Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

VieraPopluharova Pozri príspevok
Nemohla by si napisat adresu odkial si si to objednala, alebo odfotit flasticku?
Skús tu. http://www.humagro.sk/eshop.html
pozri sa aj sem http://amarylis.phorum.cz/viewtopic.php?id=75
p.s. Ja by som bola ale opatrná. momentálne to skúsim iba na jednej Vande a uvidím.
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Hm.. behám aj toto je zaujímavé.
Tady jsou slíbené fotky k příspěvku o záchrane pomocí skleničky a namáčení jednou týdně do Lignohumátu.



Hm.. idem si o tom naštudovať viac
4 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Začína mi kvitnúť cambria a moje orchidey po kúpaní
P1010064.jpg  
P1010062.jpg  
1/1
3 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
nádherná cambria...po takej farbe túžim
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

jess Pozri príspevok
nádherná cambria...po takej farbe túžim
mne sa zdá že teraz je trošku tmavšia ako keď som ju dostala
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

henrieta3 Pozri príspevok
Dievcata, ktore tuzite po Vandach, fakt sa chodte pozriet do Baumaxu, neviem, ci v kazdom, ale v nasom v BA mali fakt pekne, neposkodene za 40 eur.
NO v bb v baumaxe vandy maju len za 70 eur, nikdy som tam nenatrafila na neaku zlacnenu...keby ano uz ju mam doma ja teraz uvazujem ze si z ciech objednam
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Heni a odkial z ciech sa da Vanda objednat za lepsiu cenu?Pretoze ja co doteraz mam tak len tie drahe a priznam sa, ze vzdy som na nu setrila do prasiatka
Dakujem
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

VieraPopluharova Pozri príspevok
Heni a odkial z ciech sa da Vanda objednat za lepsiu cenu?Pretoze ja co doteraz mam tak len tie drahe a priznam sa, ze vzdy som na nu setrila do prasiatka
Dakujem
Tiež som sa spýtala. Nemám totiž záujem o Vandy pestované vo váze. Tu je stránka a aj keď som si plánovala kúpiť ďalšie Vandy až budúci rok rozhodla som sa objednať si 2 biele a jednu žltú. http://www.terrakoruna.eu/www/cs/pro...?id_detail=759

Uf Vandy sú pre mňa zabíjač času. Cez víkend sedím na balkóne a pozorujem ich. Teraz je teplučko a pofukuje vetrík. Zdá sa mi, že toto im najviac vyhovuje.
1 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

VieraPopluharova Pozri príspevok
Nemohla by si napisat adresu odkial si si to objednala, alebo odfotit flasticku?
Ahoj Vierka, posielam ti link na lignohumat. Mas tam aj fotocku.

http://eshop.bobr.cz/lignohumat-500ml-p-116999.html
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Mne rozkvitli 3 orchidejky, ďalšie sa chystajú
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

1/1
4 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

A ešte prikladám fotky Oncídia, ako krásne rozkvitlo
6.jpg  
7.jpg  
8.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zuzkahris Pozri príspevok
A ešte prikladám fotky Oncídia, ako krásne rozkvitlo
pekne ta potešili nech dlho ti kvitnú
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...moja keika
Snímka0778.jpg  
Snímka0776.jpg  
Snímka0779.jpg  
1/1
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

to je nádhera
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...ešte som vám nafotila akú divočinu mi ide urobiť opäť po roku, jedna z mojich prvých teda najstarších /4-5 rokov, dajako si neviem spomenúť kedy ma tieto kočky chytili za srdce/ kvetná stonka sa mi nedala pripnúť o paličku, pretože sa nevedela vytiahnuť z medzilístia a ked sa jej sto podatili tak bola taká silná, že by som ju zlomila tak som ju nechala na divoko "natur", len neviem ako to bude má veľké kvety, budem ju nakoniec musieť prichytiť
Snímka0780.jpg  
Snímka0781.jpg  
Snímka0782.jpg  
Snímka0783.jpg  
1/1
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zuzkahris Pozri príspevok
A ešte prikladám fotky Oncídia, ako krásne rozkvitlo
Krasne, snad aj mne raz rozkvitnu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lujza.j Pozri príspevok
...ešte som vám nafotila akú divočinu mi ide urobiť opäť po roku, jedna z mojich prvých teda najstarších /4-5 rokov, dajako si neviem spomenúť kedy ma tieto kočky chytili za srdce/ kvetná stonka sa mi nedala pripnúť o paličku, pretože sa nevedela vytiahnuť z medzilístia a ked sa jej sto podatili tak bola taká silná, že by som ju zlomila tak som ju nechala na divoko "natur", len neviem ako to bude má veľké kvety, budem ju nakoniec musieť prichytiť
Mohla by si ju prichytit sikmo, ja som tak kupila orchi v tescu, palicka nie je rovno, ale sikmo, podla stonky, akoby /
alebo najst peknu palicku do Y a podchytit ju
2 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

zuzkahris Pozri príspevok
A ešte prikladám fotky Oncídia, ako krásne rozkvitlo
Je prekrasne!!! Uplna nadhera. Aj ho nejako letnis?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

VieraPopluharova Pozri príspevok
Heni a odkial z ciech sa da Vanda objednat za lepsiu cenu?Pretoze ja co doteraz mam tak len tie drahe a priznam sa, ze vzdy som na nu setrila do prasiatka
Dakujem
Paulinka si ich chce objednat, ja som pisala, ze boli v baumaxe na tej policke zlacnenych, co kupujem. Vandy tam boli 2-3, v BA, na Bajkalskej v sobotu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Mohla by si ju prichytit sikmo, ja som tak kupila orchi v tescu, palicka nie je rovno, ale sikmo, podla stonky, akoby /
alebo najst peknu palicku do Y a podchytit ju
asi tak dajako to budem musieť urobiť, uvidím aké veľké hodí kvety, ked je až taká rozkonárená
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať