Zavrieť

Porady

Usporiadat
lara lara

lara je offline (nepripojený) lara

ahoj chcela by som ťa požiadať o radu nakoľko idem prvýkrát dávať do zbierky listín závierku. mám v tom takpovediac hokej. čo je teda potrebné predložiť a overiť (podpis)
- zápisnica z VZ (overená či nie)
- súvaha, výsledovka, poznámky (podpis na nich má byť overený alebo nie) stačí len ak ich konateľ podpíše (nie pred notárom) a potom kópie zašle do ZL.

dakujem za opdoveď
lara
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
do Zbierky listín sa dávajú kópie ... pre sročky, ktoré nemajú povinnosť overiť účtovnú závierku audítorom, je potrebné poslať kópiu súvahy, výsledovky a daňového priznania (výkazy sa posielajú "schválené")
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Tí čo nemajú povinnosť auditu:

schválenú Súvahu, VzS a Poznámky

Nikde nepíšu o Dań. priznaní!!!!
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno, jasné, poznámky nie daňové priznanie ... Lila, ďakujem
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Skutocne netreba overovat podpisy ???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mv66
Skutocne netreba overovat podpisy ???
Môj názor - netreba. Prečo? §3 zákona o obch. registri v bode 3 uvádza, že do zbierky listín sa ukladá originál, alebo jeho osvedčená kópia, ak tento osobitný zákon neustanovuje inak.

V bode 5 tohto §3 sa podľa mňa ustanovuje inak, t.j. Ak ide o listiny podľa odseku 1. písmeno g /kde písmeno g je účtovná závierka zapísanej osoby/ do zbierky listín sa ukladá kópia listiny.
0 0
36marika 36marika

36marika je offline (nepripojený) 36marika

Osobne som bola na súde - Obchodný register ( Nitra ) okolo 15. decembra 2004, nemala som tam ani jednu listinu, dôvod mojej návštevy bol však úplne iný, zmena s.r.o. a iné veci. Prvé čo mi povedala pani, čo vedie zbierku listín , že musím odovzdať súvahu a výkaz ziskov a strát už za rok 2001. Takže som to všetko odovzdala . Pani bola celkom milá, upozornila však, že spoločnosti , ktoré si túto povinnosť nesplnili, budú sankciované. Stačí spraviť fotokópie a zaslať doporučene.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

36marika
Osobne som bola na súde - Obchodný register ( Nitra ) okolo 15. decembra 2004, nemala som tam ani jednu listinu, dôvod mojej návštevy bol však úplne iný, zmena s.r.o. a iné veci. Prvé čo mi povedala pani, čo vedie zbierku listín , že musím odovzdať súvahu a výkaz ziskov a strát už za rok 2001. Takže som to všetko odovzdala . Pani bola celkom milá, upozornila však, že spoločnosti , ktoré si túto povinnosť nesplnili, budú sankciované. Stačí spraviť fotokópie a zaslať doporučene.
Rok 2001 nemá žiadne právne opodstatnenie /okrem spoločností s povinným auditom/. Pre ostatné spoločnosti podľa zákonov o OR a zákone o účtovníctve platí tak ako píše coneek v príspevku 35, t.j. od r. 2002
0 0
36marika 36marika

36marika je offline (nepripojený) 36marika

Môže byť , že nemá rok 2001 opodstatnenie, nemám povinný audit, ale som tie výkazy radšej odovzdala, nech sa topia v papieroch na OR. Ja môžem kľudne spať, že som si splnila povinnosť.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

esteraz prosim do kedy je potrebne poslat kopie vykazov do archivu v OR?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Majka
esteraz prosim do kedy je potrebne poslat kopie vykazov do archivu v OR?
30 dní po schvální závierky
Naposledy upravil evina : 13.04.05 at 08:24
0 0
coneek coneek

coneek je offline (nepripojený) coneek

Ked sme pri tej zbierke listin, tak na www.orsr.sk uz funguju udaje o dokumentoch ulozenych v zbierke listin...

Ale asi este nie je zadana cela databaza - vacsina udajov ma datum vlozenia do roku 2003...
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
evina
30 dní po schvální závierky
Treba však vziať do úvahy § 40 obchodného zákonníka, ktorý hovorí že účtovnú závierku treba predložiť na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Prosím Vás zverejňovanie v Obchodnom vestníku majú povinnosť iba akciové spoločnosti?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
anka1, pozri § 21 ods.2 zákona o účtovníctve. V obchodnom vestníku zverejňujú spoločnosti, ktoré majú povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom (nielen a.s.).
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

petra:-)
anka1, pozri § 21 ods.2 zákona o účtovníctve. V obchodnom vestníku zverejňujú spoločnosti, ktoré majú povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom (nielen a.s.).
ĎAKUJEM Petra, už pozerám
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

A keď som minulí rok nedopatrením listiny neuložila, tak mám ich dať teraz? Spolu s rokom 2004. Sú z toho neaké pokuty?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Heleč
A keď som minulí rok nedopatrením listiny neuložila, tak mám ich dať teraz? Spolu s rokom 2004. Sú z toho neaké pokuty?
Je tam riziko pokuty do 100.000,-. Tazko povedat kolko presne ked je tam to slovo do.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
A tiež je riziko zrušenia spoločnosti podľa § 68 ods. 6 písm. f Obchodného zákonníka - Súd rozhodne o zrušení spoločnosti, ak si nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Odovzdávajú sa (posielajú sa) náležitosti len tak, alebo musia byť zviazané? Pripájate sprievodný list? Adresujete všeobecne na OR, alebo na konkrétne oddelenie OR? Dík za info.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať