Zavrieť

Porady

DPH pri faktúre z Čiech

Prosím poraďte ako zaúčtovať DPH pri prijatej faktúre z Čiech, ktorá je vystavená v slovenských korunách a budeme ju uhrádzať v Sk.
Prosím, napíšte mi to ako momentálne zaostalej: ako zaúčtovať faktúru - aj akú skratku pre DPH - aj čo zaúčtovať do interného dokladu - tiež presne akú skratku pre DPH aj to, v ktorých riadkoch sa mi základ alebo DPH objaví v daňovom priznaní k DPH. Ďakujééém.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    čo tak sa trochu potrápiť na porade a nájsť si to tam...je to tu všetko...a po druhé nevieme o akú službu ide či ide o tovar je fa bez dph ide o samozdanenie atď...
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 30.10.07 at 10:26

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pod skratkou čo máme chápať?

    astra je offline (nepripojený) astra

    astra
    veru som sa už na porade hrabala ako žebrák v hniličkách, ale nepomohlo... Tak som si dovolila položiť otázku.
    Jedná sa o tovar, faktúra je bez DPH a pod skratkou som myslela členenie DPH. Ide mi hlavne ako to urobiť v MONEY S3.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    astra Pozri príspevok
    veru som sa už na porade hrabala ako žebrák v hniličkách, ale nepomohlo... Tak som si dovolila položiť otázku.
    Jedná sa o tovar, faktúra je bez DPH a pod skratkou som myslela členenie DPH. Ide mi hlavne ako to urobiť v MONEY S3.
    podobnú otázku si už raz zadala tu:

    http://www.porada.sk/t57672-faktura-z-cr.html

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    astra Pozri príspevok
    veru som sa už na porade hrabala ako žebrák v hniličkách, ale nepomohlo... Tak som si dovolila položiť otázku.
    Jedná sa o tovar, faktúra je bez DPH a pod skratkou som myslela členenie DPH. Ide mi hlavne ako to urobiť v MONEY S3.
    A tu by si mohla nájsť odpoveď ako to urobiť v programe MONEY S3:

    http://www.porada.sk/t52481-samozdanenie-v-money.html

    DPH pri faktúre z Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.