvateľ obýva. Občan má občianstvo, z ktorého mu vyplývajú práva a povinnosti .
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nechápem, čo tam chceš na takej triviálnej veci ešte rozoberať.
"Narodí sa, žije, umrie.. Bežné." Isto, skús sa ešte pre istotu zamyslieť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Nandrolon
Prave som to cital na Tupkach.
Vieš, čo ma zarazilo na tejto téme ohľadom znalca a vyšetrovania.
Že keď som dal sprostredkovaný názor z pohľadu vyšetrovateľa (iné fórum), tak sa začali účtovníci do mňa navážať.
Ale veď to je také isté, ako keby sa vyšetrovateľ pokúšal urobiť daňové priznanie pre svoje účely.
Môžeš sa spýtať Harabína, koľko (úplne jasných a nepopieratelných) trestných vecí končí na jeho súde a prečo. Vraj máme "excelentných vyšetrovateľov", ktorí vedia spackať aj to, čo sa spackať nedá. Ale oni to vždy nejako zvládnu spackať.
Hlavne preto musí často krát oslobodiť aj jasných zločincov.
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
dtleonora
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

vicktor
dtleonora
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
ježiši, to by bolo super, keby mal Zvolen lodné spojenie so svetom..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
dtleonora
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
Aby bola zabezpečená splavnosť nákladnými loďami medzi Štúrovom a Viedňou nemusí byť vzdutie v Gabčíkove 40 m. Na prepravu nákladných lodí po Váhu nie je hlboké koryto medzi Kráľovou nad Váhom a Komárnom, Vyššie časti Váhu sú vďaka kaskáde takmer splavné
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

donkyi
pavol54
vicktor
dtleonora
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
Aby bola zabezpečená splavnosť nákladnými loďami medzi Štúrovom a Viedňou nemusí byť vzdutie v Gabčíkove 40 m. Na prepravu nákladných lodí po Váhu nie je hlboké koryto medzi Kráľovou nad Váhom a Komárnom, Vyššie časti Váhu sú vďaka kaskáde takmer splavné
Váh je plytký. Tuším vlani premávala kompa za Nededom iba pár hodín denne , keď jej extra pustili vodu
Vlčany, kompa nestála pre plytkosť vody, ale pretože nebola prúdiaca voda, teda stojí aj pri vysokej hladine ak nie je dostatočný tok, ten robí regulácia prietoku v Kráľovej nad Váhom
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Nechápem, čo tam chceš na takej triviálnej veci ešte rozoberať.
"Narodí sa, žije, umrie.. Bežné." Isto, skús sa ešte pre istotu zamyslieť.
Komu nie je zhora dané, v apatieke nekúpi.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

donkyi
pavol54
donkyi
pavol54
vicktor
dtleonora
...ale kým nepozriem , kde sa vlieva a kde mal byť Maroš , nekomentujem
Nerozumiem. Uz si pozrela, ked komentujes?
Nadmorska vyska Sturova je 111m a Ziliny 342. To by musel byt onakvejsi priehradny mur v Nagymarosi a hradze nielen popri Dunaji a Vahu, ale aj Morave, Hrone, Ipli, ....
Az pokial? Vieden lezi vo vyske 151m, Linz 266, ... a lodne spojenie so svetom by mali aj Zvolen (293) ci Olomouc (219) - tolko much jednou ranou.
Aby bola zabezpečená splavnosť nákladnými loďami medzi Štúrovom a Viedňou nemusí byť vzdutie v Gabčíkove 40 m. Na prepravu nákladných lodí po Váhu nie je hlboké koryto medzi Kráľovou nad Váhom a Komárnom, Vyššie časti Váhu sú vďaka kaskáde takmer splavné
Váh je plytký. Tuším vlani premávala kompa za Nededom iba pár hodín denne , keď jej extra pustili vodu
Vlčany, kompa nestála pre plytkosť vody, ale pretože nebola prúdiaca voda, teda stojí aj pri vysokej hladine ak nie je dostatočný tok, ten robí regulácia prietoku v Kráľovej nad Váhom
A prečo neprúdi ?

Veď to má dolu kopcom

(a tam je kompa ako bola v Novom Tekove ?
dve kladky na vodiacom lane
pohyb a smer pohybu : odklonom osi kompy od kolmice na prúd )
inakšia je rýchlosť prúdenia na potoku a iná na veľkej rieke, a ak sa má pri pomalom prúde čakať hodinu na prevoz z jedného brehu na druhý, to sa už oplatí obísť cez mestá kde sú mosty, (Inak to je slang kompárov, že neprevážajú lebo voda stojí)
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Preco by pri pomalom prude nemala premavat kompa? Vsak nevyuziva tok vody, ale ide nan krizom. Potom na stojatom jazere by sa nemalo nic plavit?
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Prisla jar, zasa bude pohodicka relaxovat v parku na lavicke.
WP_20180213_13_02_13_Pro.jpg  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať