Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2005

Sme s.r.o. so 100% majetkovou účasťou mesta. Konateľ s.r.o. na základe zmluvy o výkone funkcie konateľa a riaditeľ s.r.o. na základe pracovnej
zmluvy je jedna a tá istá osoba. V marci 2005 mal konateľ vyplatenú
odmenu za výkon funkcie konateľa. Keďže do 31.8.2005 bol konateľ považovaný podľa zákona o zdravotnom poistení za SZČO - ročné zúčtovanie
na zdravotné poistenie si podával sám. Nedoplatok, ktorý mu vznikol z titulu
funkcie riaditeľa nám oznámil, ten sme uhradili na účet Všzp do 30.9.2006.
Nedoplatok, ktorý mu vznikol z titulu funkcie konateľa /cca 11 000,- Sk/
by si mal ako SZČO uhradiť do 30.10.2006 sám z vlastných zdrojov.
Alebo sa to má uhradiť zo zdrojov s.r.o., ak áno, tak ako o tom účtovať.Nie mi je celkom jasné, ako sa mu potom vysporiada daň z príjmu zo závislej činnosti,keď za rok 2005 sme mu robili Ročné zúčtovanie z príjmu zo závislej činnosti,t.j. z príjmu z pracovného pomeru /riaditeľ/ a aj z príjmu z odmeny konateľa my - teda zamestnávateľ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    PORADA.sk
    <!-- search Richard --> <form action="search.php" method="post"> <input name="do" value="process" type="hidden"> <input name="showposts" value="0" type="hidden"> <input class="bginput" name="query" size="20" onfocus="this.value='';" value="Hľadaj..." type="text"><input class="button" value="Go" type="submit">
    </form>
    Ľaľa - keď si heslovite zadáš svoju otázku a nakoniec dáš * nájdeš nie jednu, ale desiatky odpovedí na riešenie tohoto problému, len treba hľadať aj trošku sama!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ondrejvla
    PORADA.sk
    <!-- search Richard --> <form action="search.php" method="post"> <input name="do" value="process" type="hidden"> <input name="showposts" value="0" type="hidden"> <input class="bginput" name="query" size="20" onfocus="this.value='';" value="Hľadaj..." type="text"><input class="button" value="Go" type="submit">
    </form>
    Toto nemá chybu!

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Ďakujem pekne za radu obidvom, ale na vysvetlenie - na porade sa pýtam prvý krát a skúšam odpoved hľadať aj sama ale ako si sa mi to nedarí
    Prosím poradte!

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    lenkak ďakujem ti pekne, podarilo sa mi nájsť tvoje odpovede k otázke výplata
    konateľa, aj článok, ktorý si odniekiaľ stiahla, aj www.aurus.sk, mihal.blog.sk
    tieto posledné dva idem práve pozrieť

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    nech sa Ti darí aj naďalej pohľadať to, čo potrebuješ. Na to je tu Porada.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Svoj nedoplatok, ktorý vznikne ako súčet jeho nedoplatku:
    - ako zamestnanca - riaditeľa s.r.o.
    - a ako SZČO - konateľa s.r.o. (január - august 2005)
    si musí uhradiť sám do zdravotnej poisťovne.

    S.r.o. s tým nemá nič - tá uhrádza do zdravotnej poisťovne len sumu, ktorú jej oznámil ako nedoplatok zamestnávateľa.

    Daňové priznanie by mal podať sám, pričom nedoplatok, ktorý sám uhradí do ZP bude položka znižujúca mu základ dane.

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Pán Mihál veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu radu. Pomohol ste mi vyriešiť problém, ktorý ma trápil a v ktorého riešení som si nebola celkom istá. Želám Vám všetko dobré a ešte raz ĎAKUJEM.

    ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.