Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce alebo Dohoda o pracovnej cinnosti

bože keby som to vedela -proste viem len že som ...viac
Dobrý deň,

prosím Vás kto mi vysvetlí tieto dve pojmy Dohoda o vykonaní práce a Dohoda o pracovnej cinnosti - lebo podla mna je to rovnake - a z coho sa ake odvody platia. Viem ze z DoVP sa plati len do SP na garancne a úrazové poistenie. Ale co sa platí na DoPC????

A este by som sa chcela opýtat - ked som zamestnana na TPP a inej firme (nie firma kde som zamestnana) vykonavala by som externe úctovnictvo a mzdy a nie som SZCO - mozem si urobit Dohodu o pracovnej cinnosti alebo Dohodu o vykonaní práce. Viem ze ide o opakovanú pracovnu cinnost ale ako sa takýto prípad rieši. . A kolko dohod mozem mat????
Naposledy upravil Dav : 07.09.09 at 18:25
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

viete mi prosím poradiť...

DoPČ: 1700 €

VZ pre UP: 1700
VZ pre GP: 1116,75 alebo 1700 € ?

Soft mi pocíta ako z max.VZ (1116,75) 2,79 €, čo som si myslela ze bude správne, ale elektronické tlačivo socpoist.sk dáva ako VZ 1700 € a z toho odvod 4,25.

Prosim ktora moznost je správna? Myslím že VZ 1116,75 ale nechám si poradiť.

Dakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zk24 Pozri príspevok
Ahojte,

viete mi prosím poradiť...

DoPČ - 1700 €
VZ pre UP: 1700
VZ pre GP: 1116,75 alebo 1700 €

Soft mi pocíta ako z max.VZ (1116,75) 2,79 €, čo som si myslela ze bude správne, ale elektronické tlačivo socpoist.sk dáva ako VZ 1700 € a z toho odvod 4,25.

Prosim ktora moznost je správna? Myslím že VZ 1116,75 ale nechám si poradiť.

Dakujem.
max VZ pre GP je 1116.75€ pre rok 2011
pre rok 2012 bude 1153.50 €

a UP je bez obmedzenia, nemá hornú max. hranicu....

nie je rozdiel medzi dohodami a PZ, či príkaznými zmluvami a pod. na tieto fondy....
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mila123 Pozri príspevok
max VZ pre GP je 1116.75€ pre rok 2011
pre rok 2012 bude 1153.50 €

a GP je bez obmedzenia, nemá hornú max. hranicu....

nie je rozdiel medzi dohodami a PZ, či príkaznými zmluvami a pod. na tieto fondy....
Toto malo byť prosím UP, alebo som to nepochopila?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

chybička, opravila som to.....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Srdečná vďaka za bleskovú odpoved...
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Viete mi poradiť, či mám všetkých dohodárov - 4 - DoVP odhlásiť ku koncu roka zo SP a znovu ich prihlásiť od nového roku. DoPČ neodhlasujem, ale moja predchodkyňa DoVP odhlasovala a nanovo prihlasovala.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

gita Pozri príspevok
Viete mi poradiť, či mám všetkých dohodárov - 4 - DoVP odhlásiť ku koncu roka zo SP a znovu ich prihlásiť od nového roku. DoPČ neodhlasujem, ale moja predchodkyňa DoVP odhlasovala a nanovo prihlasovala.
nie je potrebné ich odhlasovať ku koncu roka, ale až po skončení tohto právneho vzťahu, najneskôr v deň nasledujúci po skončení dohody

zdroj http://www.socpoist.sk/povinnosti-/1384s#Povinnosti
1 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Dobrý deň. Ak mám so zamestnancom uzavretú dohodu o pracovnej činnosti do 31.12.2011 a podpíše sa dodatok k dohode, že sa predlžuje doba platnosti dohody do 31.12.2012, tak nemusím nič nahlasovať do SP /vyhlásenie 31.12.2011 a znovu prihlásenie od 1.1.2012/?
Ďakujem
0 0
suzi68 suzi68

suzi68 je offline (nepripojený) suzi68

Poprosím o radu : zamestnávateľ dáva zamestnancom 13. a 14. plat vo výške zmluvného platu. 13. plat je vyplácaný štvrťročne s tým, že zamestnanci majú spísanú DOVP na nejakú činnosť, odmenu majú vo výške zmluvného platu a v bode o vyplácaní majú napísané že časť odmeny bude vyplatená po vykonaní časti úlohy. Žiadna úloha sa nevykoná ale odmenu dostanú každé tri mesiace je to správne naformulované nemala by tam byť dohoda o pracovnej činnosti?
14. plat je vyplatený v decembri ale zase treba nejaká dohoda aby bol podklad, pretože treba ušetriť na odvodoch zamestnávateľa. Je to jednorázové DOVP alebo DoPČ? Poraďte
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ejo Pozri príspevok
Dobrý deň. Ak mám so zamestnancom uzavretú dohodu o pracovnej činnosti do 31.12.2011 a podpíše sa dodatok k dohode, že sa predlžuje doba platnosti dohody do 31.12.2012, tak nemusím nič nahlasovať do SP /vyhlásenie 31.12.2011 a znovu prihlásenie od 1.1.2012/?
Ďakujem
ak máš dodatok podpísaný zamestnávateľom aj zamestnancom, nie je potrebné odhlasovať ho a nanovo prihlasovať v SP, až pri skončení dohody a to 31.12.2012, do nového dodatku by som uviedla radšej, že sa uzatvára na dobu neurčitú, aby som neskôr neriešila takéto veci a ukončím ju kedy potrebujem
1 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Ďakujem, tak som to aj spravila.
0 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

suzi68 Pozri príspevok
Poprosím o radu : zamestnávateľ dáva zamestnancom 13. a 14. plat vo výške zmluvného platu. 13. plat je vyplácaný štvrťročne s tým, že zamestnanci majú spísanú DOVP na nejakú činnosť, odmenu majú vo výške zmluvného platu a v bode o vyplácaní majú napísané že časť odmeny bude vyplatená po vykonaní časti úlohy. Žiadna úloha sa nevykoná ale odmenu dostanú každé tri mesiace je to správne naformulované nemala by tam byť dohoda o pracovnej činnosti?
14. plat je vyplatený v decembri ale zase treba nejaká dohoda aby bol podklad, pretože treba ušetriť na odvodoch zamestnávateľa. Je to jednorázové DOVP alebo DoPČ? Poraďte
DOVP nie je uzavreta na nejaku cinnost ale na vysledok cinnosti-ci bola vykonana ta pracovna konkretna uloha, na ktorej sa strany dohodli. rozdiel medzi DOPČ a DOVP je v zasade v tom, ze pri DOPC sa vykonava opakovana cinnost, pri DOVP je dolezita konkretna pracovna uloha (napr. prenesenie nabytku z miesta A na miesto B), za ktoru je zamestnanec odmenovany. Odmenovany je zamestnanec po vykonani takejto ulohy, pokial sa nedohodnu na tom, ze vykona cast ulohy a bude aj za tuto cast odmeneny a nasledne za celok. to ako pises, ze "ziadna uloha sa nevykona, a odmenu dostane zamestnanec kazde tri mesiace", nie je urcite spravne. ako moze niekto dostat odmenu za prácu, ktoru nevykonal?
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Ak máme DoPČ uzatvorenú na neurčitý čas máme k 1.1. nasledujúceho roka urobiť novú, alebo ak sa zmenil predmet činnosti upravíme ho dodatkom? Najlepšie by asi bolo uzatvárať DoPČ do 31.12. a od nového roka urobiť novú. v ZP je vo vysvetlivkách k §228a písané, že môže byť s jedným pracovníkom uzatvorených takýchto dohôd viac. Môžeme teda s pracovníkom, ktorý je na predčasnom dôchodku urobiť aj tri takéto dohody na rôzne činnosti?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môže byť viac dohôd.
DPČ by som neukončovala, podľa mňa môže pokračovať a mám ju na neurčito.
DOVP ukončujem.
0 0
recete recete

recete je offline (nepripojený) recete

Ahojte, citam citam, ale odpoved na moju otazku nenachadza, tak sa spytam: Ak uzavriem Dohodu o pracovnej cinnosti s clovekom, ktory je sucastne zamestnany na 4800€ za mesiac, platim za neho nejaku dan? Alebo je povinny si ju zaplatit on? (Ja som platca DPH (s.r.o.) bez zamestnancov)...

Resp.: co je premna vyhodnejsie snim uzavriet? Alebo to mam rozdelit na 2 ludi po 2400€?

//Dohodu o vykonani prace snim neuzatvaram, nakolko tam mam povinnost odviest za tuto sumu dan 19%//


...na konci roka mi akosi vysiel vyssi zisk, tak sa to snazim nejako zrazit.... auto uz odpisane mam, nakupy boli spravene tiez, uz neviem co dalej a 5k tam stale je....

-ak niekto viete, pls poradte

Dííík!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ako to chceš urobiť ??? prihlásiť do SP teraz v 01/2012 spätne???
aj dohoda o prac. činnosti je zdaňovaná......a zdaňuje ju zamestnávateľ, nie zamestnanec....
0 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

suhlas
0 0
karol x karol x

karol x je offline (nepripojený) karol x

kde zarabaju dohodari tolko litrov???
0 0
recete recete

recete je offline (nepripojený) recete

karol x Pozri príspevok
kde zarabaju dohodari tolko litrov???
papierovo? asi hocikde
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Ak uzavriem s dohodárom tri DPC mám ho aj tri krát viesť v zamestnancoch, alebo mu to sčítam a vyplácam v jednej výplate?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať